Jump to content

Novak Djokovic


wwww

Recommended Posts

Ne znaju oni da ce Novak da im sedi na glavi kao najbolji teniser (ako i ne bude prvi na rang listi) jos bar pet godina - (povecavam u odnosu na raniju verziju gde je bilo do kraja  olimpijade 2024), pa jedan GS po jedan  godisnje kako su krenuli :classic_happy: stici cemo do 25 :classic_smile:

 

nego ostace nam Feki bez ikakvih bodova, to me sekira :classic_ohmy:

Link to comment
Share on other sites

Novak imao KZS pre ove vesti o Wimbldonu (hvala bogu):

naravno, pitali ga za komentar u slucaju da ATP ne dodeli bodove. rekao da ce da saceka obavestenje, do tada nece da komentarise. :thumbsup:

a vala bi mogao da se suzdrzi od komentara i na narednoj KZS. nek se drugi malo bore s vetrenjacama. a da vidim hoce li Raficu pitati novinari sta je PC preporucio Boardu, pa se sad brojni igraci bune...

 

Link to comment
Share on other sites

On 5/17/2022 at 10:51 PM, wwww said:

pa kako ne shvatas, gde sad Novak da bude najbolji?

kad je Fed jos uvek jurio Samprasa u broju GSova i broju sedmica na #1 bio je proglasen GOATom - ima snimak. Doduse , mozda bi po onoj GOAT formuli s UTS i bio ispred Samprasa jer se uzimaju u obzir i jos neki parametri, a ne samo broj GS i sedmica na #1. Reci nije bilo ni o Stefi i njenim sedmicama na #1 niti njenom broju GS titula, a kamo li o Margaret Kort.

I dok je Serena bila iza Stefi nije bilo ni reci o Margaret Kort kao teniserki s najvise GS titula. Samo se pominjao Steficin rekord u broju GS titula.

Tek kad su ovo dvoje (Novak i Serena) dostigli/prestigli ove prethodne "mete" izmisljeno je nesto novo samo da im se oduzme odgovarajuca "titula" i pohvala. Bukvalno onog trenutka kad je Novak stigao do 311 sedmice na #1 izbacena je lista gde je on ipak iza Serene (naprasno su se setili da je hvale), a iznenada su se setili i Navratilove. :classic_rolleyes:

 

Zbog svih ovih budalastina (a i zbog Monike) bih bas volela da Novak izgura tih 378 posle WImbldona, pa nek posle Daniil dominira dokle hoce.

 

odlican im je rezon- do juce si rekorder a danas niti medju prvih deset 🙂
vec sam postavljao skoro..


Graf - 377
Tilden - 376
Djokovic - 370 and counting
Renshaw - 365
Laver - 365
Wills - 364
Navratilova - 332
Court - 325
Williams - 319
Gonzales - 318
Lenglen - 312
Federer - 310


,kao sto imaju snimci i clanci gde se Sampras proglasava goatom cim je stigao Lendla (nikad priznatog najveceg, najboljeg itd)


pitao je drakari zasto se pistol nije vise cimao na mastersima,

ta serija se tek etablirala 90-tih i nisu isprva previse odskakali bodovno ni finanskijski od nekih turnira van super 9 - http://tennis28.com/rankings/systems.html
osim toga, Pitu su na umu bile samo 2 stvari - slemovi i broj jedan, sto se od njega do danas uzima za osnovno merilo kad je neciji greatness u pitanju.

 

stoga mi je neopisivo drago sto ga je Novak presisao po svim tim parametrima (GS, nedelje i ye#1 sezone) pa sad nek smisljaju nove, no problem

 

12 hours ago, wwww said:

bodovi nisu bitni (vise), bitno je da li ce se titula racunati. ako ne - onda nema zbog cega da ucestvuje

 

naravno da ce se racunati,

kao da danas neko ceslja Lejverove trofeje sa bye-vima i skracenim zrebovima, Emersonove iz amaterskog doba, Kodesov bojkotovani, Grafine devedesetih, pa sve do ovog poslednjeg AO ... koga briga, osim tu i tamo nekog po internetu, forumcicima i sl.

