Jump to content

[USA] SJEDINJENE AMERIČKE DRŽAVE - unutrašnja politika i uticaj na svetska kretanja


McCarthy

Recommended Posts

1 hour ago, ras kass said:

A zar je i bitno??? Ne vidim kako ovaj starac foco od stotinu ljeta ima i promil sansi na izborima... Pojesce ga DT za dorucak... 

 

Bitno je. Izbori su daleko i moze svasta da se dogodi do tada. 

 

Kakav god da je Bajden od svih demokrata on je od pocetka bio taj koji ima najvece sanse protiv Trampa. One nisu velike i njegova startna pozicija je losija od pozicije Hilari Klinton, ali nije bez sansi. Preduslov za tako nesto je da sakrije svoju najvecu manu, sve vecu demenciju i da izabere dobrog potpredsednickog kandidata. Sa njim kao kandidatom demokrate su konkurentne u Floridi, on je verovatno jedini demokrata koji moze da bude konkurentan republikancima u Floridi. Radi se o za republikance mozda i najbitnijoj drzavi. To znaci da ce Tramp morati da izgubi dosta vremena i resursa u drzavi koja bi protiv bilo kog drugog kandidata vec bila upisana. Bajden koji je ultrapopularan kod crnaca sigurno zadrzava Virdziniju i moze da napadne Trampa na njegovom domacem terenu Severnoj Karolini, a mozda cak i u Dzordziji. Takav kapacitet nema nijedan drugi demokratski kandidat. Tramp u takvoj situaciji mora da prepusti Virdzinuju prakticno bez borbe, i da izgubi mnogo vremena i resursa u Floridi, Sevrnoj Karolini, Dzordziji, pa i Teksasu.  Kod svakog drugog demokratskog kandidata bojno polje je znatno suzeno i svodi se na severoistocne sving drzave i Arizonu (Nevada, Kolorado i Nju Meksiko su dosta blize demokratama, ali Tramp nije tamo bez sanse), dok se kod Bajdena ono dosta siri, cak i na tvrda republikanska uporista i dosta suzava prostor za manevar Trampu.

 

Kljucna Bajdenova mana je sto jako lose stoji na severoistoku, a i medju latinoamerickim biracima se ne kotira bas najbolje. To treba da popravi sa izborom dobrog kandidata za potpredsednika. Tu postoje dve opcije. Prilicno je izvesno da ce to biti zena. Ima nekoliko latinoamerikanki koje bi mogle na tu funkciju, ali po meni najbolja opcija je pomenuta Ketrin Kortez Masto. Sa njom Bajden se ucvrscuje u Nevadi (nju je Tramp planirao da napadne), Koloradu, (bice i izbori za senat gde veoma jak republikanski kandidat brani mesto) i Nju Meksiko, (gde ovog puta nece biti jakog libertarijanskog kandidata koji republikancima skida glasove, a na izborima za senat republikancima ce kandidat verovatno biti bivsa guvernerka Suzan Martinez), a uz mobilizaciju latinoamerickog birackog tela napad na Arizonu je sasvim realan i tu bi se vodila bas velika borba. Arizona je jako bitna sving drzava koju demokrate mogu da dobiju, njeno biracko telo sve vise naginje deomakratama i u ovakvoj situaciji bi to moglo vrlo lako i da se desi. Pitanje je da li bi to bilo dovoljno, jer to i dalje ne pokriva rupu na severu, mada Bajden verovatno moze da racuna na veci procenat crnih glasaca u Micigenu nego sto je imala Hilari, te drzave vise naginju demokratama, mada je primetan trend pomeranja ka republikancima. 

Druga opcija je da kandidat za potpredsednika bude neko ko je prihvatljiv beloj radnickoj klasi sa severoistoka. Tu nema bas mnogo dobrih opcija. Ejmi Klobucar bi ucvrstila Minesotu i sigurno bi uticala i na povecanje sansi u Viskonsinu i Micigenu, medjutim uticaj na latino populaciju je nikakav i bilo bi problema na srednjem zapadu zbog toga. Butidjedj bi doneo mnogo na severoistoku, ali vrlo verovatni bi negativno uticao na druge delove zemlje. Ja bih se ipak opredelio za prvu opciju, odrekao se Ajove i Indijane, a svu snagu skoncentrisao na Arizonu, Viskonsin, Micigen, Pensilvaniju i Floridu.

