Jump to content

Izvan i iza turnira


wwww

Recommended Posts

Mislim da je jasno i sam napisao da ne krivi Federera nego francusku federaciju. E sad, njihova federacija se može okriviti za gomilu stvari, počev od toga kako vode RG, pa sigurno ima propusta i u načinu spremanja tenisera, ali ovo mi izgleda previše jednostrana konstatacija. Verujem da je izvučeno iz konteksta namerno, da bi zvučalo kontroverzno i povećalo prodaju knjige. Uostalom to oni koji pišu o tenisu masovno rade, ubace Federera ili Nadala u naslov da privuku čitaoce, a onda članak i ne mora imati veze s njima :classic_tongue:

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Koliko sam ja razumela, Simon je hteo da kaze da su mladi teniseri forsirani da kopiraju Fedov stil igre (iako se i drugim stilovima igre mogu osvajati titule) i da su jedino tada dobijali podrsku FFT, sto je dovelo do toga da je mnogo talentovane (francuske) dece jednostavno ignorisano i "izgubljeno". Nisam shvatila da je on trazio alibi za svoj (ne)uspeh (ili Tsongin, Monfov, Gaskeov) vec da je analizirao zasto jedna tako mocna federacija kao francuska, koja raspolaze velikom svotom novca i ima fenomenalnu infrastrukturu, nije uspela da iznedri vrhunske sampione (niti ikakve naslednike 4 musketara).

 

Slicna analiza bi mogla da se uradi za Britance. LTA je mozda najbogatija teniska federacija, a nisu bili sposobni da naprave iole krstenog tenisera ni pre ni posle Endija.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, alcesta said:

Mislim da je jasno i sam napisao da ne krivi Federera nego francusku federaciju.

Razumeo sam vrlo dobro sta je rekao..i kontekst i sve..nego pokusavam da ukazem na ociglednost:da niko ne napada Federera. Avaj..Bojana ga svejedno mora braniti. :classic_sad:

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Crni Bombarder said:

Razumeo sam vrlo dobro sta je rekao..i kontekst i sve..nego pokusavam da ukazem na ociglednost:da niko ne napada Federera. Avaj..Bojana ga svejedno mora braniti. :classic_sad:

 

Ne, vise napadam Simona, par puta sam rekla da mu je to alibi prica jer jednostavno nije bio dovoljno dobar, a sa ubacivanjem Feda u pricu njegova knjiga dobija na popularnosti i lakse ce se prodati.

Evo ciao ce prva da kupi, mislis da bi je uzela da nema ovih delova o Fedu :lol_2:

Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, wwww said:

Koliko sam ja razumela, Simon je hteo da kaze da su mladi teniseri forsirani da kopiraju Fedov stil igre (iako se i drugim stilovima igre mogu osvajati titule) i da su jedino tada dobijali podrsku FFT, sto je dovelo do toga da je mnogo talentovane (francuske) dece jednostavno ignorisano i "izgubljeno". Nisam shvatila da je on trazio alibi za svoj (ne)uspeh (ili Tsongin, Monfov, Gaskeov) vec da je analizirao zasto jedna tako mocna federacija kao francuska, koja raspolaze velikom svotom novca i ima fenomenalnu infrastrukturu, nije uspela da iznedri vrhunske sampione (niti ikakve naslednike 4 musketara).

 

Slicna analiza bi mogla da se uradi za Britance. LTA je mozda najbogatija teniska federacija, a nisu bili sposobni da naprave iole krstenog tenisera ni pre ni posle Endija.

Tačno sam tako i ja razumela, ali mislim da mora da ima nešto više od toga, prosto mi je neshvatljivo da profesionalni treneri imaju tako rigidne stavove i to na državnom nivou u zemlji s tolikom teniskom tradicijom, to je kao kad bi svu decu terali da igraju samo jednoručni bekhend. Mora da ima tu još, samo je izvučeno iz konteksta.

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, alcesta said:

Tačno sam tako i ja razumela, ali mislim da mora da ima nešto više od toga, prosto mi je neshvatljivo da profesionalni treneri imaju tako rigidne stavove i to na državnom nivou u zemlji s tolikom teniskom tradicijom, to je kao kad bi svu decu terali da igraju samo jednoručni bekhend. Mora da ima tu još, samo je izvučeno iz konteksta.

