Jump to content

NBA 2019/2020 - North remembers


Squabbit

Titula  

57 members have voted

  1. 1. Titula



Recommended Posts

25 minutes ago, Drakaris said:

 

Kako je Ajverson outlier, ako ima 6-7 sezona oko 24 suteva?

 

pisao sam o načinu na koji je igrao + koliko je igrao = pa u tom smislu nije za referisanje, mislio sam da je jasno

 

koliki je prosek šuteva glavnih igrača tih godina kada je iverson imao 24?

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Malkolm Brogdon said:

Pa nikako ne mozes da poredis timski i individualni sport. Sta je tacno mogao Lebron da uradi protiv Karija i Durenta u 2 godine u finalu?

Slažem se da nije najsrećnije poređenje, ali je pomenuto u kontekstu neprikosnovesti koja se u jednom trenutku nasmešila Federeru, pa nestala sa afirmacijom Nadala i Đokovića, a nikada dovodila u pitanje u slučaju Jordana. Pomenuo bih neki drugi kolektivni sport, da u njemu postoji ikona poput Jordana. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, Drakaris said:

Za 50 godina ce svet imati preko 10 milijardi ljudi, finansijski stabilniji koji ce moci da se okrenu sportu. Znaci mnogo vise ljudi i igraca u opticaju sporta. Znaci i vise sansi da se pojavi neki robot-covek za kosarku.

 

Ako taj igrac bude radio strasne stvari, tipa 50% za tri, DPOY, sto ga ne bih smatrao najboljim?

Pa jel Majkl imao jacu konkurenciju od Karija i Durenta u GS-u?

Kako je Ajverson outlier, ako ima 6-7 sezona oko 24 suteva?

Jeste. Potcenjuju se Džordanovi protivnici mnogo, to upravo pokušavam da kažem.

Kontra pitanje, je li Lebron do finala nekad igrao protiv ozbiljne ekipe? Evo ja ne mogu da se setim

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Milos 3.14 said:

Jeste. Potcenjuju se Džordanovi protivnici mnogo, to upravo pokušavam da kažem.

Kontra pitanje, je li Lebron do finala nekad igrao protiv ozbiljne ekipe? Evo ja ne mogu da se setim

Ovdje te ni ja ne mogu odbranit😀

 

Detroit 2007, Boston '08, Indijana '12 i '13 i Hjuston,Klipani '20.

E da, tu su i Cikago sa Rouzom pa i matori Boston, mislim da je to islo u 7 meceva

Edited by Miki28
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, uini said:

 

pisao sam o načinu na koji je igrao + koliko je igrao = pa u tom smislu nije za referisanje, mislio sam da je jasno

 

koliki je prosek šuteva glavnih igrača tih godina kada je iverson imao 24?

Ono sto sam hteo reci i da odbranim tezu Ekstremu je da igraca nista nije sprecavalo da uzima veci broj suteva i pored manjeg broja poseda tima. A evo, ispalo je da imaju cak 3 igraca, a mozda je postojalo i jos. Danas ljudi imaju vise poena zbog boljeg procenta i veceg broja suteva za 3 poena, a ne slabije odbrane.

 

2 minutes ago, Milos 3.14 said:

Jeste. Potcenjuju se Džordanovi protivnici mnogo, to upravo pokušavam da kažem.

Kontra pitanje, je li Lebron do finala nekad igrao protiv ozbiljne ekipe? Evo ja ne mogu da se setim

Nije igrao. Koliko znam LeBronu se najvise zamera na broju titula, a tu se nesto pita i druga konferencija, jel tako?

Kontra pitanje, koji tim devedesetih sem Cikaga je bolji od GS-a?

Link to comment
Share on other sites

Ne 'potcenjuju' se Jordanovi protivnici u apsolutnom, nego iskljucivo u relativnom smislu - u poredjenju sa zlatnim deckima iz GSW, sto je sasvim normalno&opravdano zbog svega sto smo videli/culi i cemu smo svedocili. 

 

Zaista mislim da se tesko moze pricati o bilo kakvom pravom potcenjivanju igraca iz 90-ih, posto je svaka&svacija top20 lista ili diskusija pretrpana upravo imenima koja su igrala u tom periodu, a takodje je jos uvek prilicno uvrezen stav medju ljudima neke srednje generacije koji kao ozbiljnije prate da su 90e peak kosarke, kako u NBA, tako i kod nas.

 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, SteveFrancis#3 said:

, a takodje je jos uvek prilicno uvrezen stav medju ljudima neke srednje generacije koji kao ozbiljnije prate da su 90e peak kosarke, kako u NBA, tako i kod nas.

