Jump to content

[USA] SJEDINJENE AMERIČKE DRŽAVE - unutrašnja politika i uticaj na svetska kretanja


McCarthy

Recommended Posts

1 hour ago, Squabbit said:

 

 

Pomozi mi povezi mi.

Ja nigde ne kazem da ga je Billy d Kid smaknuo, samo on ima sliku kod njega na gajbi.

 

" a Klinton ima politicki i bilo kakakv uticaj ne veci od tebe i mene. " -  Ovo je za vishe od posta, necu ni komentarisati. Stvarno sam se smorio nakon sto procitah ovo. 

@Baby Svako dobro i zao mi je.

Edit:
Nemoj mi povezivati. Hvala u napred (i u nazad)

 

Nema na cemu

 

Tebi takodje 😉

 

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, ZnajJova said:

 

To je moj ideal.I ja to ozbiljno mislim. Sreca sta ga ti nisi izgovorila prva, jer ne bi znacio nista. 

Nemam pojma sta si ovim mislio. Ja znam da se ja te izjave drzim, a poenta nije da se toga pridrzavas samo kad ti odgovara nego upravo suprotno, i kad ti ne odgovara, to mi je jedino dosledno.

 

1 hour ago, melankolic said:

 

Koliko se sećam, DT je vodio čitavu kampanju pred predsedničke izbore da će je “zatvoriti” kada pobedi. Zašto ne objasni svojim glasačima zašto se ne vodi nikakav proces protiv Hilari? To je tako otišlo tiho, kao i priča o Zidu (kojeg gradi kao što SNS gradi autoputeve kroz Srbiju).

 

I Obama vodio celu kampanju oko "povucicemo US vojsku" a onda poslao jos vise. Treba da budes zesce naivan pa da verujes svemu sto se kaze u kampanji.

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Eddard said:

@mrdNije u pitanju zašto postoji (mislim jeste, to je osnovno pitanje), već da li se, dolaskom DT na vlast, više ispoljava? Ima li takvih statistika? 

NIsam ovo video. Ne znam da li si pratio doba Obame i kako se DT tada ponasao? Svima je bilo jasno sta ce se i kakvi ce govori biti u javnosti, DT je master medija i svaki njegov govor je reklama sebe i samoga sebe. Opet su ga izabrali, posto je, samo da se osvrnem na PC uzeo toliko maha, da cinjenica da si beo vec obara tvoju kredibilnost kad te napadne crnac, ili neki latino. Da se razumemo, ne napada mene niko, ali se to desava. U slucaju da si beo mainstream je da si ti kriv. Takodje je fakat da vecina onih crnaca koji su ubijeni kad ih policija zaustavi na putu, ne bi bili upucani da su beli. Medjutim, pripisivati DT ove stvari, stvarno nema smisla, to tavori vise od 50 godina. Nivo obrazovanja, jos nije dosao do tacke, da na siromastvo treba gledati kao na siromastvo, a ne kao belo, crno, hispanic siromastvo. Da DT je kriv sto nema kocnicu sta govori, ali nije se on juce stvorio, dugo je u medijima, svi su znali sta se desava i svima je on bio i jos uvek je ok. 

Nije fer, zbog toga sto smo ga "mi" izabrali ukidati dobre stvari kao sto su sloboda govora. Doci cemo do toga da ne smes da kazes sta mislis, vec koracamo po jajima, po pitanju PC prica.

30 minutes ago, Angelia said:

I Obama vodio celu kampanju oko "povucicemo US vojsku" a onda poslao jos vise. Treba da budes zesce naivan pa da verujes svemu sto se kaze u kampanji.

Obama je rekao da ce da uvede zdravstveno osiguranje za sve, a oporezovao je middle class i podigao im porodicne godisnje troskove, za oko $20k. No ko ih s'oprostenjem, kad hoce da rade.

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Angelia said:

Nikad pre nisam pogledala ovaj snimak u celoj duzini, i nemam pojma zasto svi izvrcu ono sto je ovde rekao. 

Izvrcu zato sto su im tako nadrobile Lazne vesti, a Lazne vesti to rade iz istog razloga iz kojeg O'Brajan pokazuje 4 prsta Vinstonu na kraju Orvelove 1984:

 

 

 

5 hours ago, Angelia said:

Aha, znaci ne kritikujemo ono sto govori i radi nego ono sto mislimo da govori i radi :classic_biggrin: jako opasna praksa.

Ovo je dobro primeceno. 'Delikt misljenja', kako se to zvalo u SFRJ-otu ili 'zlomisao', kako bi rekao Orvel, je prvi naredni korak nakon ukidanja slobode govora u metastazi totalitarizma, jer od optuzbe za zlomisao nema odbrane, tu dvorski kadija u punom smislu moze da se razmahne i da primenjuje ono nacisticko uputstvo 'ne drzati se zakona strogo, nego suditi po zdravom rasnom osecaju'. Ako imas zakonsku zabrane bilo kakvog misljenja ili govora ili stava samo te jos 'delikt misljenja' deli od mogucnosti da 'isparis' apsolutno svakoga. Zato je zazivanje ukidanja slobode govora mnogo opasniji korak u smeru totalitarizma od bilo kakvih petokraka ili kukastih krstova na ulicama.

