Jump to content

Novak Djokovic


wwww

Recommended Posts

5 minutes ago, Beonegro said:

A mogao si prosto i da pogledaš na wiki prije neko što brzinom Taličnog Toma potegneš za ukidanje slobode zamjenom teza.

 

Pošto ipak moram da crtam, pojam označava updateovanu, prepakovanu, presvučenu i našminkanu religiju, koja ispod svih tih svjetlucavih dodataka ima i dalje dobru staru svrhu da izvede ljude iz domena racionalnog i da vjeru (u šta god da im kaže šaman) pretpostavi znanju. 

Drugim riječima, podgrijana milenijumska prevara zbog koje su se vodili krstaški ratovi, zbog koje je izvršen holokaust i zbog koje danas pola milijarde žena živi sa pravima na nivou kućnog ljubimca.

 

E to Novak poručuje kad kaže da je on za izbor. Jer to nema veze sa izborom, to je anticivilizacijskim likovima samo najnoviji način da kažu da ne prihvataju racio i nauku, nakon što su ispucali prethodne floskule tipa nepoznata tehnologija, nedovoljno ispitano ili nedovoljna vremenska distanca.

 

Kakve veze ima zdrav nacin zivota u skladu sa prirodom - sa religijom? Na taj nacin apsolutno sve mozemo predstaviti kao usminkanu religiju pa ukljucujuci i ovo sto ti je Slavisa napisao sto svaki odgovor trazimo na svetom guglu. 

 

Nema niko sustinski problem sa naukom... problem je sto danasnja nauka nazaduje, postaju instrumenti industrije i kapitala i shodno tome gube poverenje kod ljudi. 

 

 

 

 

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Naravno da ima veze, samo treba zagrebati ispod povrsine i doci do prave istine, sto vi ne zelite, jer onda ispada da hejteri izmisljaju da bi napali licnost Novaka Djokovica, a ovo nema ni sa jednim ni sa drugim nikakve veze.

 

I kad ti dodju na vrata nekad jehovini svedoci pa im baba zalupi vrata ispred nosa i kaze ti ne otvaraj vrata ovima, a oni fini, nude ti besplatne knjige, smeju se, bore se za dobrobit svih ljudi (grle drvece, vole zivotinje, zive u skladu sa prirodom), trebalo bi da ti bude jasno da je jedno fasada, a nesto drugo prava svrha takvog pristupa i promovisanja.

8 minutes ago, mmajstor said:

problem je sto danasnja nauka nazaduje, postaju instrumenti industrije i kapitala i shodno tome gube poverenje kod ljudi. 

 

a ovo moze da kaze samo potpuno neupucena osoba.

 

Nauka i naucna dostignuca nikada nisu bila na visoj raznini i nikada nije postojao ovakav istovremeni proboj u bukvalno svim naucnim poljima, i u teorijski i primenjeno.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, mmajstor said:

Nema niko sustinski problem sa naukom... problem je sto danasnja nauka nazaduje, postaju instrumenti industrije i kapitala i shodno tome gube poverenje kod ljudi. 

Ja ne znam kako ti zamišljaš istoriju, ali recimo James Watt je bio instrument industrije i kapitala. Čak i njegov prethodnik Thomas Newcomen. Kao i Thomas Edison, a posredno i njegov zaposlenik Nikola Tesla. Ili recimo Etienne Lenoir, Gottlieb Daimler ili Ernest i Alfred Solvay.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, McLeod said:

I kad ti dodju na vrata nekad jehovini svedoci pa im baba zalupi vrata ispred nosa i kaze ti ne otvaraj vrata ovima, a oni fini, nude ti besplatne knjige, smeju se, bore se za dobrobit svih ljudi (grle drvece, vole zivotinje, zive u skladu sa prirodom), trebalo bi da ti bude jasno da je jedno fasada, a nesto drugo prava svrha takvog pristupa i promovisanja.

 

Ko god dodje da ti agresivno namece neko svoje misljenje ili filozofiju i ne zasluzuje nista drugo nego da mu se zalupe vrata. Ovde govorimo o necem drugom. Zdrav zivot u skladu sa prirodom je u isto vreme i naucno potkovano kao sto je i u skladu sa svim tradicionalnim religijama.... medjutim i dalje neko to smatra kao deo nekog izmisljenog New Age-a. Isto kao sto grljenje drveca nema veze sa Jehovinim svedocima. A ako cemo da odemu u tu krajnost, mislim da je bolje da nam deca grle drvece nego da ih uce kako da pucaju iz puske ili kako da budu nezadovoljni robovi celog zivota. 