  • Like 3
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

https://sportklub.rs/tenis/grand-slam/roland-garros/novak-lakost-je-trpeo-pritiske-neke-ugovore-vise-nemam/

 

Quote

Đoković i Pežo nisu produžili saradnju, sličan je slučaj i sa softverskom kompanijom UKG, pa smo upitali Novaka da nam kaže kako je koji sponzor reagovao na sve što se zbivalo od početka 2022. godine.

„O nekim stvarima i ne mogu da govorim pre nego što se izdaju zvanična saopštenja za javnost. Glavni sponzori su ostali uz mene i na tome sam im zahvalan, ali neke sponzorske ugovore više nemam. To je sve što mogu da kažem, ne mogu da ocenjujem i procenjujem da li je neko trebalo da me napusti ili ostane uz mene. Mnogo je faktora koji utiču na to“, rekao je Novak i nastavio:

„Ponavljam, drago mi je da su uz mene ostali glavni sponzori – Lakost, Hed i Asiks. Pogotovo Lakost. S njima smo često bili u kontaktu, najviše Edoardo (jedan od Đokovićevih agenata), i ja sam lično razgovarao sa prvim čovekom Lakosta. Oni su razumeli čitavu situaciju i sve što se dešavalo. Kao njihov globalni ambasador, bio sam im bitan. Nisu bili u lakoj poziciji. Rekli su nam da je bilo dosta i pritisaka, i od medija i od klijenata nekih koji možda nisu bili saglasni sa time da ja ostanem. Uvek ima izazova, ali mislim da su napravili dobru odluku i zahvalan sam im na tome – trudiću se da, kao i do sada, zastupam brend Lakost kao što dolikuje, na najbolji mogući način. Ipak je to jedan od najstarijih teniskih brendova, sto i više godina, ponosan sam što nosim krokodila“.

 


 

Quote

 

"Ponekad sam u raspoloženju da samo prođem brzo konferenciju za medije sa nekim brzim, standardnim pitanjima, ali ako ima neka vruća i interesantna tema, volim da porazgovaram o tome iako me u timu uvek opominju da bi manje trebalo da govorim o osetljivijim temama“, rekao je Đoković i dodao:

„To je nešto na šta su ljudi verovatno navikli, ja nemam dlake na jeziku, pogotovo kada je pravda u sportu u pitanju. Neke stvari se ponavljaju, uvek ima tema, a ja volim da stanem na stranu igrača – što je i logično, jer sam i ja igrač. Ponekad možda dublje zađem u te teme nego što bi trebalo“.

 

 

o, j*  te, Novace, daj otaljavaj te KZS i brini samo o svom tenisu. kog klinca ima da se petljas u sve, pogotovu kad znas da ce ti se to obiti o glavu i da ce novinati sve okrenuti protiv tebe!

:twak:

  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

I tako, Novak i dalje osvaja turnire i nevakcinisan, a ona gamad iz australske vlade koja je napravila skandal sa njim, izmedju ostalog i zato da bi povecali svoje sanse za re-izbor, je zavrsila u septickoj jami politike i istorije. Ni taj skandal im nije pomogao i sad kao da ih nikad nije bilo na kugli zemaljskoj. Sta ces, neki medju nama su sampioni a neki su bili i ostali najobicnija govna.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

On 5/21/2022 at 1:22 AM, wwww said:

bodovi nisu bitni (vise), bitno je da li ce se titula racunati. ako ne - onda nema zbog cega da ucestvuje

To mislim da ne stoji, morace on zbog sponzora da igra sve sto mu dozvole , vec je dovoljno i suvise onih gde ne moze

Muceni Lakoste sa Novakom i Medom - ali i to pravi reklamu (nadam se)

 

edit : ja se nekako nadam da ce W da promeni odluku pa onda i ATP

 

Edited by ciao
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, papundek15 said:

I tako, Novak i dalje osvaja turnire i nevakcinisan, a ona gamad iz australske vlade koja je napravila skandal sa njim, izmedju ostalog i zato da bi povecali svoje sanse za re-izbor, je zavrsila u septickoj jami politike i istorije. Ni taj skandal im nije pomogao i sad kao da ih nikad nije bilo na kugli zemaljskoj. Sta ces, neki medju nama su sampioni a neki su bili i ostali najobicnija govna.

