Jump to content

[USA] SJEDINJENE AMERIČKE DRŽAVE - unutrašnja politika i uticaj na svetska kretanja


McCarthy

Recommended Posts

https://mobile.twitter.com/CUTMYLlPLlVE/status/1266936723520577536

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk


Meni je to bilo ekstremno ruzno, a ni slucajno nisam zadrti komunista. Jos je bila zajednicka drzava sa CG. Koju i ciju himnu su trebali da stave? 
Da ne pricam o zadrzanoj navici da se zvizdi tudjim himnama. 
 
Ono sa Ljajicem je tek primitivizam i manjak inteligencije, a visak licemerja i to Mihajilovica. Imas decu koja ne govore srpski, a kaznjavas fudbalera sto ne peva himnu. Pevanje himne nije obaveza. Ustajanje himni i drugih drzava je kodeks vaspitanja.
 
Troll off
 
Mihajlović je tako reagovao jer je on Srbin iz Hrvatske. A vecih Srba od Srba iz Hrvatske i Bosne nema

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

  • Like 1
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Klotzen said:

 

On je izjavio da ne želi da peva himnu iz privatnih razloga a dogovor tadašnjeg selektora i igrača je bio da se himna peva. To je njegovo pravo pretpostavljam zbog onoga što je Srbija radila 90-ih ali razlog na kraju krajeva nije ni bitan. E sad ako to ne osuđuješ onda nema razloga ni da osuđuješ ovu dvojicu što žele policiju koja neće svakih par godina na najbrutalniji način da ubije nekog. Način na koji se protestvuje je nebitan. Tebi je nepoštovanje klečanje, meni to što ne peva, peri periću to što neko žvaće žvaku, a jovanu jovanoviću zato što neko gleda u zemlju. Mihajlović nije bio smenjen posle tog skandala a Ljajić je bio odstranjen iz ekipe. Danas to svi osuđuju ali tada je većina podržavala selektora. Veoma slično kao u americi sada sa ovim igračima. Slažem se da pevanje nije obavezno ali nije ni stajanje mirno. I jedno i drugo je stvar kulture, tradicije i običaja. U CG su hteli da uvedu zakonsku obavezu da se stoji mirno pa su čak i oni morali da odustanu od toga jer to nema smisla.

 

Nepoštovanje "Hej Sloveni" je nešto što sam ja upražnjavao i to od početka 90-ih i upražnjavao bi i danas. Pored toga što je to bila neprikladna himna to je bio i odraz mog protivljenja onome što je Srbija radila tih godina i kakva smo zemlja bili.

Ja, vala, himna Kraljevine je bila bolja ili se pevalo samo "Boze pravde"?

 

 

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, Klotzen said:

E sad ako to ne osuđuješ onda nema razloga ni da osuđuješ ovu dvojicu što žele policiju koja neće svakih par godina na najbrutalniji način da ubije nekog.


Ma ne osudjujem ja njih, ne razumemo se. Pokusala da objasnim kako an general oni gledaju na to sa himnom i zasto su tu reakcije tako jake. 

 

Nije simbolika njihovog cina upucena himni, vec drzavi za tretman afroamericke zajednice kojim nije zadovoljna, pri cemu je njihov protest po meni civilizovan za razliku od zvizdanja bilo kojoj himni.

23 minutes ago, Klotzen said:

Nepoštovanje "Hej Sloveni" je nešto što sam ja upražnjavao i to od početka 90-ih i upražnjavao bi i danas. Pored toga što je to bila neprikladna himna to je bio i odraz mog protivljenja onome što je Srbija radila tih godina i kakva smo zemlja bili.


Tu se veoma razlikujemo. Nisam jugonostalgicar i zao mi je sto gradjanima Srbije nije dato pravo na referendumu da se izjasne za sopstvenu nezavisnost. Odmah kad i Hrvatska i Slovenija.

 

Drzava cija je himna bila Hej Sloveni je do raspada omogucila vecini stanovnika mnogo toga pristojnog da je zasluzila pristojan farwell. Hej Sloveni nije simbol nicega groznog sto se desilo ‘90, naprotiv neki elementi casne istorije ovih «najmanjih» i «najnekvalitetnijih» Srba (vidi Slavisin komentar) su zloupotrebljeni u necasne svrhe. 
 

