Jump to content

[USA] SJEDINJENE AMERIČKE DRŽAVE - unutrašnja politika i uticaj na svetska kretanja


McCarthy

Recommended Posts

1 minute ago, Angelia said:

 

Ne, bez pokreta mu karijera ne bi bila unistena. Niko ga ne bi odbacio, i ne bi toliko njih smatrali da mogu da bacaju optuzbe bez bilo kakvih dokaza.

Tu je razlika, da je sad pretnja da cak i ako nisi kriv dovoljno je da te neko optuzi da ti napravi strasnu steta. Pa ti se vise isplati da platis ucenjivacu - tu su pare. A ne na sudu.

Da nije bilo pokreta ovo nikad ne bi ni doslo do suda.

 

 

Kako ovo mozes da dokazes? 

Karijere su unistavane zbog pogresnih reci u intervjuima... 

Majkl Dzekson je bio na sudu bar 3 puta, nista nije dokazano, nema pokreta 'me too' 

Romanu Polanskom je unistena karijera, jer su ga savetovali da prizna, kada je priznao dobio je kaznu 50 godina, pa pobegao... nigde 'me too' (ne raspravljam da li su krivi ili ne, nego da se tuzbe podnose, karijere unistavaju, i nista od toga nije bilo vezano za pokrete)

Ovakvih tuzenja u istoriji je bilo koliko hoces. Ljudi tuze ljude da bi zaradili novac, upravo kao sto si rekla, da bi odbacili optuzbe. Ne treba za to nikakav pokret, samo bujna masta i zelja za novcem. 

 

Stvarno mislis da 'me too' je inovacija u unistavanju karijera i laznih optuzbi?

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Baby said:

 

Kako ovo mozes da dokazes? 

Karijere su unistavane zbog pogresnih reci u intervjuima... 

Majkl Dzekson je bio na sudu bar 3 puta, nista nije dokazano, nema pokreta 'me too' 

Romanu Polanskom je unistena karijera, jer su ga savetovali da prizna, kada je priznao dobio je kaznu 50 godina, pa pobegao... nigde 'me too' (ne raspravljam da li su krivi ili ne, nego da se tuzbe podnose, karijere unistavaju, i nista od toga nije bilo vezano za pokrete)

Ovakvih tuzenja u istoriji je bilo koliko hoces. Ljudi tuze ljude da bi zaradili novac, upravo kao sto si rekla, da bi odbacili optuzbe. Ne treba za to nikakav pokret, samo bujna masta i zelja za novcem. 

 

Stvarno mislis da 'me too' je inovacija u unistavanju karijera i laznih optuzbi?

Me too je otvorio vrata prostim izjavama koje se tretiraju kao osuda. Od jedne dobre ideje da se ugrozeni oslobode pritiska, dosao je u status alatke za rusenje ljudskog integriteta. Mozemo da budemo nezni i da kazemo treba zastiti slabije, ali isto tako moramo da imamo odgovornost da ne dozvolimo predatorima, koji se kriju iza plasta neznosti i slabosti, da unistavaju, ili ostecuju zivote poznatih licnosti.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, mrd said:

Me too je otvorio vrata prostim izjavama koje se tretiraju kao osuda. 

 

 

To i govorim, pokret nije problem, nego ljudi koji prihvataju nesto bez pokrica. 

 

2 minutes ago, mrd said:

Od jedne dobre ideje da se ugrozeni oslobode pritiska, dosao je u status alatke za rusenje ljudskog integriteta. Mozemo da budemo nezni i da kazemo treba zastiti slabije, 

 

 

Pa nije alatka, mozda vise pomagalo, jer toga je bilo i pre samog pokreta. Ljude su tuzili da bi zaradili pare, nusput okaljali njihova imena... 

 

4 minutes ago, mrd said:

 ali isto tako moramo da imamo odgovornost da ne dozvolimo predatorima

 

 

A sta ako su oni drugi predatori pravedno optuzeni za dela koja su pocinili? 

 

5 minutes ago, mrd said:

koji se kriju iza plasta neznosti i slabosti, da unistavaju, ili ostecuju zivote poznatih licnosti.