 

Quote

Nauka i naucna dostignuca nikada nisu bila na visoj raznini i nikada nije postojao ovakav istovremeni proboj u bukvalno svim naucnim poljima, i u teorijski i primenjeno.

 

Proglasili smo se sami kao najveci naucni tigar u celom mlecnom putu, a ne zna se na kom polju bolje stojimo - da li na energetskom, ekoloskom, ekonomskom, prehrambenom, ili medicinskom segmentu. Pucamo od dostignuca, zato i jesmo na ovolikom moralnom i etickom nivou da je samo pitanje kada cemo unistiti ili sami sebe ili povuci i celu planetu zajedno sa nama. 

 

1 minute ago, Beonegro said:

Ja ne znam kako ti zamišljaš istoriju, ali recimo James Watt je bio instrument industrije i kapitala. Čak i njegov prethodnik Thomas Newcomen. Kao i Thomas Edison, a posredno i njegov zaposlenik Nikola Tesla. Ili recimo Etienne Lenoir, Gottlieb Daimler ili Ernest i Alfred Solvay.

 

Ne znam sta da kazem sem da se ovde slozim sa tobom. Problem nastaje kad se kapital i industrija u ovolikoj meri ugnjezde u medicinu od cega zavisi nas opstanak i kvalitet zivota. 

 

Ako smo nesto naucili iz ove pandemije, a ne verujem da jesmo, jeste da farmaceutska industrija ne bi sme da bude u privatnom sektoru kao sto i globalne medicinske institucije kao sto je WHO ne bi smele da budu direktno finansirane od strane privatnih lica i korporacija ili dominantno od strane pojedinih drzava. Ko je gledao 'Don' t look up' slicna tema je odlicno pokrivena. Samo tu pricu preslikajte na sadasnjost. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, mmajstor said:

Ne znam sta da kazem sem da se ovde slozim sa tobom. Problem nastaje kad se kapital i industrija u ovolikoj meri ugnjezde u medicinu od cega zavisi nas opstanak i kvalitet zivota. 

 

Ako smo nesto naucili iz ove pandemije, a ne verujem da jesmo, jeste da farmaceutska industrija ne bi sme da bude u privatnom sektoru kao sto i globalne medicinske institucije kao sto je WHO ne bi smele da budu direktno finansirane od strane privatnih lica i korporacija ili dominantno od strane pojedinih drzava. Ko je gledao 'Don' t look up' slicna tema je odlicno pokrivena. Samo tu pricu preslikajte na sadasnjost. 

Izvini, ali stvarno ne znaš o čemu pričaš.

Farmaceutska industrija jeste oduvijek bila u privatnom sektoru. 

Nuklearna elektrana u Pripjatu nije, sa druge strane.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Beonegro said:

Izvini, ali stvarno ne znaš o čemu pričaš.

Farmaceutska industrija jeste oduvijek bila u privatnom sektoru. 

Nuklearna elektrana u Pripjatu nije, sa druge strane.

 

Zavisi kako gde i u kolikoj meri. U ovoj meri globalizacije da je ta industrija toliko jaca od samih drzava i da nam opstanak zavisi od njih samih, umesto da je obrnuto, je prilicno spooky kada se zna da je cilj svake industrije profit a ne blagostanje. Nekada je svima teznja i  idelja vodilja  bila - drzava blagostanja.... danas niko o tome ne govori i postalo je prevazidjeno. Sto bi rekli neki filozofi iz neoliberalizma smo presli u neofeudalizam. 

Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, ciao said:

Zavisi sta se definise kao antivakser - moze da se kaze da je antivaxer neko ko nece da se vakcinise (u tom smislu Novak jeste) a moze da se kaze da je antivakser neko ko promovise antivakcinaciju, podrzava antivax pokret - to Novak nije. On nikad nije promovisao antivakserstvo nego je naprotiv organizovao vakcinaciju ko je hteo na turnirima u beogradu, sugerisao iz sve snage (po recima crnog) Filipu i Duciju da se vakcinisu. Znaci on ne misli da su vakcine bez veze i da generalno ljudi ne treba da se vakcinisu nego smatra da on licno ne mora i ne treba da se vakcinise jer on jako pazi na svoje telo i svoje zdravlje (ocigledno misli da naprimer Filip i Duci to ne rade pa njima trebaju vakcine). Znaci on nigde i nikad nije propovedao nevakcinisanje i sa te tacke gledista nije antivakser a u Australiju ga nisu pustili upravo zbog optuzbe da ce on da organizuje demonstracije otprilike, antivax pokret i slicno - sto je netacno jer on to nikad nije radio ni imao nameru da radi. I sponzorima je vazno da to bude eksplicitno receno. Druga stvar je on licno u odnosu na svoje telo i svoje vakcinisanje - on nece da se vakcinise i na to zvanicno ima pravo. Znaci on ima za sada zakonsko pravo da se ne vakcinise i on ga koristi, a nije lepo da tera druge da se ne vakcinise ali on to i ne radi. Po meni to je ono na cemu sponzori insistiraju da se eksplicitno kaze. Da on ne propagira antivakserstvo za druge ljude a pogotovo ne za sve.

