Jump to content

[USA] SJEDINJENE AMERIČKE DRŽAVE - unutrašnja politika i uticaj na svetska kretanja


McCarthy

Recommended Posts

Sve skupa SAD je prvo neozbiljno, a poslije i jako lose reagovala u ovom slucaju, 

Stihijski, nerazumno, kao jucerasnja besmislena odluka da stave vojsku na kanadsku granicu, da bi je poslije povuklu pod pritiskom Kanade i javnosti.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Amigo said:

Sve skupa SAD je prvo neozbiljno, a poslije i jako lose reagovala u ovom slucaju, 

Stihijski, nerazumno, kao jucerasnja besmislena odluka da stave vojsku na kanadsku granicu, da bi je poslije povuklu pod pritiskom Kanade i javnosti.

 

Sto? Da sprece odlazak Amera u Kanadu? To je dobra odluka steta sto su je povukli, nadam se da ce Kanadjani da razmisle o tome jer kako je krenulo ovo ce biti uzas u Americi. Nadam se da ce sto pre da se izbore u Evropi sa virusom pa da se salju medecinari iz celog sveta u Ameriku, bice medju njima solidan broj imunih a verovatno ce trebati i obicnih volontera koji imaju neko znanje ili se mogu obuciti npr da se okrene bolesnik ne treba neko ogromno znanje a znaci itekako.

Edited by MeanMachine
Link to comment
Share on other sites

 
Sto? Da sprece odlazak Amera u Kanadu? To je dobra odluka steta sto su je povukli, nadam se da ce Kanadjani da razmisle o tome jer kako je krenulo ovo ce biti uzas u Americi. Nadam se da ce sto pre da se izbore u Evropi sa virusom pa da se salju medecinari iz celog sveta u Ameriku, bice medju njima solidan broj imunih a verovatno ce trebati i obicnih volontera koji imaju neko znanje ili se mogu obuciti npr da se okrene bolesnik ne treba neko ogromno znanje a znaci itekako.
Ajde da o coroni pričamo na drugim topicima.@Amigo je ovo iskoristio da napomene da u US nema ljudskih sloboda. Hvala mu, pošto niko inteligentan ovo i ne bi napomenuo. Međutim, moglo je da promakne. Hvala@Amigo !

Sent from my LM-G710VM using Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

55 minutes ago, mrd said:

Ajde da o coroni pričamo na drugim topicima.@Amigo je ovo iskoristio da napomene da u US nema ljudskih sloboda. Hvala mu, pošto niko inteligentan ovo i ne bi napomenuo. Međutim, moglo je da promakne. Hvala@Amigo !

 

Kako ti lupetas to nije normalno. Nikakve veze sa ljudskim slobodama, nego sa ludim idejama, jos ludjeg predsjednika.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 
Kako ti lupetas to nije normalno. Nikakve veze sa ljudskim slobodama, nego sa ludim idejama, jos ludjeg predsjednika.
Tebi je i jedna promenljiva mnogo! Međutim, rekao sam da je ovo topis o US, a ne o coroni, ili ...

Sent from my LM-G710VM using Tapatalk

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, mrd said:

Ajde da o coroni pričamo na drugim topicima.@Amigo je ovo iskoristio da napomene da u US nema ljudskih sloboda. Hvala mu, pošto niko inteligentan ovo i ne bi napomenuo. Međutim, moglo je da promakne. Hvala@Amigo !

Sent from my LM-G710VM using Tapatalk
 

Grohotom se smijem!! Grohotom se smijem!!!

Link to comment
Share on other sites

On 3/26/2020 at 3:13 AM, Eddard said:

 

Pa da, ali onda koštanje nije posledica (samo) kvaliteta medicinske usluge u US, već regulative i birokratije - a to je ono što čini onda sistem lošim. Zašto je toliko naduvana birokratija u US, ako u drugim zemljama nije, a efekat je isti ili sličan. To i želim da kažem - treba onda taj deo sistema da se menja. 

 

E sad - zasto je toliko naduvana regulativa, mogu da ti odgovorim nekim pamfletom, npr da bi se zastitio consumer. To je generalno objasnjenje kad pitas cemu to sluzi, zasto se dozvoljava glupo tuzakanje koje samo steti, human rights....

Ali nekako mislim da ako neko krene da menja taj deo, nece ti se dopasti.

Kako stvari stoje trenutno, da bi ti (ne mislim licno ti, nego pojedinac) ostvario svoja prava, da tuzis neku medicinsku ustanovu, treba ti $200. Da bi se ta medicinska ustanova branila od tvoje optuzbe, treba im minimum $50,000 i skoro sigurno da ce ti napisati chek o obestecenju.

Tako da oni to uracunaju u cenu da te lece. Za tebe (kao tuzioca) nema downside, cak i ako izgubis tuzbu neces platiti nista.

Regulativa i birokratija je uvedena da se smanji broj tuzbi, ali dok se pravni sistem ne menja, koji pazi ironije: postoji da bi branio "malog coveka" znaci socijalni aspekt, to ce tako biti.

