Jump to content

Kosovo, priznati ili ne?


djole

Recommended Posts

2 hours ago, Darth Bane said:

Djokovic kao svetski sampion bi trebao teziti da za njega navija recimo i poneki Albanac! A ne samo Srbin! A kako ce Albanac navijati za njega kad peva nacionalisticke pesme? 

Uopste ne poznajes Albance, mnogo vise oni cene Đokovića i Divca zato što vole svoje narod nego one koji koriste svaku priliku da po svom narodu opljunu. Ko ne voli svoje nikad neće poštovati i komšijino!

Edited by Perkos2
Link to comment
Share on other sites

Quote

 

Kurti je dodao da je spreman da ukloni meru koja se odnosi na uvođenje privremenih tablica, ukoliko to isto uradi i Srbija. Rekao je i da bi o ovome trebalo da se razgovara u Briselu.

 

“Mi smo veoma otvoreni i zainteresovani za te razgovore i pokazali smo našu spremnost i gospodinu Borelju i gospodinu Lajčaku, ali izgleda da nije bilo spremnosti od strane Beograda. Ja imam informacije o situaciji na tim graničnim prelazima i mislim da niko nema niti volje, niti interesa da se situacija tamo pogoršava da dođe do eskalacije, ali moram da kažem da ako pratite način na koji govori predsednik Srbije, onda izgleda da su nekome potrebni incidenti. Međutim, to nije država Kosovo, to nije premijer Kosova, to nisu građani Kosova, bez obzira na njihovu nacionalu pripadnost. Ja bih želeo da ni Srbija ni Kosovo ne uvode privreme tablice, ali mi moramo da imamo naše privremene tablice dokle god Srbija ima svoje”, naveo je Kurti.

 

 

Ceo intervju, odgovor srpskim novinarima na:

https://www.glasamerike.net/a/kosovo-kurti-tablice-srbija-blokada-jarinje-brnjak/6241140.html?fbclid=IwAR3G240mq2WXJHR7UL5hoAVwm8uYxDIB96wkBpzIMlPMzPGhnUEpPwStEcE

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, Perkos2 said:

Uopste ne poznajes Albance, mnogo vise oni cene Đokovića i Divca zato što vole svoje narod nego one koji koriste svaku priliku da po svom narodu opljunu. Ko ne voli svoje nikad neće poštovati i komšijino!

Kako da ne. 

Ljudi(99.9%) se ne mogu gledati očima unutar porodice ili sela/kvarta ali zato beskompromisno vole 'svoje' na razini nacije.

Valjda je lakše voliti i poštivati ove što i ne poznaju 😕

Zašto - pa zato jer i oni njih ne poznaju.

 

 

Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, Perkos2 said:

Uopste ne poznajes Albance, mnogo vise oni cene Đokovića i Divca zato što vole svoje narod nego one koji koriste svaku priliku da po svom narodu opljunu. Ko ne voli svoje nikad neće poštovati i komšijino!

Kad god mi je Albanac dao rec (besu) da ce nesto uraditi - to sam smatrao zavrsenim poslom, bez ikakvih jajarenja i muvanja.

Isto vazi i za Gorance.

Sa Srbima i sa KiM imam dosta neprijatnih iskustva gde sam video da ce se neko, zarad jednokratne sitne koristi, odreci mnogo vece zarade kroz saradnju sa svima  ostalima.

Isto sam imao u BiH, gde entiteti politicki uticu na to da se miniraju stvari koje im idu u korist?

O, jebogaker, ako autoput prolazi na par km od kuce - ti si par sati voznje blizi svetu, zato sto ce, pored istog, nici fabrike gde ce tvoje, iako zastarelo, znanje moci da se usavrsi i naplati.

Nemam nikakvih problema da mi vodja tima bude Jozo, Mustafa, Srboljub ili Bekim.... ako znaju posao - lako cemo se razumeti i postovati zato sto TREBAMO JEDNI DRUGIMA!

Aman!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Budha said:

Kako da ne. 

Ljudi(99.9%) se ne mogu gledati očima unutar porodice ili sela/kvarta ali zato beskompromisno vole 'svoje' na razini nacije.

Valjda je lakše voliti i poštivati ove što i ne poznaju 😕

Zašto - pa zato jer i oni njih ne poznaju.

