Jump to content

NBA 2019/2020 - North remembers


Squabbit

Titula  

57 members have voted

  1. 1. Titula



Recommended Posts

29 minutes ago, uini said:

 

dobar igrac je rasel ali nije za gsw (zbog uklapanja sa karijem i klejom),  narocito na max ugovoru. videcemo sta mogu izvuci za njega tj koliko timova je zainteresovano za njega. na leto je navodno minesota htela da ga potpise ali to je bilo kao slobodan agent tj kad nije morala da nista da za njega sem plate.

 

 

foks  3-4 nedelje van igre. tezak udarac za sakramentove sanse o plasmanu u plejof koje su i ovako bile poprilicno mrsave.

Link to comment
Share on other sites

Moram da primetim da Pop radi sramotan posao vec godinu ipo dana. 

 

Pogotovu je to bilo vidljivo na SP. Deluje mi da mu je preko glave svega i da je na autopilotu.

 

Pomislio sam nakon nakon ovog starta dobrog starta da sam ipak istripovao ali jok.

 

Povratkom Murraya oni imaju jako korektnu ekipu, LMA jeste propao ali kad mu naidje dobar mecap mozes jos uvek da se oslonis da ce da strpa 30+.

 

Ali kad se sve oduzme i sabere imaju svako vece upotrebljivih 10 nba igraca koji znaju sta rade na terenu i ne ulazak u PO bi po meni bio ogroman neuspeh...

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, LordOfTerror said:

Moram da primetim da Pop radi sramotan posao vec godinu ipo dana. 

 

Pogotovu je to bilo vidljivo na SP. Deluje mi da mu je preko glave svega i da je na autopilotu.

 

Pomislio sam nakon nakon ovog starta dobrog starta da sam ipak istripovao ali jok.

 

Povratkom Murraya oni imaju jako korektnu ekipu, LMA jeste propao ali kad mu naidje dobar mecap mozes jos uvek da se oslonis da ce da strpa 30+.

 

Ali kad se sve oduzme i sabere imaju svako vece upotrebljivih 10 nba igraca koji znaju sta rade na terenu i ne ulazak u PO bi po meni bio ogroman neuspeh...

 

 

 

apsolutno se ne slažem.

 

najpre treba krenuti od glavnih igrača ekipe: LMA je kao što si rekao, daleko od svog prajma - može da isporuči s'vremena na vreme kao onomad ali ne može u kontinuitetu, zato što, godine. derozan je veoma dobar igrač ukoliko imaš nekog boljeg, pa da mu on bude sidekick.

 

murray može zaista da bude opasan ali treba da preživi sezonu bez povreda, trenutno je na restrikciji minuta pa se ne možeš osloniti na njega da bude igrač koji vuče ekipu 33min nakon acla. 

 

maximum derrick je gotivan backup ali je upravo to - backup. forbes prangijato i ništa više, gay isto mator, carroll takođe a i mills nikada nije bio više od epizodnog igrača. trey lyles igra solidnu odbranu, doprinosi jako u skoku - možda može da se koristi više na šutu za tri ali ko sam ja da sudim sa dve odgledane tekme. 

 

ja iskreno nisam siguran da su oni po pojedinačnom potencijalu jači od sunsa i kingsa (milim da nisu) a kamo da je neulazak u plej of veliki neuspeh.

 

onaj looney tunes ili još nije spreman ili su u fazonu da ne može da igra basket na ovom nivou. možda je za spurse bolje da zabodu nekoga sa eventualno više pozicije na draftu nego da se sekiraju da li će biti 8. ili 12i. sedmi biti neće nikako

 

edit: 

gledam sad tabelu zapada; od 8 ekipa koje su trenutno ispred spursa, 6 je ubedljivo jače a sunsi makar po sastavu. samo je minesota lošija ekipa a i to je pitanje da im trener nije averidžara. 

 

ispod spursa su trenutno portland, oklahoma i sakramento, po meni jače ekipe od spursa (makar portland i oklahoma)

 

edit pt2 sad vidim da su mavsi 6i, oni izvan luke i kristapsa nemaju bog zna šta ali halleluka obvladava

 

 

Edited by uini
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Spursi sa Millsom, Gay, Belim i Karoljem bi trebali da imaju jednu od najjacih klupa.

 

Portalnd trenutno na celom rosteru ima 2 NBA igraca i Hasana pa ih je neumesno i komentarisati...

