Jump to content

Novak Djokovic


wwww

Recommended Posts

6 hours ago, noćna frajla said:

Na takve stvari nikada ne mozes da budes spreman unapred, pogotovu kada imas visoke ciljeve i tezis ka najboljem, pa i da posle svega kazes...sve mi je jedno, nije me pogodilo, nema veze nije mi prvi put.

 

Novak je bolji igrac od Tima, kompletniji. Na sljaci, sa trenutnom Timovom formom, moralo je jos mnogo toga da se poklopi, ali na koncu Novak je imao sanse i u trecem i u petom setu da sve preokrene u svoju korist. Nemoguce da nije bio razocaran posle svega.

 

 

 

 

 

Da li smo svi mi videli da je NĐ od muke i okolnosti igrao s&v? Ništa od udaraca mu nije funkcionisalo, čovek odigrao oko 50% uspešnih izlazaka na mrežu. Čitao sam dosta strane forume, dobri s&v igrači su imali procenat uspešne igre od oko 65%. Znači, ne treba porediti, recimo Rafine izlaske na mrežu koji završavaju sa oko 90%+ dobijenih poena, on izlazi samo kad mora ili kad je već izgradio poen.

Još jednom, nije mu prvi put da igra u potpuno nepovoljnim uslovima za njegovu igru, gubio je i ranije kad je bio vetar ili je bio umoran od prethodnih mečeva, nemoguće je da je bio katastrofalno razočaran, jer je već ranije u životu doživeo takvu situaciju. 

Definitivno je bilo opravdano to što je bio iznerviran što mu se dešava to što mu se desilo, isuviše puta (sa izuzecima koji potvrđuju pravilo, kao što je Wim 2018) na slemovima igra u vrlo nepovoljnim okolnostima (bace ga na sporedan teren sa najgorom mogućom podlogom po njega, najbrža trava protiv nekog server bota ili 40 stepeni na AO-u ili stalno popodne na RG-u sa izvesnim nastavkom meča sutra bez dana odmora pred sledeći meč).

Nebitno sve, ja sam optimista, osvojiće NĐ još dosta slemova (ne zaboravimo da je Rođa strpljivo čekao skoro 5 godina da mu se sklope kockice i osvojio 3 ekstra slema)...

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, alcesta said:

Mislim da je Peking propuštao zadnjih godina zbog spleta okolnosti, verujem da baš voli da igra tamo. Sasvim moguće da će ga igrati ove godine, nadam se da je sa Lejver kupom završeno.

 

 

Ja sam negde pročitao da je Novak imao ugovor (za pare) sa Pekingom da ga obavezno igra 5 (ili koliko već) godina. Kada je istekao ugovor, on je prestao da ga igra (i ostavio iza sebe jedan od najunikatnijih rekorda u tenisu - koliko puta je učestvovao na turniru, toliko puta ga je i osvojio).

Link to comment
Share on other sites

 

Da li smo svi mi videli da je NĐ od muke i okolnosti igrao s&v? Ništa od udaraca mu nije funkcionisalo, čovek odigrao oko 50% uspešnih izlazaka na mrežu. Čitao sam dosta strane forume, dobri s&v igrači su imali procenat uspešne igre od oko 65%. Znači, ne treba porediti, recimo Rafine izlaske na mrežu koji završavaju sa oko 90%+ dobijenih poena, on izlazi samo kad mora ili kad je već izgradio poen.

Još jednom, nije mu prvi put da igra u potpuno nepovoljnim uslovima za njegovu igru, gubio je i ranije kad je bio vetar ili je bio umoran od prethodnih mečeva, nemoguće je da je bio katastrofalno razočaran, jer je već ranije u životu doživeo takvu situaciju. 

Definitivno je bilo opravdano to što je bio iznerviran što mu se dešava to što mu se desilo, isuviše puta (sa izuzecima koji potvrđuju pravilo, kao što je Wim 2018) na slemovima igra u vrlo nepovoljnim okolnostima (bace ga na sporedan teren sa najgorom mogućom podlogom po njega, najbrža trava protiv nekog server bota ili 40 stepeni na AO-u ili stalno popodne na RG-u sa izvesnim nastavkom meča sutra bez dana odmora pred sledeći meč).