Pa,dobro,to se i ocekivalo.

U demokratijama su dva mandata na vlasti mozda i previse. Devet godina!
Nije to Rusija,gde posle 22.godine imas podrsku od 85%.

Link to comment
Share on other sites

https://www.express.co.uk/comment/expresscomment/1613101/Novak-Djokovic-australian-open-covid-vaccination/amp

 

HA!

kakav naslov i kakav tekst! i to jos u britanskom expressu! :classic_ohmy:

 

Quote

Against that background, it should surprise no one that his natural approach to the COVID-19 vaccines was that he didn’t want to take them. Even if he hadn’t got Covid in July 2020 at an event he organised with a somewhat cavalier approach to medical safety, he would probably still have trusted his body to develop its own immunity.

 

Quote

There are a number of medical elements that are very disturbing about this. The most obvious is that the roles of vaccination and testing were badly mixed up. If the aim is to keep an event safe, then testing is the main tool. If the aim is to lessen the load on the medical services, then vaccination has some justification.

By the end of 2021, it was clear that Covid vaccines may reduce the likelihood of serious illness and death, at least for a limited time, in the most vulnerable but they do not prevent vaccinated people from getting Covid.

While criticism of the lack of safety measures at Djokovic’s Adria Cup in 2020 is legitimate, denying him entry to the Australian Open would only have been justified if he had refused to take the stipulated tests to prove he was Covid-free.

 

Quote

But it’s worse than that. By the start of 2022, there was alarming evidence that the case for Covid vaccines was seriously flawed. A Lancet editorial cited evidence that unvaccinated people with natural immunity (which Djokovic had) were ten times less likely to contract the virus than those who did not have natural immunity and were vaccinated. It was also clear from UK data that those who had natural immunity and got vaccinated had an almost threefold increase in suffering from systemic side effects.

There was absolutely no scientific or medical justification whatsoever for Novak to take the vaccine especially as it would not help reduce the chances of him passing it on to others. The decision then became an individual one and for that given his age and fitness would put Djokovic at extremely low risk of suffering serious illness from the virus indeed.

 

 

Edited by wwww
  • Like 1
  • WOW 2
Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, Drug Crni said:

U demokratijama su dva mandata na vlasti mozda i previse.

Zanimljivo je da Australija nema limit što se tiče mandata. Na primer, John Howard je bio Prime Minister 11 godina.

Link to comment
Share on other sites

Koliko je tek Robert Menzies bio prime minister 50ih i 60ih, pa cak i prije nakratko. I ocigledno da ovoj gamadi ni 9 godina nije bilo dovoljno kad su koristili i Novakovu situaciju da bi opstali na vlasti. Ali dobro, ne pretvarajmo ovo u politicki podforum.

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Darko said:

Zanimljivo je da Australija nema limit što se tiče mandata. Na primer, John Howard je bio Prime Minister 11 godina.

Nisam mislio na formalno-pravno ogranicenje..vec onako uopsteno..Australija i nema predsednika/predsednicki sistem. Za PM ne postoji ustavno ogranicenje.

Inace,novi australijski premijer je Anthony Albanese :classic_biggrin: Da,kao sto mu prezime sugerise,on je italijansko-albanskog i irskog porekla. Porodica Albanese (Arbereshe) pripada (sad cu pokusati biti precizan,a da nista ne izostavim) italijansko-albanskoj vizantijskoj katolickoj crkvi. :classic_biggrin:

Izvinjavam se na ofu.
(mada..sumnjam da ce biti "of" kad dodje vreme :classic_biggrin:)

Edited by Drug Crni
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...