Jump to content

[USA] SJEDINJENE AMERIČKE DRŽAVE - unutrašnja politika i uticaj na svetska kretanja


McCarthy

Recommended Posts

1 hour ago, mrd said:

Grešiš, ja ih ne vidim kao trumpolibne, a ni sebe. Međutim, ovo oko DT će da bude i sledećih 4 god. Nema tu niko drugi koga će običan birač izabrati.

Sent from my LM-G710VM using Tapatalk
 

Mnogo duze! Trump ce u medjuvremenu naci svog " Medvedeva" - za jos dva  mandata. Ako ima boga - bice tako! 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

On 12/1/2019 at 11:06 AM, Pristevac said:

Kod tebe obrnuto😂😅🤣

 

  Рођен у Србију, срце у Америку.

 

srb.jpg

 

3 hours ago, Pristevac said:

Naravno da nije pogrešno. Smeštno je što je postao trumpoliban, a i ti si vala.

 

 

Ja sam video ovaj tvoj post pre 2 dana. Ali nisam oseti potrebu da reagujem. Ponekad te ljudi prozovu na forumima jer su slabi, nemaju sta da kazu/napisu, pa probaju da te uvrede.

 

U ovom slucaju ti me nisi uvredio. Promasio si. Skroz. Zapravo .......

 

------------------------------------------------------------------------------------------------------ 

 

Recimo, ja uopste nisam rodjen u Srbiji, vec u MonteNegro, kao i moj deda, pradeda .......... a drugi deda je rodjen u Kroaciji, majka u Zagrebu ......

 

Medjutim, oni su mi rekli da smo Srbi. Tako sam i ja svojoj deci rekao, da smo Srbi, na engleskom, posto ne znaju srpski. Verovatno je to moja greska, bar da natucaju, ali ni da beknu ........ no, nema mesta za sekiraciju, napravio sam ja mnogo vece greske u zivotu, pa sta ......... rodjeni smo da gresimo :classic_biggrin: Gresnik sam. A i otpadnik.

 

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Trumpoliban?! ............. Paaaaa ..... verovatno jesam. I tu si u pravu.

 

Pazi ........ ako imas izbor da budes Husseinoliban tj. Hillaryban .... ili Trumpoliban ....... yebiga, ja sam svoje izabrao. Vaspitan sam da imam pravo glasa, rekose mi da se to zove demokratija. Jos uvek ne vidim da sam pogresio ......... ne vode se vise besmisleni ratovi po nekim zemljama gde danas koze i cobani mirno pasu, ne brinu da li ce ih strefiti neki tomahawk, ekonomija, berza i %nezaposlenost tuku 50-godisnje pozitivne rekorde, nema ni naznaka rasnih nemira, mnogo bolje nego za vreme Husseina ........ samo se mnogo sere po televiziji i po internetima kako je te rasizam, te fasizam ....... masovno i u ogromnim kolicinama se sere, sto bi rekli nije se u istoriji nikad tako sralo ko danas ........... ako, neka narod sere, sta ima veze, sloboda je, demokratija.

 

Recimo ..... ako se ne varam ti zivis u Nemackoj i ti si AngeloMerkelliban ...... zbog brace Sirijaca .......... pa ako si ...... sta ima veze, to je tvoje pravo. Sta ja imam s tim?

 

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Moje srce je kazes u Americi. Pa jeste. I tu si u pravu, yebote, ti si me bas procit'o. Pravo da ti kazem, otkad sam prvi crtani film, sa 3-4 godine, video - meni srce jeste u Americi. Davali su i neke ruske crtane filmove jednom nedeljno, jebem ti kakav je to bio uzas, umesto da odes na spavanje srecan, hoces da se samoubijes. Totalno depresivno i neprilagodjeno uzrastu, trauma. Gasili smo televizor, momentalno.

