Jump to content

[USA] SJEDINJENE AMERIČKE DRŽAVE - unutrašnja politika i uticaj na svetska kretanja


McCarthy

Recommended Posts

47 minutes ago, Angelia said:

Mislim da se generalno zaboravlja da je plata cena rada. A ne koliko je nekom dosta. Niko ne prisiljava radnike da rade u odredjenoj firmi.  Firma placa koliko joj se isplati, a ako ne, ode tamo gde joj se isplati.  

Posla ima, Amazon koliko znam sad placa I sign up bonus.

Ponuda I potraznja prosto. To sto je Biden drzao placanje socijale do sada na racun covida je vestacko podizanje plata.   Tako je ugrozio samo male firme.

Nema tu nikakve exploatacije 

 

Nije stvar koliko su plate, nego sto se ocekuje da svi ti koji imaju shit platu placaju sve sto placaju i njihove gazde. Kako onaj koji radi za 15$ na sat moze da uplati zdravstveno i da se leci ako im drzava ne pomogne? Ako hoce da im pomogne onda se pripise socijalizam, marksizam i druge budalastine.

 

Inace, ja mislim da je Bezos genije kako je smislio sve ovo, ali ne znaci da on za jedan radni dan zaradi novac kojim isplati sve plate svojim miliion i 350 hiljada zaposlenima. Na takav nacin se drustvo brzo podeli i srednja klasa ocas sklizne u siromastvo. Sto je vise siromasnih, kvalitet zivota je za sve losiji. 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Baby said:

 

Nije stvar koliko su plate, nego sto se ocekuje da svi ti koji imaju shit platu placaju sve sto placaju i njihove gazde. Kako onaj koji radi za 15$ na sat moze da uplati zdravstveno i da se leci ako im drzava ne pomogne? Ako hoce da im pomogne onda se pripise socijalizam, marksizam i druge budalastine.

 

Inace, ja mislim da je Bezos genije kako je smislio sve ovo, ali ne znaci da on za jedan radni dan zaradi novac kojim isplati sve plate svojim miliion i 350 hiljada zaposlenima. Na takav nacin se drustvo brzo podeli i srednja klasa ocas sklizne u siromastvo. Sto je vise siromasnih, kvalitet zivota je za sve losiji. 

To koliko kosta zivot u nekom kraju je isto stvar trzista, ne moras ziveti tamo gde je skupo. 

Eto ja bi kucu na Menhetnu, ali ne mogu da priustim, sta sad treba drzava da mi pomaze da mogu?

Bezos zaradjuje sta zaradjuje zato sto je rizikovao, profit je cena rizika i kapitala, a ne exploatacije. Eto svaki radnik je slobodan da ulozi kapital i rizikuje i postane Bezos (rad i znanje) 

Prosto.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, DJORDJE said:

Tako sto  Bezos placa za svoje radnike ukljucujuci i dental.

 

Dental je 35$ mesecno... 

 

2 hours ago, Angelia said:

To koliko kosta zivot u nekom kraju je isto stvar trzista, ne moras ziveti tamo gde je skupo. 

Eto ja bi kucu na Menhetnu, ali ne mogu da priustim, sta sad treba drzava da mi pomaze da mogu?

Bezos zaradjuje sta zaradjuje zato sto je rizikovao, profit je cena rizika i kapitala, a ne exploatacije. Eto svaki radnik je slobodan da ulozi kapital i rizikuje i postane Bezos (rad i znanje) 

Prosto.

 

Pricamo o ljudima koji nemaju za hranu, zar ne? 

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Baby said:

 

Dental je 35$ mesecno... 

 

 

Pricamo o ljudima koji nemaju za hranu, zar ne? 

A Bezos nikad nije bio zaposlen ili nezaposlen? Ili ne znas da je dete majke tinejdzerke od 17 godina, I da je radio u McDonaldsu....

Naravno bio je odlican student, ali zato nije svako Bezos. Pa ni ti ni ja. Neki ljudi imaju sto bi rekao Liam N. Extraordinary set of skills.

Nije Bezos uvek bio bilioner.

 

 

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Angelia said:

A Bezos nikad nije bio zaposlen ili nezaposlen? Ili ne znas da je dete majke tinejdzerke od 17 godina, I da je radio u McDonaldsu....

Naravno bio je odlican student, ali zato nije svako Bezos. Pa ni ti ni ja. Neki ljudi imaju sto bi rekao Liam N. Extraordinary set of skills.

