Jump to content

[USA] SJEDINJENE AMERIČKE DRŽAVE - unutrašnja politika i uticaj na svetska kretanja


McCarthy

Recommended Posts

4 minutes ago, Baby said:

 

Minimalac odrzava socijalni mir, kao sto se i deo tvoje takse odvaja za to (pritom je sve to u tvom interesu). Medjutim, minimalac ne odrzava ekonomsko poboljsanje, a korporacije gledaju da sto manje plate radnike (pa valjda onda moraju da im odrede minimalac od strane drzave koja ih i ovako jedva oporezuje). Radnici trose pare, manje para manje potrosnje losija ekonomija. 

Eno procitaj za silikonsku dolinu i plate. Microsoft imaju najmanje, dok manje firme koje se bave istom delatnoscu placaju radnike vise od Microsofta. 

Da rezimiramo, MIcrosoft i kompanije koje su u topu, su meta mladih koji grade karijeru i pisu na svojim rezimeima, sa kime su radili. U moje vreme je bilo bitno raditi za Lucent, IBM, i drugi dinosraurusi. BTW, nisam sitguran da razumes da u Microsoftu nema puno minimalaca, ali da hipoteticki nastavimo pricu. Kad si pomenula Silicon Valley, jedno mora da ti bude jasno, ovde strucnjak nije strucnjak, ako je radio 10 godina za jednu kompaniju. Pocne se sa jednom kompanijom, onda za 6 meseci menja, i opet menja, a plata raste do nekih 10-20 kompanija i seniority statusa radnika. Socijalni mir, podize cenu proizvoda i dovodi do ispisivanja 50-100 cekova za jedan glupacki VCR. Radnici trose pare. 

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, mrd said:

Da rezimiramo, MIcrosoft i kompanije koje su u topu, su meta mladih koji grade karijeru i pisu na svojim rezimeima, sa kime su radili. U moje vreme je bilo bitno raditi za Lucent, IBM, i drugi dinosraurusi. BTW, nisam sitguran da razumes da u Microsoftu nema puno minimalaca, ali da hipoteticki nastavimo pricu. Kad si pomenula Silicon Valley, jedno mora da ti bude jasno, ovde strucnjak nije strucnjak, ako je radio 10 godina za jednu kompaniju. Pocne se sa jednom kompanijom, onda za 6 meseci menja, i opet menja, a plata raste do nekih 10-20 kompanija i seniority statusa radnika. Socijalni mir, podize cenu proizvoda i dovodi do ispisivanja 50-100 cekova za jedan glupacki VCR. Radnici trose pare. 

 

Dala sam primer gde Mircrosoft nije usamljen... pritom, da bi izbegli federativne takse nasli su olaksice u Portoriku (ne znam da li su se vratili, svakako im je sada svejedno)... Zasto recimo ti ili taj mladi covek koji placa kredit za studiranje, ne bi nasao olaksice da placa taksu tako da izbegnes federalnu? Ah da, ne saljete deo zarade u kampanje... 

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Baby said:

 

Huh...

 

Htela sam da kazem o potrosnji. On koji zaradi milijarde potrosi pare na jedan rucak, kao sto i oni koji zarade neku sicu pojedinacno potrose pare na taj jedan rucak. Ko unese vise para u opticaj, on jedan ili milioni drugih? Zasto ne bi placao porez?

Nije meni nadoslo to o porezu, nego pisalo na sve strane, eno stavila sam i link pa idi citaj ili nadji sama... lepo pise da ne placa federalnu taksu... ako nadjes da mi pokazes da placa, prihvatam... 

On jedan, jer neko mora da plati tih milion koji ce da plate rucak. Od cega mislis da plate nego od zarade?

Mora da sam propustila taj tvoj link, nisam fokusirana na forum danas 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, DJORDJE said:

Ti milijarderi placaju porez , a to sto ih drzava trosi novac  na razne gluposti je sasvim druga prica. Je ne smatram da njih treba osloboditi poreza, ali sam isto tako protiv toga da se neko pljacka sa poreskom stopom od 70% samo zato sto ima.

