Jump to content

Novak Djokovic


wwww

Recommended Posts

14 hours ago, Drug Crni said:

Ja cu jos malo da odem u off..ali zaista mi smeta ova "gradjani se ne bune protiv xxx,pa zasto bi protiv yyy?" argumentacija.

Sramota je da je ceo taj savski nasip recimo urbanisticki eksploatisan,a ne bi smeo..vikendicu Tome Diplome (kao i sve ostale) je trebalo odavno srusiti (ako je on sam po resenju ne bi uklonio),ali to sto njegova jos uvek stoji tamo,ne znaci da i drugima treba biti dozvoljeno isto ili slicno..

Dakle,meni smeta i sto se Jokicima dozvolilo (izmenom urb.plana) da ruse i menjaju samo jezgro Sombora..jer eto..to je Nikola. Bljak.

Zar to nije licemerno, ovo ćemo pustiti, ali ovo nećemo?

 

Da građane imalo interesuje šta se dešava u državi, drugačija situacija bi bila.

 

Opet, Novak deluje u okviru zakona koji narod prihvata i ja ne vidim prolem u tome.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Dracarys said:

 

Opet, Novak deluje u okviru zakona koji narod prihvata i ja ne vidim prolem u tome.

Pa i nepostovanje predsednika je u okviru zakona pa si ga okarakterisao kao nemoralno, zar ne?

 

Koja je na kraju moralna teorija koju zastupas? Da li je sve sto je zakonito i moralno ili idemo slucaj po slucaj pa biramo sta nam odgovara?

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, wwww said:

ja mislim da je jedino odbojkas Vanja Grbic (bese on?) ikada nesto "odgovorio" vlastodrscu u Srbiji (Milosevicu) kod tog nekog prijema sportista kod PreCednika.

Saša Đorđević je izbegao neko rukovanje čini mi se, zaboravila sam šta je to tačno bilo...

Dejan Savić mi je isto iz nekog razloga u glavi ali ne znam povodom čega tačno. Krečana :ajme:

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, Drug Crni said:

On sigurno nije.

ako nije on onda je brat. znam da je jedan od njih dvojice.

 

bas se secam da mu je nesto rekao, sto definitivno nije bilo "po protokolu".

Spoiler

kao sto se secam i Djilasovog nastupa tokom protesta 90-tih, kad je bio predsednik studentske organizacije - zaboravila sam kako se tacno zvalo to "telo").

 

Edited by wwww
Link to comment
Share on other sites

Just now, Malkolm Brogdon said:

Pa i nepostovanje predsednika je u okviru zakona pa si ga okarakterisao kao nemoralno, zar ne?

 

Koja je na kraju moralna teorija koju zastupas? Da li je sve sto je zakonito i moralno ili idemo slucaj po slucaj pa biramo sta nam odgovara?

Da se vlast poštuje kakva god da je, jer je vlast izabrana od većine naroda, ako ćemo da budemo demokrate. Ne možete očekivati od jednog čoveka da promeni sve i da izbegava trenutnu vlast i svako pojavljivanje u javnosti sa njima, to je najteži oblik licemerja.

  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Dracarys said:

Da se vlast poštuje kakva god da je, jer je vlast izabrana od većine naroda, ako ćemo da budemo demokrate. Ne možete očekivati od jednog čoveka da promeni sve i da izbegava trenutnu vlast i svako pojavljivanje u javnosti sa njima, to je najteži oblik licemerja.

 

Pa i nije bas...

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Dracarys said:

Da se vlast poštuje kakva god da je, jer je vlast izabrana od većine naroda, ako ćemo da budemo demokrate. Ne možete očekivati od jednog čoveka da promeni sve i da izbegava trenutnu vlast i svako pojavljivanje u javnosti sa njima, to je najteži oblik licemerja.

 

Ovo baš i nije istina. 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Dracarys said:

Da se vlast poštuje kakva god da je, jer je vlast izabrana od većine naroda,

 

Ovakvo razmisljanje i "zakonitost" bi neminovno dovela do toga da covek nikada ne izadje iz pecine.

 

Ako bi ikada i evoluirao u coveka.

 

Pogotovo sto ni to sto si napisao nije tacno, pa i da su izbori 100% cisti i posteni. Ako to samo na trenutak zamislimo, za Vucica nikada nije glasalo vise od 25% punoletnih gradjana ove zemlje. Sto je u najboljem slucaju cetvrtina.

Edited by McLeod
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Drug Crni said:

Stvarno gorak ukus ostaje u ustima nakon ovoga..da je pristao da mu posluzi u izbornoj kampanji. Ne razumem zasto je to uradio..niti je morao,niti mu to treba.

 

Ovo je baš ono što sam od Novaka i očekivao. I savršeno mi je jasno zašto to radi. 