Nije Bezos uvek bio bilioner.

 

 

 

Na Bezosa sam odgovorila ali u sustini Bezos, ne Bezos isti ocin oduvek... ne menja cinjenice. 

 

Sad ti mozes slobodno da kopas po ostalim milijarderima da poentiras, ali nije stvar u tome, nego kada i gde drzava treba da uskoci. 

 

 

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Baby said:

 

Na Bezosa sam odgovorila ali u sustini Bezos, ne Bezos isti ocin oduvek... ne menja cinjenice. 

 

Sad ti mozes slobodno da kopas po ostalim milijarderima da poentiras, ali nije stvar u tome, nego kada i gde drzava treba da uskoci. 

 

 

Nema sta drzava da uskace kod radno sposobnog stanovnistva, ako nije privremena situacija. U svakom slucaju postoje Medicaid I Medicare, I food stamps. Nije nasa odgovornost da ljudima koji odlucuju o svom zivotnom stilu nadoknadjujemo standard. Ako hoce da zive u San Francisku Ili Majamiju, I tu ne mogu da zarade za troskove skupog grada, uvek ima neki Idaho ili Alabama, gde se sa takvim prihodom moze pristojno ziveti.    

Def u USA postoji takav izbor.

Nije to odgovornost firmi koje mogu da plate ono sto mogu.

Ako nece imati zaposlene u NYC, preselice se I firme u Idaho I sl. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Baby said:

 

Dental je 35$ mesecno... 

Cak i da $35 a nije, to je koliko i tri pakle cigareta. Postoje hiljade kompanije koje placaju manje od Amazona i imaju losije uslove za rad ali ih niko ne cima. Da Bezos odresi kesu naspram DNC-a ne bi ni njega cimali, bas kao sto ne cimaju Waltone ili Buffetta.

 

Quote

employees who work more than 20 hours per week receive benefits, including life and disability insurance, dental and vision insurance with premiums paid in full by Amazon

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, DJORDJE said:

Cak i da $35 a nije, to je koliko i tri pakle cigareta. Postoje hiljade kompanije koje placaju manje od Amazona i imaju losije uslove za rad ali ih niko ne cima. Da Bezos odresi kesu naspram DNC-a ne bi ni njega cimali, bas kao sto ne cimaju Waltone ili Buffetta.

 

 

 

Kakva glupost napisana, jedna od jacih na ovom topicu. Placa on i jedne i druge, kao i druga dvojica.

Ne placa samo gospodina Sandersa i gospodjetinu AOC.

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Sprivel said:

 

Kakva glupost napisana, jedna od jacih na ovom topicu. Placa on i jedne i druge, kao i druga dvojica.

Ne placa samo gospodina Sandersa i gospodjetinu AOC.

I ti ces sada da podupres ovu tvrdnju nekim dokazom o Bezosovim politickim donacijama ili ce sve kao i do sada da se zavrsi na sendwicarskom parolasenju.

Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, DJORDJE said:

Cak i da $35 a nije, to je koliko i tri pakle cigareta. Postoje hiljade kompanije koje placaju manje od Amazona i imaju losije uslove za rad ali ih niko ne cima. Da Bezos odresi kesu naspram DNC-a ne bi ni njega cimali, bas kao sto ne cimaju Waltone ili Buffetta.

 

 

 

Aman, kakve veze ima kako se zove poslodavac ako ljudi nemaju sta da jedu, a drugi ocekuju od njih da plate zdravstveno i drzava ne ucestvuje u tome?! 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Baby said:

 

Aman, kakve veze ima kako se zove poslodavac ako ljudi nemaju sta da jedu, a drugi ocekuju od njih da plate zdravstveno i drzava ne ucestvuje u tome?! 

Ima veze jer smo raspravljali o najgorem poslodavcu na celom svetu, koji eto placa $2500 mesecno a i sve troskove osiguranja. I da se ne lazemo, sa $2500 mececno niko nije umoro do gladi , cak ni u Arkanzasu.:classic_biggrin:

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, DJORDJE said:

Ima veze jer smo raspravljali o najgorem poslodavcu na celom svetu, koji eto placa $2500 mesecno a i sve troskove osiguranja. I da se ne lazemo, sa $2500 mececno niko nije umoro do gladi , cak ni u Arkanzasu.:classic_biggrin:

 

Ko je rekao najgori?! Prica se o najbogatijem, a ne najgorem... doduse kao primer samo ali nekako je postao baza diskusije...

