Jump to content

Kosovo, priznati ili ne?


djole

Recommended Posts

Nikad nisam imao nista protiv da ljudi sa Kosova prodaju imanja i presele se negde u Centralnu Srbiju. Ja i jesam za to da Srbija prizna Kosovo, ali nemojmo se zavaravati da je tamo med i mleko za Srbe, zamisli da zivis negde, a da se svaki dan treba da se cimas da li ce da ti nestane stoka, masine, neko da vrsi verbalno ili fizicko nasilje nad tobom ili porodicom. 

Ono sto je ipak simptomaticno, kako je moguce da je velika vecina tih ljudi nabila guze na drzavne jasle, cesto ne radeci nista ili minimalno. 

Da se ja sad preselim u Suboticu ili Pirot, nisam siguran da bih mogao bas lako da se zaposlim u javnoj upravi. Ne kazem da treba da postoji takva prioritizacija, da radna mesta moraju da budu rezervisana za ljude sa lokala, nego mi bas bode oci kako vecina ljudi sa Kosova bas voli drzavnu sluzbu. 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Eddard said:

Kakva perkosovska zamena teza 😄

Da bas je zamena teza ukazati na licemrje onih koji su u stvari jedini koji profitiraju u celoj priči oko Kosova. Od nekih njiva i livada u Erdeču i Ćalijama i sličnim vukojebinama navatali su milione "kosovskih" para i nije im bilo mrsko da ih strpaju u džep. Ali problem je sad što  baš ne bi da gledaju i kosovske face i čuju po neku kosovsku pesmu. Jare i pare ne idu zajedno nikad. Dobili ste pare ali niste i jeftinu radnu snagu kao kad su stigli krajišnici 

Edited by Perkos2
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Perkos2 said:

Da bas je zamena teza ukazati na licemrje onih koji su u stvari jedini koji profitiraju u celoj priči oko Kosova. Od nekih njiva i livada u Erdeču i Ćalijama i sličnim vukojebinama navatali su milione "kosovskih" para i nije im bilo mrsko da ih strpaju u džep. Ali problem je sad što  baš ne bi da gledaju i kosovske face i čuju po neku kosovsku pesmu. Jare i pare ne idu zajedno nikad. Dobili ste pare ali niste i jeftinu radnu snagu kao kad su stigli krajišnici 

Ne radi se ni o "facama"  ni o "pesmama".... Upravo je problem licemerje,  ali ne onih koji su prodali u Erdeču,  Ćalijama,  Malim Pčelicama (čak i više nego u Erdeču) već upravo kupaca,  a otprilike zbog: prodali smo sve,  zagazdeli,  a ipak je "Kosovo Srbija",  i "sveta srpska zemlja" (do poslednje štale koju će dole precenjeno prodati)... Ono što se brani srcem,  ne prodaje se nizakakve novce... P. S.ako zbaš nekog Albanca koji kupuje po Toplici i ne pita za cenu,  slobodno mi javi 👍... 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Azazelkg said:

Ne radi se ni o "facama"  ni o "pesmama".... Upravo je problem licemerje,  ali ne onih koji su prodali u Erdeču,  Ćalijama,  Malim Pčelicama (čak i više nego u Erdeču) već upravo kupaca,  a otprilike zbog: prodali smo sve,  zagazdeli,  a ipak je "Kosovo Srbija",  i "sveta srpska zemlja" (do poslednje štale koju će dole precenjeno prodati)... Ono što se brani srcem,  ne prodaje se nizakakve novce... P. S.ako zbaš nekog Albanca koji kupuje po Toplici i ne pita za cenu,  slobodno mi javi 👍... 

