Jump to content

Kafana pod obručima


Kronostime

Recommended Posts

56 minutes ago, gggggggg said:

 

 

a ovaj lik sto nikad nije cuo za universal nation :ajme:

 

šta znam, nisam ni ja čuo nikad. a traka je kao i pola ovih ponuđenih baš baš pop. nije ovo neka trens muzika 90ih, koliko tv trens 90ih. imo.

 

50 minutes ago, SteveFrancis#3 said:

Ma nemoj me jebati, u kom svetu je CJ Bolland - Camargue trance... bozemesakloni... Mislim traka je legendarna, bas sam je pre nekoliko meseci stavljao ovde, ali ovo je cisto krivotvorenje

 

cj bolan (d) se kretao tada kada je bio super-popularan negde između tadašnjeg trensa i tehna, nije baš bilo jasnih odrednica. acid zvuk je to sve spajao. meni su i on i taj hardfloor, pop-heroji prve polovine 90ih baš onako, bezveznjikavi.

 

žao mi je jer je bilo vrhunskog trensa početkom 90ih, pre goa zvuka. i to sam i očekivao a ne ovaj uglavnom pet pop boys

mada ima par dobrih tjuna

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, We lose every week said:

NBK je to napisao kao da lik maltene nije čuo za...šta ja znam "Dark side of the moon" ili "Sgt Pepper's lonely hearts club band"......if you catch my drift.

 

ako sam vec ja znao traku, nema izgovora da je on ne zna. pogotovo sto se bavi muzikom. nije slucajno tu.

 

to je kao da tebe pitaju ko je trener west hama, a ne znas kao navijac kluba.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, đubrivo. said:

cj bolan (d) se kretao tada kada je bio super-popularan negde između tadašnjeg trensa i tehna, nije baš bilo jasnih odrednica. acid zvuk je to sve spajao. meni su i on i taj hardfloor, pop-heroji prve polovine 90ih baš onako, bezveznjikavi.

 

Nisam pisao o kompletnom opusu ili inspiracijama, komentar se odnosio iskljucivo na taj jedan track (Camargue) koji, sto se mene tice, nema sta da trazi u videu posvecenom '90's tranceu'

 

Sto se tice ove opaske za pop heroje - pop su i Your Love i You Don't Know Me i My Feeling i Call On Me pa to ne znaci da nisu oltajm klasici i apsolutni bangeri. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, SteveFrancis#3 said:

Sto se tice ove opaske za pop heroje - pop su i Your Love i You Don't Know Me i My Feeling i Call On Me pa to ne znaci da nisu oltajm klasici i apsolutni bangeri. 

 

your love je prodigy? to nije bilo forsirano na mtvu ali jeste bio pop hit, kao i outer space, charlie, everybody's in the place.. pa ih nema u pregledu 90ih

 

ove ostale tri su meni lično isto kao i dyenifer lopez i britni spirs. kao da te ja ubedjujem sad da je informer a liki bum bum down proper hip hop tjuna benger. 

njemački trens je bio vrhunski od 90/91 do 94, pre nego što je psychedelic i goa zavladala scenom. kratko ali vrhunsko štivo, koje ovde uglavnom do nikako nije promovisano. kladim se da bi neki od ovih likova, koje btw ne znam, znali ponešto više od tjuna da su ponuđene one relevantnije i kvalitetnije u tadašnjem kontekstu.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...