Jump to content

[USA] SJEDINJENE AMERIČKE DRŽAVE - unutrašnja politika i uticaj na svetska kretanja


McCarthy

Recommended Posts

https://www.nbcnews.com/news/us-news/attack-judge-salas-family-highlights-concerns-over-judicial-safety-n1234476

 

https://www.nbcnews.com/tech/tech-news/suspect-federal-judge-s-home-ambush-railed-against-her-misogynistic-n1234408

 

 

Quote

Suspect in federal judge's home ambush railed against her in misogynistic book

The writings are littered with language common among the most extreme anti-feminist communities on the web, some of which the man was a member of.

 

By Ben Collins and Brandy Zadrozny

The man suspected of ambushing the family of the first Latina federal judge in New Jersey posted thousands of pages of writing to the internet in recent years decrying feminism and ranting against her, according to websites registered in his name and address.

The man, Roy Den Hollander, an anti-feminist activist and lawyer, was pronounced dead of a self-inflicted gunshot wound, officials said Monday. Den Hollander, who law enforcement officials said shot and killed the son of U.S. District Judge Esther Salas in an ambush Sunday at her home in North Brunswick, wrote about his hatred of Salas in a self-published book this year.

Den Hollander pushed his books on several websites, according to domain registration records examined by NBC News that match his known address and phone number. In the recently published memoir Den Hollander left online, he called Salas "a lazy and incompetent Latina judge appointed by Obama." Referring to a 2015 case Salas presided over, Den Hollander said he "wanted to ask the Judge out, but thought she might hold me in contempt."

 

Authorities say Den Hollander approached Salas' home dressed as a FedEx driver, fatally shot her son, Daniel Anderl, 20, and critically injured her husband, Mark Anderl.

Salas, who presided over a civil case five years ago in which Den Hollander provided representation, was in the basement during the attack and was not injured, NBC New York reported.

 

Den Hollander's writings are littered with language common among the most extreme anti-feminist communities on the web, some of which he was a member of. He was active in anti-feminist and misogynist groups on Facebook, including groups titled Humanity Vs. Feminism and Men Going Their Own Way, according to an analysis of accounts linked to him.

The memoir is one part of thousands of pages of misogynist writings Den Hollander self-published in books and on websites over the last two decades.

 

In the 1,700-page screed, self-published this year, he also wrote about his hatred of his mother and other women and raged about female judges, including fantasizing about the rape of another judge who presided over his divorce case.

Den Hollander created a website and wrote another book about a previous marriage, in which he laments "the harm caused [to] his property by a Russian mafia prostitute, procurer, former mistress to a Chechen warlord, money launderer, drug smuggler who was aided by her mob associates." In the book, he threatens to seek retribution against the state for what he considers a "Feminazi infestation of government institutions."

Den Hollander repeatedly claimed without substantiation that his ex-wife was a member of Russian organized crime circles in books and on websites. On one website, he uploaded years of tax documents, marriage documentation and correspondence with the FBI. One set of files, cryptically titled "In Case Something Happens to Me.doc" and "Contact Names.doc," includes contact information for Russian lawyers in case of his death. The files were uploaded in September 2016.

Den Hollander spent considerable time in the 1990s in Russia, where he claimed he ran a detective agency. He gave a speech to the Kremlin in 1993, which he posted on his website.

On the same website, he complained of a "feminist infested American judicial system," "feminarchy" and "Obamite bigots," referring to judges appointed by former President Barack Obama.

 

All fine people!

Link to comment
Share on other sites

Mentalnih problema, zaista ? Svakodnevni kriminal. 

 

Mnogo paznje dobijaju ti hodajuci mentalni problemi na nacionalnim frekvencijama.  Lici na kurentnu robu.

 

https://abc13.com/judge-esther-salas-roy-hollander-marc-angelucci-epstein/6326949/

 

Quote

Roy Den Hollander, a self-described "anti-feminist" lawyer who received media attention including appearances on Fox News and Comedy Central for lawsuits challenging perceived infring ements of "men's rights," was found dead Monday in Sullivan County, New York, two officials with knowledge of the investigation told The Associated Press

.

 

Quote

In 2017, he wrote a letter to then-Attorney General Jeff Sessions in which he complained of living under "Feminazi" rule. His litigation, and willingness to appear on television, earned him spots on ABC News, The Colbert Report and MSNBC.

 

Edited by Plavi Golub
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, Plavi Golub said:

Mentalnih problema, zaista ? Svakodnevni kriminal. 

 

Mnogo paznje dobijaju ti hodajuci mentalni problemi na nacionalnim frekvencijama.  Lici na kurentnu robu.