 

Ipak, demokratska stranka je strasno podeljena i kandidat za potpredsednika se nece birati po principima koje sam naveo, vec po principu stvaranja sto veceg jedinstva unutar stranke. Zato su najozbiljniji kandidati za tu funkciju Elizabet Voren, sa ciljem da privuce leve birace i Sandersove pristalice (mada je pitanje koliko je ona prihvatljiva sada za Sandersove pristalice)  i Kamala Heris, kandidat establismenta, na nju i ja tipujem. Sa njih dve on nece dobiti nista od onog sta je njemu potrebmo ( eventualno jedan distrikt u Mejnu), ali ce zbog mira u stranci izbor biti takav. Sve ostalo bi bilo bas veliko iznenadjenje. 

 

Naravno, Tramp ima znatno vece sanse, ali Bajden ima neke svoje prednosti u ovoj trci i od svih demokratskih kandidata jedini je koji moze da ugrozi Trampa. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Bitno je da su završili kampanju bez "građanskog rata" u stranci kao prošli put. Takođe biće bitno i kada će se ovo sa koronom završiti i kada će početi prava kampanja. Mislim da Trampu odgovara kraća kampanja jer ovo oko korone će mu sigurno nabijati na nos a broj mrtvih se povećava iz dana u dan. Po meni Biden-u treba neko ko će Sandersove birače da okupi. Crnci i Latinosi sigurno neće glasati za Trampa, toliko im se zamerio da bi i za đavola glasali da ga skinu. Biden može i preostali deo izbora u DS da iskoristi da se maksimalno približi Sandersovim biračima kako bi maksimalan broj istih izašao na izbore.

 

Čitajući analize vidim da se dosta računa na Obamu u kampanji a u jednom tekstu čak i na vrlo egzotičan predlog da mu potpredsednik bude Mišel Obama. Mišel je trenutno najpopularnija žena na svetu i sigurno bi uticala pozitivno na imidž "Uspavanog Džoa" što vidim da će republikancima biti jedna od glavnih tema. Pitanje je samo da li ona ima abmicije u politici pošto ne pratim njene aktivnosti.

 

Vidim da se uzima u obzir i da Biden nema nameru da ide na drugi mandat tako da ne znam da li i to utiče na odabir potpredsednika. Negde čitam da bi taj potpredsednik praktično bio kandidat na izborima 2024. a to dodatno komplikuje odabir potpredsednika na ovim izborima.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, Klotzen said:

Bitno je da su završili kampanju bez "građanskog rata" u stranci kao prošli put. Takođe biće bitno i kada će se ovo sa koronom završiti i kada će početi prava kampanja. Mislim da Trampu odgovara kraća kampanja jer ovo oko korone će mu sigurno nabijati na nos a broj mrtvih se povećava iz dana u dan. Po meni Biden-u treba neko ko će Sandersove birače da okupi. Crnci i Latinosi sigurno neće glasati za Trampa, toliko im se zamerio da bi i za đavola glasali da ga skinu. Biden može i preostali deo izbora u DS da iskoristi da se maksimalno približi Sandersovim biračima kako bi maksimalan broj istih izašao na izbore.

 

Čitajući analize vidim da se dosta računa na Obamu u kampanji a u jednom tekstu čak i na vrlo egzotičan predlog da mu potpredsednik bude Mišel Obama. Mišel je trenutno najpopularnija žena na svetu i sigurno bi uticala pozitivno na imidž "Uspavanog Džoa" što vidim da će republikancima biti jedna od glavnih tema. Pitanje je samo da li ona ima abmicije u politici pošto ne pratim njene aktivnosti.

 

Vidim da se uzima u obzir i da Biden nema nameru da ide na drugi mandat tako da ne znam da li i to utiče na odabir potpredsednika. Negde čitam da bi taj potpredsednik praktično bio kandidat na izborima 2024. a to dodatno komplikuje odabir potpredsednika na ovim izborima.

 

Pa to bi bilo idealno, ja im i zelim da Misel Obama bude potpredsednicki kandidat, to je siguran put u poraz. Njen izbor bi doveo do maksimalne radikalizacije republikanskog birackog tela i do istorijske izlaznosti, sto dovodi do sigurnog poraza demokratskog kandidata. Sa druge strane, ona nije neko ko moze da Bajdenu prikloni tvrdokorne Sandersove pristalice.

