Jump to content

Epska fantastika i SF ...


kalistenika u rutini

Recommended Posts

3 hours ago, Andrei said:

Ne znam, ja ću ovoga puta da krenem polako ...

U prvom mahu sam progutao sve do Kratkog sunca ... Tu sam stao - planiram da i to sada završim.

 

Meni trenutno odgovaraju kraci "jednodelni" romani. Trenutno citam "Umiranje iznutra" Roberta Silberberga i stvarno nije losa knjiga, sem sto je protagonista pateticni luzer (tim pre svaka cast autoru, ali mi je ponekad muka od sveg tog kukanja), a i seksa ima previse za moj ukus.

Link to comment
Share on other sites

Baš mi jutros iz nekog razloga na pamet palo "Spuštanje Noći". :classic_biggrin: Ako nisi čitao, uzmi obavezno

 

Inače...Za mene je to Silverberg. To što pored njegovog imena piše i Asimov mogu da okače mačku o rep. Gde god vidiš Asimov ili Klark kao koautor možeš da se zakuneš da je onaj drugi pisao i  da je jedan od ove dvojice  tu samo zato što se u vreme nastanka knjiga bolje prodavala na taj način.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, We lose every week said:

Baš mi jutros iz nekog razloga na pamet palo "Spuštanje Noći". :classic_biggrin: Ako nisi čitao, uzmi obavezno

 

Inače...Za mene je to Silverberg. To što pored njegovog imena piše i Asimov mogu da okače mačku o rep. Gde god vidiš Asimov ili Klark kao koautor možeš da se zakuneš da je onaj drugi pisao i  da je jedan od ove dvojice  tu samo zato što se u vreme nastanka knjiga bolje prodavala na taj način.

 

"Pozitronski covek" mi je visoko na listi prioriteta. Ubacicu i "Spustanje noci"...Bese Asimov i Silverberg imaju jos jednu knjigu, cini mi se ovako iz glave da je u pitanju "Dete vremena"?

 

Edit: bas iz tog razloga i nisam citao "nastavke" Rame, samo prvu (orginalnu i jedinu pravu) knjigu...

Edited by Antizemljaš koji lebdi
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Na starom forumu se pisalo o Ursuli Le Guin, ovde mislim da nije. Elem, kontrast je održao obećanje i izbacio sve knjige iz serijala o Zemljomorju. Mislim da su prvi put kod nas prevedene i izdate peta i šesta knjiga. Ja sam pročitao prve tri, Tehanu (4) sam kupio pre par meseci a večeras sam video da su izašle Priče iz Zemljomorja (5) i Drugi vetar (6).

 

https://kontrastizdavastvo.rs/knjige/autori/autor-ursula-le-gvin-469

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
12 hours ago, Knipex said:

Ja kontam da će reizdavati sve koje su rasprodate a ima ih 8-9. Planirao sam da za noć knjige koja će biti sad u junu kupim sve što bude dostupno pa posle kako izađu opet.

 

Sigurno ce reizdati sve naslove pa u nekom trenutku i one koji su i sad dostupni, serija tek treba da krene i ima da se podigne hajp neslucenih razmera. Ja nisam kupovao nista jer volim da pazarim po redu, ali mozda ti je to dobra taktika. Inace, za Noc knjige planiram da kompletiram Aberkrombijev Prvi zakon.

Link to comment
Share on other sites

Pre, čini mi se 2 godine je bio dostupan ceo komplet za noć knjige i ako se dobro sećam negde oko 15k dinara je bio sa popustom. Tada nisam bio u prilici da ga kupim a od ovih velikih kompleta epske fantastike fali mi on i još par koji sada nisu dostupni. Na primer Hronike Tomasa Kovenanta od Donaldsona, Hiperion serijal od Simonsa, serijal Vidovnjaci od Robin Hob,... Od Tolkina imam LOTR i Hobit. Od Eriksona, Aberkrombija, Ursule Le Gvin, Martina, Želaznija, Sapkovskog i još par pisaca sve što je izašlo kod nas. Imam i dosta naših, na primer od Tešića imam sve. Često koristim noć knjige jer bude popust 38%, piše u reklami da je 40 ali kad dođe na plaćanje uvek ispadne 38 :classic_smile: Ako stignem ovih dana presložiću malo svoju "biblioteku" tako da trileri i krimići budu u jednom delu a fantastika u drugom. Uvek gledam da izmešam čitanje da ne bih pomešao radnju i događaje pa između fantastike, osim ako nisu nastavci, ubacim neki triler-krimi.

