Jump to content

Epidemija koronavirusa (Covid-19 / SARS-Cov2) - dnevne aktuelnosti iz zemlje i sveta


djole
Message added by Eddard

Dragi forumaši, molimo vas da u vreme ove krize ostanemo prisebni i racionalni i da pisanjem na ovoj temi ne dođemo u situaciju da naudimo nekome. Stoga:

 

- nemojte davati savete za uzimanje lekova i bilo kakvu terapiju, čak i ako ste zdravstveni radnik - jedini ispravni put za sve one koji eventualno osećaju simptome je da se jave svom lekaru ili na neki od telefonskih brojeva koji su za to predviđeni.

- takođe - ne uzimajte lekove napamet! Ni one proverene, ni one potencijalne - obratite se svom lekaru!

- nemojte prenositi neproverene informacije koje bi mogle nekoga da dovedu u zabludu i eventualno mu načine štetu. Znamo da je u moru informacija po pitanju ove situacije jako teško isfiltrirati one koje su lažne, pogrešne ili zlonamerne, ali potrudite se - radi se o zdravlju svih nas. Pokušajte da informacije sa kojekakvih obskurnih sajtova i sumnjivih izvora ne prenosite. Ili ih prvo proverite pre nego što ih prenesete.

- potrudite se da ne dižete paniku svojim postovima - ostanimo mirni i racionalni.

- aktivno propagiranje naučno neutemeljenih (između ostalih i antivaxxerskih) stavova i pozivanje na nevakcinisanje bazirano na njima nećemo tolerisati.

 

Budimo dostojanstveni u ovoj krizi, ovakve situacije su ogledalo svih nas. 

Hvala na razumevanju.

 

Vaš tim Vox92

Vakcinacija  

193 members have voted

  1. 1. Da li ste vakcinisani protiv Coronavirus-a i kojom vakcinom?

    • Pfizer/Biontech
    • Sinopharm
    • Sputnik V
    • Moderna
    • AstraZeneca/Oxford
    • Johnson & Johnson
    • Nisam i ne želim da se vakcinišem
    • Nisam još sigurna/an da li ću se vakcinisati
    • Preležao/la sam Covid-19, pa čekam da vidim da li i kada ću da se vakcinišem


Recommended Posts

14 minutes ago, Cavani said:

Jeste cudno kad neko toliko vodi racuna o svom zdravlju a pusac je, obzirom da pusenje nosi samo po sebi nevidjeno mnogo rizika. Opet, svako ima neki svoj porok i ventil.

Pa vise puta smo ovde dokazali na osnovu ozbiljnih svetskih istrazivanja da je nikotin jedina ozbiljna brana coroni.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, Clash said:

Mene prilicno deprimira sto se mi u 21 veku borimo protiv korone metodama iz osamnaestog. Maske, sapun, distanca.

Jos da pocnemo sa lomacama i to je to.

Mislim ono, dvajesprvi vek, leteci automobili ( aj da ne gresim dusu, DJ Zeks radi na tome ), nanoboti, pametne kuce, telefoni prepoznaju lica, idemo na Marsove i dodje sismis iz Vuhana i jeba nam znanje.

Ako moze da se izbegne onaj scenario iz filmova katastrofe kad nas razvale vanzemaljci pa tek kad nas ostane stotinjak da se ujedinimo i pobedimo.

Moze li to malo ranije, ne mora Bil Gejc da nas bas pola pobije.

 

Postoje i starije metode...

 

og_200713122.jpg?v=1

 

:default_coffee:

  • Ha-ha 8
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, JohnnyDragon said:

Šališ se Clash? 

Ni najmanje. Evo jednoh relevantnog istrazivanja na tu temu od strane mene

 

On 7/13/2020 at 9:16 PM, Clash said:

@RatzenStadt

Nisam pratio novije naucne radove na temu ali posto niko nije demantovao ja se drzim te teorije i propagiram je kao ultimativnu preventivu.

Ozbiljno, znam 3 coveka izmedju 30-45 godina koji imaju koronu.

Jedan je zaglavio vec 15 dana, bio je na ivici za respirator. Druga dvojica laksa klinicka slika. Svi nepusaci original.

Najlaickije objasnjenje koje sam cuo ( i koje normalno koristim kao krunski naucni dokaz i jos dodam da je neki tim sa nekog univerziteta tipa Oxford izjavio) je da se nikotin lepi za iste receptore u plucima kao virus korone tako da se ova nema za sta uhvatiti.