 

 

Mozda ti imas takvih iskustava ali moram ti reći da u slucaju Kosova nisi u pravu. Nikad za svojih 50+ godina nisam upoznao čoveka sa Kosova bilo da je Srbin ili Albanac koji nije više bio opredeljen za svoju naciju nego za neku "pravdu i poštenje" Moze biti školovan, radan, vredan, korektan ali kad dođe do izjašnjavanja uvek je na strani svojih. Nikad se u istoroji tamo nije našlo ljudi da oforme neku političku opciju koja nije vezana za naciju.

 

Edited by Perkos2
Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, Perkos2 said:

Mozda ti imas takvih iskustava ali moram ti reći da u slucaju Kosova nisi u pravu. Nikad za svojih 50+ godina nisam upoznao čoveka sa Kosova bilo da je Srbin ili Albanac koji nije više bio opredeljen za svoju naciju nego za neku "pravdu i poštenje" Moze biti školovan, radan, vredan, korektan ali kad dođe do izjašnjavanja uvek je na strani svojih. Nikad se u istoroji tamo nije našlo ljudi da oforme neku političku opciju koja nije vezana za naciju.

 

Radim dnevno sa bar 40 Albanaca: imaju ista prava k`o i svi u firmi i ne mogu da se pozalim na njihov ucinak : odrade posao profsionalno i perfektno - normalno je da ih pohvalim i predlozim da im se da 20% stimulacije na sledecu platu, iz prostog razloga sto su odradili svoj posao i nasli nacin da ustede fitmi milione.

E, tu prestaje svaki nacionalizam.!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Kronostime said:

Radim dnevno sa bar 40 Albanaca: imaju ista prava k`o i svi u firmi i ne mogu da se pozalim na njihov ucinak : odrade posao profsionalno i perfektno - normalno je da ih pohvalim i predlozim da im se da 20% stimulacije na sledecu platu, iz prostog razloga sto su odradili svoj posao i nasli nacin da ustede fitmi milione.

E, tu prestaje svaki nacionalizam.!

Da se gledalo samo na lovu nikad ne bi bilo problema na Kosovu. To je jedna od najvećih zabluda zvaničnog Beograda koji je uvek bio uverenja da lovom moze da se kupi mir. Ima jedna anegdota iz 1998 gde lokalni policijski šerif nakon popijene kafe kod Šabana Jasarija pita starinu"vidim da imate nove i lepe kuće koje ja mogu samo da sanjam ali se opet bunite, šta vam nedostaje" stari Šaban mu kratkl odgovori "sloboda"  

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, Perkos2 said:

Da se gledalo samo na lovu nikad ne bi bilo problema na Kosovu. To je jedna od najvećih zabluda zvaničnog Beograda koji je uvek bio uverenja da lovom moze da se kupi mir. Ima jedna anegdota iz 1998 gde lokalni policijski šerif nakon popijene kafe kod Šabana Jasarija pita starinu"vidim da imate nove i lepe kuće koje ja mogu samo da sanjam ali se opet bunite, šta vam nedostaje" stari Šaban mu kratkl odgovori "sloboda"  

Kupili su slobodu - o tome svedoce Krusevac, Kaludjerica, Smederevo.....

Sve "proterano" i sve sazidalo  min 3 sprata u visinu i zid 2.5m visine oko imanja!

Jbg, nostalgija!

Daj , mani me sa tom pacenickom pricom da ste vi sa Kosova i Metohije zrtve - ugradili ste se u sve firme i ne serite o nekoj ugrozenosti.

Lako je prdeti o ugrozenosti srBstva na Kosovu i okolo.

Ako hocete da ga branite - vratite se tamo na rodne njive i strnjike.

Ja sa Vozdovca i, event ualno, Jastrebca necu Sebastijanom mrdnuti za vasa prava u domaji!

Zadnji put sam se zajebao u JNA dole u Hercegovini i dodjem u BG i vidim ispred omiljenog kafica Porse sa mostarskim tablicama?

Zasto bih ja, ili iko moj, isao na Kosovo, u Bosnu, u Hercegovinu, u Hrvatsku..... kad su oni koji su rodjeni i odrasli tamo pobegli ko picke?

