Jump to content

[USA] SJEDINJENE AMERIČKE DRŽAVE - unutrašnja politika i uticaj na svetska kretanja


McCarthy

Recommended Posts

20 minutes ago, bohumilo said:

 

...and it all pales in comparison to the over 3000 Americans killed by islamists in last 20  years...

 


Islamist=conservative religious fundamentalist=right wing

 

ali ni njima, ni ljevim teroristima ne komanduje predsjednik USA, kao sto komanduje neonacistickim proud boys...To su oni sto su “Za dom-stand by”

 

 

Edited by ters
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Baby said:

 

Pa da, u pravu si... 😄 Uopste nisam razmisljala. 

 

Samo da dodam, rasprava je pocela da li ce Kamala zasluziti da zameni Bajdena ako ovaj odustane ili se razboli, ili nesto vec... sa akcentom na zasluziti.

Rasprava nije pocela tu, nego da li je ok podmetnuti izbor predsednika za koga se opravdano sumnja da ni prvi mandat ne moze da zavrsi da bi se na njegovo mesto postavio neko ko niti ima credentials za VPja niti za predsednika.

Pence nije kandidovan za VPja zato sto se ocekivalo da Tramp nece moci da uradi posao. Ima nesto i u mens rea, iako si tehnicki u pravu, VP treba da bude u mogucnosti da preuzme u slucaju da predsednik ne moze, medjutim.... to nije bila namera Ustava.

VP na glasackom listicu treba da podrzava predsednika, a ne da bude predsednik.

 

Ako je to nacin da zena dodje na mesto predsednika, tuzno je.

 

Inace komentar debate koju sam gledala, Biden sa njegovim smeskanjem je jednostavno bilo creepy, znam sta su hteli da postignu time, ali su totalno omasili metu.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, bohumilo said:

.........

p.s. Kako to da su u tekstu pomenuli samo jednu zrtvu, gde su svi ostali ljudi koji su ubijeni (ima ih preko 30 do sada) u ovim poslednjim nasrtajima pecinara na civilizaciju, kako to da oni nisu ubrojani u zrtve levicarskog ekstremizma?

 

Prvo, molim te da civilizujes retoriku. Nismo tinejdzeri u kafani. Mani se "pecinara" da se forum ne vrati u prepucavanje o "komunjarama" i "fasistima..

 

Drugo, ocigledno nisi procitao linkovani clanak ni shvatio od kada je Wrayev izvestaj, tj. svedocenje pred Kongresom.

 

Kao sto verovatno neces ni procitati ovaj:

https://www.theatlantic.com/magazine/archive/2020/11/right-wing-militias-civil-war/616473/

 

Uostalom, evo sta kaze republikanac, Senate Majority Leader:

McConnell: 'It was unacceptable not to condemn white supremacists'

link za clanak: https://thehill.com/homenews/senate/518988-mcconnell-it-was-unacceptable-not-to-condemn-white-supremacists

 

Izgleda da su za tebe i Barry Goldwater i svi levije od njega "pecinarski lefticari."

 

edit: da dodam citat iz clanka



Trump called on one prominent white supremacist group, the Proud Boys, to “stand back and stand by” and then quickly added: “Somebody’s got to do something about antifa and the left.”

Edited by zoran59
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, Angelia said:

 

VP na glasackom listicu treba da podrzava predsednika, a ne da bude predsednik.

 

Ako je to nacin da zena dodje na mesto predsednika, tuzno je.

 

 

Ok, totalna zabuna. Ja pricam o Americi i da zena nece jos dugo biti izabrani predsednik, sto jeste tuzno.

 

Inace, meni je jos tuznije ono sto ti odobravas jer je po zakonu, a to sto ova sudijica prihvata nominaciju kao da nista pre toga nije rekla, a upitno je koliko je strucna s obzirom da ide na ukidanje prava, a ne na prosirenje. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Angelia said:

 

Inace komentar debate koju sam gledala, Biden sa njegovim smeskanjem je jednostavno bilo creepy, znam sta su hteli da postignu time, ali su totalno omasili metu.

 

Sure, Tramp nije bio creepy, bio je... pa Tramp u pravom svetlu, buli tupan koji je priznao da upravlja paravojnom grupacijom. Mislim da je vreme da obrne jos jedno par mandata... i napravi novu Rusiju od Amerike. 

