Jump to content

Epidemija koronavirusa (Covid-19 / SARS-Cov2) - dnevne aktuelnosti iz zemlje i sveta


djole
Message added by Eddard

Dragi forumaši, molimo vas da u vreme ove krize ostanemo prisebni i racionalni i da pisanjem na ovoj temi ne dođemo u situaciju da naudimo nekome. Stoga:

 

- nemojte davati savete za uzimanje lekova i bilo kakvu terapiju, čak i ako ste zdravstveni radnik - jedini ispravni put za sve one koji eventualno osećaju simptome je da se jave svom lekaru ili na neki od telefonskih brojeva koji su za to predviđeni.

- takođe - ne uzimajte lekove napamet! Ni one proverene, ni one potencijalne - obratite se svom lekaru!

- nemojte prenositi neproverene informacije koje bi mogle nekoga da dovedu u zabludu i eventualno mu načine štetu. Znamo da je u moru informacija po pitanju ove situacije jako teško isfiltrirati one koje su lažne, pogrešne ili zlonamerne, ali potrudite se - radi se o zdravlju svih nas. Pokušajte da informacije sa kojekakvih obskurnih sajtova i sumnjivih izvora ne prenosite. Ili ih prvo proverite pre nego što ih prenesete.

- potrudite se da ne dižete paniku svojim postovima - ostanimo mirni i racionalni.

- aktivno propagiranje naučno neutemeljenih (između ostalih i antivaxxerskih) stavova i pozivanje na nevakcinisanje bazirano na njima nećemo tolerisati.

 

Budimo dostojanstveni u ovoj krizi, ovakve situacije su ogledalo svih nas. 

Hvala na razumevanju.

 

Vaš tim Vox92

Vakcinacija  

193 members have voted

  1. 1. Da li ste vakcinisani protiv Coronavirus-a i kojom vakcinom?

    • Pfizer/Biontech
    • Sinopharm
    • Sputnik V
    • Moderna
    • AstraZeneca/Oxford
    • Johnson & Johnson
    • Nisam i ne želim da se vakcinišem
    • Nisam još sigurna/an da li ću se vakcinisati
    • Preležao/la sam Covid-19, pa čekam da vidim da li i kada ću da se vakcinišem


Recommended Posts

21 minutes ago, BojanaCZV said:

 

Nemojte biti toliko grubi, stvari u Veri nisu toliko jednostavne.

 

Mnoge je ljude ista ta Crkva i vera i spasila u ovo tesko vreme. Da psihicki ne odlepe skroz.

 

Krajnje licemerno bi bilo uostalom da su zatvorili Crkve iz straha da se oni licno ne zaraze.

 

Svakako je tesko vreme doslo, nisi siguran ni u prodavnici, ali moras da se boris i nastavis da zivis.

Ja mislim da je stvar dosta jednostavna iako imam samo načelni uvid, a obrazovanje na temu je skoro pa nikakvo.
Crkva je sva u kanonima, i propisuje ponašanje za svaki obred. I tu je problem, valjda, sa maskama u crkvi. Nije po kanonima.

Ako grešim neka me ispravi neko.

  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, BojanaCZV said:

Patrijarh nije Pop.

 

Uplices me u stvari tipa porezi i doprinosi koji uopste nisu tema mog posta.

 

U sustini previse agresije prema vernicima, bar ja tako to vidim, bez potrebe zaista.

 

Mislim da ne treba bas sve ni reci ni napisati.

 

Gospodjo Sunshine, nisam nikako htela da Vas uvredim, svako dobro.

 

Niti sam se uvredila, niti mi je namera da vredjam.

 

S jedne strane imamo stanovnistvo koje u odredjenim situacijama mora da se ponasa na odredjeni nacin (ulazis u samoposlugu, mora maska), a onda deo tog istog stanovnistva ide u crkvu - ne mora maska. Kakve se tu poruke salju?

 

Nisam pravnik, ali ako se ne varam, postoji neki zakon o javnom zdravlju/zastiti javnog zdravlja (ne znam da li je na osnovu njega doneto da moraju maske u zatvorenom?), pa ako smo sekularna drzava, za ocekivati je da se to primenjuje u SVIM zatvorenim prostorima, te ne vidim zasto bi crkve bile izuzete od toga?

 

Ako Vas je uvredilo to sto sam rekla pop, izvinjenje, jeste Patrijarh.

 

p.s. ja da umrem, svejedno bi bilo da kazu "umrla Suncica, Pharmacovigilance Manager" ili "umrla Suncica, Pharmacovigilance Director"....ali, ok, postovacu osecanja vernika, umro je Patrijarh

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Ruby Rhod (koji lebdi) said:

Evo kako se radi u Hrvatskoj - postavis pitanje i dobijes odgovor, a ne duing biznis i dzidipi:

 

Dobna struktura?

 

"Prosječna dob zaraženih je 43.4, prosječna dob hospitaliziranih 62 godine, prosječna dob umrlih je 76 godina", rekao je Capak.

Pa da, jer je to donekle država. 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Ruby Rhod (koji lebdi) said:

Evo kako se radi u Hrvatskoj - postavis pitanje i dobijes odgovor, a ne duing biznis i dzidipi:

 

Dobna struktura?

