Jump to content

Izvan i iza turnira


wwww

Recommended Posts

Druga stvar je W, tu se unapred znala formula i oni su to primenjivali jer je sezona na travi ekstremno kratka i da nagrade te tenisere, ali nisu oni proizvoljno odredjivali nosioce.
Doduse, mislim da su za WTA imali to prqvo i par puta su promenili redosled u odnosu na ranking.

Ali da RG odjednom promeni mi je skroz bzvz...

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Simon a i McL sa neke druge teme gadjaju u metu. 

Ja sam gotovo ubedjen da je ovo poslednja godina gde Nadal a pogotovo Djokovic mogu do titule na RG-u i to samo iz razloga jer je Tim odlucio da se raspadne bas kada je po svim parametrima trebao da bude i mentalno spreman za titulu. Mada, i bez obzira na to, obojici ce i ove godine biti mnogo bitno kako ih zreb posluzi da izbegnu mine u ranijim kolima i da dodju u zavrsnicu neosteceni.

 

IMO, ako i sledece godine ove mlade nade+Tim nisu u stanju da na cistu snagu i kondiciju nadomeste nedostatak u glavi u odnosu na ovu dvojicu, treba svi kolektivno da batale tenis a ovoj dvojici dopustiti da odigraju jedno 10 meceva koji ce se racunati kao GS finala i nakon toga ukinuti sport na nekih 20 godina jer takva jadnoca ostatka top10/20 gotovo da prevazilazi i roger-eru.

Link to comment
Share on other sites

uzevsi u obzir da su finala majamija, madrida.. delovala kao kripl-fajt u odnosu na ovo rimsko, vidim logiku u takvim tvrdnjama.

ipak, jaloca davidenko ere ce ostati neprevazidjena... defile veseljaka kroz tadasnji top 5 se vise nikada nece ponoviti

 

Link to comment
Share on other sites

Ja se opet ne slazem sa tim misljenjem da je ATP lista sve i svja za postavljanje nosilaca na turnirima. ATP lista predstavlja, rekao bih prilicno fer, procenu, tj redoseld ukupnog kvalitea igraca, ali lista nosilaca bi morala da bude lista favorita za taj turnir a to je zbog podloge u nekim slucajevima drasticno drugacije. Zbog toga bi trebalo kao nekad, da svaki turnir ima pravo na korekciju liste, e sad posto se igraci bore kroz listu i za neke privlegije, ta korekcija bi trebala da izgleda otprilike ovako:

 

- Maksimalno 4 igraca mogu dobiti korekciju na gore (da su visi nosioci nego sto su na listi) i to po sledecem kriterijumu:

a) Igrac koji brani titulu na nekom turniru uvek mora biti nosioc broj 1 ili 2, nevezano koji je u tom momentu na ATP listi, a najbolje rangirani igrac tom turniru da dopuni do dva;

b) Igrac koji je visestruki pobednik tog turnira, ali ne brani titulu, ako po renkingu nije u prva dva nosioca mora biti postavljen kao 3. ili 4. a dopunjuje ga prvi naredni po listi (znaci ako je vec neko dobio korekciju po tacki a, onda je to drugi najbolji igrac na turniru, a ako a nije implementirano onda treci najbolji igrac);

c) Jos dva igraca koji su na toj podlozi ostvarili najbolje rezultate (imaju GS, masterse, veci broj manjih turnira, tu je vec stvar dogovora sta ce biti racunato) upadaju kao nosioci 9-16, po diskreciji organizatora tacno gde, ako ne pripadaju tu po renkingu, ostali idu po renkingu.

 

Ovako nesto bi postavilo mnogo pravedniji zreb, a opet ne bi mnogo poremetilo redosled sa liste.

Neko ko je osvojio oderedjeni turnir se dokazao na tom mestu, i kad brani titulu to je njegova kuca koju ostali ako hoce da osvoje moraju da se potrude maksimalno, a ne da im bude servirano na tacni kao sad.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Tebi nije dovoljno komplikovano ovo sadasnje, corona bodovanje, pa bi jos malo da zakomplikujes sve? :classic_biggrin:

To ne bi mogli da isprate ni najveci teniski zaljubljenici, a kamo li neki obicni/slucajni gledaoci.

I Wimbldonska formula za muskarce je sludjivala ljude (iako je bila strogo definisana).

Link to comment
Share on other sites

 

 

3 hours ago, Darth Steva said:

 

IMO, ako i sledece godine ove mlade nade+Tim nisu u stanju da na cistu snagu i kondiciju nadomeste nedostatak u glavi u odnosu na ovu dvojicu, treba svi kolektivno da batale tenis a ovoj dvojici dopustiti da odigraju jedno 10 meceva koji ce se racunati kao GS finala i nakon toga ukinuti sport na nekih 20 godina jer takva jadnoca ostatka top10/20 gotovo da prevazilazi i roger-eru.

Upravo tako 👍

Kad vidim Igu i Rafu, osvajace Rima, na slici jedno kraj drugog :classic_sad: dodje mi da uzmem stap i svakom od omladinaca deset roditeljskih po goloj g...ci da dodelim :twak: 

 

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, wwww said:

Tebi nije dovoljno komplikovano ovo sadasnje, corona bodovanje, pa bi jos malo da zakomplikujes sve? :classic_biggrin:

To ne bi mogli da isprate ni najveci teniski zaljubljenici, a kamo li neki obicni/slucajni gledaoci.