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Baby said:

 

Ok, totalna zabuna. Ja pricam o Americi i da zena nece jos dugo biti izabrani predsednik, sto jeste tuzno.

 

Inace, meni je jos tuznije ono sto ti odobravas jer je po zakonu, a to sto ova sudijica prihvata nominaciju kao da nista pre toga nije rekla, a upitno je koliko je strucna s obzirom da ide na ukidanje prava, a ne na prosirenje. 

Vidi meni je tuzno da se zena, usunja iza muskog predsednika. Radije bi da je bila validni kandidat koji dobija glasove.

 

Ne smatram da u tom slucaju cilj opravdava sredstvo.

 

Da je bila neko ko je zamalo dobio kandidaturu - verovatno bi mislila drugacije. Isto ne bi podrzala da je bio slucaj kad je Sarah bila kandidat za VP. U istoj situaciji.

 

Sto se tice kandidata za SC, to je to, ako imas senat i predsednika, SC izbor je tvoj. Obama nije imao senat, inace bi uradio isto.

31 minutes ago, Baby said:

 

Sure, Tramp nije bio creepy, bio je... pa Tramp u pravom svetlu, buli tupan koji je priznao da upravlja paravojnom grupacijom. Mislim da je vreme da obrne jos jedno par mandata... i napravi novu Rusiju od Amerike. 

 

 

Tramp je bio Tramp.  To paravojna formacija je glupost - PB su malena grupacija (i evo ga vec danas povukao to sto je rekao).

Biden je ovim napravio sebi stetu. Kao sto rekoh, razumem zasto su izabrali tu strategiju, ali smatram da je to velika greska.

 

Pricati o tome da ce US postati Rusija sa Trampom, je besmisleno.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Baby said:

Ok Andjo.... dosadno mi postalo, besmisleno je. Ti okreces celu pricu na Trampovu vodenicu i stogod uradi sve je super, zakon ovo - ono ... samo napred, ja te sigurno necu spreciti u tome, samo necu da ucestvujem u valjanju u blatu vise. Nije ni bitno sta je tuzno, tako je kako je. 

Nista ja nisam okrenula na Trampovu vodenicu nego komentarisem sta sam videla. Od Trampa se sve ovo ocekivalo, valjda ne treba da ignorisem da se od Bidena nije ocekivalo creepy old man ponasanje?

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Angelia said:

Vidi meni je tuzno da se zena, usunja iza muskog predsednika. Radije bi da je bila validni kandidat koji dobija glasove.

 

 

1) USA je vec imala zenu kandidata koja je dobijala glasove - sposobnu, inteligentnu (i vjerovatno dijelom korumpiranu) i odlucila se za daleko manje inteligentnog i vise korumpiranog muskarca koji ne propusta priliku da ponizi zene - od svojih najblizih saradnica (Sarah Huckabee - "take the one for the team") preko svoje supruge (koristenjem usluga prostitutki i isplacujuci ih za cutanje) pa do politickih protivnica....  Plus komentari "grab them..." i slucajevima seksualnog uznemiravanja na sudu (26, 27 - koliko zena ga je optuzilo do sada ?). Neko ko podrzava Trampa, zvuci neiskreno i licemjerno kada prica o vrednovanju zene i ravnopravnosti polova - mozda grijesim, i mozda ti to posmatras iz neke druge perspektive koju ja ne mogu razumjeti.

 

2) Ukoliko Tramp ne pokrene talas nasilja i ne uzurpira vlast svojim paramilitarnim jedinicama, koje ga slijepo slusaju i prate, 2028 ce USA dobiti zenu predsjednika - sposobnu, inteligentnu i nekorumpiranu, ja o tome nemam nikakve dileme, to je talas koji je pokrenut i koji ce nastaviti da se masovno siri. Ukoliko pokrene nasilje - neka je i vama i ostatku svijeta taj neki  proverbialni bog na pomoci...