 

5 hours ago, Eddard said:

 

To je otprilike isto kao i onomad pravdanje bilmeza koji su optuženi za ubistvo Brisa Tatona, da su eto u pitanju poštena deca koja su se slučajno tu našla na Obilićevom vencu dok su išli babi da kupe lek. 

 

Da li je tačno da su organizatori rally-ja (Unite the right) u Charlottesville-u bile white supremacist organizacije, pa mislim i ime jasno kaže šta je to bilo? Ako jeste, svako ko se našao na tom rally-ju, pod tim zastavama i amblemima, pod tom organizacijom - ne može i neće nikad biti fine people. 

 

Prvo, naravno da moze, o tome je izvestavalo cak i u dvorskom toaletoidu NYT-u:

 

https://www.nytimes.com/2017/08/16/us/politics/trump-republicans-race.html

 

Quote

“Good people can go to Charlottesville,” said Michelle Piercy, a night shift worker at a Wichita, Kan., retirement home, who drove all night with a conservative group that opposed the planned removal of a statue of the Confederate general Robert E. Lee.

 

After listening to Mr. Trump on Tuesday, she said it was as if he had channeled her and her friends — all gun-loving defenders of free speech, she said, who had no interest in standing with Nazis or white supremacists: “It’s almost like he talked to one of our people.”

 

Drugo, iz konteksta je jasno da Tramp pod 'fine people' podrazumeva, kako i otvoreno kaze, ljude koji su dosli da mirno iskazu svoje politicke stavove (ne poznaje on nikoga od njih privatno da bi znao kakav je ko covek, sto se implicira da je smisao njegove opaske), u skladu sa zakonskim i civilizacijskim normama, dakle ljude koji nisu agresivne propalice koje su tu dosle da biju sve one sa kojima se politicki ne slazu.

 

A trece, to uopste nije bila poenta mog pasusa, nego groteskna cinjenica da se kao dokaz da je Tramp rekao da su 'nacisti dobri ljudi', bez treptaja, bez zadrske, iznosi video gde Tramp barem 3 puta eksplicitno kaze da nacisti NISU dobri ljudi i da ih osudjuje u potpunosti...

  • Like 3
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Je l’ vidiš Eddarde gde vodi tvoj pomirljivi ton sa relativizatorima protesta neonacista i rasista?

Do kraja će ispasti da Trump nije rekao što je rekao da “dobrih ljudi ima na obe strane”. A baš je to rekao. To, da nacisti nisu dobri ljudi je rekao par dana nakon ove prve izjave kada je izbila bruka pa je morao da menja sopstvene reči.

Druga stvar, mi o toj drugoj strani kojoj ovde trampisti daju legitimitet ne govorimo kao o borcima za slobodu, mirnim konzervativcima ili evangelistima. Na toj drugoj strani, nasuprot antifašistima, nisu bili uzgajivači cveća niti čak i oni MAGA idioti koji svako malo navijaju da se protera sa skupa svako onaj ko nije patološki zaljubljen u trumpetalo. Ne, na drugoj strani koju spominje Trump su čisti neonacisti, klanovci, tzv. beli nacionalisti, likovi koji su dolazili sa nekakvim štitovima, okićeni svastikama i u uniformama odnosno belim odorama.

Tako da bih zamolio da se ukaže bohumilu da ne radi to što inače radi da situaciju predstavlja suprotno onom kako smo svi videli da se desila. Uostalom, ako ni zbog čega drugog a ono zbog one devojke koja je pregažena od strane rasističke svinje.

 

 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

I Obama vodio celu kampanju oko "povucicemo US vojsku" a onda poslao jos vise. Treba da budes zesce naivan pa da verujes svemu sto se kaze u kampanji.


Obama nikome od svojih politickih oponenata nije pretio hapšenjem, a ne sećam se da je to iko od prethodnih predsednika to radio na taj način. To je razlika kao nebo i zemlja u odnosu na spoljnu politiku koju svaki predsednik menja u skladu sa situacijom na terenu (koja je podložna naglim promenama i procenom nacionalne bezbednosti) pa i Obama.
Treba biti žešće naivan pa glasati za Trumpa na osnovu hapšenja HK i dizanja novog zida sa Meksikom, što je sem proglašavanja svih Meksikanaca (od onih najmlađih do najstarijih) za narkodilere i trgovce ljudima, i jedini program koji je DT ponudio svojim glasačima. Tada su ekonomska pitanja bila 9. rupa na svirali, kao što su sada od silnih svinjarija no. 1 i jedina rupica.
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, melankolic said:

 


Obama nikome od svojih politickih oponenata nije pretio hapšenjem, a ne sećam se da je to iko od prethodnih predsednika to radio na taj način. To je razlika kao nebo i zemlja u odnosu na spoljnu politiku koju svaki predsednik menja u skladu sa situacijom na terenu (koja je podložna naglim promenama i procenom nacionalne bezbednosti) pa i Obama.
Treba biti žešće naivan pa glasati za Trumpa na osnovu hapšenja HK i dizanja novog zida sa Meksikom, što je sem proglašavanja svih Meksikanaca (od onih najmlađih do najstarijih) za narkodilere i trgovce ljudima, i jedini program koji je DT ponudio svojim glasačima. Tada su ekonomska pitanja bila 9. rupa na svirali, kao što su sada od silnih svinjarija no. 1 i jedina rupica.