 

 

Pa dobijaju mnogo paznje, isto kao sto mu ti dajes ovde. Prodaje medije. Covek se fixirao na ko mu je kriv u zivotu, kazu da je planirao da ubije jos jednu zenu sudiju, ali se ubio pre toga. Sta dalje da pricamo? Ili mislis da je mizogenija na tom nivou, normalna pojava?

 

Da li treba da raspravljamo svakog utripovanog ludaka koji pocini zlocin kao da je to nesto specijalno? Mozda da ti ponudim onog sto je ubijao beskucnike.

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Squabbit said:

Jao gde njega stavljas ovde. Okacio video iz BG iako je znao da nije US i ostavio.. Zato sinoc Serbia trendinguje u US.
Bas sarlatan i biased lik. Attntion whorchica

 

Stavljam komentar. 

Svi su biased, samo zavisi koju stranu uhvatis. Danas nema objektivnih, jer situacija nije takva. A i svi svakog optuzuju za bias... 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, Angelia said:

Pa dobijaju mnogo paznje, isto kao sto mu ti dajes ovde. Prodaje medije. Covek se fixirao na ko mu je kriv u zivotu, kazu da je planirao da ubije jos jednu zenu sudiju, ali se ubio pre toga. Sta dalje da pricamo? Ili mislis da je mizogenija na tom nivou, normalna pojava?

 

Da li treba da raspravljamo svakog utripovanog ludaka koji pocini zlocin kao da je to nesto specijalno? Mozda da ti ponudim onog sto je ubijao beskucnike.

 

oookej, trebalo je elegantno da zaobidjem i aktivnim ignorisanjem problem nestaje.  Ne znam sta da ti kazem, da nisam lenja ko sto jesam moglo bi se te njegove terminologije naci i ovde na temi. 

 

29 minutes ago, Angelia said:

Da li treba da raspravljamo svakog utripovanog ludaka koji pocini zlocin kao da je to nesto specijalno? Mozda da ti ponudim onog sto je ubijao beskucnike.

 

Dakle ubistvo sina oblasnog sudije koju imenuje predsednik drzave od 330 miliona stanovnika i ranjavanje supruga uz sve prezentovano mu dodje isto kao ubistvo bilo kog beskucnika, nista specijalno. Ni beskucnik ne zasluzuje da bude likvidiran ovako, a napad na sudiju je napad i na drzavu.

 

I usput ko definise sta treba da raspravljamo, a sta treba da ignorisemo i po kojim kriterijumima. 

Edited by Plavi Golub
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

 
Stavljam komentar. 
Svi su biased, samo zavisi koju stranu uhvatis. Danas nema objektivnih, jer situacija nije takva. A i svi svakog optuzuju za bias... 
Jbs ga svako je biased za nesto. Al' ovaj batica povlachi paralele koje nemaju veze sa zivotom

Sent from my SM-G965U using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Plavi Golub said:

 

oookej, trebalo je elegantno da zaobidjem i aktivnim ignorisanjem problem nestaje.  Ne znam sta da ti kazem, da nisam lenja ko sto jesam moglo bi se te njegove terminologije naci i ovde na temi. 

 

 

Dakle ubistvo sina oblasnog sudije koju imenuje predsednik drzave od 330 miliona stanovnika i ranjavanje supruga uz sve prezentovano mu dodje isto kao ubistvo bilo kog beskucnika, nista specijalno. Ni beskucnik ne zasluzuje da bude likvidiran ovako, a napad na sudiju je napad i na drzavu.

 

I usput ko definise sta treba da raspravljamo, a sta treba da ignorisemo i po kojim kriterijumima. 

Niko ne definise sta treba da raspravljamo, samo mi besmisleno.

Nemam pojma kakav "problem" ti tu vidis, covek sa mentalnim problemom ubio nekog, pa ubio sebe. Cuj, napad na drzavu, jos ces ga svrstati u teroriste.

 

Nista, ako ti je gust da guras neku retoriku i uporedjujes rasprave ovde sa mentalno labilnom osobom, necu ti se ja mesati.

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Squabbit said:

Jbs ga svako je biased za nesto. Al' ovaj batica povlachi paralele koje nemaju veze sa zivotom

Sent from my SM-G965U using Tapatalk
 

 

Pa meni je bilo i smesno i logicno da provlaci paralele gde panduri ili "panduri" sibaju protestante na ulici. Nema dugo da se desilo u Bg. 