 

3) Proud boys nisu malobrojna grupa, ocekivali su da u jednom Portlandu okupe par hiljada pristalica, okupili su nekoliko stotina - to znaci da ih i u drugim drzavama ima slican broj - 2,000-3,000 po drzavi je 100,000-150,000 naoruzanih rasista i nacista je ogroman broj. MArs na Rim je izveden sa 30,000 crnih kosulja, Hitler je proveo i kristalnu noc i noc dugih nozeva sa slicnim brojem... Ne mogu pronaci brojeve, ali ne vjerujem da su NKVD i Ceka bili brojniji... A proud boys nisu jedini... 

 

4) Za svaku osudu je nasilje sa lijeve strane, u kojima su ljudi ubijani u USA i u kojima je stradala i imovina, i svi koji ga provode su  za osudu. Nasiljem krse ideju antifasizma, koja je kao i borba protiv komunizma i drugih totalitarizama, civilizacijska tekovina. Ja moram naglasiti da sam prosavsi godine rata razvio sistem vrijednosti u kojem mi imovina ne igra nikakvu ulogu, ali postujem sistem vrijednosti onih kojima je bitna.

 

5) Tramp je po svom ponasanju  poslusnik KGB-ovca Putina, ali za sada nije dokazano da ga je komitet iz Kremlja postavio. Na isti nacin kao sto stiti white supremacists, stiti i Putina...

 

 

 

5)

Edited by ters
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, ters said:

 

 

2) Ukoliko Tramp ne pokrene talas nasilja i ne uzurpira vlast svojim paramilitarnim jedinicama, koje ga slijepo slusaju i prate, 2028 ce USA dobiti zenu predsjednika - sposobnu, inteligentnu i nekorumpiranu, ja o tome nemam nikakve dileme, to je talas koji je pokrenut i koji ce nastaviti da se masovno siri.

 

 

 

Jes da vam upadam u raspravu ali zanima me zašto misliš da je to moguće 2028. a ne 2024 ? Tramp ako pobedi neće imati pravo da se kandiduje 2024. a Bajden se po mnogimi ni neće kandidovati za drugi mandat ako pobedi ove godine.

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, ters said:


Islamist=conservative religious fundamentalist=right wing

Zapravo ne, islamizam je koalicioni partner radikalne i postmoderne levice, sa kojom deli ciljeve i svetonazore, kao sto su anti-amerikanizam (cak dele i isti borbeni poklic "smrt Americi") i borba protiv vrednosti i ideja prosvetiteljstva, liberalizma i zapadne civilizacije generalno, protiv slobode misljenja i govora, protiv individualizma - nasuprot tome, dele tribalne i identitske poglede na svet, antikapitalizam, antisemitizam (a posebno mrznju prema Izraelu), zaverologiju  itd, isl. S toga i ne cudi npr. ni citat iz Dzudit Batler, jedne od kljucnih ideologa postmodernog leftistickog budalanluka:

 

"Similarly, I think: Yes, understanding Hamas, Hezbollah as social movements that are progressive, that are on the Left, that are part of a global Left, is extremely important."

 

Kao sto ne cudi ni cinjenica da su najprominentniji javni ateisti poput Sema Herisa ili Ricarda Dokinsa proglaseni "islamofobima" i da figurisu kao jedni od najomrazenijih licnosti medju leftistima (to delimicno imaju da zahvale i doslednom insistiranju na naucnom racionalizmu, sto je jos jedna ideja koju i levica i islamisti odbacuju kao neprijateljsku (zapadnjacku, belo-suprematisticku, americko-imperijalisticku) itd)...

 

 

5 hours ago, ters said:

ali ni njima, ni ljevim teroristima ne komanduje predsjednik USA, kao sto komanduje neonacistickim proud boys...To su oni sto su “Za dom-stand by”

Der, der...toliko slabasan slucaj protiv Mistera da se i ovakve konstrukcije nude kao argument, "uzmi sve 4 cero, nece da se baci..."...

 

 

 

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

3 hours ago, zoran59 said:

Prvo, molim te da civilizujes retoriku. Nismo tinejdzeri u kafani. Mani se "pecinara" da se forum ne vrati u prepucavanje o "komunjarama" i "fasistima..

