Jump to content

Kafana pod obručima


Kronostime

Recommended Posts

3 minutes ago, RatzenStadt said:

Na sta lici slanina dobijena od zivotinje koja, bar naizgled, ima vrlo malo masti, da li ima onu ogavnu aromu jagnjeceg mesa i koliko kosta?

Bas tako - manje masna i manje kaloricna. Jos je ovo neka dobro dimljena. Mislim da je aroma jagnjeceg mesa u ovoj slanini manje upadljiva nego kad bi poredio cisto meso. Ali ja nisam bas relevantan da kazem jer jedem jagnjetinu inace. Cena je, ocekivano veca od svinjske, ne secam se koliko tacno, uzeli smo je jos zimus 🙂 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, RatzenStadt said:

 

Ma mislio sam na avramovske religije, mada je u hriscanstvu Stari zavet invalidirao Knjigu Levitsku, i svinjsko meso je dozvoljeno (bar je tako najveci broj hr. zajednica rastumacio, nisu sve).

Msm, kad kazem "slanina", podrazumevam svinjsku. Nisam ni cuo do, evo ovog dana kada si ti spomenuo", da postoje alternative. Na sta lici slanina dobijena od zivotinje koja, bar naizgled, ima vrlo malo masti, da li ima onu ogavnu aromu jagnjeceg mesa i koliko kosta?

131426647-2905670822998825-6484400513528

 

Jagnjeca stelja - praznik za nepce i dusu.

Jos uz neki dobar ovciji ili kozji sir i rakiju.....

:default_coffee:

  • Like 1
  • Love 3
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, MilošVB said:

A jagnjeće sarmice, volite li?

Satirem, cesto ih narucim iz "Cobanovog odmora".

 

Just now, DameTime said:

Iskreno, isti problem imam kao @RatzenStadt da mi jagnjetina ima tu aromu koja uvek odbija. Ne ložim se da su praseći derivati išta zdraviji i bolji (naprotiv), ali eto. 

Zavisi odakle je janjet`na - ako je planinsko janje aroma mu je fantasticna. To ova ravnicarska precanska janjad ume da se "oseti".

:s_d:

Edited by Kronostime
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Nele said:

Meni samo ovca ima “aromu” sto me ne sprecava da je jedem 😁

"Kod Dragana" na NBG je bila odlična ovčija pljeskavica i kobasica. Ne znam da li je i dalje tako dobro.

 

Ima i ove gurmanluke koje volimo ti i ja.

Edited by MilošVB
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Kronostime said:

Zavisi odakle je janjet`na - ako je planinsko janje aroma mu je fantasticna. To ova ravnicarska precanska janjad ume da se "oseti".

:s_d:

 

Verovatno si u pravu, nisam imala prilike da probam to planinsko već samo ravničarsko. :classic_smile: 

12 minutes ago, MilošVB said:

Vruće prase > vruće jagnje

 

Hladno jagnje > hladno prase 

 

Its getting complicated!

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, MilošVB said:

"Kod Dragana" na NBG je bila odlična ovčija pljeskavica.

Nisam iz BG i samo niski rostilj priznajem 😁

 

Ko voli ovcetinu kad je u Nisu pravac u Dagi plus i naravno ovcetina ispod saca. Imaju i ovcije pljeskavice i kobasice moguce da sam nesto i zaboravio.

 

Sad septembra se posle skoro tri godine vracam u Srbiju vec sam isplanirao turneju po kafanama, necu da izlazim 😁

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

20 hours ago, DameTime said:

Uh, tek jogurt, koji trpam uz šta stignem. Bolje da ne počinjemo, razapeće me forumski kulinarski žiri što jedem Smoki sa jogurtom.

 

Smoki i jogurt su najnormalnija kombinacija.

 

Inače jogurt bukvalno sa bilo čime. Leti ću radije popiti hladan jogurt, nego bilo šta drugo. Od čudnih kombinacija, slatke palačinke i jogurt, top 3 za mene.

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...