 

Onda su dosli americki filmovi, muzika, neki drustveni pokreti, kulture, subkulture ....... i meni je srce otislo na tu stranu. Nije mi zao, naprotiv, pa to su mi najbolje godine zivota. Ameriko, hvala. Ili sto bi rekli braca Hrvati Danke Deutschland :s_d:

 

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Ja vidim sta tebe zulja. 

 

Ne valjaju ti Srbi koji su za milosevica, a ja nikada nisam bio za njega. 10 najboljih godina zivota sam na ulici proveo zbog skota.

 

Jos gori su ti Srbi koji su za Putina. A ja ne mogu ocima da ga vidim. Sitno, spijunsko govno.

 

Ne valjaju ti ni Srbi kojima je "srce u Ameriku". Trumpolibani.

 

Tebi bRe izgleda samo Srbi komunisti valjaju. Pa sto ne kazes. Kojeg najvise volis? Da nije Leka Rankovic? :roflmao:

Edited by Denis Jasharevic
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Denis Jasharevic said:

Oni koji nisu nikada bili u Americi mogli bi lako(umno) pomisliti da je ovo tacno.

 

Niko ti ne brani da pobijes ove podatke:

 

Quote

Based on Organization for Economic Cooperation and Development (OECD) data, the U.S. now has more regulations for opening a new business than every EU country except Greece and Poland — a complete reversal since 1998, when only the UK had fewer rules than the U.S. Per capita GDP growth in the EU outpaced that of the U.S. over 1999-2017. On a purchasing power parity basis, Americans have experienced a 7% increase in prices (relative to EU residents) for the same goods, due specifically to increased profit margins of companies with reduced competition.

 

Quote

Corporate after-tax profits as a percent of U.S. GDP were stationary for decades at 6-7% but increased to 10% in the last two decades, highlighting increased “rent-seeking” that shouldn’t occur if the leaders in most industries were facing the same amount of domestic competition or increased international competition. 

From the 1960s through the 1990s, American companies poured an average of 20 cents from each dollar of operating profit into investments (R&D, capital expenditures, etc.). Since 2000, that’s fallen to 10 cents per dollar. With reduced competition, large companies are focusing less on advancing their product offerings and more on extracting profits for shareholders out of existing business operations.

 

Quote

The lack of competition in these industries contributes to America’s deteriorating infrastructure. More than 700,000 Californians experienced blackouts in recent weeks due to Pacific Gas & Electric’s failure to make capital expenditures that maintained and improved its assets. Most of the 15 million people who live inside the utility’s service area have no where else to turn.

 

Quote

Philippon makes the case that politicians’ survival is the U.S. has become more heavily tied to fundraising and the overwhelming majority of that fundraising comes directly and indirectly from corporate interests. The top 1% of donors account for about 75% of all political contributions (and the top 0.01% for 40% of all political contributions). Business lobbies are by far the dominant source of money in American political campaigns according to statistics he cites from the Center for Responsive Politics.

Benchmarked against antitrust reviews in the EU, Philippon finds that the decline in the number of antitrust actions in the U.S. (by the DOJ and FCC) has largely corresponded to increased lobbying spending that targets the DOJ and FCC. Each doubling of lobbying expenditures in the U.S. by a given industry corresponds with a 9% decrease in antitrust reviews in that industry, and such lobbying spend tripled overall from 1998 to 2008. He also cites a 2008 book by UVA professor Christine Mahoney finding that the majority of lobbying efforts in the U.S. by corporations and trade associations are successful whereas the majority of lobbying efforts by citizen groups and foundations fail.

 

O cenama zdravstva u US da ne pricamo. O tom kartelu sam vec ranije pisao i podaci su vise nego jasni.

Plus, ovde je review "komunistickog" Financial Times-a:

https://www.ft.com/content/97be3f2c-00b1-11ea-b7bc-f3fa4e77dd47

Edited by Anduril
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Anduril said:

 

Niko ti ne brani da pobijes ove podatke:

O cenama zdravstva u US da ne pricamo. O tom kartelu sam vec ranije pisao i podaci su vise nego jasni.