 

To sto nije bilo gradjanskog rata u stranci ne znaci mnogo. Ne postoji nacin da Bajden privoli tvrdokorno Sandersovo biracko telo da glasa za njega, jedino da Sanders ili AOC bude potpredsednicki kandidat sto je nemoguce.

 

Standardna greska je to sto se racuna da crnci i latinosi nece glasati za Trampa i tu se stavlja tacka. Pa naravno da nece, ali poenta je u necem drugom. Kljucna stvar za demokrate je da se te dve grupe motivisu da sto masovnije izadju na izbore i da u sto vecem procentu glasaju za njihovog kandidata zato sto je potpuno izvesno da Tramp (ili bilo koji drugi republikanac) pobedjuje u vecinskom, belom birackom telu. Zato nije isto da li ce Tramp dobiti 10 ili 15% glasova crnaca, ili 20 ili 30% glasova latinosa. Svi su izgledi da ce, ako ne bude dobar izbor potpredsednika, Tramp dobiti veci procenat u tim zajednicama nego prosli put, sto je siguran put u pobedu za njega. Sa Bajdenom mogu da sprece da se to desi medju crncima, dok ce sa latinosima to biti mnogo teze. Latinosi nisu bas jedinstvena grupacija i razlike medju njima su velike. Republikanci vec duze vreme rade na tome da privuku njihove glasove. Tramp je na proslim izborima dobio oko 30% glasova latinosa, ovaj put bi to moglo da bude i vise. Za ove izbore bi latinosi mogli da budu znacajniji za konacan rezultat od crnaca, jer ce drzave u kojima ih zivi veliki broj biti jako bitne za ove izbore, dok ce crnci imati veci uticaj u mikrokampanjama (MIcigen i Florida), osim ako Bajden skroz ne preokrene kampanju i pokusa da probije na jugu sto je tezi put. Ipak po meni, kljuc ovih izbora nece biti u manjinama vec u beloj radnickoj klasi severoistoka, tzv Reganovim demokratama, a Bajdenu je potrebna zaista dobra strategija da dobije njihove glasove i dovoljan broj latinosa, to ce biti djavolski tesko uraditi. On ima vece sanse od ostalih za to, ali Tramp je jos uvek apsolutni favorit. (naravno ako u nekoj debati napravi dementni ispad, sve ove analize gube smisao).

 

Sto se Obame tice, ne vidim sta moze da mu donese. Uticace na jedinstvo stranke, ali zanemarujemo cinjenicu da deo Sandersovih biraca zapravo i nisu demokrate. Crnce Bajden vec ima, a da glasaju u nizem procentu nego na proslim izborima je tesko izvodljivo, a nije ni mnogo bitno jer je Tramp dobio samo 8% glasova crnaca protiv Hilari i to ne moze da ide mnogo nize. Obama ne stoji bas najbolje medju belom radnickom klasom severoistoka, oni nisu bas najzadovoljniji onim sta je ucinjeno za njih za vreme njegovog mandata. Mislim donosi mu on dosta, ali mu ne donosi tamo gde treba. 

 

Bajden je zapravo dosta slican kandidat sa Hilari, sa jako bitnom razlikom. On nije neko ko je omrazen, cak sta vise vazi za good guy. Medjutim on je prestar i sa vidnom demencijom. Covek je prelazno resenje dok se ne nadje neko ko ce moci zaista da stane na crtu republikancima i ujedini stranku, a ako kojim cudom pobedi, opet je dobro. Zato mu i nece dati potpredsednika koji donosi stratesku razliku na izborima, vec nekog da se obezbede ako slucajno pobedi. Zato je Kamala Heris prvi favorit. Na neki nacin i on je zrtva demokratskog establismenta, jer on bi bio idealan kandidat na proslim izborima i prilicno sam ubedjen da bi on pobedio Trampa, ali nije ucestvovao zbog Hilari. Sad je vec njegovo vreme proslo, ali demokrate nemaju drugo resenje. 

 

Korona trenutno nije ostavila veliki trag u sving drzavama, jos je rano komentarisati kako ce uticati na izbore, videcemo. 