 

 

Nisu bas svi nevini samo zato sto su poznati i bogati. Kako Bred Pit nije optuzen za zlostavljanje ili Mark Valberg ili sta ja znam, odaberi danas najplacenije likove iz te te industrije, pa kada saberes, ipak 99,99% njih nisu optuzeni.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Baby said:

....

 

Nisu bas svi nevini samo zato sto su poznati i bogati. Kako Bred Pit nije optuzen za zlostavljanje ili Mark Valberg ili sta ja znam, odaberi danas najplacenije likove iz te te industrije, pa kada saberes, ipak 99,99% njih nisu optuzeni.

Nisu jos! O tome se i radi, razni tuzni i napaceni tipovi, ili dame, samo cekaju da izkoriste mee too za svoj profit.

Ne shvatam zasto sa tobom svaka prepiska mora da se svede na objasnjenja svake reci koju sam napisao, kao da toddler-u objasnjavam? 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Angelia said:

Eto rezultat jedne "Me too" optuzbe.

tuzba protiv Kevina Spacey je povucena danas. Po opisu odbrana je nasla dovoljno dokaza da pokaze da je klinac i familija lagali, nikakvog "napada" nije bilo.

Njegov karijera ipak upropascena, cak i ako se odbranio... Interesuje me samo da li su povukli tuzbu da ih ne bi on tuzio za lazne optuzbe....

On je sjajan glumac , ali nisu stvari bas tako jednostavne. To je bio civil , a on jos uvek ima criminal za isti slucaj, koji nije zavrsen. To sto je tuzitelj odustao, moze da bude i stvar nagodbe. Indikativno je to da je tuzitelj povukao tuzbu bez prava da je ponovo pokrene, sto lako moze da bude bas to, nagodba. To uopste ne znaci da je on kriv, posto se gomila sporova tako resava, jer je jeftinije.

Edited by DJORDJE
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, mrd said:

Nisu jos! O tome se i radi, razni tuzni i napaceni tipovi, ili dame, samo cekaju da izkoriste mee too za svoj profit.

Ne shvatam zasto sa tobom svaka prepiska mora da se svede na objasnjenja svake reci koju sam napisao, kao da toddler-u objasnjavam? 

 

Cekali su i pre, samo treba da im se ukaze prilika. Pokret nema veze sa tim. 

 

Ali bitno je da je sa tobom razgovor kao sa nuklearnim fizicarem ili genetskim inzinjerom 🙂

 

 

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, mrd said:

... ne shvatam zasto sa tobom svaka prepiska mora da se svede na objasnjenja svake reci koju sam napisao ... 

 

 

Jos uvek ne shvatas?

A i ti si neki cudan lik.

:smiley26:

 

Pazi, otkako postoji Hollywood, odlicno se zna koja su tamo 'pravila'.

I sad ce neka fufa koja je pravila karijeru preko ... posle poduzeg boravka u kupleraju, kad su je stigle godine, da se odjednom prosveti i kao L. Lovelace aka 'Deep throat' i trazi svog Dzizisa'?

:59:  

Pogledaj im samo radosne fotke sa 'prokazenim likovima'?

 

Ti su likovi pogresili samo u jednom: niposto, ali niposto nisu trtebali da priznaju bilo sta - njihova protiv njegove, posto to 'priznanje / pokajanje' - shitina. Ma slobodno mozete da me streljate - ili amo materijalne dokaze, ili odhebite nacisto!

 

Sutra ce druge da stanu u red.

:87:

 

...

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Amigo said:

Me too pokret je sasvim normalna reakcija na sve sto se dogadja u filmskoj industriji, a i sire.

To sto neke zene zele da profitiraju u svemu tome je druga stvar i zbog toga ne treba optuzivati taj pokret, nego te pojedince.

Naravno da to ide na racun pokreta. Nije trebala da se pravi histerija, i linchovanje u javnosti.

Zna se kako se to radi, prijavi se policiji, iznesu dokazi, pa onda tuzenje, umesto toga - svaka susa moze da tvrdi sta god hoce a ljudi se napadaju bez dokaza.

1 hour ago, Baby said:

 

Kako ovo mozes da dokazes? 

Karijere su unistavane zbog pogresnih reci u intervjuima... 