Ovo je vec trolovanje teme, pa mozemo diskusiju preseliti na neku primereniju ovome.

 

Edited by Plavi Golub
Link to comment
Share on other sites

"Hej Sloveni" je odlična himna za SFRJ. To je bio pokušaj ujedinjenja južnih slovena i himna je na to pucala. Ako izuzmemo to što je muzika ukradena od poljaka čak bi se moglo reći da je bila dobra. Raspadom zemlje raspada se i potreba za njom.

 

Ali 1992. ona ostaje himna za SRJ i kao takva postaje jedan od simbola i te države. Ako želim da protestvujem protiv svoje države nema boljeg mesta nego baš prilikom javnih izvođenja himne jer to Sloba nije mogao da ignoriše. Doduše krajem 90-ih se dosetio da isključi ton iz prenosa i puste himnu iz studija ali i to je slalo jasnu poruku jer je svima bilo jasno da se to radi da se ne vidi da je "car go". Krajem 90-ih su praktično svi na stadionu protestvovali protiv himne što nije bio slučaj početkom 90-ih. A razlog za to je što smo većinom tako zviždali Slobi i državi a ne zato što je himna loša.

Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, Klotzen said:

Ali 1992. ona ostaje himna za SRJ i kao takva postaje jedan od simbola i te države


Idi na crnogorske Vijesti i procitaj Pesickin intervju, gde je zena po meni skroz u pravu, a onda pazljivo citaj komentare.

 

SRJ nije stvorena drzava na nekom temelju sa entuzijazmom to je bio preostatak SFRJ gde su oba dela «funkcionisala» za sebe vodjena. Koja ih je to himna vezivala i spajala?
Lopovi i sverceri i ratni profiteri svih «srpskih» zemalja ujedinite se?
 

Unutar Srbije nisu mogli da se dogovore o bilo cemu, a nekmoli o himni.  

 

Mnogi su Slobi zvizdali sto je fejlnuo u svom projektu, a ne zbog onog sto je radio. 

 

PS Molim moderaciju da prebaci ovo na neku drugu temu.

Edited by Plavi Golub
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Sprivel said:

...

Hhaha, lik je izvadio macetu i isekao nekog. Onda su ga prebili. Nije mrtav, fake news. 

 

Da netko nasrne na moje privatno vlasništvo, ne da bih ga isjekao mačetom, već bih mu iščupao jetru i pojeo je s nešto mladog boba i čašom finog Chiantija.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

47 minutes ago, ironside said:

 

Da netko nasrne na moje privatno vlasništvo, ne da bih ga isjekao mačetom, već bih mu iščupao jetru i pojeo je s nešto mladog boba i čašom finog Chiantija.

 

.

 

100500+ za virtuelnu hrabrost...bas mocno poslozene reci, verujem da je tako hrabar i gospodin sa snimka...samo neopisivo glup...Chianti ce veoma dugo piti na slamcicu..bez jetre...

 

.

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, attolini said:

 

100500+ za virtuelnu hrabrost...bas mocno poslozene reci, verujem da je tako hrabar i gospodin sa snimka...samo neopisivo glup...Chianti ce veoma dugo piti na slamcicu..bez jetre...

 

 

Poenta je bila da je privatna imovina čak iznad ljudskog života, što zna svatko tko je radio u nekoj formi represivnog aparata.

Citat o jetri, bobu i Chiantiju je bio namijenjen filmofilima.

  • Like 3
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Klotzen said:

Oni nisu plaćeni da stoje mirno dok se svira himna.

Vidi, u pravilima pisalo da igraci "treba da stoje mirno" pa on nasao opravdanje, ne kaze da mora da stoje mirno. Niko nije mislio da je specijalno pametan zbog toga, posto se znalo u kom duhu su pravila napisana. Znaci za sve u US - on je placen da stoji mirno.