Link to comment
Share on other sites

Da sam je Perez ja bio namerno isao na poraz. Pustiti republikance da se rvu sa posledicama epidemije i krize, i lepo se spremati da uzmes dosta na izborima za kongres i senat 2022god. Ko zna mozda bude iznenadjenja i za senat 2020 ako u republikanskim drzavama epidemija krene da divlja.

 

Jasno je da sa Bernijevcima bi im se desio Korbinizam. Ovako omogucis Bajdena da bude kandidat nece dobiti ali nece navuci gnev ko Hilari, pa taj gnev je dosta kostao samu stranku kasnije.

Link to comment
Share on other sites

Izvinite na upadu ovde,slabo se interesujem za SAD politiku....

Interesuje me posto dosta vas ovde pominje nepopularnost Hilari,zbog cega je to u SAD tako?

Moram priznati da sam bio prilicno iznenadjen njenim porazom na  proslim izborima...

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, A sad said:

 

To sto nije bilo gradjanskog rata u stranci ne znaci mnogo. Ne postoji nacin da Bajden privoli tvrdokorno Sandersovo biracko telo da glasa za njega, jedino da Sanders ili AOC bude potpredsednicki kandidat sto je nemoguce.

 

 

Znaci itekako, da je bilo PpP (povuci pa potegni) i stranka odlucila da kandidat bude Bajden iako je Berni osvojio vise delegata ali nije vecinu, to bi urusilo stranku. Ovako su fino pokazala levom krilu stranke da se previse zanelo u pocetnim uspesima Bernija kad je Bajden delio ogroman broj delegata sa drugima za razliku od Bernija.

 

Ovo naravno ne znaci da ce Bajden da pobedi vec da samo da je stranka pregurala najgore i da ima ozbiljnu sansu da pokida 2022 izbore za kongres i senat ako bude ekonomska kriza ozbiljna.  

 

Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, mare80 said:

Izvinite na upadu ovde,slabo se interesujem za SAD politiku....

Interesuje me posto dosta vas ovde pominje nepopularnost Hilari,zbog cega je to u SAD tako?

Moram priznati da sam bio prilicno iznenadjen njenim porazom na  proslim izborima...

Uh to bi bas bilo dugo objasnjenje, ali recimo ukratko zna se da je korumpirana, manipulator koji igra prljavo, da je preuzela kontrolu u stranci, i sve radila za licnu dobit, bez obzira preko koga gazi. Uz to bila je (da ne pominjemo uspehe u tom periodu) deo Obamine administracije u stvarima koje se i Obami zameraju, tako da ljudi ne bi greske ponavljali. Zna se da je najvise doprinela raskolu u Demokratskoj stranci.

Ameri ne vole bezobzirne politicare.

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, mare80 said:

Izvinite na upadu ovde,slabo se interesujem za SAD politiku....

Interesuje me posto dosta vas ovde pominje nepopularnost Hilari,zbog cega je to u SAD tako?

Moram priznati da sam bio prilicno iznenadjen njenim porazom na  proslim izborima...

 

Napravila je dosta gafova, pre nego sto je Klinton postao predsednik, i kada je postao predsednik. Sprecavala medije da pisu o nekoj njenoj umesanosti ne secam se u sta i tu zaratila sa njima, naredila optustanje nekog lika iz administracije koji je bio popularan... i previse je ambiciozna, rusi sve pred sobom. Pritom je vecina bila ubedjena da ce krenuti u nova i nova ratovanja. 

 

Ona jeste osvojila popular glasove i imala vise od Trampa, medjutim zbog nenaklonjenosti prema njoj nije osvojila vise da dobije elektorske glasove. 

Pritom, zena u US jos dugo nece biti predsednik, osim ako ne bude potpredsednik koji igrom slucaja nasledi funkciju. 

 

14 hours ago, Klotzen said:

 

Čitajući analize vidim da se dosta računa na Obamu u kampanji a u jednom tekstu čak i na vrlo egzotičan predlog da mu potpredsednik bude Mišel Obama. Mišel je trenutno najpopularnija žena na svetu i sigurno bi uticala pozitivno na imidž "Uspavanog Džoa" što vidim da će republikancima biti jedna od glavnih tema. Pitanje je samo da li ona ima abmicije u politici pošto ne pratim njene aktivnosti.