 

Pozdrav Andurile. Mozemo o tome da pricamo, interesantna je tema, ali malo nezgodno vreme za mene, pa odlazem za nekoliko sati. U Americi naravno ima monopola, kao i u svakoj zemlji na svetu, izuzev azijskih duty free shop zemalja velicine SavaMale. Mi u Kanadi nazalost imamo - u odnosu na Ameriku - monopolizam sovjetsko-severnokorejskog  tipa ...... ali je zato "besplatno" zdravstvo. :classic_biggrin: Ako vidis Kanadjanina da place za kompjuterom - sigurno gleda americke cene, nema sta drugo da bude. 

 

Medjutim, iskreno, tesko da cemo naci zajednicki jezik ako razgovaramo TheGuardijanskim. Ja sam i pobegao sto taj jezik nisam mogao da naucim. 


Ovaj profesor iz New Yorka, ...

 

 

 

 

 

 

 

Edited by GlennGould
Obesmišljavanje diskusije
Link to comment
Share on other sites

Iako mnogi misle da je svuda na Zapadu " isto" - ali prosto je neverovatno kolike razlike postoje .. recimo USA vs Canada vs Australia vs N Zealand vs Western Europe ... itd

A u Americi , kao velikoj zemlji , je takodje karakteristicno da se svaki "state" donekle razlikuje! Bez obzira na sve , to je kolosalna zemlja! 

Mi danas govorimo o " rimskom nasledju"! A generacije nakon nas ce govoriti o " americkom nasledju"!!! Toliko je kolosalna ta zemlja!

Link to comment
Share on other sites

Moramo naučiti da se ova tema ne shvata kao za i protiv US, te posledično se suzdržati od napada na argumentovane kritike ili političke pozicije koje nam se ne dopadaju. 

Metodologija obesmišljavanja diskusije putem ad hominem napada svakog izvora (autora), njegovog svođenja na nacionalno poreklo, lepljenje ideološke etikete i posledična relativizacija nisu legitiman način da se vodi diskusija. 


Antiamerikanizam postoji kao društveni fenomen i kao politički program, ali nije svaka kritika administracije a priori napad na američke vrednosti koje se podrazumevaju, niti je ista automatski podrška za neki dijametralno suprotni set vrednosti. 

 

Drugim rečima, pokušajte razviijati vašu kulturu razmene mišljenja upravo kada ste suočeni sa onim koje ne delite. 

 

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Anduril said:

Dobro, ja pricam o podacima, cenama i monopolima, a ove nacionalisticko-plemenske diskusije tipa Francuz, gastarbajter itd. gde se neko deli odmah po tome odakle je dosao me ne zanimaju - to ostavljam raznim MAGA likovima.

 

Nije u redu sto podmeces. Kako ja mogu da delim nekoga po tome ko je odakle dosao kad sam i ja dosljak (slucajno smo profesor i ja dosli iste godine).

 

Da ne poredim Francusku i Srbiju ........ tu cu tek lose da se provedem. Amerikanci su moju zemlju bombardovali, a Francusku oslobodili, 2 puta. Oni su NATO saveznici, a mi smo neprijatelji.

 

Profesor je smeker, U Americi vole Francuze, Pariz, umetnost, kultura, moda, zene vriste na FR akcenat, bacaju im se pod kotace ...........

 

Mene mogu samo da zatvore u logor, kao Japance pre 70 godina sto su zatvarali. Gledaju me popreko, kad progovorim misle da sam komunista, Rus.

 

Profesor je ocigledno u velikoj prednosti. Ja sam podlozan rasizmu.

 

Plus ..... mnogo vise zaradjuje od mene ..... a stipsa ...... steg'o se za mobilni telefon, yebo ga telefon, ja placam 5 komada :s_d: bRe i nije mi skupo ..... jeftino mi! 