Kreature koje izmigolje iz svojih peci...ovaj, podruma (obicno roditeljskih), i krenu da toljagama prebijaju ljude koji nisu ONI, npr. ljude koji drugacije misle ili ljude koji prosto imaju izlog u radnji i slicno su za mene "pecinari". Ako se to tebi ne svidja ti ih zovi kako hoces, recimo u Srbiji se njima jedno vreme, kad su isto tako prebijali ljude po gej paradama ili prekidali tribine Pescanika ili lomili radnje ili palili ambasade, tepalo "nasa deca", pa mozes tako da ih zoves ako vise odgovara TVOM konceptu "civilizovane retorike", nemam nista protiv...

3 hours ago, zoran59 said:

Izgleda da su za tebe i Barry Goldwater i svi levije od njega "pecinarski lefticari."

Naravno da nije i naravno da je ovo podmetanje, ali veca nevolja je da se sa ovim primedbama iscrpljuje sve razumljivo i sve sa cime se moze polemisati iz tvog posta. Jer, npr:

 

3 hours ago, zoran59 said:

Drugo, ocigledno nisi procitao linkovani clanak ni shvatio od kada je Wrayev izvestaj, tj. svedocenje pred Kongresom.

Vidis, meni je kristalno jasno i kada je napisan clanak i kada se koji dogadjaj desio, ali mi nije jasno kakve TO veze ima sa bilo cime iz mog posta na koji, kao, odgovaras? Zasto ne citiras tacan deo iz moga posta i ukazes sta u tom postu nije tacno ako je to svedocenje bilo pre ili kasnije (u odnosu na trenutak u koji sam ga ja "pogresno" smestio)?

 

 

3 hours ago, zoran59 said:

Uostalom, evo sta kaze republikanac, Senate Majority Leader:

McConnell: 'It was unacceptable not to condemn white supremacists'

link za clanak: https://thehill.com/homenews/senate/518988-mcconnell-it-was-unacceptable-not-to-condemn-white-supremacists

Kakve sad OVO veze ima sa BILO CIM iz mog posta, na koji opet kao repliciras? Sam tekst je naravno besmislica na nekoliko nivoa, prvo sto je Tramp tu vise puta osudio "beli suprematizam" (i u samoj debati, ali i nebrojeno puta pre toga), drugo sto Proud Boys uopste nisu "white supremacist group", a trece i kljucno sto je celo to pitanje potegnuto ne bi li se napravio makar kakav balans u trenutku kad levicarske falange mesecima kidisu na americke gradjane a nigde nema nikakvih "belih suprematista" ni celofan od bombone da bace pored kante (svakome je jasno da, kada bi oni pokusali ovakav fasizam da sprovedu da bi ih polomili prvog dana (s pravom) i da bi bili osudjeni uniformno i jednoglasno od svakoga zivog, zato nista ovako i ne pokusavaju)...ali opet kazem, nemam pojma kakve sve ovo ima veze sa mojim postomi, nigde nema citata iz moga posta, nigde objasnjenja...

Edited by bohumilo
  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Klotzen said:

 

Jes da vam upadam u raspravu ali zanima me zašto misliš da je to moguće 2028. a ne 2024 ? Tramp ako pobedi neće imati pravo da se kandiduje 2024. a Bajden se po mnogimi ni neće kandidovati za drugi mandat ako pobedi ove godine.

 

Najbrze rastuca snaga kod demokrata  i najperpektivnija politicarka zapadne hemisfere nece imati zakonske uslove za kandidovanje 2024... 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Sad masina za pranje ide na program iskuvavanje. 
 

Proud boys, who? Cccc
 

 

https://www.washingtonpost.com/opinions/2020/09/30/trump-backs-violent-white-supremacists-theres-no-way-around-it/

 

«

After an outcry that was joined by a few Republican lawmakers, including Sen. Tim Scott (S.C.), the lone Black Republican in the Senate, Trump attempted a partial cleanup on Wednesday. While he continued to dodge attempts to get him to denounce white supremacists, he suggested the Proud Boys “have to stand down” while claiming “I don’t know who the Proud Boys are. I mean, you’ll have to give me a definition.”

Allow me.

The Proud Boys marched among the “very fine people” in Charlottesville who chanted “Jews will not replace us!” and participated in the demonstration that ended in the killing of a peaceful counterdemonstrator. The organizer of the “Unite the Right” rally got his start as a Proud Boy.

The Proud Boys were in Kenosha, Wis., fomenting violence at the time militia activist Kyle Rittenhouse, now lionized by the Proud Boys, allegedly shot and killed two racial-justice demonstrators.