E sad sto je druga opcija rak pluca, jebiga od neceg mora da se rikne.

 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, JohnnyDragon said:

Šališ se Clash? 

 

Pa postoje neke teorije, pretpostavke...

 

  • There are biologically plausible pathways through which nicotine may impact SARS-CoV-2, but the clinical significance of these is entirely unclear
  • Early studies are underway regarding the role of nicotine replacement therapy as a therapeutic aid for COVID-19
  • Evidence so far is too limited to inform any decisions about use of nicotine replacement therapy in COVID-19
  • When used for smoking cessation, there is high certainty evidence that nicotine replacement therapy is safe and effective.

https://www.cebm.net/covid-19/nicotine-replacement-therapy/

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Sunshine State said:

 

Pa postoje neke teorije, pretpostavke, koje su dokazane od strane vodecih svetskih strucnjaka i organizacija.( dr Philip Morris, dr Davidoff, dr Winston) i SZO je uvrstila pusenje u svoje zvanicne preporuke u borbi sa koronom.

 

 

 

  • Ha-ha 4
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Clash said:

 

Dobro, to su naravno renomirani pulmolozi....ne znam sad za Iqos, jer su evo Ameri prvi put izdali taj sertifikat da neka od tih el cigara zaista nije sretna, tj da jeste ali 95% manje, da li onda onda može da pomogne, ako ne šteti? 

Pitam za komšiju 😏

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, JohnnyDragon said:

Dobro, to su naravno renomirani pulmolozi....ne znam sad za Iqos, jer su evo Ameri prvi put izdali taj sertifikat da neka od tih el cigara zaista nije sretna, tj da jeste ali 95% manje, da li onda onda može da pomogne, ako ne šteti? 

Pitam za komšiju 😏

Pa moze, ali 95% manje. 
Ovo je bili lako, ajmo dalje.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, JohnnyDragon said:

Kolega, malopre ste rekli da se lepi nikotin a ne katran na pluća, iqos ima nikotin a nema katran. 

Pa molim vas 🙄🚬

Idem da spavam, kontaktirace vas sutra moj advokatski tim za ove napade na moj rad.

  • Like 2
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Kad drzava na vreme reaguje - Irska, koja ima priblizno stanovnika kao Srbija i danima vec ima oko 10-20 slucajeva dnevno, i dalje ne zeli da popusti sve mere:

 

https://www.bbc.com/news/world-europe-53424074

Coronavirus: Ireland puts brakes on easing lockdown amid 'real concern'

 

Real concern - 13 zarazenih danas....a sta smo mi (u)radili??

  • Like 4
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Kod nas nezamislivo: https://webtribune.rs/sokantan-preokret-u-italiji-lekari-i-pravnici-tuzili-vladu-bolesnici-ubijani-intenzivnom-negom-i-respiratorima/

 

U Italiji će tužiti vladu za pogrešan tretman Covid-pacijenata (iako, da budemo skreni, niko tada nije ni znao bolje), u Bosni i Hrvatskoj je makar poneko zasvirao klavir zbog mućki oko nabavki, kod nas tako nešto ne možemo ni da sanjamo.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Epidemiolog Zoran Radovanović objavio je na svom Fejsbuk nalogu autorski tekst u kome otkriva da je polovinom marta bio spreman da uđe u Krizni štab, ali da zvaničan poziv ministra zdravlja nikada nije stigao, iako je dobio uveravanje "osobe iz Kriznog štaba" da je Lončar rekao "Zovite Radovanovića".

 

Ne znam sta pricaju Kon i Vucic o 'predaji mesta radovanovicu' u strucnom timu,

ali na neki nacin on ih uvek efektno poklopi.

Malo je sad iznenadio, jer je vrlo brzo uvek na sve odgovarao,

dok je sad malo sacekao sa ovim ekserom.

 

 

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, urosg3 said:

jel` nam to banovalo Nestora iz medija?

Kad smo kod njega, citao sam prije izvjesnog negdje njegov intervju o ovome. U tom intervjuu on je bio kao krava koja da 20 litara mlijeka pa onda ritne nogom i sve prospe. 

Nemam ja nista protiv toga da on prica o virusu ali ako bude pod rubrikom razonoda. 😆
 

Link to comment
Share on other sites

  • Eddard featured this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...