`Ajte Vi, Srbi sa Kosova i Metohije, vratite se na isto - imate tapije.

`Ajte Vi, Srbi izBosne - imate neki papir iz katastra.

Da ne pominjem ove Srbende sto uzese HR pasos cim se otvorila prilika.:classic_biggrin:

 

Pa, braco Srbi, niko nam nije kriv sto smo govna nedostojna predaka!

Link to comment
Share on other sites

Bem li ga kome se ti još nećeš nakačiti na vrat samo da sa sebe skineš neki teret koji se zove "osečaj krivice" da dobro si pročitao "krivica" bato za izazivanje ratova i pokusaj stavljanja pod kontrolu cele bivse drzave. E sàd kad nije uspeo zlocinački poduhvat svi su ti krivi pogovoto oni koji su eto drskosti došli u "tvoj" grad. Došli doneli pare i kupili šta su mogli i polako napravili i kuće i palate i napraviće još vise zato što znaju za pomoć, bratu, prijatelju, komšiji a ne da gledaju u tuđe dvorište dok pijuckaju mlako pivo. Dakle niko te nije zvao u tu Hercegovunu nego si pojurio tamo da nesto osvojiš dok su "beogradske" dame bacale cveće na vaše tenkove. Sad kad si izgubio ima da trpiš i plačaš za sve što si izasrao.

 

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, AgroLaki said:

Dopisivanje možete da nastavite preko PMova.

po ko zna koji put mu dopuštate da iznosi neke svoje "stavove" koji se mogu čak i kao fašistički tretirati. samo još žute trake da nam okači kako bi se znalo ko je gde rođen i ko je odakle došao u neki grad. to su vrlo opasne teorije na koje mora da se reaguje.

Link to comment
Share on other sites

Trojicu drugova imam sa Kosova, dosli bez igde icega, jedan dosao bez oca, drugi bez oca i majke (sa dedom). Vredni, marljivi i posteni momci. Zato se manite generalizovanja (po stoti put).

Sa Albancima licno imam fenomenalno iskustvo, kod jednog sam ziveo godinu dana dok sam bio "domaci izdajnik i strani placenik". Da ne sirim pricu, ljude delim na dobre i lose, i tih losih sigurno ima svuda, ali valjda nisam zasluzio da se sa njima susretnem.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

49 minutes ago, Perkos2 said:

po ko zna koji put mu dopuštate da iznosi neke svoje "stavove" koji se mogu čak i kao fašistički tretirati. samo još žute trake da nam okači kako bi se znalo ko je gde rođen i ko je odakle došao u neki grad. to su vrlo opasne teorije na koje mora da se reaguje.

 

Ni ti njemu nisi ostao dužan, i to duplo gore, sa podmetanjem o ličnoj umešanosti u zločinački poduhvat.

 

Trebalo bi oba posta da se obrišu i vi da se oladite malo, al bolje neka stoje, da pročita što više ljudi, šta pišu odrasle osobe.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Kronostime said:

Daj , mani me sa tom pacenickom pricom da ste vi sa Kosova i Metohije zrtve - ugradili ste se u sve firme i ne serite o nekoj ugrozenosti.

Zadnji put sam se zajebao u JNA dole u Hercegovini i dodjem u BG i vidim ispred omiljenog kafica Porse sa mostarskim tablicama?

Zasto bih ja, ili iko moj, isao na Kosovo, u Bosnu, u Hercegovinu, u Hrvatsku..... kad su oni koji su rodjeni i odrasli tamo pobegli ko picke?

`Ajte Vi, Srbi sa Kosova i Metohije, vratite se na isto - imate tapije.

`Ajte Vi, Srbi izBosne - imate neki papir iz katastra.

 

Sve skupa, jedna najobicnija generalizacija, sram da te bude!

Zaboravljas da je Beograd upravljavao i imao glavnu ulogu u svemu tome, a izbjeglice su po tebi bjezali ko "picke" u nista manje nego u Porseima.

Jesi li ikada sreo nekoga sto je pobjegao bez igdje ista, pa je placao garazu da zivi u njoj? 