 

 

ma dobro, te ljude cepa nostalgija za mlados' iz lučana + za tim stilom košarke koji im se više dopadao

 

ja kada razmišljam (lol patku ja razmišljam) o tim nekim pikovima, volim da mislim na određene ekipe i to ne obavezno titulaške ali naravno, celticsi 86, show-time lakersi,  bullsi u nekih 4 od 6 šampionskih  iteracija, spursi ono kada su dobijali i gubili od majemija, dubsi - nabrajam sad iz glave, da ne misli neko da izbegavam neke ekipe namerno, sigurno ih ima još toliko

 

hoću da kažem, ti timovi čak nisu ni igrali isti basket kao 90% lige u to vreme

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Takeshi_Kovacs said:

 uini, pod dejstvom narkotika, 

 

uff, dobro zvuči ali je isto kao i 90ies bball, ostalo u drugom veku 🙃

 

edit i nisam ga stavio na drugo mesto liste već tvrdim da uz neki izvrstan učinak ima šanse do kraja karijere da bude drugi.

Edited by uini
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, SteveFrancis#3 said:

Ne 'potcenjuju' se Jordanovi protivnici u apsolutnom, nego iskljucivo u relativnom smislu - u poredjenju sa zlatnim deckima iz GSW, sto je sasvim normalno&opravdano zbog svega sto smo videli/culi i cemu smo svedocili. 

 

Zaista mislim da se tesko moze pricati o bilo kakvom pravom potcenjivanju igraca iz 90-ih, posto je svaka&svacija top20 lista ili diskusija pretrpana upravo imenima koja su igrala u tom periodu, a takodje je jos uvek prilicno uvrezen stav medju ljudima neke srednje generacije koji kao ozbiljnije prate da su 90e peak kosarke, kako u NBA, tako i kod nas.

 

Potcenjuju se u smislu što se Lebron automatski poredi sa Džordanom, a svi oni se preskaču jer je MJ dokazano bolji. Čist marketing sve jasno, ali nema mnogo smisla. Zato i ona analogija sa tenisom. Niko nikad neće reći da je Vavrinka bolji na 🐐 listi od Vilandera, a možda bi trebalo.

@ Drakaris ekipa gsw sa Durantom je jedna od najboljih u istoriji. Lebron se malo sakrio pod taj kišobran pošto su to 2 finala od 9 i predstavlja se kao da je stalno igrao protiv supertimova, a u realnosti je imao otvoren put do finala skoro svaki put i vrlo često i u finalima imao dosta bolju ekipu. Takodje ne mislim da je LBJ I Kari mnogo lošije , ako je uopšte lošije od Kari/ Durant

Da se razumemo, meni je LBJ uz Kobija najbolji igrač u poslednjih 15-20 godina, skidam mu kapu za prvih par godina u Klivlendu i za onaj preokret od 1-3, ali sve drugo je imao i timove i resurse za bolje.

 

@Miki sve si rekao, komedija od ekipa, morao si da uključio i ovogodišnji babl

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, uini said:

 

ma dobro, te ljude cepa nostalgija za mlados' iz lučana + za tim stilom košarke koji im se više dopadao

 

ja kada razmišljam (lol patku ja razmišljam) o tim nekim pikovima, volim da mislim na određene ekipe i to ne obavezno titulaške ali naravno, celticsi 86, show-time lakersi,  bullsi u nekih 4 od 6 šampionskih  iteracija, spursi ono kada su dobijali i gubili od majemija, dubsi - nabrajam sad iz glave, da ne misli neko da izbegavam neke ekipe namerno, sigurno ih ima još toliko

 

hoću da kažem, ti timovi čak nisu ni igrali isti basket kao 90% lige u to vreme

 

Ma ima tu jos timova, Sunsi u Nashovim MVP sezonama kao sustinski tezak novelty, pa Dallas iz istog perioda... To su ekipe koje su objektivno igrale i lepu i prilicno efikasnu kosarku. Kako god, ono sto zelim reci je da nije potrebna neka ekstenzivna analiza da se vide neke ocigledne stvari, poput toga da su i danasnji i NBA 90ih znatno iznad onoga sto se igralo pocetkom 00's, da je percepcija top igraca sasvim drugacija danas u odnosu na devedespetu i slicno. Mnoge tendencije u ovoj eri mi se zaista nacelno ne svidjaju (ortacko udruzivanje u lovu na prstenje, drzanje fransize kao taoca od strane najboljih igraca, fetisizacija prstenja kao takvog, bestidno sudijsko prezasticivanje najpopularnijih igraca kao cista komercijalizacija...), ali uz sve te stvari kojih je (vecim delom) Bron i olicenje, opet ne mogu da skapiram da ti ne vidis da je on #2 van razumne sumnje i da ti to treba dokazivati u posebnom dokaznom postupku.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, SteveFrancis#3 said:

 

Ma ima tu jos timova, Sunsi u Nashovim MVP sezonama kao sustinski tezak novelty, pa Dallas iz istog perioda... To su ekipe koje su objektivno igrale i lepu i prilicno efikasnu kosarku. 

 

ma nemam ja problem da lebron bude vođa drugog tiera, sve dok se ne ubacuje u čupri sa mikeleom. al jebeš to

 - dodao bih od tih netitulara i sunse iz valjda 93e (kada su igrali finale), kingse početkom 2iljaditih

Link to comment
Share on other sites

  • nlavrnja featured and unfeatured this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...