Jump to content

NBA 2019/2020 - North remembers


Squabbit

Titula  

57 members have voted

  1. 1. Titula



Recommended Posts

12 minutes ago, Princeton said:

MPJ ne vidi nista osim svog ucinka. Njemu se treba drasticno umanjiti minutaza, ako ce DEN da ima bilo kakve sanse u ovoj seriji.

Lik stvarno ima talenat ali ide putem Clarksona, crna rupa. Nema za njega povratne i meni je nevjerovatno, igras sa takvim igracem kakav je Jokic koji ce da ti da loptu kad god si u dobroj poziciji i dzaba.

U odbrani je uzasan, i gore od toga.

Milsap u ovoj seriji uopste nije los za razliku od Jute

Edited by Miki28
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Jbga rasizam, a u svojim redovima imaju mladog, bijelog igraca/Evropljanina kog su prilicno dobro prihvatili u svoju grupu.

 

LAC imaju sampionske, tvrde igrace, sa velikim srcem, puni zara i energije. Hoce da se bore na terenu i ne vole mlintavost i plakanje kod sudija. Sad sto su se u tim slucajevima pronasli/spomenuli Jokic/Luka jbga.. bas ne vjerujem da ima ikakve veze sa bojom koze.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, stefan81888 said:

Naveo sam broj pogodjeih kao zanimljivost, apsolutno si u pravu da je bitno i najvaznije da se ne ispromasuje sve kad vec dodjes do otvorenih pozicija.

Ma ja sam popizdeo krajem 2/4 kada su stigli i poveli a nikako nisu mogli da se odlepe. Davili su Toronto, koji je morao da se pomuči za svaki koš, dok je Boston upropastio svaku šansu da napravi osetnu razliku.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Princeton said:

Jbga rasizam, a u svojim redovima imaju mladog, bijelog igraca/Evropljanina kog su prilicno dobro prihvatili u svoju grupu.

 

LAC imaju sampionske, tvrde igrace, sa velikim srcem, puni zara i energije. Hoce da se bore na terenu i ne vole mlintavost i plakanje kod sudija. Sad sto su se u tim slucajevima pronasli/spomenuli Jokic/Luka jbga.. bas ne vjerujem da ima ikakve veze sa bojom koze.

Uhh ne bih se slozio sa ovim za Klipane. 

Ovo sampionski moze da se odnosi na Kawhija, na ostale nikako. PG13 je sve osim sampion, uvijek kad nesto lose ide ima izgovor i uvijek je drugi kriv. Lu je kulijana, njega nesto ne tangira previse dal igrao za losu ili dobru ekipu, on voli da igra kosarku.

Morris, Beverly imaju zara, energije ali su prljavi igraci, spremni da povrijede protivnika namjerno a to odlika sampiona nikako nije.

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Barkley#34 said:

Ma ja sam popizdeo krajem 2/4 kada su stigli i poveli a nikako nisu mogli da se odlepe. Davili su Toronto, koji je morao da se pomuči za svaki koš, dok je Boston upropastio svaku šansu da napravi osetnu razliku.


Dodje takvo vece, jebi ga, nekad te povuce Smart sa 5 trojki, nekad ne mozes da pokodis nista.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Miki28 said:

 

Morris, Beverly imaju zara, energije ali su prljavi igraci, spremni da povrijede protivnika namjerno a to odlika sampiona nikako nije.

 

svakako je budalasto to okarakterisati kao rasiyam

 

jel luka sere sudijama konstantno? sere, kao odlican djak spanske lige. jokic takodje + flopuje diki stajl

sto je sve deo igre, kao uostalom i trashtalk za vreme ili posle tekme

 

to je kao da neko ovde krene da optuzuje ljude da su rasisti zato sto ne vole igru chris paula ili hardena

 

evo tjarksa rasiste>

https://www.theringer.com/nba/2020/9/3/21419794/chris-paul-oklahoma-city-thunder-game-7-loss

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, stefan81888 said:


Moze objasnjenje kako su ovo uradili, ako nije problem? 🙂

 

Hocu, evo cim dodjem kuci. Ako budem uspio da napravim neki mali gif, da se ne umaram rijecima. Sam sebe ne razumim na kraju 🙂

 

3 minutes ago, Miki28 said:

Uhh ne bih se slozio sa ovim za Klipane. 

Ovo sampionski moze da se odnosi na Kawhija, na ostale nikako. PG13 je sve osim sampion, uvijek kad nesto lose ide ima izgovor i uvijek je drugi kriv. Lu je kulijana, njega nesto ne tangira previse dal igrao za losu ili dobru ekipu, on voli da igra kosarku.

Morris, Beverly imaju zara, energije ali su prljavi igraci, spremni da povrijede protivnika namjerno a to odlika sampiona nikako nije.