 

Uz to Spursi imaju ozbiljan kontinuitet i samo na konto Popa bi trebali da se bore za neko 6. mesto sa Dallasom.

 

Ispod toga ova ekipa ne sme puno da ide sve da ih vodi Fitzdale 😁

 

Link to comment
Share on other sites

najveci problem za spurse je sto vec ocajno rade 2-3 godine u offsezoni. vuku lose poteze sto je dovelo do ovakvog rostera. produzenje derozana sledeceg leta se cini kao logican potez nakon svega.

 

a i igraju zanimljivu kosarku. sada kada 96% lige se oslanja na sutiranje trojki do besvesti, oni sutiraju duge dvojke.

29. su u ligi u attemptu za 3 poena. iza njih samo indiana koji realno nemaju sutere kakve sas ima pa je po malo i razumljivo da igraju tako.

 

ova dva poraza su bila bas neocekivana za njihove standarde, mada ja svakako ocekujem da udju u playoff. bolja su ekipa i od sacramenta i od oklahome. portland je vec tu negde imo.

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

nece ni golden stejt vise videti titulu pa ne znaci da treba sad da se ugase. sparsima se moze zameriti sto nisi krenuli u rebuild kad ih je kavaj napustio ali oni su takav klub kome je draze da budu relevantni i u plejofu nego da  zive za to da pokupe nekog dobrog pika. a i ne ide da popovic u poslednjim godinama karijere vozi tenk.

Link to comment
Share on other sites

osnovna snaga spursa je ipak dolazila sa sjajnog odabira na draftu, bilo prvog pika, visokih pikova (duncan/leonard) ili iskopina kao manu i parker.

 

ne sećam se iskreno nekih spektakularnih FA igrača koji dolaze u prajmu kod njih. aldridge je možda i najzvučnije ime na temu

Link to comment
Share on other sites

dada, murray je sjajan, zaboravio sam na njega u momentu

 

hoću da kažem kako nikada oni nisu mogli da se oslanjaju na super kvalitetne free agente, jednostavno nisu baš privlačna destinacija (a verujem i da su probirljivi, pa nikada ne bi uzeli u obzir kyrie irvinga ili šta znam koga već od tih me, myself and I likova)

Link to comment
Share on other sites

59 minutes ago, LordOfTerror said:

Pa Murray je odlicna iskopina na draftu, pre bih njega imao u ekipi nego nekog Wigginsa,

 

 

nevezano za diskusiju, wiggins obvladava na početku ove sezone:

 

.472 FG% & .725 FT% & 2.2 trice po tekmi za = 25.5 pts

4.8 rebs, 3.3 ast, 0.6 stl, 1.1 blk plus 1.5 to za 35min

 

jeste da u poslednje vreme glumi pleja jer je teague valjda povređen ali mislim da je ovo ono što se očekivalo od njega, pod uslovom da može da održi kontinuitet

 

plus u aktuelnih 3-4 tekmi cepa klač zgoditke sa odličnim %

Link to comment
Share on other sites

Čitava franšiza stagnira i pada. Holtovi su "gubili osećaj" & njihovi unutrašnji problemi pa onda Popu premine supruga,pa onda što kaže @uini sa igračima na idi mi-dođi mi. Selekcija igrača osrednja,ne znam po kojem ključu je npr. otišao Bertans a ostao spadalo Belineli. Mnogo su se uzdali u Murraya i Derika a sa obojicom imaju probleme.
Sa prvim zdravstvene a sa drugim mentalne,mada Derik se popravio ali nikako da podigne nivo. Dosta izraubovanih epizodista koji teško da mogu ponuditi bilo šta preko minimuma. Dosta mladih igrača ali toliko isprepadani,ne zarađuju svoje minute ili nemaju kvalitet,ne znam šta je u pitanju ali po meni su 11-12.sta ekipa zapada i to optimistički gledano.
Prošle godine su ušli u PO. isključivo na Popovo lukavstvo,auru ... itd. To ove godine ne može biti adut za protivnika,ne kažem da neće igrati PO 100% ali svaka ekipa koja izvisi za PO zbog SAS ili bude iza treba da se samougasi osim Grizlija koji su se na početku sezone odma ogradili od bilo kakvog imperativa osim menjanja pelena i stvaranja nekog novog čak ne za sledeću,nego neku tamo sezonu.