 

Rekla sam ti ranije da ne poredis stav amerikanaca sa stavom o zastavi i himni u Srbiji. Posebno u ovom slucaju kad smatraju da je to pocast vojsci.

U svakom slucaju videli smo kako je liga odreagovala, i kako je publika odreagovala. A njima svima ipak treba publika da ih plati.

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Div said:

 

 

U polemici, bitno je da razlikujemo, da li polemišemo o pravu države da donese odluku ili o kvalitetu donete odluke.

 

 

 

Radi se o pravu, kvalitet je uvek podlozan kritici.

 

2 hours ago, Sprivel said:

I naravno, tu su i trampovi fasisti, belo smece...

 

😂 Vidi ja bi stvarno poverovala u to, da recimo nisu organizovali u Philliju a tu znam ko je ucestvovao, i kako je organizovana. 

Ubuduce nemoj da verujes bas sve sto pise.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, ironside said:

 

Poenta je bila da je privatna imovina čak iznad ljudskog života, što zna svatko tko je radio u nekoj formi represivnog aparata.

Citat o jetri, bobu i Chiantiju je bio namijenjen filmofilima.

 

.

Moju poentu je opisao Sun Tzu u knjizi koja je dosla u Francusku u 18 veku u doba prosvetljenja ..

 

 

Vojne taktike su kao voda. Za vodu je normalan tok da beži od visokih mesta i da ubrzava naniže. Tako je i u ratu – izbegavajte ono što je jako i napadajte ono što je slabo,” ...

 

Gospodin je skocio u bujicu...Gospodin je idiot...

 

 

 

Iako se to ne vidi u tvom postu koji sam citirao, tvoja poenta moze da se nasluti...i pored toga sto se ne slazem sa tobom ja je postujem. Represivni aparat je deo drzave, a na ovim ulicama se valja anarhija izazvana istim tim represivnim aparatom, to bi trebao da zna svako ko zna makar nesto o psihologiji nasilja...Tako da kad  "Avengers" idu po ulicama, mnogo je pametnije sacekati da drzava uspostavi poredak...

 

Ja privatnu svojinu , licno, ne bih branio po cenu tudjeg zivota, za to i postoji represivni aparat...i osiguravajuce kuce...Porodica je moja crvena linija, i posle mog benellija tu cak ni jetra ne ostaje u komadu...

 

t_AQ8JXdpeFzi3NQbwgPa2WuLE7DVXbgTWphcPKY24hbRg_uIk23C0zLdc7NZN7BAvuVea83sD-Qe5X_uXYoUi9G85jsQ9slMFjZZ5J7MT7zazr8viR8ot0MOdJqXtaauTilgyRU9YUb8ROJVOCBaqtmQvVpOOzrhs8h4SlgRCOyWwjqLKVgzwV25vM33Qnl3Rgl2ewiCFhyHIl7QIuRQibJvw6ZbnyGsoI9OfaH0nqKnr-08ir6A9od2xlNzPh3AhTyvrVder-RhEig9ibIRYbCzb8oE2fc8yk8KGmqS8VYRXXLAdE6fue5O2uRTYOqW6S0Lwo1m1UXhb73Gg57pvqkQhcq-FwljUgf4bjVj2ddlwlVMae12x7vazGLiikIloM_VF2JSPNrWbku-qdT2oBnH4OhArbmzAI2H-l3A9BGKlX8dDvT38E645BzueySeLzjM5PrLykK1xk6G4HX60GyQxdh3O-2fOhZNhdpFNNsArRMZLwoGpS1UPm6tKTOJoyKgUwvGM5mwhEQ48TfnVpqfJDZsH9DJ0FXbcYdCktn34xvl4St2_PDlD_3rbhPhMc4ax7n2OtJG2FQmYp-Wvd7X9LCA2z_4p-M1o9cddAZ4yxXw-y-qUPyPR_pWh2_WIEVIQdGSL2wk3plKSs3CFK8DA2Uzk8Fl-NQ2NNrzPylpeB4xjWywnh4-89wsZ0=w1204-h903-no?authuser=0

 

 