Pisao sam već ranije ne znam da li si tad bio na forumu oko vrednosti zemlje na Kosovu i zašto dostiže velike cifre. Zato što je natopljena krvlju najboljih sinova albanskog i srpskog naroda i svaka cena koja se postigne je mala u odnosu na gubitke mladih života. Kod Albanaca je posle 1999 napravljen konsnzus da je isplativije dati milione za hektar zemlje nego da za istu pogine deset mladih Albanaca i da je opet ne dobiju. Srbi sa Kosova su istom logikom rekli bolje da uzmemo te pare nego da nam pogine deset mladih Srba a da stvar ostane na istom pa za par godina opet rat. Uz sve to pare ćemo doneti u "majku Srbiju" i nećemo nikom biti na teretu pa da nas smeštaju u hale i prihvatne centre. Doneli pare kupili zemlju napravili kuće otvorili firme i plaćaju porez na sve to ali jebiga smetaju  pesme i face, mislili su domaći da samo uzmu pare a da ne gledaju došljake i njihovu decu. Za prodaju imovine javi se ovima iz srpske liste sad je to njihov biznis, i pozuri za desetak godina javiće se neki dragusa, prebreza, blaca, tovrljani, brveniku, sponca, sekirača da pita za imanje njegovog čukundede.

Link to comment
Share on other sites

21 hours ago, Constantin said:

...odrasli na holivudskoj produkciji, samim tim, Rusi vekovni neprijatelji...

Naravno da je Rusija (ne Rusi) neprijatelj te teritorije (kao i srbende što su), ali ne zbog holivudskih filmova, nego evo sada ćemo pokazati zašto. U ostalim zemaljama Evrope i evropske civilizacije ne treba posebno naglašavati da je Rusija neprijatelj, kao na primer u Estoniji, gde su ih provalili još pre 30 godina, i oduvek, ili u ostalim delovima Evrope, gde kao što je napisao mislim Klotzen, ako nekoga proglase za rusofila, taj je završio karijeru, ne političku, bilo koju.

 

Da ne govorimo u USA, gde u nekim delovima, a pisao je covek ranije, dok se forum zvao B92, ako uđeš u pogrešnu kafanu i provale te da ti je slovenski naglasak, bićeš srećan ako prođeš samo sa batinama. Sve to sa punim pravom, jer kako je rekao onaj neki normalan Rus, možda Kasparov, Rusija, to je 1000 godina osvajačkog rata sa svima unaokolo, i 1000 godina rovarenja po Evropi, pa i po svetu.

 

E, za razliku od  svih zemalja u Evropi i svih zemalja evropske civilizacije, kao što su USA, Australija, Novi Zeland itd, na toj teritoriji gde je samo Tito sa njima znao kako treba pa nisu smeli da zucnu 40 godina, od ukupnog stanovništva, ima oko 70 do 80 posto anticivlizacijskih degenerika, i neprijatelja svakog reda i poretka, kako ih je lepo definisao mister 008 svojevremeno, koji samo čekaju da nađu bilo šta ili bilo koga čemu ili kome bi aplaudirali, i divili mu se, samo ako rovari po evropskoj civilizaciji i podstiče haos.

 

Zato je na tom mestu Rusija neprijatelj samim svojim postojanjem, a ne mora čak ništa ni da radi, kao što je Dejo pitao, šta to Rusija radi bla bla. Ništa ne mora da radi, dovoljno je da postoji i svojim postojanjem ih podstiče da ispoljavaju svoju pravu prirodu, što je da lude (videti sve medije i sve društvene mreže isl).

 

Isto važi i za ostalo slično što rovari po civilizaciji, (lokalne travestije kao popovi i patrijotski telektualci i elita buzdovana na stranu) kao što je bio izbor Trampa u USA, čemu su te mase degenerisanih isto aplaudirale. Aplaudirali su oni masovno i Osami bin Ladenu, aplaudirali su debelom iz S. Koreje, aplaudirali su čak i svemircima. Jesu, jesu. Na premijeri fima Dan nezavisnosti umesto da gleda film, neki degenerik je sve vreme šarao po platnu laserskim pokazivačem, a scena kad svemirci unište Belu kuću je dočekana aplauzom i ovacijama bar pola onih koji su bili u bioskopu. Takvi su oni.