Nebitno sve, ja sam optimista, osvojiće NĐ još dosta slemova (ne zaboravimo da je Rođa strpljivo čekao skoro 5 godina da mu se sklope kockice i osvojio 3 ekstra slema)...

Pa nigde nisam napisala da je katastrofalno razocaran.

 

Ali logika mi malaze da jeste, mora da bude. Imao je plan, koji nije ispunio, imao je cilj koji nije ostvario, nebitno sta se isprecilo i kakve su se nepovoljnosti po njega desile, kao ni koji je to put u njegovoj karijeri zbog tamo neceg. Utoliko gore. Zapita se covek, koji je neverovatan povratak napravio, posle svih nedaca...pa dokle vise?

 

 

Servis volej je bio iznudjen. Uslovi su bili uzasni, njegov ritam razbijen, tajming kod udaraca nemoguc, a vetar skoro orkanske jacine, mnogo jaci nego u prerhodnom cetvrtfinalu, i trazio je izlaz...neki.

Sutradan i dalje imao lose izlaske na mrezu, a kada se drugi put vratio na teren voleji svi bili perfektni...isti covek, isti dan, pod istim uslovima. Nazalost los servis i fh u vecem delu meca, pogotovu u kljucnim momentima su presudili, pored nekog pada fokusa, a imao je sansu, vise njih, no dobro da ne sirimo pricu.

 

Cvrsto verujem da ce mu se sve ovo negde vratiti, a to je najvaznije na kraju.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Meni se čini da je on prvobitno hteo da igra Peking prošle godine, a onda je uleteo LC pa je to otpalo. Bar je tako nešto rekao, da je bio preumoran da igra oboje. Ako ne bude igrao LC a valjda neće, komotno bi mogao opet da odigra Peking, poprilična je pauza između USO i Šangaja a ionako će ići u Kinu.

Link to comment
Share on other sites

Nakon odustajanja od Kvinsa, u slucaju loseg rezultata na Vimbldonu, bice tesko Novaku da brani prvo mesto do kraja sezone. Nadal brani samo Kanadu i polufinala Vimbldona i US Opena. Ako oseti da moze doci do prvog mesta, igrace sve turnire nakon americke turneje. Podseca me malo na godinu 2013.

Link to comment
Share on other sites

Jel on bese jos uvek nema poraz u Pekingu ili se to promenilo u one dve problematicne godine tj onoj jednoj posto je sledecu cini mi se pravio pauzu?

 

Poene iz Kvinsa ce najverovatnije nadoknaditi u Kanadi jer tu brani samo 90 bodova.

 

Nekako imam dobar osecaj da ce celu tu turneju po Amerikama odraditi dobro, trebalo bi i Sinsinati da odbrani sad kad je probio barijeru osvajanjem, a da vrhunac bude na USO i da mu se vraca polako za ona silna pogubljena finala.

 

Rafe se ja ne plasim previse na betonu u ovom delu karijere, tesko da ce on moci u kontinuitetu da odigra veliku vecinu turnira, veca mi je bojazan Fed koji ako nekim slucajem osvoji W ima sanse da bude #1 na kraju godine, mada i to nije previse realno.

 

Moja neka prognoza je da Novak osvaja minimum 1 od 2 naredna slema i suvereno drzi prvu poziciju do kraja AO 2019, tu sam ukalkulisao i bodove sa zavrsnog mastersa ... maximalan broj bodova. :default_coffee:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ciao marnula šifru vulfiju...ako ako :classic_biggrin:

 

I meni deluje da će USO baš fino da prođe i da će pre to da osvoji nego Wimb. Opet, ko će da spreči Feda da uzme Wimb ako ne Novak...Anderson se dešava jako retko.

 

Zaključak, mora oba slema onda :classic_sleep:

  • Like 1
  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, alcesta said:

Meni više smeta što se jedan zove Pjer a drugi Tesla, ne ide mi to nikako zajedno. Da je jedno kuče Tesla a drugo npr. Pupin, mnogo bi manje štrčalo :classic_biggrin:

A kad bude trece da se zove Srdjan...:whistling:

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...