 

Ne bih ja rekla da je Tramp dobio izbore zbog price sa Hilari, ili zida. Ali jbga ti si neko ko jos uvek prica o "dobijanju izbora zbog strane intervencije" tako da nije bas da si upoznat sa motivacijom iza izbora Trampa.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

@melankolic

Obama je rekao da će povući trupe, ali mučenik nije znao kako se to radi. Daklem, samo je pričao i ako nije znao o čemu!

Što se izbora DT tiče on nije izabran zbog zida, a to je već više puta prežvakano.

 

 

Sent from my LM-G710VM using Tapatalk

 

 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Quote

Ahead of 2020, manufacturers are struggling in Rust Belt regions that helped Trump win last time

  • National manufacturing employment appears to have peaked, with the revival reversing sharply this year in four swing states that were instrumental to President Trump’s election in 2016.
  • From January to September, the states bordering the Great Lakes have lost more than 25,000 manufacturing jobs: Pennsylvania lost 8,100; Ohio lost 6,000; Michigan lost 6,500; and Wisconsin lost 4,700.
  • Effects from Trump’s trade battles have weighed on manufacturers, and now they are starting to spill over to small- and medium-size suppliers in the Rust Belt.
  • PMI%20chart.1572977658765.png
  •  

 

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, melankolic said:

Pukao “čajdžija” u Kentakiju!
 

 


adbaaac6506182f148f5bf6b7fd1be5f.jpg

 

 

Quote

Democrats on Tuesday erased the razor-thin majorities Republicans held in the State Capitol and now hold all three branches of government in Virginia for the first time in a generation, The Associated Press reports.

The elections in Virginia received nationwide attention and visits from national politicians including Vice President Mike Pence and former Vice President Joe Biden because of the signal they could send about how the parties should message, especially in the suburbs, ahead of 2020.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Gluposti koje Tramp radi manje više svakog dana se prelivaju na sve ostale republikance. Da ne spominjem da je i impičment odradio svoj deo posla jer se odlično poklopio sa ovim izborima. Kada posle 20 godina izgubiš neku državu onda je jasno da ne radiš posao kako treba, i to državu gde je razlika bila 10-20% na prethodnim izborima.

Link to comment
Share on other sites

Gluposti koje Tramp radi manje više svakog dana se prelivaju na sve ostale republikance. Da ne spominjem da je i impičment odradio svoj deo posla jer se odlično poklopio sa ovim izborima. Kada posle 20 godina izgubiš neku državu onda je jasno da ne radiš posao kako treba, i to državu gde je razlika bila 10-20% na prethodnim izborima.


Ne samo to.
Trump je uvukao u svoje prljave rabote i ambasadore Taylora i Sondlanda, tako da sada imamo otvorena priznanja (uz sms prepisku) da je iznude prema Ukrajini bilo. Bevin je brljao na lokalu i to treba dobro analizirati da li ima veze sa Trumpom. Iako je Trump žustro (i finansijski) pomagao “čajdžiju” Bevina.
Džaba Lindsey Grahamu što sada neće ni da čita izveštaje. Moraće pre ili kasnije.
Link to comment
Share on other sites

Andjo, ako si dobro slusala Gospodina Schiff-a mogla si cuti da im taj lik nije vise zanimljiv iz prostog razloga sto su se pojavile 3 ili 4 osobe koje su slusale razgovor.

 

Sledece nedelje krecu javna svedocenja, a imas vec i objavljenih nekoliko "depositions".

 

Pozdrav.

Edited by Sprivel
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Sprivel said:

Andjo, ako si dobro slusala Gospodina Schiff-a mogla si cuti da im taj lik nije vise zanimljiv iz prostog razloga sto su se pojavile 3 ili 4 osobe koje su slusale razgovor.

 

Sledece nedelje krecu javna svedocenja, a imas vec i objavljenih nekoliko "depositions".

 

Pozdrav.

Aha ako je nebitan sto mu kriju ime? Ne kriju ostale koji svedoce

Link to comment
Share on other sites

  • Eddard changed the title to [USA] SJEDINJENE AMERIČKE DRŽAVE - unutrašnja politika i uticaj na svetska kretanja
  • Lobotomija locked this topic
  • Lobotomija unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...