 

"Sampionski igraci" - nisam mislio iskustva u osvajanju titule, nego sampionskog mindset-a. Samo vide trofej, i sve im drugo stoji na putu do tog cilja. Licno volim te energicne igrace, koji imaju zicu, vatru u ocima. Bez toga mentaliteta tesko do titule.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Princeton said:

Jbga rasizam, a u svojim redovima imaju mladog, bijelog igraca/Evropljanina kog su prilicno dobro prihvatili u svoju grupu.

 

LAC imaju sampionske, tvrde igrace, sa velikim srcem, puni zara i energije. Hoce da se bore na terenu i ne vole mlintavost i plakanje kod sudija. Sad sto su se u tim slucajevima pronasli/spomenuli Jokic/Luka jbga.. bas ne vjerujem da ima ikakve veze sa bojom koze.

Sve sve, ali Beverli da se žali da neko plače sudijama :lol_2:

  • Like 2
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Ja odbijam da prihvatim da su Klipersi favoriti ya osvajanje Zapada, a kamoli cele lige. Kawhi je šampion, višestruki i verovatno najbolji igrač na svetu (kada igra i kada je plejof, a sada igra i sada je plejof), PG13 je just another odličan NBA igrač sa tendencijom da oscilira jako kada se lomi igra. Ovaj ritam svakog drugog dana je paklen i možda se to malo potcenjuje, moguće je da će iz celog ovog pakla izaći jednostavno ekipa koja fizički bolje podnosi napore. Beverli, Moris i Harel jesu štrokavi igrači koje bi neki trener iskusniji i malo stariji od Malouna sigurno pokušao da iskoristi. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, uini said:

 

svakako je budalasto to okarakterisati kao rasiyam

 

jel luka sere sudijama konstantno? sere, kao odlican djak spanske lige. jokic takodje + flopuje diki stajl

sto je sve deo igre, kao uostalom i trashtalk za vreme ili posle tekme

 

to je kao da neko ovde krene da optuzuje ljude da su rasisti zato sto ne vole igru chris paula ili hardena

 

evo tjarksa rasiste>

https://www.theringer.com/nba/2020/9/3/21419794/chris-paul-oklahoma-city-thunder-game-7-loss

Nisam uopste ni rekao da je neko rasista, previse se olako koristi ta rijec.

Samo sam se nadovezao na ovo oko Klipana i ne mogu da se slozim sa tim

 

Pa ja sam prvi ovdje pisao da Jokic a posle i Doncic previse pricaju sa sudijama, Jokic bas bacaka ruke a recimo da sam saigrac Vucevica gadjao bi ga loptom i radile bi pesnaje jer lik konstantno mase rukama trazeci loptu. To me uzasno nervira.

Ipak Jokic ili Doncic ne rade nesto sto MJ, Kobi, Lebron i ostali nisu radili, samo mozda vise se smije pricati o tome jer su ipak Jokic i Doncic.

Kobi je znao toliko da serucka sudijama, da mlati rukama trazeci faul pa i da ih napusava, isto kao i MJ a Lebron isto tako pretjera.

Opet na to gledam, mnogo batina dobijaju tokom meca i to je kao neki refleks

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Princeton said:

"Sampionski igraci" - nisam mislio iskustva u osvajanju titule, nego sampionskog mindset-a. Samo vide trofej, i sve im drugo stoji na putu do tog cilja. Licno volim te energicne igrace, koji imaju zicu, vatru u ocima. Bez toga mentaliteta tesko do titule.

Ali ni to ne mogu vezati za njih. 

Cak bi prije rekao da Boston ili Majami imaju to prije nego Klipani osim Kawhija.

Lejkersi imaju igrace sa tim ali se pojavljuju povremeno

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Koje veze ima tough guy sa prosecnim?
Beverley jeste tough guy koji je sve stekao svojim radom, bio 13 prase u OLY rezerva Teodosicu, igrao po Rusiji i usao na mala vrata u NBA.
Covek je kvalitetan 3&D igrac koji nece da bezi od bilo koga pa makar taj bio za 3 glave visi kao sto je prosle godine jurio Duranta u GSWvs Lac seriji.
Pored toga je i prljava njuska koja je sjebala na najodvratniji nacin sanse OKC da uzmu bilo koju titulu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ma dobro, ne mogu da cenim igrače poput Beverlija ili Brusa Bovena kod kojih se užasno precenjuje odbrana jer su opasni po onoga koga čuvaju i ne libe se da to saopšte. Kawhi, George su opasni defanzivci. Ali ovo je već offtopic. Poenta priče je da Denver definitivno može da igra sa Klipersima.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, freethrow said:

 Poenta priče je da Denver definitivno može da igra sa Klipersima.