 

A sve je to zato što su i oni samim svojim postojanjem neprijatelji civilizacije, što čak i ne kriju. Kako ne kriju, pa njihovi "patrijotski telektualci" i druga "elita gora od rulje" se hvale kako je to tu umesto da se ugleda na bolje, i prihvata od njih, bilo neprijatelj civilizacije pre svih. Kaže, jos od 1990/91 su se oni prvi i jedini opirali novom svetskom poretku, liberalizmu i globalizaciji, kad čak ni Rusija to nije radila (zbog čega su i zguženi 99, samo nisu kako treba, pa se opet uskopištili) i tako davali loš primer sličnim degenericima po svetu, time što postoje. Čega se pametan stidi, time se budala je li ponosi.

 

Eto, nadam se da je sad malo jasnije.

  • Like 1
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

Jbg aneće se da je glavni problem razlika u ceni ? Perkos nije objasnio kako se kupuje zemlja na Kosovu. Milioni, može, ako si u prvom redu do, to se prvo kupi, ostalo iza, za smešne pare, i to ako hoće da ti daju. Mnogo je uzurpirane imovine koju ne možeš da povratiš, uprkos papirima kojima dokazuješ vlasništvo.

 

Iz ličnog primera....ženin ujak je imao kuću na "Sunčanom bregu" u Prištini. Zbrisao je, star i poprilično bolestan, za BeGe zajedno sa vojskom, u ta tri dana, i nakon nekog vemena su ga pronašli Albanci koji su se uselili u njegovu kuću. Rekli su mu, ti si star, bolestan, smestio si se tamo, da ti damo 50 000 DM ti i onako nećeš da e vraćaš ovamo. Kuća oko 250m2 i plac više od 10 ari. Matori se uskopištio pa rekao 500 000 Dm ni pfening manje....preganjali se oni tako godinama, zamenile se DM  u €, ali svako je držao svoju cenu. Pokušavao je da ih iseli matori, ali su ga u Prištini uvek za nešto driblali i on je bio na kraju živaca. Podigli su uzurpatori cenu na 100 000 €, ali matori je podigao na milion. Onda su mu rekli telefonom da mu kuća baš nešto i ne vredi i da dodje u Prištinu i da ima mesta dogovoru. Otišao matori do svog placa i kuće, u dogovorenom danu, plac je tu, ali je kuća nema. Nema nigde, ni krova, ni zidova, samo mestimični ragovi temelja....dalji tok razgovora njihov nije baš nešto bitan. Matori nije imao dozvolu za kuću, ali je plac bio njegov i u Katastru mu kažu..."pa nema ovde kuća".....posle nekoliko meseci, umro čovek. Starost, bolest ili tuga zbog ovoga...ne znam.

 

Ima puno primera, nisu svi kafanski ljudi koji se naliveni brljom čepe i utransu padaju na Vidovdaaaan....

A vi što ne podnosite Perkosa, zamislite još stotinak 'iljada Perkosa u vašem gradu....propali bi načisto....:classic_biggrin:

 

Da ne bude zabune, zbog prethodnoh pasusa...Perkos je sjajan čovek, dobar drugar i odličan za društvo. Preko foruma sam ga upoznao, a onda i uživo...možda je malo sirov :s_d:, ali oprezniji bi rekli karakteran, i znam da je s rukama u džepovima otišao u prestonicu i živi i radi pošteno. To je ukratko.....