 

Vidim da se uzima u obzir i da Biden nema nameru da ide na drugi mandat tako da ne znam da li i to utiče na odabir potpredsednika. Negde čitam da bi taj potpredsednik praktično bio kandidat na izborima 2024. a to dodatno komplikuje odabir potpredsednika na ovim izborima.

 

Ne verujem da je Misel u ikakvoj igri za potpredsednika. Najverovatnije su neke od ovih dama sto su bile u trci za predsednika, Voren, Haris, Tulsi, Klobucar... Ne verujem da je Misel uopste i zainteresovana za tako nesto. A i ne bi mi se svidelo, ne zato sto je to ona, nego zato sto mi je muka od tih dinastijskih funkcija. 

 

Bajden mozda odustane negde pred kraj iz zdravstvenih razloga, pa prepusti potpretsednici mesto koja se moze takmiciti za sledece izbore. Ko zna sta ce se sve jos izdesavati... 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Koliko sam ja ispratio Sandersovo i Bajdenovo obracanje juce, verovatnoca je

da ce doci do dogovora.

Sanders je izjavio da se povlaci iz trke ali i dalje ce se pojaviti na konvenciji

sa svojim delegatima, da trazi dogovor oko ukljucivanja njegove platforme.

 

Bajden je bio dosta trezven po pitanju Sandersa i

rekao da se radi o ogromnom broju pristalica, koji nece nestati sa odustajanjem Sandersa,

niti u skorijoj buducnosti, vec su tu da traju.

 

Sa te strane, siguran sam da ce demokrate ovoga puta uspeti da se dogovore,

u njihovim ocima Trampova moc verovatno slabi i nema nicega sto bi

on mogao da povuce, neka skrivena karta, koja bi mogla da dovede do raskola u

birackom telu demokrata.

+

ne znamo kako ce se korona odraziti na sve ovo,

ali Tramp moze imati problema u nekim zaristima koja lako mogu da flipnu levo desno,

kao Micigen, Pensilvanija i Ilinois.

 

 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Darth Bane said:

Ja prognoziram na narednim izborima Trump osvaja 65% i konsekventno tome raspad Demokratske stranke! 

 

Ma da... sa 95%... 

 

Mislim, ponasate se kao da je US carobna lampa pa protrljas i zelja se ispuni. Covek mora da vara da bi dobio... Demokrati se nece raspasti, to pisete jos od 2016... 

Link to comment
Share on other sites

 
Ma da... sa 95%... 
 
Mislim, ponasate se kao da je US carobna lampa pa protrljas i zelja se ispuni. Covek mora da vara da bi dobio... Demokrati se nece raspasti, to pisete jos od 2016... 
Da sačekamo glasanje?
Biden nema šanse.

Sent from my LM-G710VM using Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Oboje se glupirate, Bane koji izigrava vidovitu Zorku i Baby

 

15 minutes ago, Baby said:

 

Covek mora da vara da bi dobio... 

Nemojmo stvarno teorije zavere, ispasce jos da je Tramp varao 2016.

 

A to sto ljudi predvidjaju raspad Dems, je zato sto postoji sukob unutar stranke i to je vidljivo. Od 2016 nisu uspeli da poprave to.

Ako Tramp ne dobije izbore, to moze samo da bude posledica ove pandemije i uticaja na ekonomiju, nikako neki uspeh dems. Sve sto su do sada radili, je samo dalo mu uspeh na tanjiru.

 

Da Hilari nije bila zedna moci 2016, i da su izbacili Bajdena kao kandidata, tesko da bi Tramp dobio, mozda.

Medjutim sad je kasno za Bajdena. I za to su krivi njegovi u stranci.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Angelia said:

Oboje se glupirate, Bane koji izigrava vidovitu Zorku i Baby

 

Nemojmo stvarno teorije zavere, ispasce jos da je Tramp varao 2016.

 

A to sto ljudi predvidjaju raspad Dems, je zato sto postoji sukob unutar stranke i to je vidljivo. Od 2016 nisu uspeli da poprave to.

Ako Tramp ne dobije izbore, to moze samo da bude posledica ove pandemije i uticaja na ekonomiju, nikako neki uspeh dems. Sve sto su do sada radili, je samo dalo mu uspeh na tanjiru.

