Jump to content

Kafana pod obručima


Kronostime

Recommended Posts

12 hours ago, Crni Bombarder said:

Odavnotm zelim da vas pitam:za spotove kojeg benda/izvodjaca/ice smatrate da su najzanimljiviji,najkvalitetniji..jednostavno jednom recju - najbolji?
Podrazumeva se da cemo svi makar malkice da favorizujemo omiljene bendove ili izvodjace,ali bas bih voleo da procitam misljenja o njihovoj video produkciji. Ako moze bez navodjenja jednog uradka,vec da neko ima citav niz,lepezu sjajnih spotova.

Meni su na vrhu liste definitivno Peppersi. Njihove video klipove smatram originalnim,zanimljivim..veoma su raznovrsni i plod su saradnje sa velikim brojem razlicitih reditelja. Veliki plus (u mojim ocima dakako) je sto su liseni seksa,seksizma,golotinje i uopste im se u spotovima retko pojavljuju zene..ok,to moze da se uzme i kao minus,ali oni od starta imaju takav stav i drze se kursa sto je za rispek'. 

Evo jednog kojeg sam sasvim slucajno odabrao veceras jer nisam odavno slusao ovu stvar
 


 

 

 

Luca Carboni - Colori

Indochine - Tes yeux noirs 

Noir Désir - Le Vent Nous Portera

Tiromancino - La Descrizione Di Un Attimo

Tiromancino - Per Me È Importante

Tiromancino - I Giorni Migliori

The National - 'Light Years'

The National - Fake Empire

Samuele Bersani - Giudizi universali

The Cranberries - Dreams

The Cranberries - Zombie

Bryan Ferry - Slave To Love

Black - Wonderful Life 

...

Edited by MoonlightShadow
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 

Sinoc sam imao lud san, stojim ja u svojoj sobi gde sam proveo detinjstvo. Dolazi jedna osoba(nisam ni skontao da li je musko ili zensko) i samo odjednom iskoce zmije. Ja sam ih prebrojio cetiri, mozda ih je bilo malo vise. Ta moja vrata su uokvirena staklom tako da sam gledao kako se krecu i gledao da ih ne pustim u predsoblje. U jednom trenutku sam skontao kako jedna zmija udara glavom o zid i kako hoce mozda da ne dodje do mene, ali da izadje iz moja cetiri zida. Sledeca stvar koju ja radim, spustam se sprat nize do rodjaka i cekam da ''prodje oluja''. Dosta stvari mi je ostalo u magli i samo se toga secam. Ustajem oko 3 izjutra i odmah se setim pesme i ovog spota iako sam ga pustao samo par puta. Mozda sam dvadesetak minuta bio budan, pa sam ponovo lego da spavam. Ustajem pre par sati i sta cu krenem da se bavim analizom tekstom i spota. Za sada ne postoje neke jace veze od toga sem sto je moja soba postala Nest of Vipers, ali ima tu druge stvari. Pre svega plavusa u spotu kao sto se moze videti iz prilozenog, ali to se vise odnosi na moje srednjoskolske preferencije kada sam bio taj koji je govorio ''Plavuse pre crnki''. Citajuci tekst i sta su autori hteli da kazu, upucuju bas tamo i gde mogu da se identifikujem tj zapravo sam suprotno od toga. Znaci san nije bio prosto bezanje kako bi se sacuvalo svoje dupe kao sto deluje na keca. To je vise neprihvatanje tudjih pravila i usvajanje tudjeg ponasanja koje moze meni itekako da steti kao individui. Kroz tekst se provlaci lojalnost koja se kupuje i prodaje. Drugar mi je rekao da sam se menjao i da sam skakao iz jednog zivotinjskog oblika u drugi, a da svoj novi oblik imam poslednjih 18 meseci kada sam kroz neku posalicu dobio novi nadimak od drugara koji mozda u pocetku nije imao smisla sem sto sam nosio duks te boje. Mozda prvih par meseci nisam bio toliko konkretan jer sam odbijao da prihvatam nadimak koji me je smarao, kasnije mi je kliknulo glavi i znao sam sta treba otprilike da radim sto je uticalo na promenu moje licnosti u drugom smeru. Nisam zmija, ali sam svakako opasnost po ljudsku okolinu. Po forumasku zajednicu i ne bas, zapravo kod svih ljudi do kojih doprem sam manje ili vise gotivan. Ovo mozda treba da shvatim kao poruku da ja ne trebam da budem u simbiozi sa zmijama, iako spot Alice In Chains u jednom kadru bas to porucuje da treba da radim. Ili mozda da treba da se drzim svoje duhovne zivotinje ako do tog susreta dodje, jer nije sve crno na belo. Nedavno sam imao susret sa jednom zmijom i nakon svega doslo je do toga da sam upao u masinu i dobila je ocekivane reackije, cim su se emocije smirile i izasao sam iz sablona doslo se do toga da se ona mene malo plasi. I moj stil pisanja pod uticam besnije muzike koju slusam se itekako promenio. Drugacije tumacenje svega napisanog je svakako dobrodoslo, jer drugi ljudi mogu da vide ono sto ja trenutno ne mogu ili cu mozda u nekom trenutku videti. Mozda cu i ja moci jos neki detalj da iskopam, pa da se bolje sve poveze. Molim vas nemojte onelinere samo kako bi me spustili.😄