Link to comment
Share on other sites

Neko je prosao bolje neko lošije neko užasno, mogao bih kilometre da ispišem samo za situacije meni poznate. Poenta je da je svaki Srbin na Kosovu još od 1974 mogao da proda svoju imovinu za pozamašnu svotu. Neko je to iskoristio i još tad prešao negde u centralnu Srbiju, neko posle 1981 ali najveći deo nije o tome uopšte hteo da razmišlja. Onda je 90-tih uveden zakon kojim se zabranjuje trgovina nepokretnostima između Srba i Albanaca na Kosovu.  Posle rata 1999 nastupa nova situacija, prognano je najmanje 200000 ljudi i uglavnom uzurpirana njihova imovina. Prve dve godine nije skoro bilo moguće povratiti imovinu a prodaje su bile retke tj ako je neko našao ekipu koja ce uzurpatora da zamoli da izađe iz kuće koju je uzurpirao pa onda da se uz pomoć ekipe nađe kupac i proda. Negde od 2002 kreće ono o čemu sam pisao,Albanci kreću masovno sa da nude jake cene za kupovinu i onda kreće i jača prodaja. Naravno nisu sve lokacije iste i nemaju istu cenu pa neko dobije 50000 za ar a neko ni 5000 za ar. Tržište što bi se reklo. U to vreme radio je i neki sud međunarodni koji je rešavao sporove vrlo efikasno ali uglavnom u gradovima, za seoska područja važila su neka duga pravila. I danas ima Srba koji ne bi prodali ji za milion a ima i onih koji samo čekaju dobru cenu. Pare koje su dobijene tom prodajom 95% su ulozene u centralnu Srbiju a jedno 3% u Crnu Goru. Ima i porodica koje su otišle u BiH i Makedoniju uglavnom Goranci pa na njih isto ide jedno 2%. 

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Milenko Puzigaca said:

Pa eto, upravo si prepoznao najveći problem. Neprestano o sebi govorite i razmisljate u množini. Dobro, i koji ste to vi što su te neke nekretnine vaše? Koliko vas je suvlasnika? 2 do 3 miliona? Pa znate li bar koji je čiji deo? Obeležiste li bar nekim kočićima ili nešto?

Govori mi to neko kome je pisanje o imaginarnim njima i vama i nama i ovima i onima tm... E vidiš, pošto ja dosta pratim sport, svako ko je navijač, bilo kog sportistu i u bilo kom sportu koji nastupa za zemlju koju neko smatra "svojom" smatra "svojim"... Tako da,  recimo,  kad reprezentacija Tadžikistana osvoji medalju, Tadžikistanci kažu osvojili smo medalju, kad reprezentacija Čilea osvoji medalju to isto kažu i Čileanci itd... Tako da sve što je pod zastavom neke države stanovnici te države smatraju "svojim"... Esam sad bio jasniji 🤔

Link to comment
Share on other sites

Zna Perkos dobro to. Zato se i breca na takve stvari. Zna i ljude po Kragujevcu, a ceo Kragujevac zna da postoje porodice "izbeglica" sa Kosova uhlebljenih po drzavnim preduzecima u kojima samo bebe dok ne progovore ne rade, ostali su zaposleni ili "zaposleni".

 

Zna se isto kako su dosli satro goli i bosi dobili pomoc pa posle 3 meseca poceli da voze BMWe po gradu. Jos devedesetih, a to se desava i danas. Ima ih mozda 10%-ak posto u Kragujevcu ali je vecina tih u 10% najbogatijih porodica u gradu takodje.

 

Tako je i u drugim gradovima.

 

Inace nemam nista protiv sto sam vec pisao, imam prijatelje koji su rodjeni dole, a zive ovde od devedesetih mahom.

 

Ali ako hoces da mi srbujes, idi brate dole pa brani Kosovo. Dosta je "odbrane" Kosova iz centralne Srbije i Vojvodine.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, McLeod said:

Zna Perkos dobro to. Zato se i breca na takve stvari. Zna i ljude po Kragujevcu, a ceo Kragujevac zna da postoje porodice "izbeglica" sa Kosova uhlebljenih po drzavnim preduzecima u kojima samo bebe dok ne progovore ne rade, ostali su zaposleni ili "zaposleni".

 

Zna se isto kako su dosli satro goli i bosi dobili pomoc pa posle 3 meseca poceli da voze BMWe po gradu. Jos devedesetih, a to se desava i danas. Ima ih mozda 10%-ak posto u Kragujevcu ali je vecina tih u 10% najbogatijih porodica u gradu takodje.