  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Dracarys said:

Da se vlast poštuje kakva god da je, jer je vlast izabrana od većine naroda, ako ćemo da budemo demokrate. Ne možete očekivati od jednog čoveka da promeni sve i da izbegava trenutnu vlast i svako pojavljivanje u javnosti sa njima, to je najteži oblik licemerja.

images?q=tbn:ANd9GcQ_7N8_EMwOEIEwtIASjtH

  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, Perkos2 said:

pa i ostali će poželeti sami da odu do svevišnjeg, ne tako davno tračali su na promociju SNS u Areni, čak i Vujošević a veliki Duda( pokoj mu duši) je šetao dok nije završio papire za kuću, posle tihovanje. 

 

Mislim, bar meni, Šizoje i SNS i srpski izbori i to kako će i kol'ko da šta već urade da dobiju izbore, meni je to (vojnički na 3 dana do puštanja) sitno u odnosu na aktuelna teniska dešavanja. Ko god da je bio aktuelni srpski predsednik u januaru 2022, morao je da pošalje protestnu notu (ko što su Česi uradili ili možda nisu mogli dok je trajao sudski proces), ali pošto smo mi lipov klinac od države, Šizoje to nije uradio već je samo galamio i pričao telefonom sa ili falsifikatorom ili ubicom u pokušaju 100+ dece (TM by @Darth Steva) i tešio ga. Šta je Brnaba pričala sa Ozijima, da l' su izboksovali da mu daju laptop, vegansku hranu, šta već, jbmlga, mislim ako je rulzarulz i justice for all, onda Oziji nisu bili u obavezi ni to da mu daju, tkd mu Šizoje možda i jeste pomogao.  

 

Noksa se zahvalio svima koji su ga podržali, recimo jednom Kirgiosu koji ga pljuje zadnjih ihaha godina. Ja ne vidim nekakvo nekonzistentno ponašanje u tome što je imao potrebu da se i Šizoju zahvali.

(edit): Pa mislim, jbg, on bre publiku koja skoro pa nikad ne navija za njega, na kraju mečeva - pozdravlja svojim ritualnim pozdravom. 

---

Ono što me mnogo više interesuje, šta će da kaže posle AOa, to je opet odloženo.

Edited by stray_cat
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Dracarys said:

Da se vlast poštuje kakva god da je, jer je vlast izabrana od većine naroda, ako ćemo da budemo demokrate. Ne možete očekivati od jednog čoveka da promeni sve i da izbegava trenutnu vlast i svako pojavljivanje u javnosti sa njima, to je najteži oblik licemerja.

To nije moralna teorija vec samo jedan primer.

 

Ako tvrdis da Novak radi sve u skladu sa zakonom i da je to ok, onda mogu i ja da ne postujem predsednika koliko hocu i to je isto ok jer je u skladu sa zakonom.

 

Ako se sa tim ne slazes, onda to vise nije nikakva moralna teorija nego skup potpuno random tvrdnji.

 

S obzirom da se trudis da se bavis filozofijom jer vrlo cesto uvodis moralnost u pricu, mogao bi da proucis sta je logicka konzistencija, jer je preduslov za bavljenje istom.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Dracarys said:

Srbija je demokratski uređena država koliko ja znam.

 

Ne interesuje me da li ima korupcije ili ne, a to nije na Novaku da rešava taj problem, nego na građanima.

 

I sa tim je tvoja izjava netacna. Jer mi ne znamo misljenje onih koji ne izlaze na izbore, mada zdrava logika nalaze da nisu preterano zadovoljni vlascu (opozicija je nebitna) jer bi onda jasno izasli i glasali za. Tako da vecina naroda sigurno ne podrzava Vucica.

 

Ali cak i sa tim, kao sto sam rekao, konstrukcija je bas onako... manjkava. Jer iz nje direktno proizlazi da je individualnost losa, da je razmisljanje svojom glavom lose i da je civilizacijski napredak los, iz prostog razloga sto civilizacijski napredak uvek kroz istoriju donose ili neverovatni pojedinci ili pokreti koji su se suprotstavljali vlasti i trenutnim moralnim i drugim vrednosnim standardima u jednom drustvu.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Don Radonja said:

Not

Čemu onda izbori?

 

2 minutes ago, Malkolm Brogdon said:

To nije moralna teorija vec samo jedan primer.

 

Ako tvrdis da Novak radi sve u skladu sa zakonom i da je to ok, onda mogu i ja da ne postujem predsednika koliko hocu i to je isto ok jer je u skladu sa zakonom.

 

Ako se sa tim ne slazes, onda to vise nije nikakva moralna teorija nego skup potpuno random tvrdnji.

 

S obzirom da se trudis da se bavis filozofijom jer vrlo cesto uvodis moralnost u pricu, mogao bi da proucis sta je logicka konzistencija, jer je preduslov za bavljenje istom.

Ti ne moraš da poštuješ, ali ne možeš osuđivati drugog čoveka što poštuje, zar to nisu principi demokratskih zakona?

 

Ja bih to nazvao licemerjom, prihvatiš pravila demokratije i glasanja građana, ako nije izabrani predsednik po tvom ukusu, ti rešiš da ne poštuješ to.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Dracarys said:

Čemu onda izbori?