 

Jesi bio na Verizon sajtu ..... evo ja sam sad proverio ....... profesor znaci nema 35 dolara mesecno da plati unlimited plan text/talk/data ??? I nema 5$ mesecno za Iphone 8?

 

Pa on onda nije profesor, svaki homeless, klosar u New Yorku to ima. Konobar toliko dobije baksis za sat vremena. To je zalosno kako kenja taj profesor ...... pa on to mora da zaradi za pola sata.

 

Mozda ja gresim ..... nemam pojma koliko je to u Evropi ...... 5 evra? 7 evra? To onda stvarno zavladao komunizam tamo.

 

Quote

spacer.png

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, GlennGould said:

Moramo naučiti da se ova tema ne shvata kao za i protiv US, te posledično se suzdržati od napada na argumentovane kritike ili političke pozicije koje nam se ne dopadaju. 

Metodologija obesmišljavanja diskusije putem ad hominem napada svakog izvora (autora), njegovog svođenja na nacionalno poreklo, lepljenje ideološke etikete i posledična relativizacija nisu legitiman način da se vodi diskusija. 


Antiamerikanizam postoji kao društveni fenomen i kao politički program, ali nije svaka kritika administracije a priori napad na američke vrednosti koje se podrazumevaju, niti je ista automatski podrška za neki dijametralno suprotni set vrednosti. 

 

Drugim rečima, pokušajte razviijati vašu kulturu razmene mišljenja upravo kada ste suočeni sa onim koje ne delite. 

 

 

Pa razumem, ali stvarno je duga prica da ja pocnem objasnjavati da je Montana veca od Nemacke (83 miliona stanovnika), a da ima 1 (jedan) milion stanovnika. To profesor nije napisao u The Guardianu. "Zaboravio".

 

I New Mexico znatno veci od Engleske, a 2 miliona stanovnika. Ko ce tu da ulozi milijarde dolara da izgradi mobile network strukturu? Sta ce da zaradi? Onu stvar.

 

A ipak izgradili ljudi mrezu. AT&T, Verizon, Sprint .........I sad ce da im dodje bugarska telekom kompanija u New York jer je "slobodno trziste", da budu "jeftiniji". Pa i ja cu da budem jeftiniji 😂

Okacim 2 antene na Trump tower i eto "zdrave konkurencije". Milioni pljušte. Pa nece to moci tako kako je profesor zamislio. Pogresno ga ucili. :s_d:

 

Kako da objasnim da su svi americki piloti, kabinsko osoblje i sve aerodromske sluzbe clanovi sindikata zbog kojih je crkla americka auto-industrija. Pa americki pilot ne bi hteo da udje u avion ako je karta 9 evra :classic_biggrin:, to znaci da nesto nije u redu, tu nema leba za njega, kompanija propada, mora da trazi novi posao.

 

Nije on RyanAir pilot koji je rob, sutnu ga u doope zacas. I on placa da piša u avionu. Masovni turizam. Cujem pola Bosne preko vikenda leti po Evropi ....... ponesu burek od kuce, prosetaju se po parku i vrate se uvece. Globalno zagrevaju, karbon yebe kevu.

 

Od Londona do Istanbula miljaza isto kao od Bostona do Majamija. Samo sto si u prvom slucaju preleteo ceo kontinent, a u drugom nisi mrdnuo sa istocne obale.

 

I onda briselska centralna komiteja zacepi 2 milijarde kazne Google-u za monopol! Koji bre monopol? Pa koju ce konkurenciju Evropa da suprotstavi Google-u? Geografske karte i telefonske imenike?

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Anduril said:

 

Niko ti ne brani da pobijes ove podatke:

 

Izvinjavam se, ponedeljkom uvek izadjem sa nekom ekipom pa malo i popijemo ......... razmotricu ove podatke redom ....... da pocnemo od prvog ....

