Jump to content

Kosovo, priznati ili ne?


djole

Recommended Posts

32 minutes ago, quad said:

@vasa
Sve to nema veze sa priznavanjem sto si nabrojao, samo elita na vlasti koristi kosovo za vladavinu i drpacinu,proci ce i ova vlast.

 

Ne zanima mene koliko Tači ili Haradinaj muljaju i kradu od svog stanovništva jer to ionako treba da rešavaju njihovi birači. Njihova država - njihova stvar. Kosovo koje je na papiru u Srbiji previše košta, i to sve po zakonu, a ovi „naši” koji ih tamo podržavaju su sami krivi za to što ih je snašlo. Nije im bilo mrsko da Albance gledaju kao stoku kada je Milošević bio na vlasti, sami su organizovali izbore gde je isti pobeđivao sa bar 105% glasova, a kada je i on zglajznuo odmah su se prešaltovali da slušaju sve koji su se izređali na vlasti umesto da uzmu sudbinu u soje ruke. Čak su i napravili onu skalameriju na mostu u Mitrovici tako da običan svet ne može ni autom da ode u drugi deo svog grada, a sada su organizovali cirkus sa tobožnjom humanitarnom katastrofom i pre će da se obese ako nema Nextovih sokova nego da kupe Fructalove ili neke koji im se proizvode praktično ispred nosa.

 

Ja zaista ne znam šta bi se desilo ni kada bi Tači i Haradinaj sutra stavili šajkače, otpevali par četničkih pesama i proglasili se za predsednika i premijera pokrajine Kosovo, budući da samo oko 90% stanovništva ne želi da živi u Srbiji već žele da budu svoji na svome. Da se vratimo na tekst sa B92, koji sam inicijalno i komentarisao - veća je šansa da SAD i Rusija naprave konfederaciju i da u nju prime Kinu nego da se desi ono što piše u članku. Jeste da tekst predstavlja sažetak nečijih pustih snova i lepih želja, al' to tako ne biva u stvarnosti. Kosovo je de facto nezavisno, za mnoge možne države je ta nezavisnost i de iure, a to što na ovdašnjim 'artijama piše da je Kosovo deo Srbije može samo da se okači mačku o rep.

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, DJ_Vasa said:

 

Ne zanima mene koliko Tači ili Haradinaj muljaju i kradu od svog stanovništva jer to ionako treba da rešavaju njihovi birači. Njihova država - njihova stvar. Kosovo koje je na papiru u Srbiji previše košta, i to sve po zakonu, a ovi „naši” koji ih tamo podržavaju su sami krivi za to što ih je snašlo. Nije im bilo mrsko da Albance gledaju kao stoku kada je Milošević bio na vlasti, sami su organizovali izbore gde je isti pobeđivao sa bar 105% glasova, a kada je i on zglajznuo odmah su se prešaltovali da slušaju sve koji su se izređali na vlasti umesto da uzmu sudbinu u soje ruke. Čak su i napravili onu skalameriju na mostu u Mitrovici tako da običan svet ne može ni autom da ode u drugi deo svog grada, a sada su organizovali cirkus sa tobožnjom humanitarnom katastrofom i pre će da se obese ako nema Nextovih sokova nego da kupe Fructalove ili neke koji im se proizvode praktično ispred nosa.

 

Ja zaista ne znam šta bi se desilo ni kada bi Tači i Haradinaj sutra stavili šajkače, otpevali par četničkih pesama i proglasili se za predsednika i premijera pokrajine Kosovo, budući da samo oko 90% stanovništva ne želi da živi u Srbiji već žele da budu svoji na svome. Da se vratimo na tekst sa B92, koji sam inicijalno i komentarisao - veća je šansa da SAD i Rusija naprave konfederaciju i da u nju prime Kinu nego da se desi ono što piše u članku. Jeste da tekst predstavlja sažetak nečijih pustih snova i lepih želja, al' to tako ne biva u stvarnosti. 

da nema kosova napravili bi istu stvar npr. sa blokom 62 pa bi opet drpali i sedeli bi ti na glavi i opet bi puno kostalo.

 

11 minutes ago, DJ_Vasa said:

Kosovo je de facto nezavisno, za mnoge možne države je ta nezavisnost i de iure, a to što na ovdašnjim 'artijama piše da je Kosovo deo Srbije može samo da se okači mačku o rep.

sto nas cimaju i cimaju se onda ako je i de fakto i de jure, prime ih u sve organizacije i gotova prica, koj ce moj i unprofor i eu i bondstil i one silne civilne organizacije(sve to kosta)

 

sto im eto ne liberalizuju vize za pocetak

Edited by quad
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, quad said:

da nema kosova napravili bi istu stvar npr. sa blokom 62 pa bi opet drpali i sedeli bi ti na glavi i opet bi puno kostalo.