 

Covek placa taksu 3.4% u proseku, dok njegov zaposlen za 15 na sat placa 12%... ako to ima veze sa mozgom e onda u pm. Odbacuju od taksi jahte, kuce, stanove, placeve, hotele, ruckove... mslm sranje 

 

I prekini da brkas sta je ko napisao i spocitavas pogresnom... ja arkanzas pominjala nisam, bezos je upao kao primer... 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Baby said:

 

Ko je rekao najgori?! Prica se o najbogatijem, a ne najgorem... doduse kao primer samo ali nekako je postao baza diskusije...

 

Covek placa taksu 3.4% u proseku, dok njegov zaposlen za 15 na sat placa 12%... ako to ima veze sa mozgom e onda u pm. Odbacuju od taksi jahte, kuce, stanove, placeve, hotele, ruckove... mslm sranje 

 

I prekini da brkas sta je ko napisao i spocitavas pogresnom... ja arkanzas pominjala nisam, bezos je upao kao primer... 

Covek placa koliko placa i Buffett, koji eto jos decenijama kenja kako placa manje od svoje sekretarice ,ali gle cuda niko ga ne napada za to, jer je prilicno darezljiv sa svojim politickim donacijama a i davanjem podrske, dok obaj najbogatiji ne zeli da se previse mesa u politiku.

Ne brkam ja nista, samo ti kazem da sa $2500 mesecno niko nije umro od gladi, to Arkanzas mozes da zamenis sa Majamijem ili Vegasom slobodno.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, DJORDJE said:

Covek placa koliko placa i Buffett, koji eto jos decenijama kenja kako placa manje od svoje sekretarice ,ali gle cuda niko ga ne napada za to, jer je prilicno darezljiv sa svojim politickim donacijama a i davanjem podrske, dok obaj najbogatiji ne zeli da se previse mesa u politiku.

Ne brkam ja nista, samo ti kazem da sa $2500 mesecno niko nije umro od gladi, to Arkanzas mozes da zamenis sa Majamijem ili Vegasom slobodno.

 

S tim sto je Buffet, kao i GejC pozivao da se povecaju takse.

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Sprivel said:

 

S tim sto je Buffet, kao i GejC pozivao da se povecaju takse.

 

Opet sendwicarenje. Pa ako im se ne svidja da placaju niske stope mogli bi sebi da dodele platu, pa ce onda da placaju 37% na iznos koji primaju, a ne da primaju stock options kao kompenzaciju.:classic_biggrin:

 

 

 

spacer.png

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

47 minutes ago, Baby said:

 

Ko je rekao najgori?! Prica se o najbogatijem, a ne najgorem... doduse kao primer samo ali nekako je postao baza diskusije...

 

Covek placa taksu 3.4% u proseku, dok njegov zaposlen za 15 na sat placa 12%... ako to ima veze sa mozgom e onda u pm. Odbacuju od taksi jahte, kuce, stanove, placeve, hotele, ruckove... mslm sranje 

 

I prekini da brkas sta je ko napisao i spocitavas pogresnom... ja arkanzas pominjala nisam, bezos je upao kao primer... 

Hoces da pogledas koliko od prikupljenih taxi finansiraju najbogatiji - kazu ima na IRS sajtu....

Ili da pomenemo da ti sto placaju 3.4% obezbedjuju plate onima ostalima da bi platili 12%. 

Mislim moze, oporezuj njih vise pa ce oni smanjiti plate onima sto placaju 12% da plate svoj porez.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Angelia said:

 

Mislim moze, oporezuj njih vise pa ce oni smanjiti plate onima sto placaju 12% da plate svoj porez.

 

Ovom logikom najbolje da ni ne placaju nikakve takse, lol

 

I pre njih je bilo posla, mali privatnici su sasvim lepo radili, sada su ih bas zbog ovakvog nacina razmisljanja ukinuli tj. napravili nemoguce da uspeju i primorani su da rade za one koji drze trziste tj. onima kojima je omoguce da odredjuju trziste. 

Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, Sprivel said:

 

S tim sto je Buffet, kao i GejC pozivao da se povecaju takse.

Nema teoretske sanse da ce se IRS pobuniti ako im Buffet plati vise. i Gejtc. Znaci potpuno slobodno, odrezi sebi porez - ne treba ti promena poreza zato, samo ne platis advokate da ti traze odbitke. I svi srecni humanitarni

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...