 

Da Hilari nije bila zedna moci 2016, i da su izbacili Bajdena kao kandidata, tesko da bi Tramp dobio, mozda.

Medjutim sad je kasno za Bajdena. I za to su krivi njegovi u stranci.

 

Pa da li je varao to cemo da vidimo kada bude otisao, jer su mu drugari senatori pomogli da se to ne otkrije... jos. Raspteljace se i to klupko kada se senatori promenu. 

Da li varaju kada na partijskoj osnovi nece da posalju glasacke listice u Viskonsin i zbog korone daju sansu da glasaju postom nego teraju ljude u nadi da ce sto manje doci da umesto na 180 birackih mesta stoje na 5 mesta i cekaju u redu... da, to je zloupotreba, ako vec nije varanje. Sam Tramp je rekao da ako se bude pustilo da vise njih glasa i omoguci glasanje postom, oni ce izgubiti, a potom rekao (parafraziram):

"Da, ja sam glasao postom, to je uredu, ja sam van drzave, ja to mogu. Drugi ne mogu jer bi varali." :girl:

 

Sukob postoji, jeste vidiljivo, ali svi ovde tvrde kako je Amerika tvrd kamen, ali eto, Demsi su sundzer pa ce se pocepati. Postoje izmedju ostalog jer Sanders i nije demokrata. 

 

Ponovicu, glasa se protiv, ne za. Zato da sacekamo novembar. Eno pogledajte stari forum, analize nemaju posle svega ama bas nikakvog smisla. Niko nije napisao nista tacno. Sve strucnjak do strucnjaka... 

 

Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, Baby said:

 

Pa to i ja kazem... ali ovde su svi ubedjeni u svoje procente... ono, bunar zelja... 

 

Bajden nije bitan uopste. Glasa se protiv, ne za. 

Ovo je sada drugacije od svega onoga o cemu smo ranije pricali. Svima je jasno da dems nemaju definisanu politiku i da se ne slazu. Ovo je jedan argument ne protiv Bidena vec protiv dems. Hteli da priznamo, ili ne covid-19 ce imati drasticnog uticaja na glasanje, posto su svi pod stresom da sada samo pobede ovaj veliki problem. 

Druga stvar koja je jako bitna, a to je slobin sindrom, penzije su otisle u dubak (401k/403k), ako prevlada misljenje da DT nece povecavati tax, a za Bidena se zna da ce, odgovor se sam namece. 🙂

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, mrd said:

Ovo je sada drugacije od svega onoga o cemu smo ranije pricali. Svima je jasno da dems nemaju definisanu politiku i da se ne slazu. Ovo je jedan argument ne protiv Bidena vec protiv dems. Hteli da priznamo, ili ne covid-19 ce imati drasticnog uticaja na glasanje, posto su svi pod stresom da sada samo pobede ovaj veliki problem. 

Druga stvar koja je jako bitna, a to je slobin sindrom, penzije su otisle u dubak (401k/403k), ako prevlada misljenje da DT nece povecavati tax, a za Bidena se zna da ce, odgovor se sam namece. 🙂

 

Te takse kod mnogih nisu donele nikakve vidljive rezultate. Svelo se, ne platis na mostu, platis na cupriji. Nemoj zaboraviti da su mnogi culi kada je rekao da ce da sece SS, medicare i medicaid, a onda rekao da on to uopste nije rekao. Za ove tri godine se uvek ispostavilo da sve sto bubne, pa posle zataskava ipak odradi. Ljudi bas nisu odusevljeni da im se skrese SS. 

 

Mislim, takvi potezi pogadjaju sve, nebitno za koga glasas, medjutim, Tramp je ovo digao na kultni nivo i jedina stvar za svo ovo vreme u kojoj je ne sto, nego milion posto u pravu, kada je rekao da moze da upuca nekog na sred pete avenije i nece izgubiti glas. Zato sto su se pretvorili u sektu, nisu vise stranka. Ona manjina od nekih 7-10% republikanaca je u cudu sta se desava, ostali su omadjijani njegovim svakodnevnim medijskim silovanjem. Valjda znamo kakve vodje opsedaju svakodnevno medije.