  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Knipex said:

Pre, čini mi se 2 godine je bio dostupan ceo komplet za noć knjige i ako se dobro sećam negde oko 15k dinara je bio sa popustom. Tada nisam bio u prilici da ga kupim a od ovih velikih kompleta epske fantastike fali mi on i još par koji sada nisu dostupni. Na primer Hronike Tomasa Kovenanta od Donaldsona, Hiperion serijal od Simonsa, serijal Vidovnjaci od Robin Hob,... Od Tolkina imam LOTR i Hobit. Od Eriksona, Aberkrombija, Ursule Le Gvin, Martina, Želaznija, Sapkovskog i još par pisaca sve što je izašlo kod nas. Imam i dosta naših, na primer od Tešića imam sve. Često koristim noć knjige jer bude popust 38%, piše u reklami da je 40 ali kad dođe na plaćanje uvek ispadne 38 :classic_smile: Ako stignem ovih dana presložiću malo svoju "biblioteku" tako da trileri i krimići budu u jednom delu a fantastika u drugom. Uvek gledam da izmešam čitanje da ne bih pomešao radnju i događaje pa između fantastike, osim ako nisu nastavci, ubacim neki triler-krimi.

 

Hiperion je dostupan nov, samo ne u Laguninom izdanju 🙂

A s obzirom da oni ne planiraju reizdanje (zvanican info iz Lagune), mozda se treba pomiriti sa sudbinom.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, Knipex said:

Ko je sad izdavač?

 

Zvanicno niko u Srbiji 🙂 Ali kod Bobana Knezevica se moze naci bosansko izdanje IK "Plutonija"(ekavsko, Skrobonjin prevod) koje je imalo neki ograniceni tiraz.

 

 

http://www.znaksagite.com/knjizara/index.php?controller=search&orderby=position&orderway=desc&search_query=Den+simons&submit_search=Search

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, Knipex said:

Sad mi je jasno zašto si oklevao sa tim da napišeš ko je izdavač :lol_2: Pitanje je da li ovo izdanje Plutonije ili samo kopija. Boban da može štampao bi na wc papiru.

 

E pa ti ako neces sta da ti radim, cekaj neka lepsa vremena 🙂

I ja cu naravno uzeti kad izadje neko pristojno izdanje kod nas, ali avaj - ne greje me sunce da ce se to uskoro desiti. Jedino ako Carobna knjiga ne otkupi prava na Simonsa, dosta su toga oni uzeli i objavili u poslednje vreme. Mada se ni oni ne proslavljaju kvalitetom papira i korica.

Mislim da jeste izdanje Plutonije, djora on nesto sa njima tamo stalno.

Edited by Antizemljaš koji lebdi
Link to comment
Share on other sites

Dobra je čarobna knjiga. Od njih sam kupio Sapkovskog, Asimova, serijal Gavranova sena (Entoni Rajan), serijal Soj (Del Toro i Hogan). Klinki sam kupio neku knjigu Marvel ilustrovana enciklopedija, vrhunski urađena.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Knipex said:

Dobra je čarobna knjiga. Od njih sam kupio Sapkovskog, Asimova, serijal Gavranova sena (Entoni Rajan), serijal Soj (Del Toro i Hogan). Klinki sam kupio neku knjigu Marvel ilustrovana enciklopedija, vrhunski urađena.

 

Ove "manje" knjige su ok, ali kad uzmem neku glomazniju u ruke, sve se bojim da ce joj se "polomiti kicma". Rikne su im slaba tacka. Sto se stripova tice, to je vec drugi nivo, fenomenalni su. Imam i ja dosta njihovih knjiga, samim tim sto su resili da obrate paznju i na sf i da objave neke knjige koje su kod nas objavljene odavno ili nisu nikad zasluzuju veliku pohvalu.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Knipex said:

Boban da može štampao bi na wc papiru.

Razmišljala sam da kupim njegovo izdanje Gozbe kod devijanta na nekom Sajmu, ali kad sam krenula da listam prevod mi se učinio nekako čudan, a cenu su po običaju zacepili pa se nisam odlučila.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...