.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Jack Posobiec
John Michael Posobiec III is an American alt-right political activist and conspiracy theorist who is considered an Internet troll. Posobiec is best known for his pro-Donald Trump comments on Twitter. He has promoted fake news, including the debunked Pizzagate conspiracy theory that high-ranking Democratic Party officials were involved in a child sex ring. As of 2018, he was working as a correspondent for One America News Network, a conservative cable news television channel.Wikipedia

Zamolio bih ucesnike diskusije da ne kace teorije zavere i postove svakakvog fasistickog smeca, ako je moguce naravno.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

 

8 minutes ago, Sprivel said:
Jack Posobiec
John Michael Posobiec III is an American alt-right political activist and conspiracy theorist who is considered an Internet troll. Posobiec is best known for his pro-Donald Trump comments on Twitter. He has promoted fake news, including the debunked Pizzagate conspiracy theory that high-ranking Democratic Party officials were involved in a child sex ring. As of 2018, he was working as a correspondent for One America News Network, a conservative cable news television channel.Wikipedia

Zamolio bih ucesnike diskusije da ne kace teorije zavere i postove svakakvog fasistickog smeca, ako je moguce naravno.

Jako bitno ko ga je okacio. Jesi ti pogledao video ili si u startu odmah potrčao na Google search? 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, Doorn said:

Antifa idioti

 

 

 

 

Nije nikakva ANTIFA, to ona cak nije ni izgovorila. Ona samo hoce da odbrani crnu zajednicu i pokret BLM da nisu oni ti koji krljaju i lome, iako svi krljaju i lome jer su se udruzili jer im je pun ocin svega.

 

Meni je ovo paljenje i razaranje uzasno, a na drugu stranu je jasno da ako mirno demonstriraju ce uci na dva novinska stupca i jedne vesti i samo ce odmahnuti rukom na njih. 

 

1 hour ago, ironside said:

 

Poenta je bila da je privatna imovina čak iznad ljudskog života, što zna svatko tko je radio u nekoj formi represivnog aparata.

Citat o jetri, bobu i Chiantiju je bio namijenjen filmofilima.

 

Nema potrebe izgubiti zivot za nesto materijalno sto je osigurano i bice nadoknadjeno. 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Sprivel said:

 

Hhaha, lik je izvadio macetu i isekao nekog. Onda su ga prebili. Nije mrtav, fake news. 

 

Quote

A police spokesman said late Saturday that the man went to the site “carrying a machete to allegedly protect his neighborhood from protesters. The victim confronted protesters while holding the machete and was subsequently assaulted.”

 

https://www.dallasnews.com/news/crime/2020/05/31/man-shown-in-viral-videos-being-severely-beaten-by-crowd-in-victory-park-in-stable-condition-dallas-police-say/

 

 

Link to comment
Share on other sites

Evo kako to vide Trampovi glasaci iako protest ni jednom recju nije pominjao Trampa:

 

Quote

Trump’s supporters also perceive these protests as “unfair” because they claim there were no riots following Obama’s election.

 

According to conservatives on social media, “Republicans have jobs and responsibilities” and therefore couldn’t engage in civil disobedience to voice their discontent with the 2008 and 2012 elections. With this perception of the Obama elections and subsequent claims of “ Republican acceptance,” Trump supporters are now demanding the same “fairness” for Donald J. Trump’s presidency, “We sat through do nothing politics for 8 years, the least they can do is go shut up and sit in the corner for 8 themselves,” on Trump supporter explained.

However, these perceptions do not reflect what actually followed the election of our country’s first black president, much less the difference between why people are protesting Donald J. Trump’s presidency as compared to Barack Obama’s presidency.

 

https://thehill.com/blogs/pundits-blog/presidential-campaign/305749-republicans-employ-double-standard-to-discredit

 

Jako su bili zauzeti, inace bi i oni protestvovali. Evo u Novembru ako izgubi Tramp mogu da nadoknade... 

 

Link to comment
Share on other sites

  • Eddard changed the title to [USA] SJEDINJENE AMERIČKE DRŽAVE - unutrašnja politika i uticaj na svetska kretanja
  • Lobotomija locked this topic
  • Lobotomija unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...