 

"Prosječna dob zaraženih je 43.4, prosječna dob hospitaliziranih 62 godine, prosječna dob umrlih je 76 godina", rekao je Capak.

da sam u Hrvatskoj imao bi verovatnoću da živim još jače od dve i po decenije 🙂

Link to comment
Share on other sites

Ma imas ti i kod nas takve, jedan tip, sa naocarima, nosi belo, valjda radio i u nemackoj,a ima onaj smug izraz lica kao Miroljub Petrovic, fazon, ja sve znam,da mu ne guglam ime i prezime, mrzi me, isto to tvrdi..jedno je kad Nobelovac kaze da je ovo  vestacki virus,a i njega razapinjali vise nego mnoge nadrilekare kvazistrucnjake, ovo sto pojedini satro eksperti jedu govna, to je drugo

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, wrecktangle said:

Pojavio se snimak na kome kanadski dr Roger Hodkinson (po onome sto se na netu moze naci vrlo kvalifikovan i dobre reputacije) tvrdi da je sve u stvari prevara. Ima li nekih reakcija u Kanadi prije svega (sad ne znam ko je od forumasa tamo)? 

 

Jel dao odgovor od cega ljudi umiru, posto umiru kao muve?

Link to comment
Share on other sites

Jasno je da ima mnogo takvih. No ovaj je na celu kompanije koja, izmedju ostalog, prodaje testove. Naravno ne mora biti istina sve sto pise na netu. 
@John Terry

tek cu da se pozabavim time sto prica. Patolog je.

edit: evo o kome se radi

https://westernmedical.ca/employees/roger-g-hodkinson/

Edited by wrecktangle
Link to comment
Share on other sites

Poslusah ga...nekakva logicka greska u ovom njegovom obracanju je meni to sto on govori o direktnoj smrtnosti od ovoga. Ja sam ovo cudo od pocetka shvatio nesto drugacije..nije problem direktna smrtnost nego indirektna koja nastaje zbog zatrpanosti (posljedica brzine sirenja virusa) bolnica pacijentima koji trebaju bolnicko lijecenje. 

Edited by wrecktangle
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, wrecktangle said:

Poslusah ga...nekakva logicka greska u ovom njegovom obracanju je meni to sto on govori o direktnoj smrtnosti od ovoga. Ja sam ovo cudo od pocetka shvatio nesto drugacije..nije problem direktna smrtnost nego indirektna koja nastaje zbog zatrpanosti (posljedica brzine sirenja virusa) bolnica pacijentima koji trebaju bolnicko lijecenje. 

 

Sta je tu prevara? Ne kapiram na sta misli covek. To da mnogi ljudi i van covid pacijenata zahtevaju lecenje i da su sada ugrozeni je skroz tacno, ali nije to definicija prevare vec prenaduvanosti opasnosti od covid 19. Pa cak ni to ne bi bilo tacno jer kada bi se ovo pustilo da divlja, kako blic voli da kaze, bez obracanja pune paznje na to, bio bi pokolj.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, John Terry said:

 

Sta je tu prevara? Ne kapiram na sta misli covek. To da mnogi ljudi i van covid pacijenata zahtevaju lecenje i da su sada ugrozeni je skroz tacno, ali nije to definicija prevare vec prenaduvanosti opasnosti od covid 19. Pa cak ni to ne bi bilo tacno jer kada bi se ovo pustilo da divlja, kako blic voli da kaze, bez obracanja pune paznje na to, bio bi pokolj.

Ma slazem se s tobom naravno. Evo link pa da poslusa koga zanima.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, BojanaCZV said:

Patrijarh nije Pop.

 

Uplices me u stvari tipa porezi i doprinosi koji uopste nisu tema mog posta.

 

U sustini previse agresije prema vernicima, bar ja tako to vidim, bez potrebe zaista.

 

Mislim da ne treba bas sve ni reci ni napisati.

 

Gospodjo Sunshine, nisam nikako htela da Vas uvredim, svako dobro.

 

Gde ti vidis u mom postu agresiju prema vernicima, ja nisam vernik ali nikad necu napadati nekog zbog njegove veroispovesti.

Ti si u postu spomenula crkvu i ja sam se na to nadovezao i prokomentarisao licemerje, posto su oni ocigledno izuzeti od zakona iako nismo sekularna drzava.

Link to comment
Share on other sites

Spoiler

 

Nije tema, ali... moje iskustvo govori da agresija postoji samo od vernika prema nevernicima. Stalno potenciranje da ako nisi pravoslavac nisi ni Srbin, pa onda ono "bezboznik" sa naravno negativnom konotoacijom, pa onda "molicu se za tebe", neka, ne treba... i 300 razlicitih sranja koje ja kao ateista svakodnevno srecem. Srecom nije fizicka agresija, uglavnom je retoricka.

 

Sa strane nevernika prema vernicima postoji neki sarkazam, cinizam ponekad. Mozda i naznake elitizma. Ali to je cesto reakcija na akciju vernika ka neistomisljenicima.

 

 

@wrecktangle Odgledacu kad stignem kuci, sad ne mogu da pustam zvuk, na poslu sam. Hvala.

Link to comment
Share on other sites

Apropo vere, koliki sam ja hriscanin, ne znam, da o SPC imam vrlo negativno misljenje, a ni o ostalima ne mislim mnogo lepse, sto kazu svuda je sve isto, samo se drugacije zove, kao grcki i rimski bogovi, medjutim, posto nisam nikad krao, ubio ili ugrozio nekog namerno, kontam da sam samim tim veci vernik od mnogih koji idu u crkvu, prave pijanke na slavama,a ovamo ne mogu da zamisle dan,a da nekome ne napakoste, pozavide, i slicno..

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, Sunshine State said:

@sasha arsenal @sreta-steta @wrecktangle @Baby

 

Svi ok, svi na broju?

Ubacili su mi novi antibiotik(Orvažil) i da pojacam dozu za disanje(Durofilin).

Pojačao mi se kasalj.Sve ostalo po starom 😄

 

edit:kolega jutros isao da se testira u Kovid ambulanti.Za danas imaju 17 testova.Po njegovim rečima,bilo je 100 ljudi u redu,manje-više.Dakle,nema testova.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • Eddard featured this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...