Edit : i to se odnosi samo na vakcinu za covid, on istice da nije protiv vakcina generalno, pretpostavljam da kad bi se pojavila ponovo variola vera da bi se vakcinisao ali dotle jos nismo stigli i nadam se da necemo

Sve bi ovo i moglo možda da prodje kao neko objašnjenje, da ne kažem tešenje Novakovih fanova koji će ga u svemu opravdati da ne dolazimo do ovog dela 

 

15 hours ago, ciao said:

On do sada nije ni hteo da se izjasni da li je vakcinisan ili nije upravo zbog toga, bilo je dosta ljudi koji su mislili da se vakcinisao jos odavno - da nije bilo ovog s-nja sa Australijom ne bi se ni znalo pouzdano da li je ili nije vakcinisan


Kako se onda objašnjava njegova neizdrživa potreba da istakne da nije vakcinisan tj da ne odlazi u Australiju kao vakcinisan.

Sve ostalo bi i moglo da mu prodje ali on nikako nije želeo da se ikako pomisli da je primio vakcinu, jednostavno je mora glasno i jasno da istakne to. Pada u vodu teoriju da mu je svejedno dok ljudi nagadjaju da li jeste ili nije

Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, mmajstor said:

 

Ko god dodje da ti agresivno namece neko svoje misljenje ili filozofiju i ne zasluzuje nista drugo nego da mu se zalupe vrata. Ovde govorimo o necem drugom. Zdrav zivot u skladu sa prirodom je u isto vreme i naucno potkovano kao sto je i u skladu sa svim tradicionalnim religijama.... medjutim i dalje neko to smatra kao deo nekog izmisljenog New Age-a. Isto kao sto grljenje drveca nema veze sa Jehovinim svedocima. A ako cemo da odemu u tu krajnost, mislim da je bolje da nam deca grle drvece nego da ih uce kako da pucaju iz puske ili kako da budu nezadovoljni robovi celog zivota.

 

Nametanje new age filozofije koju recimo promovise izmedju ostalih i Djokovic je mnogo sire, mnogo perfidnije i mnogo stetnije, a zapravo i agresivnije od bilo koje verske sekte ikada.

 

Ispod povrsine meditacije, postovanja prirode i zivotinja se nalazi jedna industrija od koje je krvavija samo industrija naoruzanja, i to mozda, jer je natopljena krvlju ocajnih ljudi koji se hvataju za slamku i pokusavaju da "prirodnim preparatima" izlece rak i druge teske bolesti.

 

I vidimo da to seme lepo klija, jer svi kao papagaji ponavljaju kako je farmaceutska industrija zasnovana na profitu (ajde!) i kako je to zlo, kako je treba odbiti, oni vas zapravo truju, a treba se okrenuti prirodi i prirodnim lekovima. Sto je najklasicnija i najprizemnija propaganda New Age INDUSTRIJE koja zaradjuje milijarde dolara godisnje promovisuci na povrsini zdrav zivot i sklad sa prirodom, a zapravo radeci sve ono za sta optuzuju farmaceutsku industriju, kao glavnog konkurenta - deru ljudima kozu s ledja prodajuci im "lekove" koji nemaju nikakav efekat u najboljem slucaju, a cesto su i stetni.

 

U sta je i sam Novak Djokovic zakoracio kupujuci onu kompaniju koja se bavi takozvanom kvantnom medicinom.

Edited by McLeod
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Ridji said:

 

 


Kako se onda objašnjava njegova neizdrživa potreba da istakne da nije vakcinisan tj da ne odlazi u Australiju kao vakcinisan.