Majkl Dzekson je bio na sudu bar 3 puta, nista nije dokazano, nema pokreta 'me too' 

Romanu Polanskom je unistena karijera, jer su ga savetovali da prizna, kada je priznao dobio je kaznu 50 godina, pa pobegao... nigde 'me too' (ne raspravljam da li su krivi ili ne, nego da se tuzbe podnose, karijere unistavaju, i nista od toga nije bilo vezano za pokrete)

Ovakvih tuzenja u istoriji je bilo koliko hoces. Ljudi tuze ljude da bi zaradili novac, upravo kao sto si rekla, da bi odbacili optuzbe. Ne treba za to nikakav pokret, samo bujna masta i zelja za novcem. 

 

Stvarno mislis da 'me too' je inovacija u unistavanju karijera i laznih optuzbi?

:classic_smile: Ja ne moram da dokazem, ti si dokazala umesto mene.

Znaci i MJ i Polanski su isli na sud za to, MJ to uopste nije unistilo karijeru. Polanski je pobegao jer su prvo napravili dil, pa su hteli da prekrse, ili je on barem mislio. Cak i to da je bio osudjen mu nije unistilo karijeru, nego su mu eno tamo na Oskaru sve clanovi Metoo pokreta tapsali u njegovu slavu.

 

Malo su zaboravili .... 

 

51 minutes ago, Baby said:

 

Nisu bas svi nevini samo zato sto su poznati i bogati. Kako Bred Pit nije optuzen za zlostavljanje ili Mark Valberg ili sta ja znam, odaberi danas najplacenije likove iz te te industrije, pa kada saberes, ipak 99,99% njih nisu optuzeni.

Ne nisu, eno Morgan Freeman odmah pripretio da ce da tuzi pa ga ostavili na miru, ali nisu oni svi Freeman.

Znas zasto neki nemaju te optuzbe - zato sto su suvise opasni.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, DJORDJE said:

On je sjajan glumac , ali nisu stvari bas tako jednostavne. To je bio civil , a on jos uvek ima criminal za isti slucaj, koji nije zavrsen. To sto je tuzitelj odustao, moze da bude i stvar nagodbe. Indikativno je to da je tuzitelj povukao tuzbu bez prava da je ponovo pokrene, sto lako moze da bude bas to, nagodba. To uopste ne znaci da je on kriv, posto se gomila sporova tako resava, jer je jeftinije.

Krivicni slucaj je vec neodrziv. Prvo sto je vec dokazano da je decko tvrdio da ima 23 godine kad su sreli, i da postoje njegove poruke u kojima je veoma indikativno da je otvoreno flertovao. Uz to i svedoci tvrde da nije bilo nikakvog spopadanja. 

Povlacenjem tuzbe u civil, tuzitelj najverovatnije gubi i njega kao svedoka.

Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, Angelia said:

 

Znas zasto neki nemaju te optuzbe - zato sto su suvise opasni.

 

 

 

😂

 

Po ovom sto si napisala ispadne da su svi manijaci ali eto, posto su uspesni ne treba ih dirati jer mozda je tacno a mozda i nije, pa nusputne zrtve.. ma koga briga. Uskocila si sebi u usta iz troskoka. 

 

 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Baby said:

 

😂

 

Po ovom sto si napisala ispadne da su svi manijaci ali eto, posto su uspesni ne treba ih dirati jer mozda je tacno a mozda i nije, pa nusputne zrtve.. ma koga briga. Uskocila si sebi u usta iz troskoka. 

 

 

Ti stalno ucitavas, nigde ni hinta od ovoga sto si ti zakljucila. :)

Neko moze da bude opasan i da nije siledzija, ili sta ti ja znam sta si jos dodala, kao onomad autisticni vozaci. Nemas stila, jako si gruba, a posle su drugi krivi sto nisu sirovi kao ti. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, mrd said:

Ti stalno ucitavas, nigde ni hinta od ovoga sto si ti zakljucila. 🙂

Neko moze da bude opasan i da nije siledzija, ili sta ti ja znam sta si jos dodala, kao onomad autisticni vozaci. Nemas stila, jako si gruba, a posle su drugi krivi sto nisu sirovi kao ti. 

 

Vec mesecima je drama zbog me too pokreta i vec mesecima Andja pise o jadnim nevinim uspesnim i bogatim ljudima koji nadrljaju zbog laznih optuzbi da bi na kraju mnogi ispali krivi ali nisu na listi optuzenih jer su opasni?!?! WTF! 😄

 

Mislim, ako necete ucitavanja, saberite se malo sta pisete. 