 

Evo pricamo o Coroni, u US svaki medicinski radnik mora da ima listu vakcinacija, provera, do background check, i to ide do svakog ko cak i ima poslovni odnos sa zdravstvom. Da li je to dobro ili lose, ostajemo da ocenjujemo.

 

Edit: PS i da li to dodaje kvalitetu usluga

 

On 3/26/2020 at 3:13 AM, Eddard said:

 

Bilo bi zaista tužno i tragično da je isto vreme (a pod vreme mislim na ispunjavanje potrebnih uslova) potrebno za otvaranje IT firme i za otvaranje bolnice. Mislim da je glupo da objašnjavam zašto. Da li to baš mora da traje 6 meseci, well ne mora, ali onda - menjajte birokratiju koja vam troši ogromne pare, a doprinosi čemu tačno? 

 

Opet dolazim do zaključka - ne košta toliko više zato što je, vau, medicina u US svemirska, a svuda ostalo onako, da kažemo prosečna, već zato što sistem ne valja. Karolinska, Charite (plus još bar 10ak vrhunskih med. ustanova u DE), Zurich, Toronto (o Japanu i Južnoj Koreji da ne govorim)... itd. su samo dokaz da i uz manje novca, odnosno uz bolje organizovan sistem, takođe mogu da se imaju vrhunske zdravstvene ustanove.

Prvi bold: nije u pitanju bolnica, probala sam da ti objasnim, to sto mi nazivamo klinika je mozda Dom Zdravlja u SR, u stvari nije cak ni to.

 

drugi bold: to bi zahtevalo spustanje standarda u US na evropski, znaci da ukinemo sve sto FDA ili HIPPA zahtevaju extra od US zdravstvenih sistema u odnosu na evropski.

Ok, ja nemam nista protiv, ja inace smatram da oni preteruju.

 

Znaci, nemas primedbe od mene, ja smatram da postoje stvari u tom sistemu koje nemaju smisla i kostaju US gradjane, samo sto neces naici na sire razumevanje ako US krene da primenjuje iste standarde.

Ja ustvari preferiram poslovanje u zdravstvu u Evropi (kad kazem poslovanje ne mislim kao korisnik zdravstva), manje vise legalizovana korupcija :classic_biggrin: niko ne voli kad ovo kazem, zdravstveni radnici zasticeni, sta god odluce drzava stoji iza njih.

Edited by Angelia
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 

 

 

manje vise legalizovana korupcija biggrin.png niko ne voli kad ovo kazem, zdravstveni radnici zasticeni, sta god odluce drzava stoji iza njih.

 

Zašto misliš ovako?

 

I dodatno, šta to konkretno HIPPA donosi više u odnosu na regulativu u Evropi, ozbiljno pitam, ako te ne mrzi?

 

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Angelia said:

 

 

Prvi bold: nije u pitanju bolnica, probala sam da ti objasnim, to sto mi nazivamo klinika je mozda Dom Zdravlja u SR, u stvari nije cak ni to.

 

 

 Nisu mi jasnei ti nazivi zdravstvenih ustanova u USA? Hoces da kazes da je klinika nesto mizerno lose, kad nije ni na nivou doma zdravlja u Srbiji? 

Edited by I, Ja Sam Laki
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, mrd said:

Ako vam je bilo malo dosadno, da to prekinemo:

NRA sues California Gov. Gavin Newsom and other state officials over gun store closures

corona na delu. 🙂

 

https://www.breitbart.com/politics/2020/03/28/ttrump-admin-names-gun-makers-retailers-essential-businesses-nationwide/

Trump Admin Names Gun Makers, Retailers Essential Businesses Nationwide

 

Quote

 

President Trump’s Department of Homeland Security released updated guidelines naming gun manufacturers and retailers as essential on Saturday, which means they are to stay open and operational nationwide during a Chinese coronavirus shutdown.

 

The Second Amendment Foundation’s Alan Gottlieb commented on the DHS declaration, saying, “Every freedom loving American owes President Trump and his administration a very big thank you for protecting our Second Amendment Rights. This is another Trump promise made and promise kept.”

 

 

Apsolutno. :thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Eddard said:

 

Zašto misliš ovako?

 

I dodatno, šta to konkretno HIPPA donosi više u odnosu na regulativu u Evropi, ozbiljno pitam, ako te ne mrzi?

 

Nisam mislila na nesto kao lekari primaju mito, ne. 

Mislila sam na administraciju. 

HIPAA donosi vecu zastitu privatnih podataka - nisam ti ja navela HiPAA pravila kao glavnu stvar nego kao primer komplikovane regulative.

 

4 hours ago, I, Ja Sam Laki said:

 Nisu mi jasnei ti nazivi zdravstvenih ustanova u USA? Hoces da kazes da je klinika nesto mizerno lose, kad nije ni na nivou doma zdravlja u Srbiji? 