 

Sve to i mnogo sto sta je probudilo one uspavane koje mrzi da idu na glasanje, bas im je glupo, nemaju pojma za koga bi glasali, imaju pametnija posla... pa 40% glasaca nije otislo na glasanje 2016. Oni koji redovno glasaju su isli, drugi su se grbavili. Republikanci su poprilicno odazvali, jer nisu mogli da dopuste da im ponovo vladaju Demokrate (i to posle AA zena, ju). Dok su Demsi bili oladjeni raznim pulevima kako Hilari vodi 65-29% pa ko veli, neko ce obaviti to za njih. Sada su se cimnuli malo. Uvek se povuce vise glasaca iz one opcije koja nije na vlasti. 

 

I jos jedna stvar. Isti ti opcinjeni, slusanjem kako se sve fantasticno, nikada bolje, nisu ni primetili da jeste nikada bolje do pred kraj 2018 od tada bas i ne ide po planu. Ide uzlazno, ali daleko sporije, kao i prethodnig godina pre Trampa. A ova kriza je pokazala da sve to na sta se racuna u dobru ekonomiju moze da se srusi kao kula od karata jednim virusom. I odjednom, nema sigurnosti na koje se racunalo... 16 miliona ljudi se prijavilo za nezaposlene u manje od 3 nedelje, a ovom se ne nazire kraj. Mogu oni da siluju da se ide na posao krajm Aprila, ali tek onda virusu nikada kraja uz veliku smrtnost i unistenim zdravstvenim sistemom za koji ovaj nema ama bas nikakav plan, osim sto zna da Obamacare nije dobar. 

 

DT je doveo do vrata novog drzavnog uredjenja, teokratske plurokratije. Pa ko voli, neka izvoli otvoriti vrata. 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Baby said:

Mislim, takvi potezi pogadjaju sve, nebitno za koga glasas, medjutim, Tramp je ovo digao na kultni nivo i jedina stvar za svo ovo vreme u kojoj je ne sto, nego milion posto u pravu, kada je rekao da moze da upuca nekog na sred pete avenije i nece izgubiti glas. Zato sto su se pretvorili u sektu, nisu vise stranka. Ona manjina od nekih 7-10% republikanaca je u cudu sta se desava, ostali su omadjijani njegovim svakodnevnim medijskim silovanjem. Valjda znamo kakve vodje opsedaju svakodnevno medije.

Upravo zbog toga ga mogu izabrati. 

 

6 minutes ago, Baby said:

Dok su Demsi bili oladjeni raznim pulevima kako Hilari vodi 65-29% pa ko veli, neko ce obaviti to za njih. Sada su se cimnuli malo. Uvek se povuce vise glasaca iz one opcije koja nije na vlasti. 

Demokrate imaju i imali su polarizovanu stranku, gde lesinari svasta pricaju kako bi dobili na popularnosti i blate svoje kandidate. Cak su i ovoga koji ih sad predstavlja toliko namazali pitom od kake da DT ne mora nista da kaze protiv njega, samo da pusti snimke sa debata rasplakanih:"Ja hocu da me izaberu, ali nemam sta da kazem, zato blatim sve oko sebe."

Nadam se da ti je jasno da ga upravo ti koji nemaju i izabiru. California i ostale razvijene drzave u ovim izborima nemaju glasa, posto se jasno zna da DT-a nece izabrati, zato ga i ne zanimaju, a njegove tax brckets upravo pogadjaju te drzave. 

Razmisli, kad je prosle godine povracaj od Cali bio veci nego od federal. To nikada nije bilo(u proteklih 22 godine)

Te drzave su nebitne. Fly over se pika na ovim izborima. 🙂

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Baby said:

 

Pa da li je varao to cemo da vidimo kada bude otisao, jer su mu drugari senatori pomogli da se to ne otkrije... jos.

 

Nemoj, svakom ko je razuman je jasno da Tramp nije ocekivao da dobije izbore.

 

Ispasce Tramp superinteligentni manipulator, koji je prevario US sistem :lol_2: 

 

Ti naravno razumes da ovo nije Balkan?

Link to comment
Share on other sites

Posto vidim da neki pisu da su eto demokrate nikad podeljenije ja ne vidim kako.

 

Npr 2016 su itekako se podelili jer se moze govoriti o privatizaciji stranke od strane Klintonovi i prakticno namestanja da ona sigurno dobije kandidaturu npr bio je primer drzave gde je bila treca (iza nekog anonimusa koji je osvojio 10% mislim) ali su superdelegati nju izabrali pa slanje pitanja CNN-u pre debate sa Bernijem od strane same stranke i slicno.