I Wimbldonska formula za muskarce je sludjivala ljude (iako je bila strogo definisana).

Zar za običnog simpatizera tenisa nije komplikovanije ovo sad gde prva dva nosica nisu nužni i glavni favoriti za osvajanje turnira? 🤔

Link to comment
Share on other sites

18 hours ago, wwww said:

hteo si da kazes: za kladionicara? :classic_biggrin:

 

Ne, vec bas navijaca.

Ja se nisam kladio 90-ih jer sam bio premlad za tako nesto, ali kad dodjemo u Pariz a Sampras u prvih 10 nosilaca, ili kad Stih, Filipusis, a posle Ivanisevic nisu u prvih 10 nosilaca na Vimbldonu meni su ospice izlazile. I posle ide vest Sampras ispao u trecem kolu RG-a i to je kao iznandjenje jer je on eto prvi ili treci ili koji vec nosilac, a verovatno niko sem njegove rodbine i nije ocekivao da ide u drugu nedelju.

Ja sam veliki ljubitelj pravde, a ne prava, i zato bih voleo kad bi se u drustvo, a pogotovo u sport moglo uneti vise iste, i stvari nazivati pravim imenom.

Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, Romantik said:

 

Ne, vec bas navijaca.

Ja se nisam kladio 90-ih jer sam bio premlad za tako nesto, ali kad dodjemo u Pariz a Sampras u prvih 10 nosilaca, ili kad Stih, Filipusis, a posle Ivanisevic nisu u prvih 10 nosilaca na Vimbldonu meni su ospice izlazile. I posle ide vest Sampras ispao u trecem kolu RG-a i to je kao iznandjenje jer je on eto prvi ili treci ili koji vec nosilac, a verovatno niko sem njegove rodbine i nije ocekivao da ide u drugu nedelju.

Ja sam veliki ljubitelj pravde, a ne prava, i zato bih voleo kad bi se u drustvo, a pogotovo u sport moglo uneti vise iste, i stvari nazivati pravim imenom.

 

hmmmm...

sto se tice ranog ispadanja top nosilaca:

desava se i da nekom od top nosilaca upadne neki vrlo jak nenosilac (ne jednom se desilo da Novaku upadne 33. igrac u R1 nekog slema), pa ih izbaci/izmori, dok se nekom drugom (khm, khm, Fedal) zrebom zalome kvalifikanti u prvih nekoliko kola i prolazi meceve kao na laksem treningu (pa se posle neki zale kako nisu imali adekvatnu pripremu pred zavrsnicu slema :classic_rolleyes: ) . Ni to nije bas pravedno.

Citala sam neke predloge da se dirigovano pravi zreb: R1 #1 na #128, #2 na #127 itd.

A nekim drugima se ne svidja sto nosioci lagano prolaze prva kola, jer se srecu s nize rangiranim igracima, te bi oni radije da se smanji broj nosilaca na slemovima od 32 na 16, cime bi se smanjila predvidivost prolaska najbolje rangiranih. Doduse, ovaj problem ce uskoro biti resen kad se Big3 penzionisu. Kod zena je to vec "regulisano" :classic_rolleyes: .

 

Narodu se ne moze ugoditi.

 

Meni se generalno ne svidja opcija da se nekom na turniru daje diskreciono pravo da on postavlja nosioce prema sopstvenom cefu. Zato mislim da je pravednije ovo kako je sada (prema rang listi), pa makar i Medvedev bio #2 na RG, a Nadal #3.

 

Kad smo vec kod zrebova: apsolutno mi se ne svidja tendencija da se zrebanje obavlja iza zatvorenih vrata pa da se onda samo kao predstavi gledaocima u nekom live streamu. Izvlaci, majstore, uzivo (stream) da svi vide sta se radi. A i ono kompjutersko smestanje nenosilaca mi je malcice netransparentno (program se uvek moze napisati tako da daje zeljeni rezultata, pogotovu kad znas ko je na pozicijama 1 i 128.

Edited by wwww
Link to comment
Share on other sites

On 5/19/2021 at 12:21 PM, Romantik said:

 

Ne, vec bas navijaca.

Ja se nisam kladio 90-ih jer sam bio premlad za tako nesto, ali kad dodjemo u Pariz a Sampras u prvih 10 nosilaca, ili kad Stih, Filipusis, a posle Ivanisevic nisu u prvih 10 nosilaca na Vimbldonu meni su ospice izlazile. I posle ide vest Sampras ispao u trecem kolu RG-a i to je kao iznandjenje jer je on eto prvi ili treci ili koji vec nosilac, a verovatno niko sem njegove rodbine i nije ocekivao da ide u drugu nedelju.

Ja sam veliki ljubitelj pravde, a ne prava, i zato bih voleo kad bi se u drustvo, a pogotovo u sport moglo uneti vise iste, i stvari nazivati pravim imenom.

ovde imas clanak iz 2019 nekog tipa koji bi da daje turnirima diskreciono pravo da postavljaju nosioce kako im volja, kao i da menja nacin bodovanja za ATP listu:

kakvo iznenadjenje da u njegovoj reziji Novak nikad ne bi bio #1 nosilac, a verovatno ni #1. :classic_dry:

 

Quote

he first claims that a 26-week ranking would be preferable, but then he wants to go way back in time to prop up Federer at Wimbledon. The last 6 Wimbledons: Djokovic (4), Murray (1), Federer (1).

 

Edited by wwww
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...