 

Quote

Based on Organization for Economic Cooperation and Development (OECD) data, the U.S. now has more regulations for opening a new business than every EU country except Greece and Poland — a complete reversal since 1998, when only the UK had fewer rules than the U.S. Per capita GDP growth in the EU outpaced that of the U.S. over 1999-2017. On a purchasing power parity basis, Americans have experienced a 7% increase in prices (relative to EU residents) for the same goods, due specifically to increased profit margins of companies with reduced competition.

 

Mene ne brine uspeh Evrope, to je dobro, ja sam Evropljanin. Nalazim podatke koji se poklapaju sa ovim sto si postavio. Kazu da je za vreme Husseina Obame 7 godina za redom free market rating opadao, unakazio covek. To me ne cudi ....... kao primer recimo on je zaposljavao 5 radnika u drzavnoj administraciji na jednog (1) u proizvodnji, otprilike kao Lukasenko u Belorusiji. To je Trump potpuno preokrenuo na 3 radnika u proizvodnji na 1,5 u "drzavnoj sluzbi". To nije dobar primer, ali ukazuje koliko je Hussein bio crvendac sto bi rekao Bohumilo.

 

Uostalom, ako se secas Trumpov predizborni program jeste bio snazna deregulacija trzista/privrede.

 

E sad ........... po podacima o slobodi trzista ...... nesto se ne slaze, a meni stvarno ekonomija nije jaca strana ............ da li je Trump za kratko vreme vratio USA tamo gde je i bila ili ja nesto ne razumem .......... USA je opet na 12 mestu u svetu po slobodi trzista ispred SVIH evropskih zemalja po podacima iz 2019. Osim Engleske, koja je i pre 30-40 godina bila bolja.

 

Daleko ispred Nemacke .......... a ........ kako bih ti rekao ........ Francuska je iza Srbije ...........tu negde sa Kirgistanom i Obalom Slonovace.

 

Tako da bih morao da izrazim sumnju u tvoj podatak, opet se tu vidim ubacuje neki profesor koji je "napisao knjigu" ......... a ti ako zelis i znas da objasnis zasto je USA kraljevina slobodne trgovine za celu EU ......... izvoli posluzi se ........

 

https://www.heritage.org/index/ranking

 

 

Edited by Denis Jasharevic
Link to comment
Share on other sites

Za otvaranje biznisa 17. u svetu, tu negde kao Nemacka, ali opet ispred mnogih evropskih zemalja Francuske, Italije, Belgije, Spanije ........ nije istina da su samo Poljska i Grcka gore ........ proslogodisnji rejting ...... znaci opet u lazi su kratke noge kod tvojih izvora ......

 

https://www.forbes.com/best-countries-for-business/list/#tab:overall

Edited by Denis Jasharevic
Link to comment
Share on other sites

Izvor je bio OECD a ne placenicki think thank tipa Heritage ili cak Forbes. Rekoh vec, nemam nameru da diskutujem na taj tvoj primitivno-plemenski i neozbiljan nacin. 

Ako imas nesto ozbiljnije da napises javi se a do tada ovo je samo zagadjivanje prostora i gubljenje vremena - pre svega za tebe.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Anduril said:

Izvor je bio OECD a ne placenicki think thank tipa Heritage ili cak Forbes. Rekoh vec, nemam nameru da diskutujem na taj tvoj primitivno-plemenski i neozbiljan nacin. 

Ako imas nesto ozbiljnije da napises javi se a do tada ovo je samo zagadjivanje prostora i gubljenje vremena - pre svega za tebe.