 

Da navedem jedan malo vise vulgaran primer.

 

Spoiler

Jednoj likusi sam pre nekoliko dana napisao da je Boginja, ali da svaki muskarac koji hoce kratkorocno da konzumira Boginju zasluzuje od Zevsa da dobije grom u dupe. Ako ona to zeli, onda pretpostavljam da ne vaze ista pravila. Mozemo odmah steci utisak o cemu je rec, ali glavna poenta je da je mediokritet povlaci na dole i da sam zato napisao to sto sam napisao. Kada se takvom likusom povremeno bavim, znaci da je po nekim parametrima koje ja vrednujem je bas dobra, pored svih njenih vidljivih mana, zbog cega je vredna moje paznje i da postoji kod nje veliki disbalans. Kapiram posto sam napakovao neke barijere u tekstu da nece to da vidi, ali neka se jos malo rostilja.

 

Moracu da nadjem neku umetnicu, zivota mi.

 

Autoplay mi je nabacio Slayer, pa moram da ga turim u spojler jer me dobro vozi iako je pesma klasika.

 

Spoiler

 

 

  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

Quote

“Dad, will they ever come back?"

"No. And yes." Dad tucked away his harmonica. "No not them. But yes, other people like them. Not in a carnival. God knows what shape they'll come in next. But sunrise, noon, or at the latest, sunset tomorrow they'll show. They're on the road."

"Oh, no," said Will.

"Oh, yes, said Dad. "We got to watch out the rest of our lives. The fight's just begun."

They moved around the carousel slowly.

"What will they look like? How will we know them?"

"Why," said Dad, quietly, "maybe they're already here."

Both boys looked around swiftly.

But there was only the meadow, the machine, and themselves.

Will looked at Jim, at his father, and then down at his own body and hands. He glanced up at Dad.

Dad nodded, once, gravely, and then nodded at the carousel, and stepped up on it, and touched a brass pole.

Will stepped up beside him. Jim stepped up beside Will.

Jim stroked a horse's mane. Will patted a horse's shoulders.

The great machine softly tilted in the tides of night.

Just three times around, ahead, thought Will. Hey.

Just four times around, ahead, thought Jim. Boy.

Just ten times around, back, thought Charles Halloway. Lord.

Each read the thoughts in the other's eyes.

How easy, thought Will.

Just this once, thought Jim.

But then, thought Charles Halloway, once you start, you'd always come back. One more ride and one more ride. And, after awhile, you'd offer rides to friends, and more friends until finally...

The thought hit them all in the same quiet moment.

...finally you wind up owner of the carousel, keeper of the freaks...

proprietor for some small part of eternity of the traveling dark carnival shows....

Maybe, said their eyes, they're already here.”

 

 

 

Quote

When rivers flooded, when fire fell from the sky, what a fine place the library was, the many rooms, the books. With luck, no one found you. How could they!--when you were off to Tanganyika in '98, Cairo in 1812, Florence in 1492!?

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...