Ne znam kako si ti doziveo njegov komentar, ali ja sam u tome procitala neodobravanje u stilu da US nije bas banana republika sa centralnom moci da bi se desavale ovakve stvari. Ovi salju neobelezene homeland security da mlate masu na ulici. Kakva je razlika izmedju toga i izmedju kojekakvih neobelezenih kornjaca koje tumaraju po Srbiji i mlate protestante? Nikakva, osim sto se radi o dve totalno razlicite drzave po svemu, pa valjda eto i bas zato i poredjenje veome slicne situacije. 

Edited by Baby
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Baby said:

 

Pa meni je bilo i smesno i logicno da provlaci paralele gde panduri sibaju protestante na ulici. Nema dugo da se desilo u Bg. 

Ne znam kako si ti doziveo njegov komentar, ali ja sam u tome procitala neodobravanje u stilu da US nije bas banana republika sa centralnom moci da bi se desavale ovakve stvari. Ovi salju neobelezene homeland security da mlate masu na ulici. Kakva je razlika izmedju toga i izmedju kojekakvih neobelezenih kornjaca koje tumaraju po Srbiji i mlate protestante? Nikakva, osim sto se radi o dve totalno razlicite drzave po svemu, pa valjda eto i bas zato i poredjenje veome slicne situacije. 

Izvor informacije demokratska stranka, SAO Seattle. 😛

No comment. 😛 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, mrd said:

Izvor informacije demokratska stranka, SAO Seattle. 😛

No comment. 😛 

 

Mrde, ne citam tvoje komentare jer me ne interesuju... sto je bio znak da me zaobidjes i nadjes novi playground. 

 

Btw, sta treba da nadjem komentar iz republikanske stranke da bi ti bio zadovoljan? Ovo je retoricko pitanje, necu ti vise odgovarati, ali vidim da se ne skidas sa mojih komentara pa reko mozda nisi primio poruku da te ne pratim... pa cisto da ponovim. 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Angelia said:

Niko ne definise sta treba da raspravljamo, samo mi besmisleno.

 

Pa ne znam, kad je vec pitanje svrsishodnosti i smisla napisanog tj citiranog postavljeno, morah da pitam ko igra ulogu skretnicara i highlighter-a na temi, ja racunam da ono sto bilo ko pise ima nekakvog smisla za taj avatar. 

Edited by Plavi Golub
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Baby said:

 

Mrde, ne citam tvoje komentare jer me ne interesuju... sto je bio znak da me zaobidjes i nadjes novi playground. 

 

Btw, sta treba da nadjem komentar iz republikanske stranke da bi ti bio zadovoljan? Ovo je retoricko pitanje, necu ti vise odgovarati, ali vidim da se ne skidas sa mojih komentara pa reko mozda nisi primio poruku da te ne pratim... pa cisto da ponovim. 

Ja sam flexibilan, volim da cujem sve cak i kad su im rekli kako da pisu. 😛

Nastavi da me ignorises. Ja bih se zalio izgleda ti ignore opcija selectivno radi. :lol_2:

Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, Baby said:

 

Pa meni je bilo i smesno i logicno da provlaci paralele gde panduri ili "panduri" sibaju protestante na ulici. Nema dugo da se desilo u Bg. 

Ne znam kako si ti doziveo njegov komentar, ali ja sam u tome procitala neodobravanje u stilu da US nije bas banana republika sa centralnom moci da bi se desavale ovakve stvari. Ovi salju neobelezene homeland security da mlate masu na ulici. Kakva je razlika izmedju toga i izmedju kojekakvih neobelezenih kornjaca koje tumaraju po Srbiji i mlate protestante? Nikakva, osim sto se radi o dve totalno razlicite drzave po svemu, pa valjda eto i bas zato i poredjenje veome slicne situacije. 


previdjas jednu stvarCHicu.

razlog zbog koga je doslo do batinanja u US i u SRB!!

Da se razumemo batinanje nije ok, samo ja bih rado batinao one koji odu na protest da bi krali, palili i tukli random ljude.

Mislim plato ispred skupstine ni ne lichi na autonomne zone u Sea i Por.
A bilo ovi tvoji miliji plavkasti ili tvoji manje miliji crvenkasti su jako biased i navlache za svoje.
I onda se zaigraju kao ovaj, hm... ovaj..

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Plavi Golub said:

 

Pa ne znam, kad je vec pitanje svrsishodnosti i smisla napisanog tj citiranog postavljeno, morah da pitam ko igra ulogu skretnicara i highlighter-a na temi, ja racunam da ono sto bilo ko pise ima nekakvog smisla za taj avatar. 