 

Znao sam da mi neces nikada oprostiti sto sam te ismejao kada si otvorio cuveni baba Vanga topik KRAJ DOLARA pre 12 godina na pokojnom forumu 🙂. Dokle se stiglo sa tim krajem dolara? Hoce li skoro. Imam nesto stednje pa bih prebacio u sigurniju valutu. 🙂

 

Da si se samo malo potrudio video bi da je ovaj rejting radjen u saradnji sa Wall Street Journalom, novinom koja se nalazi svako jutro na stolu svakog predsednika, premijera, kralja, bill gatesa, waren buffeta, ilon muska, svakog ministra i generalno coveka koji zeli da zna sta se u svetu biznisa desava.

 

Znao bi da je osnovan pre 130 godina i da su njegovi novinari osvojili 37 Pulitzerovih nagrada.

 

Ali jok ......  rek'o OECD i tacka.

 

Vidi ovaj non-partisan Fraser institut iz liberalne Kanade ..... interesantno oni kazu da je USA zapravo 5. u svetu po ekonomskim slobodama ispred svake EU drzave 🙂 ....... znam ....... i oni su cetnicka pokvarena banda :roflmao:

 

https://www.fraserinstitute.org/studies/economic-freedom-of-the-world-2019-annual-report

 

Pre nego nastavim da raskrinkavam tvoje ostale "kraj dolara" nebuloze kao onu profit-porez-GDP mozemo li bar da se dogovorimo - bez vredjanja?

 

Tesko da ce neki biznis izvor biti lefticarski, iz prostog razloga sto se oni ne bave biznisom, ne znaju, vec se bave otimanjem tudjeg.

 

Tako da nijedan moj izvor nece tebi biti validan.

 

Ja ne citam Glas Venezuele.

Edited by Denis Jasharevic
Link to comment
Share on other sites

Nezavisni Fraser institut? 😂

Zatrpavas forum Kochovim smecem - postoji razlika izmedju ovakvih placenickih ideoloskih think-tankova i ozbiljnijih akademskih organizacija i publikacija.

Quote

The Institute has received donations of hundreds of thousands of dollars[15] from foundations controlled by Charles and David Koch, with total donations estimated to be approximately $765,000 from 2006 to 2016.[16] It also received US$120,000 from ExxonMobil in the 2003 to 2004 fiscal period.[17] In 2016, it received a $5 million donation from Peter Munk, a Canadian businessman.[18

 

Sto se tice teme Kraj Dolara (pitanje na kraju?) lepo pokazujes da nista nisi razumeo ni posle 10 godina sto i ne cudi ako ne razumes razlika izmedju univerziteta i think thanka.

Postovi tamo su odlicno predvideli krizu 2007 i 2008 kao i inflaciju cena nekretnina i akcija pre i posle toga.

Ko je citao, zaradio je, predvideo je rast cena nekretnina i akcija, i samo to se racuna. 

Ranije se za dolar moglo kupiti mnogo vise, mogla se uzeti kamata na stednji, a danas jeste kraj dolara kao takvog i uopste drugih papirnih valuta bez fizicke podloge.

Danasnje ekonomije bi se raspale kad bi se kamate vratile na 5 ili 10%. 

 

 

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, Anduril said:

Nezavisni Fraser institut? 😂

Zatrpavas forum Kochovim smecem - postoji razlika izmedju ovakvih placenickih ideoloskih think-tankova i ozbiljnijih akademskih organizacija i publikacija.

 

Sto se tice teme Kraj Dolara (pitanje na kraju?) lepo pokazujes da nista nisi razumeo ni posle 10 godina sto i ne cudi ako ne razumes razlika izmedju univerziteta i think thanka.

Postovi tamo su odlicno predvideli krizu 2007 i 2008 kao i inflaciju cena nekretnina i akcija pre i posle toga.

Ko je citao, zaradio je, predvideo je rast cena nekretnina i akcija, i samo to se racuna. 

Ranije se za dolar moglo kupiti mnogo vise, mogla se uzeti kamata na stednji, a danas jeste kraj dolara kao takvog i uopste drugih papirnih valuta bez fizicke podloge.