Sve ostalo bi i moglo da mu prodje ali on nikako nije želeo da se ikako pomisli da je primio vakcinu, jednostavno je mora glasno i jasno da istakne to. Pada u vodu teoriju da mu je svejedno dok ljudi nagadjaju da li jeste ili nije

Imas poentu potpuno se slazem sa tim. I mi pogotovo ja sam se pitala to i ovde na forumu, jedino objasnjenje koje sam ja nasla je da to nije objavio on nego njegov PR (znamo ko mu je zvanicno PR). Takodje sam ovda komentarisala da to uopste ne lici na njega i njegove sve dotadasnje izjave ali da vrlo lici na ideju koju je PR mogao da ima. Sa tim se slazem, to odstupa od toga, ovo je moje jedino objasnjenje koje sam nasla; ne opravdava ga to je jedino objasnjenje za taj gest koji sam ja nasla;

Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, vanjabarsa said:

ja sam htela da napisem jednu srpsku izreku apropo novakovog ubedjivanja drugih .jeste mnooogo prosta ali je sustina ono sto je alcesta napisala.izvinite 

dragi forumasi ( ko se hebe da se hebe , ja si gledam sebe ...iz juznih krajeva srbije ) :lol_2::classic_blush:

 

 


Ima i ona druga, lako je tudjim ****** koprive mlatiti :classic_biggrin:

Link to comment
Share on other sites

Quote

Also my colleagues... and that really hurt me. I FELT THAT ENERGY AND THOSE LOOKS FROM MY COLLEAGUES

Nadam se da je zavrsio sa brigom za nizerangirane kolege. 

Bice ovo pocetak jedne nove etape u njegovoj karijeri. 

Mogao bi sad da zaredja po manjim turnirima i po mestima u kojima se oseca dobro i gde ga ljudi vole. 

U tih par dana koje je proveo u onom zatvoru u Australiji ko zna u kom pravcu su otisla njegova razmisljanja o vrednostima i prioritetima u zivotu... 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, McLeod said:

 

Nametanje new age filozofije koju recimo promovise izmedju ostalih i Djokovic je mnogo sire, mnogo perfidnije i mnogo stetnije, a zapravo i agresivnije od bilo koje verske sekte ikada.

 

Ispod povrsine meditacije, postovanja prirode i zivotinja se nalazi jedna industrija od koje je krvavija samo industrija naoruzanja, i to mozda, jer je natopljena krvlju ocajnih ljudi koji se hvataju za slamku i pokusavaju da "prirodnim preparatima" izlece rak i druge teske bolesti.

 

Iskreno, meni ovo lici na teoriju zavere. 

 

Meditacija je stara hiljadama godina i u osnovi je tradicionalnih religija i filozofija. 

Ljudi se ne bi hvatali za slamku da zapadna medicina moze da im pruzi resenje za svoj problem. Nije to samo rak vec i sve prisutnija hronicna i autoimuna oboljenja za koja zapadna medicina ne samo da nema pravi odgovor, vec nudi mucno i skupo resenje koji ne resava problem a pacijente pretvaraju u dozivotne hronicne bolesnike.

Svako normalan ce se boriti da dok je ziv da pokusa da nadje resenje tamo gde ga neko nudi, sa opreznoscu da prepozna prevaru... a prevaranata ima svuda. I to je opet problem mejnstrim drzave, sto ne uvede alternativne metode lecenja u sistem i tako se diferencira od raznih Miroljuba Petrovica koji tu pricu zloupotrebljavaju. I kvantna medicina nije prevara, ali ima mnogo prevaranata koji pojma o tome nemaju ali ce je zloupotrebiti da bi obmanuli ljude. Tragicno je da jedan Novak ulaze novac u to, umesto da drzava stavi sapu na kvantnu medicinu, istrazi je do kraja i pruzi strucni kadar koji ce se njom baviti tamo gde zapadna medicina nema pravi odgovor.

 

Link to comment
Share on other sites

Jel daje Novak danas (ili sutra?) neki itv na RTS? mislim da ste pisali ovde o tome

Mislim da nema sta mnogo vise da kaze, ono sto je hteo da kaze mislim da je rekao BBC u ali pretpostavljam da bi ovo trebalo da bude opsirnije

 

Ako bude pricao mislim da bi mu bilo pametno (sto ne znaci da ce on to uraditi naravno) da malo vise pominje to da ce ipak mozda jednog dana da se vakcinise a mozda i da da neko objasnjenje zbog cega je toliko (bar za sada) protiv svog licnog vakcinisanja u smislu naprimer da je on ranije imao dosta problema sa disanjem itd (to se sve zna iz njegovih meceva iz prvog perioda) i da je zahvaljujuci promeni u zivotu, ishrani itd itd uspeo da to sredi ... itd

Edited by ciao
Link to comment
Share on other sites

Vidim da je izašla na Yt malo duža verzija tog intervjua za BBC, pogledaću za vikend kad nađem vremena.