 

I dalje stojim da ne znas srpski i da si protumacio moje zezanje pogresno i to koristis ovde sada zarad kinikovog plusa koji je jedni obicni mizogin i to je na starom forumu dokazao milion puta, a ovde nastavio da neometano utabava puteve i zene zove fufama bez da je i blizu njihove istine. 

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Baby said:

 

😂

 

Po ovom sto si napisala ispadne da su svi manijaci ali eto, posto su uspesni ne treba ih dirati jer mozda je tacno a mozda i nije, pa nusputne zrtve.. ma koga briga. Uskocila si sebi u usta iz troskoka. 

 

 

To si ti tako razumela, a to nije ono sto sam ja rekla. Pricala sam zasto neki nemaju neosnovane optuzbe i navela MF kao primer, kod koga su probali pa odmah podvili rep, a ne da su oni manijaci pa ih niko ne optuzuje jer su opasni

A da ja pisem o poznatoj postavci:

"it is better 100 guilty Persons should escape than that one innocent Person should suffer"

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Baby said:

 

Vec mesecima je drama zbog me too pokreta i vec mesecima Andja pise o jadnim nevinim uspesnim i bogatim ljudima koji nadrljaju zbog laznih optuzbi da bi na kraju mnogi ispali krivi ali nisu na listi optuzenih jer su opasni?!?! WTF! 😄

 

Mislim, ako necete ucitavanja, saberite se malo sta pisete. 

 

I dalje stojim da ne znas srpski i da si protumacio moje zezanje pogresno i to koristis ovde sada zarad kinikovog plusa koji je jedni obicni mizogin i to je na starom forumu dokazao milion puta, a ovde nastavio da neometano utabava puteve i zene zove fufama bez da je i blizu njihove istine. 

Nema veze da li ja znam taj tvoj jezik, ili ne, vec sta si ti napisala. Ovde konkretno te nervira sto eto neko ima uspeh u zivotu, svi to znaju, a ti smatras da ga treba opanjkavati i da je u redu opanjkavati uspesne ljude, jer "ko ih sisa!" Nisi u pravu. Niko ne sme da bude optuzen pre nego mu je dokazana krivica. Mozda si predugo zivela u Srbiji, gde te mrak preko noci pojede i niko ne zna sta je bilo. To bi i u US da primenis, na lenje bogatase, koji ubrase toliko nagrada da ti toalet papira nisi u zivotu potrosila i to ti iz nekog razloga smeta.

 

Da rezimiramo osnovna ljudska prava:

1) Niko ne sme da bude kriv pre nego mu se dokaze krivica!

2) Javni linch praktikovan od strane me too pokreta je kriminal!

3) Uspesan covek je svoj uspeh uvek postigao svojim teskim radom, cak i ako mu je neko pomogao oko toga.

4) To sto neko nije uspeo, ili smatra da su mu drugi krivi, ne da mu pravo da razvlaci tudje ime po blatu!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

California menja pristup obrazovanju. Bivsi gradonacelnik San Francica je krenuo interesantnim putem. Prvo u unisitli community college, gde su studentima omogucili da upisuju bilo koju matematiku po svom izboru i college ne moze da im da diagnostic exam, da ne bi studentu ubijali samopouzdanje, a sad su uveli da full time student moze dzabe da studira ako ima 12 unita godisnje. 

Videcemo sta ce da bude. Meni opet dobro, ali mi se cini da idemo put exYU. :)

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, mrd said:

Nema veze da li ja znam taj tvoj jezik, ili ne, vec sta si ti napisala. Ovde konkretno te nervira sto eto neko ima uspeh u zivotu, svi to znaju, a ti smatras da ga treba opanjkavati i da je u redu opanjkavati uspesne ljude, jer "ko ih sisa!" Nisi u pravu. Niko ne sme da bude optuzen pre nego mu je dokazana krivica. Mozda si predugo zivela u Srbiji, gde te mrak preko noci pojede i niko ne zna sta je bilo. To bi i u US da primenis, na lenje bogatase, koji ubrase toliko nagrada da ti toalet papira nisi u zivotu potrosila i to ti iz nekog razloga smeta.