Danasnje ekonomije bi se raspale kad bi se kamate vratile na 5 ili 10%. 

 

Ne znam tu temu, ali je rast nekretnina bio bas dobar. Ja sam primetio da su mnogi, uslovno receno seljaci, tj ljudi bez nekih skola, to bolje iskoristili nego nacitani teoreticari.

Tu ne treba neka filozofija, samo zdrav razum je bio u pitanju.

Kako ono rekose, ko igra za raju :classic_biggrin:

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Anduril said:

Nezavisni Fraser institut? 😂

Zatrpavas forum Kochovim smecem - postoji razlika izmedju ovakvih placenickih ideoloskih think-tankova i ozbiljnijih akademskih organizacija i publikacija.

 

Smesan si lik 🤣..... kad smo vec kod "ideoloskih thinkthankova" ....... i "ozbiljnih akademskih organizacija" kao sto je OECD ...... to je samo jedna data collection agencija placena 90% od novca americkih poreskih obveznika.

 

Izgleda ne pratis leva gibanja ..... OECD je jos pre 7 godina proglasen za odvratni anti-radnicki kredit-reketaski pazi sad ovo ..... right-wing thinkthank :roflmao:  i to od londonskog Komunista - The Guardiana ....

 

The Organisation for Economic Co-operation and Development loathes being characterised as a right-wing thinktank. The Paris-based organisation, born in the aftermath of the second world war as an adviser to western governments, promotes market capitalism. 

 

Onda ih je Hussein Obama uzeo pod svoje i rekao za moje pare imate da budete lefticari ...... i bejahu lefticari. 🙂

Link to comment
Share on other sites

Nisam znao da si jos dublje zagazio u komunizam. Ne razumem zasto ti smeta donacija Peter Munka. Pa to je verovatno najveci kanadski biznismen svih vremena, poznat tamo po gradnji one marine u Tivtu. Desetine hiljada ljudi radi i danas po njegovim rudnicima, po Srbiji je nesto otkrivao ..... mislim kod Bora ili tako nesto, on je ovde izuzetno cenjen i dobio je sva kanadska moguca najvisa drzavna odlikovanja. Niko nema losu rec za njega da kaze. Ali da ...... uspesan i bogat, crvena marama za lefticare.

 

Secam se kako ste ti i Daytrader bili finansijski eksperti, on se od sramote nece nikada vratiti, ti jesi..... kako je ono rekao ..... zlato ide na 5000 a posle toga samo nebo je granica :roflmao: .. pisale bRe srbske novine o proroku sa foruma B92.

.. koliko je danas zlato, bas je pre neki dan opet puklo,,,, 1200$ ?? 🙂

 

Za kamatu od 5% neces dugo da cekas. Pre 6 meseci tesko se nalazilo 1,5% ....... ja stavio neki dan na 3,3%.

 

I opet ekonomska apokaliptika ...... ukazuje ti se kraj dolara drugi deo? Ajde ....... tu smo, videcemo. U gajbu piva.

Edited by Denis Jasharevic
Link to comment
Share on other sites

Kamala Harris je odustala od nominacije za demokratskog kandidata. :classic_unsure:

Ne pratim mnogo te aktivnosti, ali izgleda da je Tulsi odigrala ulogu hitman-a, po mafijaskom sistemu. :capone: Ocekivati je da se Tulsi sada takodje povuce ili ce neko drugi biti na nisanu.

Neki ljudi nisu zadovoljni, cuvena mafijska recenica. Da li Clinton family stoji iza svega?

 

Sve u svemu, Kamala mi je bila simpaticna i bila bi dostojan protivnik Trampa, letile bi tu stolovi i stolice, bilo bi ako nista zabavno.

Link to comment
Share on other sites

@Denis Jasharevic

Ja sam ovde preneo samo argument protiv stvaranja monopola i kartela.