 

Nekada je poreska stopa bila i mnogo vise od 70% pa Americi nije falilo bogatuna. Jebiga, bio takav zakon. Pa ga izmijenili do sad vise puta pa sad skoro da top earners i ne placaju poreze, sve neke olaksice i loopholes, pa offshore banke, pa pranje para kroz razne charity organizacije. Ali zato tricke down effect, vele. Kapace ponesto i dole ali slabo. 

 

Ovo sad je je postalo prilicno smijesno, pogotovo kad se nadigla krezava gologuzija da brani Bezosove (i Trumpove) milijarde, a neprijatelj mu je onaj siromah koji nema ni za lijekova.

 

A ti protiv da se Bezos pljacka poreskom stopom od 70%, jer ce mu od 120 milijardi ostati samo 50. Siroma' Bezos.

 

Sutra idem u Ameriku da mu uzmem te milijarde i podijelim napacenom americkom narodu. :lol_2:

 

 

Edited by Honey Badger
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Baby said:

 

Dala sam primer gde Mircrosoft nije usamljen... pritom, da bi izbegli federativne takse nasli su olaksice u Portoriku (ne znam da li su se vratili, svakako im je sada svejedno)... Zasto recimo ti ili taj mladi covek koji placa kredit za studiranje, ne bi nasao olaksice da placa taksu tako da izbegnes federalnu? Ah da, ne saljete deo zarade u kampanje... 

 

Slusaj nemoj mene ovde da kacis, dosta ja podrzavam vasu stvar i po vrh svega sto zivite od moje tax, sad mi jos objasnjavate, da ja treba da ne placam tax. Otkaci se te filozofije, ja ni skolarinu ne mogu da odbijem od tax, da bi vi mogli da kukate ovde. Nemoj mi sad jos kreditu za studiranje i svinjarijama. Ako covek studira pravi fakultet on ce studentski kredit vratiti za 1-2 godine, ako studira neku granu koja ne vraca pare, onda je to ipak stvar izbora. Ne mozes mi pricati ovde o opstanku, a ocekivati od drugih da ti obezbede opstanak.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Honey Badger said:

Ovo sad je je postalo prilicno smijesno, pogotovo kad se nadigla krezava gologuzija da brani Bezosove (i Trumpove) milijarde, a neprijatelj mu je onaj siromah koji nema ni za lijekova.

Odakle ti da se ovde govori o neprijateljima? Ja to nisam primetio.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Honey Badger said:

 

Nekada je poreska stopa bila i mnogo vise od 70% pa Americi nije falilo bogatuna. Jebiga, bio takav zakon. Pa ga izmijenili do sad vise puta pa sad skoro da top earners i ne placaju poreze, sve neke olaksice i loopholes, pa offshore banke, pa pranje para kroz razne charity organizacije. Ali zato tricke down effect, vele. Kapace ponesto i dole ali slabo. 

 

Ovo sad je je postalo prilicno smijesno, pogotovo kad se nadigla krezava gologuzija da brani Bezosove (i Trumpove) milijarde, a neprijatelj mu je onaj siromah koji nema ni za lijekova.

 

A ti protiv da se Bezos pljacka poreskom stopom od 70%, jer ce mu od 120 milijardi ostati samo 50. Siroma' Bezos.

 

Sutra idem u Ameriku da mu uzmem te milijarde i podijelim napacenom americkom narodu. 

 

 

Sto je najgore ovi pro-trampovci urlicu na tih 70% a nisam siguran da je to uopste na ceo iznos imovine vec samo na neki deo ekstra profita. Ima to da se nadje na youtube - u. Mislim da je bas Kortezova pricala o tome ali umoran sam, pa cu posle potraziti. 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, mrd said:

Odakle ti da se ovde govori o neprijateljima? Ja to nisam primetio.

 

Tvoja moc zapazanja nema veze sa mnom niti onim o cemu ja pisem. Mislim da pisem prilicno jasno, pa pretpostavljam da nije problem u meni, nego u tebi.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Angelia said:

Ja bih da ne radim a imam potrebe da trosim kao milioner - moze?

Misli se na osnovne potrebe, hrana, pice, krov nad glavom, lekarska zastita, jednom nedeljno odlazak u prirodu. Pohlepa se ne racuna u potrebe. Naravno, svi ljudi koji ne rade treba da imaju osnovne zivotne uslove. Besplatni stan i hrana za sve. 