 

Tako je i u drugim gradovima.

 

Inace nemam nista protiv sto sam vec pisao, imam prijatelje koji su rodjeni dole, a zive ovde od devedesetih mahom.

 

Ali ako hoces da mi srbujes, idi brate dole pa brani Kosovo. Dosta je "odbrane" Kosova iz centralne Srbije i Vojvodine.

Evo ga i McLeod kojem je dzaba nešto objašnjavati i crtati. Čuj zamerke "rade u državnim preduzećima" valjda je trebalo da svi rade kao čistači i nadničari pa bi naš liberani McLeod bio zadovoljan da mozè da ih angazuje za sitne pare kao robove. Glavna zamerka stanovnika iz centralne Srbije kad su u pitanju Srbi sa Kosova je što su međusobno povezani što pomažemo jedni druge i što ne izdajemo prijatelje i rođake. I sto radimo i kad drugi spavaju. Prvih godina od izlaska iz Prištine ziveo sam u Sremčici u okolini Beograda i sećam se zaprepašćenja kod "starosedelaca" kad se okupi po 50 mojih zemljaka na gradnji kuće koju započinje porodica iz Mušutišta. Valjda je to neki greh?  Kragujevac je napumpan parama sa Kosova, da nije toga bilo ostao bi kasaba a što se tiče najbogatijih porodica dok je Verka i njegove ekipe nema razloga.McLeod da brine dominiraju 

šumadinci. I ovi moji spadaju i tu ekipu tako da odlično znam kako se tamo radi. Spomenu i neku pomoć uvaženi McLeod pa me baš zanima šta je sadržala ta pomoć?  Srbuju ovi sa vlasti a u vlasti sem Jorgovanke nema ljudi sa Kosova tako da optuzbe idu na pogrešnu adresu. 

Edited by Perkos2
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, Perkos2 said:

Ima još sasvim dovoljno imanja čiji su vlasnici Srbi 

Jedno ozbiljno pitanje... Da li misliš da će,  pored postojećih graničnih prelaza,  plaćanja carina i svačeg nečeg krupnijeg preko čega se prešlo,  tablice nešto bitno da promene? 

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Perkos2 said:

Evo ga i McLeod kojem je dzaba nešto objašnjavati i crtati. Čuj zamerke "rade u državnim preduzećima" valjda je trebalo da svi rade kao čistači i nadničari pa bi naš liberani McLeod bio zadovoljan da mozè da ih angazuje za sitne pare kao robove. Glavna zamerka stanovnika iz centralne Srbije kad su u pitanju Srbi sa Kosova je što su međusobno povezani što pomažemo jedni druge i što ne izdajemo prijatelje i rođake. I sto radimo i kad drugi spavaju. Prvih godina od izlaska iz Prištine ziveo sam u Sremčici u okolini Beograda i sećam se zaprepašćenja kod "starosedelaca" kad se okupi po 50 mojih zemljaka na gradnji kuće koju započinje porodica iz Mušutišta. Valjda je to neki greh?  Kragujevac je napumpan parama sa Kosova, da nije toga bilo ostao bi kasaba a što se tiče najbogatijih porodica dok je Verka i njegove ekipe nema razloga.McLeod da brine dominiraju 

šumadinci. I ovi moji spadaju i tu ekipu tako da odlično znam kako se tamo radi. Spomenu i neku pomoć uvaženi McLeod pa me baš zanima šta je sadržala ta pomoć?  Srbuju ovi sa vlasti a u vlasti sem Jorgovanke nema ljudi sa Kosova tako da optuzbe idu na pogrešnu adresu. 

