Jump to content

NBA 2019/2020 - North remembers


Squabbit

Titula  

57 members have voted

  1. 1. Titula



Recommended Posts

6 hours ago, Marej21 said:

Ne znam ni sam sto ih nekada pogledam kada su kao pokvarena ploca. A vrlo je upitno i poznavanje kosarke kao igre kod dosta njih. Aj sto navijaju za Lejkerse, veliki klub, institucija, kao 90% Srbije sto navija za Zvezdu ili Partizan. Razumem i da Lejkersi donose ogromne pare i popularnost, da su to najgledanije emisije na svetu u vezi NBA. Ali Pobogu toliko odvratan eticki nihilizam, toliko sto svesno, sto podsvesno potcenjivanje tima koji je preokrenuo 1- 3 protiv Klipersa. Razumem ja i da trolaju radi gledanosti, da prave show ali daj pokazi malo respekta. Cak i ono sto procede kroz zube neku pohvalu Denveru izgleda izvestaceno i preko kurca. Realno ne samo sto je Denver njima ko nama Radnicki iz Nisa, tj mozda i ko Sloboda iz Uzica ali ako momci igraju ko nenormalni vec koliko utakmica nije mi jasno kako im ne dodje iz dupeta u glavu da je Denver ovakav sada brutalno zajebana ekipa. Onaj Skip trola za sve pare i aj ok prave show ali kako ga nije sramota da daje Denveru "komplimente" tipa " no joke" ili " decent team". Pazi ti ludilo u njegovom penzionerski izlapelom ceonom reznju. Momci 3 puta iz velikog minusa dobijaju glavne favorite za titulu i on njima kaze "pristojan tim" ili kao u fazonu ok nisu sala. Pazi ti drkaju na Kliperse i dodju Kanadjanin i Srbin i 3 puta se vracaju iz mrtvih i izbacuju ih. Realno da su Marej i Jokic hipoteticki Ameri dizali bi ih u nebesa. Itekako ima veze sto 2 glavna igraca Denvera nisu Ameri i vec ih opasno svrbi da im ne sjebu idola. Ja mislim da bi onaj Nik doziveo 2 vezana srcana i dobio bi cir na zelucu da mu Denver sjebe Lebrona 😆

 

Kakav Radnicki iz Nisa, kakva Sloboda iz Uzica?

 

Ne funkcionise tako NBA. Da funkcionise, titule bi mahom osvajali klubovi iz NYC, LA i tako tih velikih centara. Sta je Cleveland naspram NYC, Miamija ili LA? Bili su u 4 uzastopna finala jer su imali Jamesa. Oklahoma je u jednom trenutku imala Westbrooka, Hardena i Duranta, a sta je Oklahoma naspram LA ili NYC?

 

NBA je potpuno drugacije uredjena od Evrope. To sto 90% Srbije navija za te klubove je posledica toga sto je tamo 90% novca i 100% trofeja, a za razliku od Spanije u Srbiji je sve osim glavnog grada mrtvo. U EL su stalno najbolji Real, Barcelona, CSKA, jer oni stalno imaju najvise para. U NBA je nemoguce imati stalno dobar tim, zato ljudi navijaju za igrace, a ne za timove, pa se sa Miamija saltaju na Lakerse i sa Toronta na Clipperse.

Edited by goldberg
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

U NBA ne postoje ni "tradicionalni centri", ni "manje sredine u provinciju". Postoje fransize koje su marketinski paketi. Igrace i u selo u koje se nikad kosarka igrala nije samo ako cijela prica moze da pokrije listu uslova koji garantuju obrt, smisao ulaganja i vecu zaradu od prethodne lokacije.

90-ih su na Zapadu dominirali Sijetl i Finiks, a Klipersi i Voriorsi su bili najvece kante za napucavanje. Danas Sijetl vc odavno ne postoji, a Voriorsi i Klipersi godinama figuriraju za sam vrh na Zapadu. I nema tu nimalo sentimentalnosti.

Jedino "tradicionalno" rivalstvo je Lejkersi - Boston, sve ostalo je relativno i zamjenjivo.

Sto se tice velicine i znacaja gradova onda bi u NBA decenijama vladala "velika petorka" NY, LA, Cikago, Fila, Detroit, ali to jednostavno tako ne funkcionise.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...