Edited by Jonnhy Clash
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Honey Badger said:

A ti protiv da se Bezos pljacka poreskom stopom od 70%, jer ce mu od 120 milijardi ostati samo 50. Siroma' Bezos.

 

Sutra idem u Ameriku da mu uzmem te milijarde i podijelim napacenom americkom narodu. :lol_2:

 

A sto ti ne bi platio 70% kada moze Bezos? I oni u Africi zive na $1 dnevno , a tebi bi recimo ostalo barem $1000, pa bi i oni na tebe gledali kao sto ti gledas na Bezosa.

A sto se Bezosa tice, zasto bi mu uzeo samo 70 milijardi kada mozes da mu uzmes i svih 120 kao sto je to Staljin uradio? Jos da bude srecan ako ga ne ubijes.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Jonnhy Clash said:

Misli se na osnovne potrebe, hrana, pice, krov nad glavom, jednom nedeljno odlazak u prirodu. Pohlepa se ne racuna u potrebe. 

Kako to ovaj put vi commies mislite da resite taj problem kradje javne, ili drustvene imovine? Zar nije sve nase?

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Jonnhy Clash said:

Misli se na osnovne potrebe, hrana, pice, krov nad glavom, jednom nedeljno odlazak u prirodu. Pohlepa se ne racuna u potrebe. 

Ako su to osnovne potrebe - sta ce ti onda taj komp sa koga pises, mobilni....?

Sve to moze i bez tehnickog zagadjenja ove planete - u duhu komunizma.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Kronostime said:

Ako su to osnovne potrebe - sta ce ti onda taj komp sa koga pises, mobilni....?

Sve to moze i bez tehnickog zagadjenja ove planete - u duhu komunizma.

Ja ne mogu da vicem sa brda na brdo i da ti prenesem poruku. Moram ovako. Prinudjen sam da koristim tehnologiju. 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, DJORDJE said:

A sto ti ne bi platio 70% kada moze Bezos? I oni u Africi zive na $1 dnevno , a tebi bi recimo ostalo barem $1000, pa bi i oni na tebe gledali kao sto ti gledas na Bezosa.

A sto se Bezosa tice, zasto bi mu uzeo samo 70 milijardi kada mozes da mu uzmes i svih 120 kao sto je to Staljin uradio? Jos da bude srecan ako ga ne ubijes.

 

Djordje, poredis 120 milijardi sa 1000 dolara? Covek sa 120 milijardi dolara kapitala je bezbedonosna pretnja po covecanstvo.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Honey Badger said:

 

Tvoja moc zapazanja nema veze sa mnom niti onim o cemu ja pisem. Mislim da pisem prilicno jasno, pa pretpostavljam da nije problem u meni, nego u tebi.

Nije, nego u tehnologiji, cita se zadnji post na smartphone. Masovna pojava.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Jonnhy Clash said:

Ja ne mogu da vicem sa brda na brdo i da ti prenesem poruku. Moram ovako. Prinudjen sam da koristim tehnologiju. 

Mozes cekicem o beton morzeova azbuka, i Tesla "Srbin" je imao neke pronalaske, a ti bas resio kapitalisticke tvorevine, a?

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Kronostime said:

Onda to i reci: Prinudjen sam da koegzistiram sa kapitalizmom.:classic_cool:

Trenutno da. Nije moja krivica. Ne mogu otici u skusptinu Srbije ili u avion pa u Usa Senat, pa pobosti crvenu zastavu i proglasiti socijalizam. Morace ipak gradjani to da izglasaju. 

Link to comment
Share on other sites

  • Eddard locked this topic

@Jonnhy Clash dosta sa komunističkom propagandom. Tema je USA, a u njoj ne vlada niti će u dogledno vreme vladati komunizam. Poslednje upozorenje pred pauzu od foruma, propagiranje komunizma smo ti dosta tolerisali. Ako imaš šta smisleno da dodaš na temu društveno-političkog uređenja, slobodan si, ali tema je, sa relativno kvalitetne rasprave, otišla u majčin zbog tvojih postova i odgovora na njih. 

 

Hvala na razumevanju.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • Eddard changed the title to [USA] SJEDINJENE AMERIČKE DRŽAVE - unutrašnja politika i uticaj na svetska kretanja
  • Lobotomija unlocked this topic
  • Lobotomija locked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...