Komunisticki funkcioneri guraju svoje drzavne monopole i kartele, a robber-kapitalisti guraju svoje privatne monopole i kartele.

Bogdan Radica je svojevremeno oznacio podrzavaoce Tita korisnim budalama - cenim da i razni Kochovi i Munkovi imaju nekakav slican izraz za svoje fanove 😏

Sto se tice cene zlata, ja o tome nisam nesto mnogo pisao ali kad je Daytrader poceo da pise, 2003, cena je bila 300 dolara, 2012 je bila na 1800 a sada na 1400.

https://goldprice.org/gold-price-charts/30-year-gold-price-history-in-us-dollars-per-ounce

Ako je kupio na vreme - super profit, ocigledno ti ni matematika ne ide kao ni nezavisni think thankovi. 

 

Edited by Anduril
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Amigo said:

Kamala Harris je odustala od nominacije za demokratskog kandidata. :classic_unsure:

Ne pratim mnogo te aktivnosti, ali izgleda da je Tulsi odigrala ulogu hitman-a, po mafijaskom sistemu. :capone: Ocekivati je da se Tulsi sada takodje povuce ili ce neko drugi biti na nisanu.

Neki ljudi nisu zadovoljni, cuvena mafijska recenica. Da li Clinton family stoji iza svega?

 

Sve u svemu, Kamala mi je bila simpaticna i bila bi dostojan protivnik Trampa, letile bi tu stolovi i stolice, bilo bi ako nista zabavno.

Nije imala dovoljno para za kampanju, sto i govori o podrsci koju ima. I naravno da Klintonovi imaju veliki uticaj na sve sto se dogadja sa Dems.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Angelia said:

Nije imala dovoljno para za kampanju, sto i govori o podrsci koju ima. I naravno da Klintonovi imaju veliki uticaj na sve sto se dogadja sa Dems.

 

Ne bih da stalkujem jer stvarno ne znam ko napisa, ali neko napisa pre par nedelja da Clintonovi imaju uticaj na Americ i svetsku politiku isto koliko taj cenjeni kolaga forumas i ja.

 


 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Squabbit said:

 

Ne bih da stalkujem jer stvarno ne znam ko napisa, ali neko napisa pre par nedelja da Clintonovi imaju uticaj na Americ i svetsku politiku isto koliko taj cenjeni kolaga forumas i ja.

 


 

Sto je razlika izmedju imaju uticaj u Dems...

Link to comment
Share on other sites

Ne znam da li prenosim djubre sa neta...
samo prenosim 1 zanimljivost:

https://onenewsnow.com/politics-govt/2019/11/30/rand-paul-reveals-govt-waste-22m-on-serbian-cheese-500k-on-toilet

 

 

Quote

Sen. Rand Paul (R-Ky.) recently publicized a government waste report, exposing blatant spending by federal officials, including taxpayer funds outlaid for things that don’t benefit Americans whatsoever.

“[Y]ou don't have a vested interest in [spending $22 million for] bringing Serbian cheese up to global standards, or spending half a million on a self-cleaning toilet [its whereabouts is unknown] in a single D.C. Metro station

 

2 minutes ago, Angelia said:

Sto je razlika izmedju imaju uticaj u Dems...

 

A dems imaju uticaj na politic desavanju u USA, ne? 🙂 
Ili se njih uticaj zavrsava tu u okvirima dem stranke. 🙂 

Edited by Squabbit
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Squabbit said:

 

A dems imaju uticaj na politic desavanju u USA, ne?
 

Pa ne mislis valjda da Klintonovi koriste svoj uticaj u stranci da bi uticali na Americku i svetsku politiku?

BTW nemam ja sta da to kazem, to govore demokrate.

Link to comment
Share on other sites

  • Eddard changed the title to [USA] SJEDINJENE AMERIČKE DRŽAVE - unutrašnja politika i uticaj na svetska kretanja
  • Lobotomija locked this topic
  • Lobotomija unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...