Ne, klinika nije mizerno losa, nego daje drugacije usluge.

obicno se izraz odnosi na outpatient klinike, to ce reci nisu bolnice, i nemaju pravo na tretmane koji zahtevaju duzi period od 24h. U slucaju kad je u sklopu bolnicke mreze, to su obicno low acuity pacijenti koji ne zahtevaju isti nivo usluge kao bolnica. Znaci generalno ne zahtevaju neku visoku tehnologiju (kazem generalno, to se ne odnosi na recimo outpatient cathlab, ili MRI)

nisi valjda ocekivao bolnicu od 300 kv?

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, bohumilo said:

 

https://www.breitbart.com/politics/2020/03/28/ttrump-admin-names-gun-makers-retailers-essential-businesses-nationwide/

Trump Admin Names Gun Makers, Retailers Essential Businesses Nationwide

 

 

Apsolutno. :thumbsup:

 

 

U situaciji kada se ogranicavaju mnoga ljudska prava  najvaznije je da imamo dovoljno oruzja i municije  da ubijemo virus.

  • Like 5
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Interesantno, ne postoji americki medij, ukljucujuci i Communist News Network, koji nije objavio da je Trumpova popularnost trenutno eksplodirala i on za ovih 1166 dana od kada je postao POTUS nije nikada imao vecu podrsku gradjana Amerike i manju podrsku gradjana foruma Vox92.net. :s_d: 

 

Krah berze, milioni ljudi koji su izgubili novac koji su stvarali godinama, 4 miliona Amerikanaca koji su izgubili posao u roku od 2 nedelje, stravicne cifre Covid zaraze ......... a on uskoro prestize svetog Husseina Baracka Obamu!! Vec ga je prestigao u apsolutnim ciframa, nije jos u vremenskom komparativnom periodu.

 

To bi mogao biti vrlo jasan pokazatelj da nesto nije u redu ....... sa gradjanima foruma Vox92. :classic_biggrin:

 

Da li ovo znaci da on sigurno pobedjuje 2020. Pa naravno da ne znaci. Ima jos 8 meseci, a prognoze kako za ekonomiju, tako i za Covid su gotovo apokalipticne.

 

Ovo znaci samo da je Amerima dosta bolesnog "demokratskog socijalizma", sto je doduse referendumski potvrdjeno odjebavanjem deda Bernie Sandersa, devojacko Visarionovich.

 

Ovo takodje znaci da gradjani Amerike shvataju da ovo ludilo nema nikakve veze sa Trumpom, vec sa onima sa kojima je resio da se obracuna ..... i na tom poslu bi trebalo, kazem "bi trebalo" da ostane jos 4 godine.

 

Ovo u isto vreme znaci da je predsednikova podrska medju AfroAmerikancima porasla 2 do 4 puta. Kao i medju Latinosima.

 

Nervozni Communist News Network ima vrlo jednostavno .... rasisticko .... objasnjenje.

 

Kazu boljsevicki majmuni da razlog ove masovne podrske dolazi ionako od onih koji nikada ne glasaju ....... zaboravljaju da su ih bas ti koji "nikada ne glasaju" izyebali i 2016. :roflmao:

 

Drugim recima, posto ne mogu osporiti neocekivani porast podrske maloumnicima je iz centralnog komiteta naredjeno da izmisle nekakvo, bilo kakvo "opravdanje" - da im glasacko telo ne bi palo u depresiju.

Edited by Denis Jasharevic
  • Like 2
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

On 3/29/2020 at 6:55 PM, nssa said:

 

 

U situaciji kada se ogranicavaju mnoga ljudska prava  najvaznije je da imamo dovoljno oruzja i municije  da ubijemo virus.

 

To sto se ogranicavaju NEKA ljudska prava NIJE argumet za ogranicavanje drugih/svih ostalih ljudskih prava, au contraire - upravo je u takvoj situaciji vazno insistirati da se ta druga prava zastite sto je vise moguce (osim, naravno, ukoliko neko ne misli da su ljudska prava generalno losa stvar i da je bolje sto ih im manje). Ovo se narocito odnosi na tako temeljno pravo koje lezi u srcu americke slobode, a to jos vise vazi u vanrednom stanju, u smutno vreme kad su povecane sanse da ce nevini i posteni ljudi biti prisiljeni da aktiviraju polisu osiguranja koju im obezbedjuje Drugi...(to barem ljudi u Srbiji znaju, npr. socijalisti su pretproslo vanredno stanje iskoristili da uprilice etnicko ciscenje dela svoje zemlje)

Edited by bohumilo
  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Baby said:

Ne znam gde ovo da stavim, tice se naravno trenutne vanredne situacije, ali i sistema. Oni se igraju aukcije:

 

 

 

 

Tako je to kada mashine koje treba da spasu zivote tvojih gradjana narucujes iz vukoyebine koja se nalazi 12033 kilometra od New Yorka, umesto da ih proizvodis u New Jersey-ju. :s_d:

 

Dobro ...... to je bilo u neka davna, pogresna vremena, vise nece biti tako, ovo je lekcija. :classic_biggrin:

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • Eddard changed the title to [USA] SJEDINJENE AMERIČKE DRŽAVE - unutrašnja politika i uticaj na svetska kretanja
  • Lobotomija locked this topic
  • Lobotomija unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...