 

2020 nema govora o tako necemu, jeste bilo u pocetku sumljivih radnji sa onom aplikacijom ali ne u korist Joze vec u korist Pita. Progresivci su bili u fazonu ako Berni dobije najvise ali nema vecinu i onda stranka izabere nekog drugog mi necemo za tog da glasamo ali isto vazi u slucaju Bernija, pa posto je Joze dobio vecinu sad vodeci progresivci iako su kiseli pozivaju na ozbiljnu podrsku Jozefu npr justice democrats ekipa.

 

Jednostavno ovakva pobeda Jozefa nad Bernijem samo pokazuje koliko je losa Hilari kao kandidat bila. 

 

E sad da li Joze ima sanse protiv Donija? Jedino ako stanju u zemlji bude katastrofa Novembra 2020. Jer samo tako vidim sansu Joze protiv Donija. Ako situacija bude okej ili bude klasicna recesija Doni bi trebao da ga smaze u debati opusteno.

Link to comment
Share on other sites

56 minutes ago, MeanMachine said:

Posto vidim da neki pisu da su eto demokrate nikad podeljenije ja ne vidim kako.

 

Npr 2016 su itekako se podelili jer se moze govoriti o privatizaciji stranke od strane Klintonovi i prakticno namestanja da ona sigurno dobije kandidaturu npr bio je primer drzave gde je bila treca (iza nekog anonimusa koji je osvojio 10% mislim) ali su superdelegati nju izabrali pa slanje pitanja CNN-u pre debate sa Bernijem od strane same stranke i slicno.

 

 

Taj problem jos uvek nisu resili, u ostalom se dosta slazemo. Ali ovo sto pominjes privatizaciju stranke, Hilari to jos uvek radi, u pozadini. Bernie takodje.

Biden dobija ovo, zato sto niko nije hteo da Bernie dobije, a video si i kako je Hilari bila napala Tulsi, i kako je tulsi reagovala (bukvalno je rekla da Hilari vodi struju).

Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, Baby said:

 

 Eno pogledajte stari forum, analize nemaju posle svega ama bas nikakvog smisla. Niko nije napisao nista tacno. Sve strucnjak do strucnjaka... 

Ponovicu, glasa se protiv, ne za.

 

ne secam se da se neko izjasnio kao strucnjak analiticar i slicno, cak i da jeste, svako je pisao kao anonimni nick...

kao i sto se ne secam sta je to trebalo da se napise a da bude `tacno`, eto, ako niko nije napisao nista tacno, ne vidim razlog zasto nisi ti, ali nepotrebno razmisljanje oko necega u cemu tada ni ucestvovala (mislim na strucne analize)

 

ali ono cega se secam to je da smo neki apsolutno jasno videli da hillary ne moze nista da uradi protiv trumpa kao sto se ocekivalo

a drugo malo si kontradiktorna kada kazes da se glasalo protiv a ne za jer pre toga kazes ovo:

 

12 hours ago, Baby said:

 

 Republikanci su poprilicno odazvali, jer nisu mogli da dopuste da im ponovo vladaju Demokrate

 

sto samo znaci da su glasali apsolutno `za`, jer po samoj prirodi stvari zasto bi uopste republikanac glasao za demokratu

osim ako ne glasa protiv kandidata svoje stranke koga recimo ne ceni,

 

tako da ipak je bilo glasanje `za` trumpa.

Link to comment
Share on other sites

Quote

In this unprecedented election year, everything is on the table and nothing should be taken for granted. In that vein, the idea of replacing the leading Democratic candidate for president is not as far-fetched as it normally would be.

Joe Biden was the nominal choice of Democrats to become the party's nominee. But as Biden struggles to remain relevant during the coronavirus, and Bernie Sanders supporters lick their wounds, many Democrats are casting about desperately looking for an alternative.

 

A majority think they've found one in New York Governor Andrew Cuomo.

 

Link to comment
Share on other sites

  • Eddard changed the title to [USA] SJEDINJENE AMERIČKE DRŽAVE - unutrašnja politika i uticaj na svetska kretanja
  • Lobotomija locked this topic
  • Lobotomija unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...