Lako je tudjim qurcem gloginje mlatiti, imaj to na umu, prije nego sto nesto slicno napises i generalizujes jednu populaciju i kazes im sta da rade.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Ovako Perica zamisli da je pametan pa ostane živ :

 

"Ma i Zapad voli Blitzkrieg.Oni bi rado priznali novu realnost na terenu,ali Beograd to mora garantovati, mora garantovati punu profesionalnost i pravnu drzavu.E to je problem(pravne drzave nema ni u centralnoj Srbiji), inace Zapad bi na kraju sa Srbijom sklopio dogovor o bazama, Srbija postaje partner NATO, verovatno i clan,sve reseno, politicki ruski uticaj odstranjen.Mnogo se dobija vracanjem Kosova pod okrilje Srbije.Ko hoce pod tim uslovima hoce,ko nece, siroko mu polje."

(Petar, 26. septembar 2021 16:35) 

Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, AgroLaki said:

 

Ni ti njemu nisi ostao dužan, i to duplo gore, sa podmetanjem o ličnoj umešanosti u zločinački poduhvat.

 

Trebalo bi oba posta da se obrišu i vi da se oladite malo, al bolje neka stoje, da pročita što više ljudi, šta pišu odrasle osobe.

Dobiće sledeći put i jače kad god bude generalizovao i selektovao ljude po mestu rođenja. Sam je priznao da je išao da sprovodi Slobine ideje po Hercegovini a smeta mu što sad neko zivi u njegovoj ulici u svojoj privatnoj imovini. 

Edited by Perkos2
Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, JohnnyDragon said:

Ovako Perica zamisli da je pametan pa ostane živ :

 

"Ma i Zapad voli Blitzkrieg.Oni bi rado priznali novu realnost na terenu,ali Beograd to mora garantovati, mora garantovati punu profesionalnost i pravnu drzavu.E to je problem(pravne drzave nema ni u centralnoj Srbiji), inace Zapad bi na kraju sa Srbijom sklopio dogovor o bazama, Srbija postaje partner NATO, verovatno i clan,sve reseno, politicki ruski uticaj odstranjen.Mnogo se dobija vracanjem Kosova pod okrilje Srbije.Ko hoce pod tim uslovima hoce,ko nece, siroko mu polje."

(Petar, 26. septembar 2021 16:35) 

 

vise puta sam pisao na ovaj razvoj dogadjaja...  ali sa ovim scenariom se kasni 23 godina..  Upravo ono sto sam pisao da je SMrad to napravio i resio brzom akcijom tipa "oluja"...

 

  Sad Srbija vise nema ni ljudskih ni vojnih resursa za tako nesto..  a i sad su mnogo drugacije okolnosti nego 98e

Link to comment
Share on other sites

48 minutes ago, Doc Holiday said:

 

vise puta sam pisao na ovaj razvoj dogadjaja...  ali sa ovim scenariom se kasni 23 godina..  Upravo ono sto sam pisao da je SMrad to napravio i resio brzom akcijom tipa "oluja"...

 

  Sad Srbija vise nema ni ljudskih ni vojnih resursa za tako nesto..  a i sad su mnogo drugacije okolnosti nego 98e

Prevelik je to prostor za takvu akciju.

I bio bi genocid sasvim sigurno.

Srpska država nije dala dobar standard i zadovoljenje svojim stanovnicima i na taj način nije sanirala neprijateljstvo koje je imala sa tim narodom u okviru i van svojih granica.

Kosovo je gotova priča, treba se pomiriti sa tim za vjek i vjekova, nema tu sta puno da se trabunja iskreno.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, JohnnyDragon said:

Prevelik je to prostor za takvu akciju.

I bio bi genocid sasvim sigurno.

Srpska država nije dala dobar standard i zadovoljenje svojim stanovnicima i na taj način nije sanirala neprijateljstvo koje je imala sa tim narodom u okviru i van svojih granica.

Kosovo je gotova priča, treba se pomiriti sa tim za vjek i vjekova, nema tu sta puno da se trabunja iskreno.

 

tacno tako...  nama jeste data sansa i nakon bombardovanja da se normalizujemo...  Ali marta 2003 smo rekli gde pripadamo... o tome sam vec ranije pisao

Link to comment
Share on other sites

  • fancy changed the title to Kosovo, priznati ili ne?
  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...