Jump to content

Snooker


dekkard

Recommended Posts

U toku je najveći snooker turnir, Crucible u Sheffield-u. Ispalo je već dosta favorita, Ronnie O'Sullivan, Mark Selby, Mark Williams (koji je imao i nekih zdravstvenih problema), Shaun Murphy. Najveći favorit da osvoji turnir je po meni Neil Robertson koji igra odlično cele sezone. Četvrtfinala tek slede i biće sigurno uzbudljivo do kraja!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dobar je bio Trump, samo ne znam koliko je Ding u ovom trenutku respektabilan protivnik da bi se pobeda protiv njega okarakterisala kao proizvod vrhunske Trumpove forme  Ali, nalazi se u donjem, lakšem delu žreba i mogao bi do finala, do titule teško.

Link to comment
Share on other sites

Ding je uvek respektabilan protivnik. Covek je velemajstor ove igre. Ima problem sa psihom kao i jos nekoliko igraca na turu koji igraju vrhunski snuker, ali nikada nisu napravili taj najveci korak i postali svetski sampioni. Upravo je Judd jos jedan takav primer. Taj covek na maxu je lagano egal sa Ronniem u top formi i po talentu i kvalitetu snukera koji igra trebalo je do sad vec da ima bar 1 titulu, ako ne i 2. Nemam nikakvu dilemu da je Ding u vakuumu mnogo bolji igrac od Binghama koji recimo ima titulu svetskog sampiona.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, dekkard said:

Matori prevarant aka Higgins vodi sa 11:9 pred pislednju sesiju gde će se igrati maksimalno pet frejmova. Da vidimo sad od čega je Neil sazdan i da li može do pobede.

Nisam Higinsov fan ali reci da je covek prevarant je bas preterivanje.

Nisam gledala trecu sesiju, cenim da je na iskustvo mada je steta jer je Robertson bio u brutalnoj formi, plus ne mogu da podnesem jos nanosenja trauma Trampu od strane Higinsa.

Gilbert da se prekrstim, kako je Vilson dobio trecu sesiju protiv Hokinsa ocekivala sam (lak) prolaz u sf.

Link to comment
Share on other sites

Ipak očekivana pobeda Higginsa nakon svega viđenog. Malo i sreće koja je poslužila pobednika, odnosno odsustvo iste kod Robertsona, kao i uslovi za igru su bile prevaga koja je odredila konačni rezultat.

Link to comment
Share on other sites

Nisam Higinsov fan ali reci da je covek prevarant je bas preterivanje.
Nisam gledala trecu sesiju, cenim da je na iskustvo mada je steta jer je Robertson bio u brutalnoj formi, plus ne mogu da podnesem jos nanosenja trauma Trampu od strane Higinsa.
Gilbert da se prekrstim, kako je Vilson dobio trecu sesiju protiv Hokinsa ocekivala sam (lak) prolaz u sf.
Za mene je sramno uopšte što se on takmiči i dalje nakon afere o nameštanju mečeva u kojoj je učestvovao.
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, dekkard said:
4 minutes ago, zoe Bg said:
Nisam Higinsov fan ali reci da je covek prevarant je bas preterivanje.
Nisam gledala trecu sesiju, cenim da je na iskustvo mada je steta jer je Robertson bio u brutalnoj formi, plus ne mogu da podnesem jos nanosenja trauma Trampu od strane Higinsa.
Gilbert da se prekrstim, kako je Vilson dobio trecu sesiju protiv Hokinsa ocekivala sam (lak) prolaz u sf.

Za mene je sramno uopšte što se on takmiči i dalje nakon afere o nameštanju mečeva u kojoj je učestvovao.

Vidis ja sam to potpuno potisnula, mislila sam da pricas cisto igracki jer si prethodno njegovu igru okarterisao kao hrkljus. :classic_biggrin:

Link to comment
Share on other sites

Vidis ja sam to potpuno potisnula, mislila sam da pricas cisto igracki jer si prethodno njegovu igru okarterisao kao hrkljus. :classic_biggrin:
Ma meni je on bio čak simpatičan i drag igrač pre toga, ali licemerje World Snookera je bilo potpuno neverovatno u tom slučaju.
Kao kad bi Federera, Nadala ili Đokovića uhvatili u nameštanju i oprostili im zbog popularnosti. Nijedan igrač ne sme da bude veći od sporta kojim se bavi.
Što se igre tiče, čini mi se da je dodatno usporio igru s godinama i da nije igrao tako pre 10+ godina. Iz istog razloga ne volim Selby-jevu igru, a Ronnie i recimo Mark Allen su mi igrači čiju igru volim.
Link to comment
Share on other sites

Gilberta sam dugo cekao da se probije, odavno se kod njega vidi vrhunska mirnoca i elegancija pri izboru resenja za stolom. Do sada ga je naizmenicno igranje frejmova toplo-hladno prilicno sputavalo, no poslednje 2 godine stvari dolaze na svoje mesto i sve vise mu odgovaraju ovi dugacki turniri na veci -best of-

Link to comment
Share on other sites

Gledao ovu poslednju sesiju Tramp-Vilson. Mislim da ce to polufinale odluciti preciznost Trampa sa distance. Bude li pokusavao i masio lose ce proci, a ako bude pogadjao pa cak i igrajuci odbrambeno Vilson sanse nema. Slusajuci samo komentatora na Eurosport-u pomislio bi da Vilson ubija Trampa. Bas je ocigledno da navija za underdog igrace.
Drugo polufinale nisam stigao da ispratim, ali videh da je Gilbert stabilniji.

Sent from my LG-H850 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Svi znamo da su ovo Higinsovi turniri. Lik se toliko raspadao do pre neki mesec da je cak nagovestio da ce se povuci na kraju sezone. I sad postane ponovo svetski sampion i izjednaci se sa O Salivenom :18:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...