Pa nista, ajde da raspravljamo J. Hinckley i uticaj J. Foster na njegov napad na drzavu.....mentalno nestabilna osoba. To ti je isti nivo "problema".

 

Posto si lenja, onda ne mogu da te pitam gde si videla na ovom forumu da neko smatra da su mu agresivne feministkinje sudije, Latino porekla unistile zivot i karijeru...nemam pojma kako ti je uspelo da prepoznas "terminologiju" ludaka u pisanju forumasa.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Angelia said:

Pa nista, ajde da raspravljamo J. Hinckley i uticaj J. Foster na njegov napad na drzavu.....mentalno nestabilna osoba. To ti je isti nivo "problema".

 

Posto si lenja, onda ne mogu da te pitam gde si videla na ovom forumu da neko smatra da su mu agresivne feministkinje sudije, Latino porekla unistile zivot i karijeru...nemam pojma kako ti je uspelo da prepoznas "terminologiju" ludaka u pisanju forumasa.

 

Mozda ti nisi lenja pa potrazi sama. Verujem da ces se snaci. Ludake medju forumasima nisam pominjala, to je tvoj upis, pomenuta je terminologija, preciznosti radi. 

 

A svakako odaberi sta ces raspravljati za sebe, bez da te ja u tome ista ometam. 

Edited by Plavi Golub
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Squabbit said:


previdjas jednu stvarCHicu.

razlog zbog koga je doslo do batinanja u US i u SRB!!
 

Gubis vreme, uzroci i posledice nisu bitni kad je u pitanju agenda.

Dok krenes da objasnis zasto HLS ne nosi oznake, osim da su policija, pa da se pokusava zastita ljudi i vlasnistva od huligana, a ne mirnih protestanata itd, postaces Don Kihot.

1 minute ago, Plavi Golub said:

 

Mozda ti nisi lenja pa potrazi sama. Verujem da ces se snaci.  A svakako odaberi sta ces raspravljati za sebe, bez da te ja u tome ista ometam.

Meni svakako ne bi palo na pamet da trazim smisao i paralele sa civilizovanom raspravom u lupetanju mentalno problematicne osobe, koja je pocinila zlocin.

I jos se i ubila. 

 

Ali nista, izvini na mesanju, samo nastavi :classic_smile:

Link to comment
Share on other sites

Evo kako to izgleda u ocima pojedinca:

109566726_4490788550931336_3072132258367

 

Mirni demonstranti mirnih demonstracija, hoce da udju u sud kroz zid. Super-power

 

Kad smo napustili SAO, sto se cudite, svako ogladni ponekad. 

115905300_3330654540291113_3929925471039

 

Kako to izgleda kad se narod bori za ravnopravnost.

Ovo su sve slike iz SAO Seattle. 🙂

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, mrd said:

 

Mirni demonstranti mirnih demonstracija, hoce da udju u sud kroz zid. Super-power

 

 

To su pokusali da zatvore policiju unutra i zapale zgradu sa policajcima unutra.

Mirni demonstranti.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Angelia said:

To su pokusali da zatvore policiju unutra i zapale zgradu sa policajcima unutra.

Mirni demonstranti.

Mene buni samo cinjenica da ljudi koji su preziveli 9-mart, Tiananmen, sebi dozvoljavaju luksuz, da u ovako brutalnim protestima vide mirne demonstracije.

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Squabbit said:


previdjas jednu stvarCHicu.

razlog zbog koga je doslo do batinanja u US i u SRB!!

Da se razumemo batinanje nije ok, samo ja bih rado batinao one koji odu na protest da bi krali, palili i tukli random ljude.

Mislim plato ispred skupstine ni ne lichi na autonomne zone u Sea i Por.
A bilo ovi tvoji miliji plavkasti ili tvoji manje miliji crvenkasti su jako biased i navlache za svoje.
I onda se zaigraju kao ovaj, hm... ovaj..

 

Ma ne previdjam, niti osudjujem, ni odobravam, nego komentarisem komentar. To se desava pa se desava. Nista ni ti ni ja, ni ovde ni tamo ne mozemo spreciti i promeniti. 

 

Izes ga ti pricas o scenografiji ja o necem drugom, ocito se ne razumemo...

 

I niko nije moj, ne znam sto mi ista stavljas u posed? Mene briga ko ce da vodi drzavu dok je normalan, da li su dems ili reps, ne interesuje me, samo da ode Tramp (koji eto, po sistemu Vucica iskace iz frizidera poslednje tri i po godine i koji je nazalost zagadio republikance kojima je sada kao kamen oko vrata). 

  • Like 2
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...