Ne dragi Perkose, nije to glavna zamerka. Glavna zamerka je obmana kojom su mnogi dosli do nekih pozicija u novom drustvu, a zatim i pritisak kojim su u to drustvo na silu uveli svoje zeme. Pa je zamerka sto to "pomaganje i drzanje zajedno" predstavlja klasican nepotizam i korupciju koja se siri i prema onima koji su primaoci usluga pa tako recimo ko nije "vas" a treba da izvadi pasos/licnu ima da se jebe po MUPu nedeljama jer ljudi poreklom sa Kosova "drze" 90% tamo, plus je odeljenje peckog mupa i dalje izdvojeno i dominantno u gradu nad kragujevackim. Eto, samo nekoliko primera a ima ih koliko hoces. To niti su predrasude niti sovinizam, vec suve cinjenice. Da ne pricamo sto za netrpeljivost koji mnogi generalno osecaju prema ljudima sa Kosova bi bilo dovoljno samo to sto nas drzite kao taoce 20 i kusur godina i to srbovanje na daljinu, da nista od ovoga sto sam naveo ne postoji, a postoji i vrlo je stvarno u svakodnevnom zivotu.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, McLeod said:

Ne dragi Perkose, nije to glavna zamerka. Glavna zamerka je obmana kojom su mnogi dosli do nekih pozicija u novom drustvu, a zatim i pritisak kojim su u to drustvo na silu uveli svoje zeme. Pa je zamerka sto to "pomaganje i drzanje zajedno" predstavlja klasican nepotizam i korupciju koja se siri i prema onima koji su primaoci usluga pa tako recimo ko nije "vas" a treba da izvadi pasos/licnu ima da se jebe po MUPu nedeljama jer ljudi poreklom sa Kosova "drze" 90% tamo, plus je odeljenje peckog mupa i dalje izdvojeno i dominantno u gradu nad kragujevackim. Eto, samo nekoliko primera a ima ih koliko hoces. To niti su predrasude niti sovinizam, vec suve cinjenice. Da ne pricamo sto za netrpeljivost koji mnogi generalno osecaju prema ljudima sa Kosova bi bilo dovoljno samo to sto nas drzite kao taoce 20 i kusur godina i to srbovanje na daljinu, da nista od ovoga sto sam naveo ne postoji, a postoji i vrlo je stvarno u svakodnevnom zivotu.

 

Jeste, krivi nam Crnogorci, Krajišnici, Bosanci, Kosovari, svi došli sa puškama i zaseli za šaltere, ništa Milošević, Drašković, Šešelj, Koštunica, Tadić, Nikolić, Vučić, Dačić. Brnabić... Ljudi došli, videli kako sistem funkcioniše, uklopili se, i šta sad, da ih proteramo?

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

A ako hoces i jos konkretnije, pre 10-ak godina prisustvovao sam sceni koju je zena koja je htela da progura sina da radi u pravnoj sluzbi Energetike napravila kad su provalili da je diploma pravnog iz Mitrovice (mala digresija - sprdaju pravni iz Kragujevca za kupovinu diploma, mi smo za Mitrovicu mala maca) lazna. I pored toga bi ga zaposlili (umesto to da iskoriste i protiv mame koja je najgori pravnik u firmi) ali recimo na kotlu ili tako nekom mestu koje ne zahteva VSS. Mama digla dreku, pretila da ce zvati "svoje ljude" i slicno. Na kraju ga je ugurala u drugo javno preduzece kao pravnika, a od pravnog ima taj jedan prolazak pored pravnog u Mitrovici. A takvih primera ima koliko hoces.

2 minutes ago, Div said:

 

Jeste, krivi nam Crnogorci, Krajišnici, Bosanci, Kosovari, svi došli sa puškama i zaseli za šaltere, ništa Milošević, Drašković, Šešelj, Koštunica, Tadić, Nikolić, Vučić, Dačić. Brnabić... Ljudi došli, videli kako sistem funkcioniše, uklopili se, i šta sad, da ih proteramo?