The Proud Boys were instigating more violence in Portland, Ore., with paintballs, bear mace and clubs when a member of a related group (and Proud Boys supporter) was shot and killed — and in martyrdom became a hero to the Proud Boys.

Proud Boys members have been convicted of assault, attempted assault and attempted gang assault, charged with murder, indicted for rioting and accused of beating journalists and nonviolent demonstrators alike. They have coordinated rallies with neo-Nazis and ultranationalist skinheads.»

 

Edited by Plavi Golub
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Razmatra se uvođenje novog pravila da moderator isključuje mikrofon kandidatu koji nema reč. To bi bilo solidno rešenje da čujemo odgovore na pitanja bez upadica onog drugog. Kad imate nevaspitanog kandidata morate i format debate da prilagodite tome.

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Baby said:

 

Ok, totalna zabuna. Ja pricam o Americi i da zena nece jos dugo biti izabrani predsednik, sto jeste tuzno.

 

Inace, meni je jos tuznije ono sto ti odobravas jer je po zakonu, a to sto ova sudijica prihvata nominaciju kao da nista pre toga nije rekla, a upitno je koliko je strucna s obzirom da ide na ukidanje prava, a ne na prosirenje. 

 

3 hours ago, ters said:

1) USA je vec imala zenu kandidata koja je dobijala glasove - sposobnu, inteligentnu (i vjerovatno dijelom korumpiranu) i odlucila se za daleko manje inteligentnog i vise korumpiranog muskarca koji ne propusta priliku da ponizi zene - od svojih najblizih saradnica (Sarah Huckabee - "take the one for the team") preko svoje supruge (koristenjem usluga prostitutki i isplacujuci ih za cutanje) pa do politickih protivnica....  Plus komentari "grab them..." i slucajevima seksualnog uznemiravanja na sudu (26, 27 - koliko zena ga je optuzilo do sada ?). Neko ko podrzava Trampa, zvuci neiskreno i licemjerno kada prica o vrednovanju zene i ravnopravnosti polova - mozda grijesim, i mozda ti to posmatras iz neke druge perspektive koju ja ne mogu razumjeti.

 

 

Boldovano je sve pogrešno sa identity politics danas. Sva složenost situacije se svodi na identitete kada nam to odgovara. To se odmah zaboravlja kada ne odgovara "našoj" strani pa je tako onaj prvi kvot i razvlačenje ACB za sve moguće odjednom u redu čak i kada ga rade sredovečni beli muškarci. Sarah Huckabee je kod Shapira izjavila da je najveće napade na sebe, uključujući i fizički izgled, doživela od drugih žena, take one for the team (ako nije i to izmišljeno) se očekuje i od muškaraca. Dakle, pozivanje na identitet je obična batina koju koristimo u političkoj borbi kada je to prikladno.

 

Clinton je bila kandidatka koja je dobila  2 miliona glasova više što automatski negira mizoginiju kao glavni faktor. Da obrnemo, snažna i nezavisna šefica Trampove kampanje je pobedila šefa Klintonkine koji je bio beli muškarac. Zadovoljan?

Edited by Cyrus Smith
slova, dodat deo o Sarah Huckabee
  • Like 2
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Nisam gledao celu debatu ali od izabranih klipova za mene je najveći problem i utisak što rasistička critical race theory nije dobila svojih 5 sekundi slave na pravi način. Trump je propustio da kaže da antirasistički trening ne mora biti problem sam po sebi ako nije zasnovan na pomenutoj teoriji. Takođe, po načinu postavljanja pitanja jasno je da i moderator o tome nema pojma. Nadam se da će u nekoj sledećoj debati to pitanje biti postavljeno i Bajdenu, da razjasni kako misli da reformiše USA u kojoj su svi sistemi rasistički od korena, dizajnirani da tlače sve osim belih muškaraca i gde su svi belci rasisti osim ako aktivno ne slede CRT (critical race theory) postulate. Nekako ispada da takva država ne treba ni da postoji i da sve to treba rasturiti da bi se napravilo novo i bolje (jer uvek je bolje u istoriji posle revolucije).