41 minutes ago, Ridji said:

Ima i ona druga, lako je tudjim ****** koprive mlatiti :classic_biggrin:

Zar nisu gloginje? :classic_biggrin:

 

16 minutes ago, Milica said:

Stefan :classic_love:

Koja je ono bila priča svojevremeno, da Mesijev sin obožava Ronalda, tako nešto? :lol_2:

Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, mmajstor said:

 

Iskreno, meni ovo lici na teoriju zavere. 

 

Meditacija je stara hiljadama godina i u osnovi je tradicionalnih religija i filozofija. 

Ljudi se ne bi hvatali za slamku da zapadna medicina moze da im pruzi resenje za svoj problem. Nije to samo rak vec i sve prisutnija hronicna i autoimuna oboljenja za koja zapadna medicina ne samo da nema pravi odgovor, vec nudi mucno i skupo resenje koji ne resava problem a pacijente pretvaraju u dozivotne hronicne bolesnike.

Svako normalan ce se boriti da dok je ziv da pokusa da nadje resenje tamo gde ga neko nudi, sa opreznoscu da prepozna prevaru... a prevaranata ima svuda. I to je opet problem mejnstrim drzave, sto ne uvede alternativne metode lecenja u sistem i tako se diferencira od raznih Miroljuba Petrovica koji tu pricu zloupotrebljavaju. I kvantna medicina nije prevara, ali ima mnogo prevaranata koji pojma o tome nemaju ali ce je zloupotrebiti da bi obmanuli ljude. Tragicno je da jedan Novak ulaze novac u to, umesto da drzava stavi sapu na kvantnu medicinu, istrazi je do kraja i pruzi strucni kadar koji ce se njom baviti tamo gde zapadna medicina nema pravi odgovor.

 

 

Bas odlicno sto ti lici na teoriju zavere. Imas sve fakte u vezi ovoga sto sam napisao, pa mozes i sam da procitas.

 

Druga recenica - netacno. Tradicionalna kineska medicina koja to ime nosi da bi se povezala sa necim drevnim i kako bi se vratili korenima, je najobicniji falsifikat komunisticke Kine, sto je takodje vrlo dobro dokumentovano. Tradicionalne religije i filozofije su potekle iz Grcke i Bliskog Istoka, i kako politeisticke, tako i monoteisticke religije, imaju zajednicki imenilac koji se lako prati.

 

Izvlacenje odredjenih mislilaca, praksi i ucenja, koje se potom "prilagodjavaju" (da ne kazem blatantno falsifikuju) kako bi se prilagodile modernom dobu nema nikakvog dodira sa onim iz cega je toboze nastalo. A i da ima, potpuno je besmisleno vaditi fragmente iz jedne celine da bi se ona upotrebila danas kada je razvojem ljudske civilizacije drustvo napredovalo i u naucnom i u socio-ekonomskom i u svakom drugom smislu toliko da te prakse iz starog veka nisu vise primenjive. I sama ta cinjenica trebalo bi da ti jasno govori o nameri onih koji te stvari rade i kasnije ih promovisu kao "tradicionalne". U najboljem slucaju falsifikatori i prevaranti, u najgorem zlocinci sa krvlju miliona na rukama.

 

Treca recenica - posisao si zestoku propagandu, tako da ne vredi da pisemo o tome, ali cisto zbog drugih. Zamisli, i danas postoje tesko izlecive i neizlecive bolesti. Nazalost. To sto moderna medicina ne moze nesto da resi ne znaci da je "tradicionalna" ili kako vec hoces da je zoves resava. Ljudi su i pre 10 hiljada godina umirali od raka, samo u 30im, a ne u 60+ kako je u proseku danas. Takodje su umirali i od tetanusa, otrovnih biljaka i zivotinja, pa cak i neceg tako banalnog kao sto je karijes koji se ne tretira, od inficiranja povrsinskih rana, povrede esktremiteta cak i danas banalne kao uvrnuca, uganuca i prelomi su bili najcesce smrtna presuda, a ta tradicionalna medicina za koju smatras da ide hiljadama godina unazad nijedan od tih banalnih problema nije mogla da resi. Sto se tice ovog za autoimune bolesti i hronicne bolesti, slobodan si da ides kod travara i vracara da se tako lecis, sam biras. Niko te nece sprecavati u tome.

 

Kvantna medicina je najblatantnija moguca prevara, ali evo dacu ti sansu da mi dokazes ovde ili bilo gde drugde na forumu mehanizam delovanja kvantne medicine. Mozes i homeopatije. Ili bilo koje druge alternativne metode.

 

Mozda dobijes i Nobela, ko zna.

 

edit: trebalo bi splitovati ovo na drugu temu ili Opste.

Edited by McLeod
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...