 

što je najzabavnije, denver je ekipa koja nije još blizu svog plafona a zapravo imaju sve ključne igrače mlade & potpisane na duže

njima bukvalno fale neke modifikacije u sidekicks departmanu + i mpj i bol bol su rukiji koji tek treba da se profilišu

 

možda i najuzbudljivija ekipa za naredne sezone kako sada stvari izgledaju a kao što kažeš i sada mogu da se kantaju sa najjačima

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, uini said:

 

što je najzabavnije, denver je ekipa koja nije još blizu svog plafona a zapravo imaju sve ključne igrače mlade & potpisane na duže

njima bukvalno fale neke modifikacije u sidekicks departmanu + i mpj i bol bol su rukiji koji tek treba da se profilišu

 

možda i najuzbudljivija ekipa za naredne sezone kako sada stvari izgledaju a kao što kažeš i sada mogu da se kantaju sa najjačima

Ovo mi nikad nije bilo jasno, koliko takvih ekipa je bilo i bice? U NBA jedna sezona je mnogo, koliko stvari mogu da se okrenu na bolje ili gore.

Najbolji primjer je OKC, sjecam se price posle finala sa Majamijem, mladi su, jos nisu dostigli svoj plafon i sta bi posle? Ode Harden, ode Ibaka, ode KD, ode Wbrk.

 

Mogu oni da budu mladi koliko god ali recimo Klipani iskristalisu ekipu, Lejkersi nekako dodaju klupu pa onda GS nekog dovede, Dalas okruzi Luku sa dobrim igracima itd itd i eto oni su tu nedje naredne 2-3 sezone kao neki pretendenti i onda dodje neko nezadovoljstvo, povreda ili ko zna sta i od tog plafona ostade samo sta bi bilo kad bi bilo.

Sad je vrijeme, mogu i sa Klipanima i sa Lejkersima. Imaju svoje prednosti i nedostatke, kao i ostali a iako su mladi imaju iskustva, odigrali su dosta neizvjesnih utakmica, utakmica sa velikim ulogom

Edited by Miki28
  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

U sustini, ne mogu da kazem nista lose protiv Kawhija Leonarda i PG-Rajica. Realno gledano imaju argumente i za gotiviti ili ne, ali su u sustini obojica neutralci. Kawhi posebno. George je zadnjih par godina iskulirao da divlja i dosta se steka. 

 

  Morris je nekad bio super lik (Marcus) , bata je tad Kiffacha pravio probleme, i onda kao da su zamenili identitete. Beverley jbg sve se zna, Trezz se takodje previse kurci ali ipak je zasluzeni 6th man.... Zupac super lik, Shamet super lik isti Vaso Micic, Dzamajkl bas dobar (imali smo ga u fantaziju jedne godine) , Redji DJekson okej, nista spec, Lu isto divljina i neutralac kao Harden. 

 

  ----

 

    Poenta je da u danasnjem NBA nijednom igracu nije 'sigurna' titula pa i u karijeri. Svasta se desava

Link to comment
Share on other sites

@delgado tako je. Ja sam prvi mislio da se Majami nece zaustaviti na 2 titule, ubijedjen sam bio da ce biti 4-5 vezanih.

Onda kontao da ce Klipani biti next big thing jer se Okc mucila sa povredama a umesto njih dodje GS i krenu dominacija i prestade neocekivano, Toronto to iskoristi.

Sad odjednom glavni favoriti iz LA, sve se mijenja brzo

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

I ja sam odustao od narativa ''njihovo vreme tek predstoji'', nevezano za Denver, jednostavno je previse dobrih timova slicne jacine, tj zvezde su dobro disperzovane, tako da mora da se juri titula sad i odmah. Prostora za cekanje ima jos kod Dalasa i to je to, Denver je ekipa koja je zapravo u slicnom sastavu sasvim dovoljno dugo da se vidi ko sta moze. 

Cak i za PO konkurencija je na Zapadu strasna, ne bi me cudilo da recimo Dalas ne napravi znacajan iskorak sledece godine. PHO je pokidao babl i izgledali su nikad bolje i sta dalje? Minesota sa KATom i Diandjelom, da li mogu do PO? Zato SAS i SAC tenk na maksimalan broj obrtaja sledece sezone, sve drugo nema poente. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Mozda na istoku se i moze primijeniti to "njihovo vrijeme tek ide" jer je lakse do PO ali na zapadu je tesko krljanje i sve ce biti teze i teze doci do PO.

Sledece sezone se vraca jedna ozbiljna ekipa u GS, koja ce pucati i na titulu a vidjecemo sta nas ceka sa Finiksom, Minesotom.

Masa dobrih igraca ce htjeti da ide u LA, da ide u GS, da ide kod Luke. To je ono i sto cini NBA ligu toliko zanimljivom, sve se moze promijeniti preko noci.

Eto, AD prsne na Lejkerse i zapali i od favorita za titulu odose u borbu za PO

Link to comment
Share on other sites

  • nlavrnja featured and unfeatured this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...