 

Takođe da ga pita na koji način planira da ostvari rasne reparacije pošto ne vidim kako može da ih odbije ako je već sve tako rasističko u tim USA gde se "obojeni" stalno doseljavaju. Tanka nada, znam, ali nije zabranjena.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, ters said:

 

Najbrze rastuca snaga kod demokrata  i najperpektivnija politicarka zapadne hemisfere nece imati zakonske uslove za kandidovanje 2024... 

2028? Steta, kraj sveta nastupa 2031, nece ni zavrsiti mandat.

28 minutes ago, Cyrus Smith said:

 

Boldovano je sve pogrešno sa identity politics danas. Sva složenost situacije se svodi na identitete kada nam to odgovara. To se odmah zaboravlja kada ne odgovara "našoj" strani pa je tako onaj prvi kvot i razvlačenje ACB za sve moguće odjednom u redu čak i kada ga rade sredovečni beli muškarci. Dakle, obična batina koju koristimo u političkoj borbi kada je to prikladno.

 

Clinton je bila kanddidatka koja je dobila  2 miliona glasova više što automatski negira mizoginiju kao glavni faktor. Da obrnemo, snažna i nezavisna šefica Trampove kampanje je pobedila šefa Klintonkine koji je bio beli muškarac. Zadovoljan?

Naravno. Napad na glupacicu AOC je mizoginija, sredovecni beli muskarci se osecaju ugrozeno od zene. A gde su dezurni dusebriznici da stanu u odbranu jedne zene koja nije politicki pogodna? Zasto se ne primenjuje ista logika? 

 

 

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, dude said:

2028? Steta, kraj sveta nastupa 2031, nece ni zavrsiti mandat.

Naravno. Napad na glupacicu AOC je mizoginija, sredovecni beli muskarci se osecaju ugrozeno od zene. A gde su dezurni dusebriznici da stanu u odbranu jedne zene koja nije politicki pogodna? Zasto se ne primenjuje ista logika? 

 

 

Princip je isti po svim "osama opresije". Larry Elder, Thomas Sowell i ostali crni konzervativci su Uncle Tom. Niste crni ako ne glasate za mene. Da je to Tramp rekao izbili bi novi nemiri. Privilegovani, creepy, senilni beli deda? Glasajte za njega!To ne važi samo za konzervativce, Coleman Hughes je centrista ali se ne uklapa u narativ pa dobija isti tretman. Kulturna revolucija pred našim očima.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, dude said:

Naravno. Napad na glupacicu AOC je mizoginija, sredovecni beli muskarci se osecaju ugrozeno od zene. A gde su dezurni dusebriznici da stanu u odbranu jedne zene koja nije politicki pogodna? Zasto se ne primenjuje ista logika?

 

https://www.washingtonpost.com/politics/parscale-stepping-away-from-job-at-trump-campaign/2020/09/30/088b5224-037e-11eb-a2db-417cddf4816a_story.html

 

Evo jednog vrsnog desnicarskog intelektualca, doskorasnjeg sefa kampanje, cija je zena "stala na grabulje u basti". 

 

Ona na poziciji za koju je kandiduju moze za sebe da zivi zivot kakav hoce, ali na poziciji za koju je nominuju utice na zivot drugih zena koje ne dele iste duhovne vrednosti, a nisu situirane da mogu da obave na drugom mestu kao ljubavnice prolajf svalera. Civilizacija koja je za spoljnju kontrolu reproduktivnog sistem zene je za kameno doba, taman ga zastupale i zene.

 

https://www.esquire.com/news-politics/politics/a12795017/tim-murphy-mistress-abortion/

 

https://mavenroundtable.io/theintellectualist/feminism-womens-rights/republicans-are-against-abortions-for-women-who-aren-t-their-mistresses-zAjZXlu9Gk2-0ssk7Ueb8w

 

Licemerana stoka. Do as I say, not as I do. Steta samo sto sami ne mogu da ostanu u drugom stanju. Kakv bi to pomor bio. Valjda ce gospodja ako dodje u priliku i sa njima biti konsekventna.