Pa sigurno ima jos razloga za failovanje Francuza (ciao ce da kupi knjigu i sve detaljno procita) i Simon ima mnogo bolji uvid u desavanja u okviru FFT od svih nas ovde na forumu (i fanova generalno) pa moze da analizira i oceni.

 

Ako pogledas sta su Kanadjani i sad Italijani uradili poslednjih godina, stvarno se zapitas sta to ne stima u FFT (i LTA) te nisu u stanju da urade nesto slicno (ne govorimo o Srbiji, Moldaviji ili Grckoj). Ono malo sto se preko stampe sazna ocigledno su neke stare, rigidne strukture u pitanju, mozda negativna selekcija kadrova, korupcija i ko zna sta jos sve. Nemoguce da od 67+- miliona stanovnika Francuske ne mogu da napabirce nekoliko vrhunskih tenisera da zamene Simona&Co.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

47 minutes ago, wwww said:

Pa sigurno ima jos razloga za failovanje Francuza (ciao ce da kupi knjigu i sve detaljno procita) i Simon ima mnogo bolji uvid u desavanja u okviru FFT od svih nas ovde na forumu (i fanova generalno) pa moze da analizira i oceni.

 

 

Simon vazi za vrlo inteligentnog, bas sam radoznala - nego zakljucali nam izmedju ostalog i knjizare na mesec dana, sad sam se setila jedne velike samiske koja ima usput i jedan deo sa knjigama, mozda tamo nadjem pa da ne moram da cekam kraj lockdown i za to :classic_sad:

Link to comment
Share on other sites

Quote

 

Stephanie Myles

@OpenCourt

·

1h

Analysis: Alexander Zverev's personal life has exploded into the spotlight over the last week. It's a messy situation involving some frightening accusations, and he must handle it better than he has so far. https://opencourt.ca/wordpress/2020/11/02/alexander-zverev-problems-sharypova-patea/

 

Edited by vanjabarsa
  • Like 1
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Quote

Peter Polansky

@PPolansky

·

12m

No tournament sched for 2021

Must book flight to Australia for Dec 12 or earlier so players can do 2-week quarantine

Prize money gonna be greatly reduced

One way tickets to Australia already $7k

“We’ll have the schedule by next week” for the last 6 weeks

 

Edited by vanjabarsa
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Cudi me da ATP ne reaguje jos uvek oko Zvereva, kapiram da ne mogu nista uraditi disciplinski, ali bar da se ograde od toga.
On je najveca mlada zvezda i najvise promovisan od ATPa kao naslednik ove trojice, a sada je jos ova devojka izjavila da je tokom Lejver kupa bio najgori sukob i da su cak i predstavnici turnira morali da reaguju.
Cudi me da nisu makar napisali neku izjavu da zastite sebe jer je Lejver kup deo ATPa i ispada da su saucesnici u svemu ovome.

Link to comment
Share on other sites

https://t.co/YxeHHwy6wB?amp=1

Quote

Cudi me da ATP ne reaguje jos uvek oko Zvereva, kapiram da ne mogu nista uraditi disciplinski, ali bar da se ograde od toga.
On je najveca mlada zvezda i najvise promovisan od ATPa kao naslednik ove trojice, a sada je jos ova devojka izjavila da je tokom Lejver kupa bio najgori sukob i da su cak i predstavnici turnira morali da reaguju.
Cudi me da nisu makar napisali neku izjavu da zastite sebe jer je Lejver kup deo ATPa i ispada da su saucesnici u svemu ovome.

 

verovatno bas zbog toga .sve mi se nesto cini da ce ova devojka na kraju ispasti mentalno labilna, kad zverev ukljuci svoju masineriju  ........

Link to comment
Share on other sites

Ovaj Team8 koji je menadzer Sashi je bio formiran sa Fekijem kao jednim od osnivaca (sa Godsick-om) a sad koliko sam procitala se Feki pominje samo kao neko ko takodje ima Team8 kao menadzera  a ne kao jedan od osnivaca-vlasnika , jel se to u medjuvremenu promenilo ili se samo ne pominje Feki kao jedan od vlasnika kompanije? Oni bi trebali da se izjasne takodje po meni. Mada s druge strane i ne moraju zvanicno jer je ona samo dala izjavu, to se ignorise kao i da nije, drugo bi bilo ako bi ga bas tuzila sto ona izgleda nece. Ovako se prave ludi, samo cute i cekaju da prodje voz imam utisak ili pokusavaju sa nekom lovom da se sa njom nagode.

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...