 

Da rezimiramo osnovna ljudska prava:

1) Niko ne sme da bude kriv pre nego mu se dokaze krivica!

2) Javni linch praktikovan od strane me too pokreta je kriminal!

3) Uspesan covek je svoj uspeh uvek postigao svojim teskim radom, cak i ako mu je neko pomogao oko toga.

4) To sto neko nije uspeo, ili smatra da su mu drugi krivi, ne da mu pravo da razvlaci tudje ime po blatu!

 

A, kako se dokazuje krivica, ne ide li prvo optužnica pa se utvrde dokazi, pa se proglasi krivim ili nevinim.

Za drugi bold, ti imaš dokaze da je to kriminal, potvrđeno na sudu? 

 

 

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

 
A, kako se dokazuje krivica, ne ide li prvo optužnica pa se utvrde dokazi, pa se proglasi krivim ili nevinim.
Za drugi bold, ti imaš dokaze da je to kriminal, potvrđeno na sudu? 
 
 
 
 
Linč je protiv zakona. Ne razumem kako je moguće da to nije jasno?

Sent from my LM-G710VM using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ne ide put ex-SFRJ nego se vraća na kako je bilo pre 50 godina. Regan je to promenio, kad je bio guverner.
Da li se na community college svako s'ulice upisivao za džabe? Nisam to znao. Ovo što su uradili, dagradira CC i dovodi do toga da UCs uskoro neće prihvatati transfers sa cc. To ranije nije bilo, čini mi see

Sent from my LM-G710VM using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, mrd said:

Da li se na community college svako s'ulice upisivao za džabe? Nisam to znao. Ovo što su uradili, dagradira CC i dovodi do toga da UCs uskoro neće prihvatati transfers sa cc. To ranije nije bilo, čini mi see

Sent from my LM-G710VM using Tapatalk
 

Rekao si da su 12 kredita besplatni. Na to sam mislio. Tada nije bilo školarine.

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Denis Jasharevic said:

 

Ovo ne moze da bude netacnije nego sto jeste. Amerika, pa ni Kalifornija, nikada nisu bile kao danas. Veze sa zivotom nema.

Školarina u Kaliforniji je bila besplatna šezdesetih. Ne znam za ostatak Amerike.

Link to comment
Share on other sites

47 minutes ago, mrd said:

Linč je protiv zakona. Ne razumem kako je moguće da to nije jasno?

Sent from my LM-G710VM using Tapatalk
 

 

Posle pitas sto ti se replicira... pa kada lupas gluposti.

 

Sta je protiv zakona, tuziti nekog za sekusualno zlostavljanje?

 

U lincu ucestvuju mediji posto su javne licnosti u pitanju, ali lincuju ih i ovako svaki dan izmisljajuci im biografije, dok se narod koji cita nasladjuje. 

 

https://employment.findlaw.com/employment-discrimination/the--metoo-movement-and-the-law.html

 

U sustini, od par zloupotreba ste vi napravili takvu dramu ovde protiv pokreta kao da se rusi ceo sistem u najmanju ruku. Smesno. 

  • Like 1
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, ObiW said:

Rekao si da su 12 kredita besplatni. Na to sam mislio. Tada nije bilo školarine.

Ok, kad sam ponovo procitao post, shvatio sam gresku. Nije stvar toliko u tuition fee, koliko odluka da djak bez obzira na prethodne kurseve i znanje moze da upise bilo koji kurs, konkretno iz matematike. Dete koje nije proslo algebru 2 moze da upise calculus i niko ne moze da mu to ospori. Naravno kad shvate da je to preveliki  zalogaj, studenti dropnu, ali su u medjuvremenu vec izbacili nekoga ko je mogao to da zavrsi.

1 minute ago, ObiW said:

Školarina u Kaliforniji je bila besplatna šezdesetih. Ne znam za ostatak Amerike.

:lol_2:

Do Reagana je bila $25 initial fee za CA residents, a $75 za nonresidents. :)

Link to comment
Share on other sites

  • Eddard changed the title to [USA] SJEDINJENE AMERIČKE DRŽAVE - unutrašnja politika i uticaj na svetska kretanja
  • Lobotomija locked and unlocked this topic
  • Lobotomija locked this topic
  • Lobotomija unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...