 

 

Ne. Samo necu da cutim i nazivam stvari "snalazenjem" i "drzanjem zajedno" vec pravim imenom. Dakle prevara, manipulacija, korupcija, nepotizam, bahatost.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

55 minutes ago, Azazelkg said:

Jedno ozbiljno pitanje... Da li misliš da će,  pored postojećih graničnih prelaza,  plaćanja carina i svačeg nečeg krupnijeg preko čega se prešlo,  tablice nešto bitno da promene? 

Ako si pratio moje pisanje mogao si da vidiš da ja tablice smatram maskom za mnogo veće stavri koje se dešavaju na Kosovu, da li neko od vas zna da je na celom Kosovu vec desetak dana uvedena restrikcija struje i šta mislite zašto. Glavni problem je struja, tablice su tu nebitne. 

31 minutes ago, Div said:

 

Jeste, krivi nam Crnogorci, Krajišnici, Bosanci, Kosovari, svi došli sa puškama i zaseli za šaltere, ništa Milošević, Drašković, Šešelj, Koštunica, Tadić, Nikolić, Vučić, Dačić. Brnabić... Ljudi došli, videli kako sistem funkcioniše, uklopili se, i šta sad, da ih proteramo?

 

 

I uglavnom debelo platili za ta radna mesta ali niko neće da kaže kome su platili kao što onaj ne zna ko je investitor u Jagodini, ili jedino Srbi sa Kosova odjebali Palmu pa zidaju sami po Jagodini.  Evo McLeod pored i dalje zivog pravnog u Kragujevcu našao da proziva nekog za lažne diplome. Nikad da se prvo krene od sebe.

Edited by Perkos2
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Azazelkg said:

Ovo je ključno.... Kojim parama... Da se ne ponavljamo, apsolvirali smo sve... 

Parama od droge i kriminala kojima su plaćena njihova imanja, ali vidim da nije nikom mrsko da te pare prosledi u svoj džep prodajući placeve, diplome i radna mesta u centralnoj Srbiji. Nema ovde nevinih i naivnih samo što ti i Mcleod se pravite Koštunice. Srbija ogrezla u korupciju, nepotizam, kriminal a vi uporno pokušavate da za to okrivite određenu grupu ljudi. Ovaj završio na fakultetu koji je pojam korupcije, mita i lažnih diploma ali eto našao je da ima i neko ko je veća maca od pravnog na KG. I nema stida i srama uopšte da to napiše. 

Edited by Perkos2
Link to comment
Share on other sites

Sto bih imao stida i srama da napisem nesto sto je istina? A istina je i da Pravni u Kragujevcu uopste nije najgori fakultet po tome ni u samom Kragujevcu. Ali bas je lepo sto se prica kao i uvek prebacuje na efemerne stvari da bi se razvodnila diskusija. Ja sa pravnim u Kragujevcu nemam vise nista, niti se pravom bavim. A i da sam kupio diplomu na njemu, bar nisam koristio svoje "zeme" da se uguram u neko javno preduzece sa kupljenom diplomom sto je vrlo rasprostranjen sport medju zemama.

Edited by McLeod
Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, Azazelkg said:

Govori mi to neko kome je pisanje o imaginarnim njima i vama i nama i ovima i onima tm... E vidiš, pošto ja dosta pratim sport, svako ko je navijač, bilo kog sportistu i u bilo kom sportu koji nastupa za zemlju koju neko smatra "svojom" smatra "svojim"... Tako da,  recimo,  kad reprezentacija Tadžikistana osvoji medalju, Tadžikistanci kažu osvojili smo medalju, kad reprezentacija Čilea osvoji medalju to isto kažu i Čileanci itd... Tako da sve što je pod zastavom neke države stanovnici te države smatraju "svojim"... Esam sad bio jasniji 🤔

Ne baš. Čekaj, polako, na uvce. Jedno je kad neko iz ugla "ja" piše o "njima" ili "vama" itd, a drugo je kad neko o sebi govori u množini. Primećuješ razliku?

Link to comment
Share on other sites

  • fancy changed the title to Kosovo, priznati ili ne?
  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...