 

Ti ne moraš da poštuješ, ali ne možeš osuđivati drugog čoveka što poštuje, zar to nisu principi demokratskih zakona?

 

Ja bih to nazvao licemerjom, prihvatiš pravila demokratije i glasanja građana, ako nije izabrani predsednik po tvom ukusu, ti rešiš da ne poštuješ to.

Gde se u demokratskim zakonima navodi da ja moram da postujem bilo koga ili da ne smem da osudjujem nekog drugog?

 

Apsolutno nikakvo licemerje ne postoji jer ja nista nisam potpisao niti sam na bilo koji nacin nekonzistentan u svojoj logici ovde, za razliku od tebe.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Dracarys said:

 

 

Ti ne moraš da poštuješ, ali ne možeš osuđivati drugog čoveka što poštuje, zar to nisu principi demokratskih zakona?

 

Ja bih to nazvao licemerjom, prihvatiš pravila demokratije i glasanja građana, ako nije izabrani predsednik po tvom ukusu, ti rešiš da ne poštuješ to.

 

Opet, ne osudjuje niko Djokovica jer "postuje" vlast, nego zato sto ga Vucic, da ne pisem sad o njemu, koristi u predizbornoj kampanji, a on pristaje na to. To u demokratskim zemljama koje pominjes nema pozitivan prizvuk.

 

Takodje, sama ta cinjenica je krajnje nebitna i nikakvog licemerja nema, jer je bas karakteristika demokratskog drustva sloboda govora i kritika javnih licnosti i dogadjaja, jer oni imaju najveci potencijal da oblikuju javno mnjenje. Ako je njihov uticaj stetan, mogu napraviti veliku stetu.

 

Tako da kod javnih licnosti nema privatnosti ukoliko se radi o javnom delovanju. Nema to je njegovo licno misljenje i licni stav pa sta sad. Pa sad, ako je osetio potrebu da ga javno iskaze, mora da se suoci i sa posledicama takvog izbora.

 

Vrlo prosto, logicno, jasno.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Dracarys said:

Ti ne moraš da poštuješ, ali ne možeš osuđivati drugog čoveka što poštuje, zar to nisu principi demokratskih zakona?

U demokratskim društvima se non stop osuđuje sve i svašta, nijedan zakon to ne brani. Dok god ostaje na moralnoj osudi i ne preduzimaš nikakve fizičke mere ili pretnje, možeš osuđivati koga hoćeš za šta god hoćeš. Svaki dan gomila primera. Trampa valjda niko nije osuđivao dok je bio na vlasti, ili sad Bajdena? I njihove pristalice?

Link to comment
Share on other sites

Da je Srbija uređena država i da predsednik Srbije poštuje Ustav  bez preuzimanja ingerencija od Vlade i Skupštine ne bi poseta bilo kog sportiste pa ni Đokovića bila neko svetsko čudo. Međutim AV sve što radi je samo sa jednim ciljnem a to je povećanje sopstvenog rejtinga pa će tako i ovaj susret biti prezentovan preko pinka i kurira kao Novakova podrška režimu. Predsednik Srbije ne bi trebalo da bude vođa bilo koje političke grupacije i tu je glavni problem.

Edited by Perkos2
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Koliko mi je žao u ovom trenutku što sam navijao protiv Nadala na AO zbog ovog beskičmenjaka, prosto ne mogu da prihvatim da je neko ko je na sportskom planu bukvalno ubermensh u isto vreme osoba bez trunke dostojanstva, hrabrosti i mozga van terena. Da posle svega što je napravio u životu, što je nedostižno za 99% običnih smrtnika, završi kao crkvenjacka anti-vakserska šakaluda koju političari šutiraju sa kontinenta na kontinent kao lutku na naduvavanje u svojim prizemnim, populističkim kampanjama a da on učestvuje u tome, svesno ili nesvesno. Čak i kada pokušam da na neki način da shvatim ovaj randevu sa Psihoom kao pragmatičan potez i nužnost da se zaštite biznis aspiracije poludelog tate to mi je još jadnije kada pomislim koliko je novca zaradio, pa i poklonio u životu. 

  • Like 3
  • Thanks 4
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Perkos2 said:

Da je Srbija uređena država i da predsednik Srbije poštuje Ustav  bez preuzimanja ingerencija od Vlade i Skupštine ne bi poseta bilo kog sportiste pa ni Đokovića bila neko svetsko čudo. Međutim AV sve što radi je samo sa jednim ciljnem a to je povećanje sopstvenog rejtinga pa će tako i ovaj susret biti prezentovan preko pinka i kurira kao Novakova podrška režimu. Predsednik Srbije ne bi trebalo da bude vođa bilo koje političke grupacije i tu je glavni problem.

 

Ne moraju Pink, Kurir, Hepi i Informer ovde ništa da spinuju, Novak de fakto svaku priliku koristi da pruži podršku režimu, posle susreta sa Goranom Vesićem i Vulinom u neizbornoj godini, sasvim je logično bilo očekivati da će se 2 meseca pred izbore na svoju inicijativu sresti i sa vrhovnim vođom. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...