 

 

Edited by Plavi Golub
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Cyrus Smith said:

Nisam gledao celu debatu ali od izabranih klipova za mene je najveći problem i utisak što rasistička critical race theory nije dobila svojih 5 sekundi slave na pravi način. Trump je propustio da kaže da antirasistički trening ne mora biti problem sam po sebi ako nije zasnovan na pomenutoj teoriji. Takođe, po načinu postavljanja pitanja jasno je da i moderator o tome nema pojma. Nadam se da će u nekoj sledećoj debati to pitanje biti postavljeno i Bajdenu, da razjasni kako misli da reformiše USA u kojoj su svi sistemi rasistički od korena, dizajnirani da tlače sve osim belih muškaraca i gde su svi belci rasisti osim ako aktivno ne slede CRT (critical race theory) postulate.

 

Podseti me na nekoliko efektnih kartica o ovoj bolesnoj ideologiji koje sam video kod James Lindsay-a:

 

spacer.png

spacer.png

spacer.png

spacer.png

 

 

A evo i kako izgleda jedna tipicna seansa, kao paradigma ove orvelovstine:

spacer.png

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Cyrus Smith said:

 

Boldovano je sve pogrešno sa identity politics danas. Sva složenost situacije se svodi na identitete kada nam to odgovara. To se odmah zaboravlja kada ne odgovara "našoj" strani pa je tako onaj prvi kvot i razvlačenje ACB za sve moguće odjednom u redu čak i kada ga rade sredovečni beli muškarci. Sarah Huckabee je kod Shapira izjavila da je najveće napade na sebe, uključujući i fizički izgled, doživela od drugih žena, take one for the team (ako nije i to izmišljeno) se očekuje i od muškaraca. Dakle, pozivanje na identitet je obična batina koju koristimo u političkoj borbi kada je to prikladno.

 

Clinton je bila kandidatka koja je dobila  2 miliona glasova više što automatski negira mizoginiju kao glavni faktor. Da obrnemo, snažna i nezavisna šefica Trampove kampanje je pobedila šefa Klintonkine koji je bio beli muškarac. Zadovoljan?

 

Naravno da ne odgovara "mojoj strani" da dovedu sudiju koja je za oruzje bez ili sa slabom kontrolom, protiv istopolnih brakova, protiv abortusa... jer mi se ne zivi u zatucanoj srednjevekovnoj sredini. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Angelia said:

.

 

Inace komentar debate koju sam gledala, Biden sa njegovim smeskanjem je jednostavno bilo creepy, znam sta su hteli da postignu time, ali su totalno omasili metu.

 

nista nije bilo creepy oko toga ako si gledala celu debatu. On se smejao kad se besna zivotinja pored njega nije mogao da se kontrolise - nije slusao moderatora.  Cak mu je i Wallace rekao, sorry Mr. President, but it's mostly you (nije hteo reci it's only you).

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, ters said:

Neko ko podrzava Trampa, zvuci neiskreno i licemjerno kada prica o vrednovanju zene i ravnopravnosti polova - mozda grijesim, i mozda ti to posmatras iz neke druge perspektive koju ja ne mogu razumjeti.

Naravno da ne razumes, ako ti je Hilari bila sposobna.

 

6 hours ago, ters said:

3) Proud boys nisu malobrojna grupa, ocekivali su da u jednom Portlandu okupe par hiljada pristalica, okupili su nekoliko stotina - to znaci da ih i u drugim drzavama ima slican broj - 2,000-3,000 po drzavi je 100,000-150,000 naoruzanih rasista i nacista je ogroman broj. MArs na Rim je izveden sa 30,000 crnih kosulja, Hitler je proveo i kristalnu noc i noc dugih nozeva sa slicnim brojem... Ne mogu pronaci brojeve, ali ne vjerujem da su NKVD i Ceka bili brojniji... A proud boys nisu jedini... 

Svaka ti cast na matematici :classic_biggrin:

Samo sto ti je premisa jako pogresna. Posto njih nema ni 20,000 u celoj USA, ni u Portlandu kad pozovu sve da dodju ne skupi se hiljadu, malo otprati pricu.

Koliko ono bese USA ima stanovnika? :lol_2:

 

 

7 minutes ago, nonick said:

 

nista nije bilo creepy oko toga ako si gledala celu debatu. On se smejao kad se besna zivotinja pored njega nije mogao da se kontrolise - nije slusao moderatora.  Cak mu je i Wallace rekao, sorry Mr. President, but it's mostly you (nije hteo reci it's only you).

 

 

ono je creepiest osmeh od Nickolsona u shining. 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...