Link to comment
Share on other sites

Derozan je najveci kosarkaski prevarant. Pravo je umece sto je taj covek ubedio bilo koga da on moze da doprinosi pobedjivanju na nekom solidnom nivou i da dobije gomilu kesa.

 

Sigurno ne postoji nijedan drugi solidan igrac koji ima negativan on/off bukvalno kroz celu karijeru. Apsolutno svaki tim u kom je igrao je sljakao bolje bez njega.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Malkolm Brogdon said:

Derozan je najveci kosarkaski prevarant. Pravo je umece sto je taj covek ubedio bilo koga da on moze da doprinosi pobedjivanju na nekom solidnom nivou i da dobije gomilu kesa.

 

Sigurno ne postoji nijedan drugi solidan igrac koji ima negativan on/off bukvalno kroz celu karijeru. Apsolutno svaki tim u kom je igrao je sljakao bolje bez njega.

 

 

ja tvrdim da je kayrie irving veći košarkaški prevarant, samo ga skill koji ima, da li radom i/ili talentom lansira u ozbiljne košarkaše

 

derozan makar želi da uradi dogovoreno i ostane koliko mu na ugovoru piše.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, uini said:

derozan makar želi da uradi dogovoreno i ostane koliko mu na ugovoru piše.

Sve to stoji, Demar je dobar lik, kad govorim pogrdno o njemu pricam cisto kosarkaski, nikad nije bio problem njegovo zalaganje ili bilo sta van terena.

 

Problem je sto je na terenu on jedan od najgorih u svojoj ulozi u celoj ligi. Zamisljen je kao neki 1A ili 1B skorer, to ne moze da isporuci a nijednu drugu ulogu ne moze da igra zbog svog skillseta.

 

Odatle i ovo

 

demar.png.621883b63b73306dcee4c557c0bacd4e.png

Link to comment
Share on other sites

ja mislim da je košarka kontekstualna stvar i da postoji paralelni univerzum u kojem je derozan druga violina i taj tim igra finale ili je pobedu daleko od titule.

 

nije kod irvinga problem privatna osobenost, nego njegov stil igre, koji možda statistika voli ali timska košarka jok.

Edited by uini
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, uini said:

ja mislim da je košarka kontekstualna stvar i da postoji paralelni univerzum u kojem je derozan druga violina i taj tim igra finale ili je pobedu daleko od titule.

Ne mogu da zamislim da se tim sa njim u rosteru bori za bilo sta. Jedino ako on igra neku ulogu microwave skorera sa klupe u 20 minuta, mada ni tu nece da napravi nikakvu razliku.

 

3 minutes ago, uini said:

nije kod irvinga problem privatna osobenost, nego njegov stil igre, koji možda statistika voli ali timska košarka jok.

Sa ovim se potpuno slazem. I dalje bih imao Kembu ispred njega u ekipi svakim danom, a nedeljom 2x, i to ako ne racunamo stvari van terena.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Malkolm Brogdon said:

Ne mogu da zamislim da se tim sa njim u rosteru bori za bilo sta. Jedino ako on igra neku ulogu microwave skorera sa klupe u 20 minuta, mada ni tu nece da napravi nikakvu razliku.

 

Sa ovim se potpuno slazem. I dalje bih imao Kembu ispred njega u ekipi svakim danom, a nedeljom 2x, i to ako ne racunamo stvari van terena.

 

pa kažem, "u paralelnom univerzumu" gde je sve leglo k'o kec na jedanaes'

tu bi derozan možda bio i suvereno drugi a luka dončić budućnosti prvi a imaju neke ludake na centrima i tako..

 

 

..da se razumemo, meni derozan nije ni u top40 igrača, možda ni 50 ali irving mi nije u 300.

 

možda sam malko skrenuo sa teme ali to je moja helter-skelter poenta.

1 minute ago, riviera said:

giphy.gif

 

 

 

ovaj šut može i bili beron da pogodi u PU*

ali nije za nba

 

 

 

*paralelnom univerzumu

  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

Iz moje perspektive, sa ugovorima koji igraci imaju, i sa nekom njihovom realnom vrednoscu na trzistu, Demar je poslednji igrac u ligi kog bih zeleo u ekipi. Pre bih trpeo Majka Muskalu na nekom minimalcu, ili bukvalno bilo kog drugog igraca, samo ne Demara. 

 

Da imamo neki RL fantazi draft, ne bih ga birao ni u 12. rundi.

Link to comment
Share on other sites

  • nlavrnja featured and unfeatured this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...