 

sto nas cimaju i cimaju se onda ako je i de fakto i de jure, prime ih u sve organizacije i gotova prica, koj ce moj i unprofor i eu i bondstil i one silne civilne organizacije(sve to kosta)

 

sto im eto ne liberalizuju vize za pocetak

 

Ne razumem, kakav sad Blok 62 je u pitanju? Da li za rad u tom bloku postoje duple plate zbog teških uslova rada ili je u pitanju deo grada koji je van kontrole bilo kakve vlasti? Običan novobeogradski bolk kao i svaki drugi za koji mi nije poznato da se odvojio od opštine, da se tamo ne plaća PDV (ja platio u Univerexportu, dobio sam i fiskalni) ili da je na bilo koji način uporediv sa Kosovom.

 

Mene niko nije cimao za Kosovo, a to za vize moraš da pitaš one koji daju beli Šengen. Bondstil i KFOR su potrebni dok se ne završi proces priznavanja, jer šta znaju, možda dođe na vlast neki ludak koji hoće da ostvari Veliku Srbiju, a to je do sada mnogo koštalo, pa hoće da se obezbede.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, DJ_Vasa said:

 

Ne razumem, kakav sad Blok 62 je u pitanju?

da nema kosova izmislili bi ti istu stvar negde drugde za iste potrebe (drpanje,srbovanje,sedenje na glavi.. itd) 

 

4 minutes ago, DJ_Vasa said:

Mene niko nije cimao za Kosovo, a to za vize moraš da pitaš one koji daju beli Šengen. Bondstil i KFOR su potrebni dok se ne završi proces priznavanja, jer šta znaju, možda dođe na vlast neki ludak koji hoće da ostvari Veliku Srbiju, a to je do sada mnogo koštalo, pa hoće da se obezbede.

pa zato te i pitam koliko traje to vec a kosta, vec smo na proslom forumu pricali o tome i sam znas ko je vlasnik komunikacija,trepce a ko vladar gradjevine, videli smo ga na balvanima,

 

 

6 minutes ago, DJ_Vasa said:

Mene niko nije cimao za Kosovo, a to za vize moraš da pitaš one koji daju beli Šengen. Bondstil i KFOR su potrebni dok se ne završi proces priznavanja, jer šta znaju, možda dođe na vlast neki ludak koji hoće da ostvari Veliku Srbiju, a to je do sada mnogo koštalo, pa hoće da se obezbede.

oce na svojoj teritoriji da stvara

drugo srbija i da oce moze samo motkama da krene koliko su je izjahali.

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, quad said:

da nema kosova izmislili bi ti istu stvar negde drugde za iste potrebe (drpanje,srbovanje,sedenje na glavi.. itd) 

 

pa zato te i pitam koliko traje to vec a kosta, vec smo na proslom forumu pricali o tome i sam znas ko je vlasnik komunikacija,trepce a ko vladar gradjevine, videli smo ga na balvanima,

 

 

oce na svojoj teritoriji da stvara

drugo srbija i da oce moze samo motkama da krene koliko su je izjahali.

 

Nema šta da stvara na svojoj teritoriji, jer nije njegova. Neka slobodno ode tamo pa neka stvara, ja odmah pravim kokice i da gledam prenos.

Link to comment
Share on other sites

Koliko ostrašćenosti i primitivizma kod DjVase da sam prosto u neverici da mu neko nije ukrao nick. No kad sam video kako vešto skriva krivicu njegove Vlade iz BG za situaciju na Kosovu ipak sam siguran da je to stari dobri DjVasa. Svi su drugi krivi sem onih koje je on izabrao, a možda ih nije on izabrao nego su mu nametnuti, možda je podizao glas protiv svega toga ali nije imao ko da ga čuje. Ajde što ga ne čuju nego mu kažu " ćuti, glasao si za Miloševića, sad ispaštaj". 

Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, mrd said:

Ne shvatam, šta je to tuđe? Oa obrazložim, ne verujem da za Srbiju postoji opcija da ne prizna Kosovo, ali još uvek postoji mgućnost da to odradi na, za sebe povoljniji način. Malo više pregovora, a manje "ponosa" ne bi bilo na odmet. Tuča se očigledno neće desiti.

Sent from my LM-G710VM using Tapatalk
 

Naravno da postoji za Srbiju opcija da ne prizna Kosovo. Nije ga ni Spanija priznala. I? Posledice ce biti: Necemo uci h EU i NATO. Pa? Ostacemo Srbija umesto da budemo kao Bugarska. Jaka stvar. 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Jonnhy Clash said:

Naravno da postoji za Srbiju opcija da ne prizna Kosovo. Nije ga ni Spanija priznala. I? Posledice ce biti: Necemo uci h EU i NATO. Pa? Ostacemo Srbija umesto da budemo kao Bugarska. Jaka stvar. 

 "Srbija se saginjati neće"  🐏

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Constantin said:

 "Srbija se saginjati neće"  🐏

 

 

Saginjala ili ne saginjala nema potrebe da se pitanje priznanja Kosova predstavlja kao pitanje zivota i smrti a pogotovu pitanje ulaska u EU. Nemamo mi sta da molimo zapadne, kapitalisticke drzave da nas bilo gde primaju. Jel im ne odgovaramo? Molim lepo. Nek idu svojim putem. 

Edited by Jonnhy Clash
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Jonnhy Clash said:

Saginjala ili ne saginjala nema potrebe da se pitanje priznanja Kosova predstavlja kao pitanje zivota i smrti a pogotovu pitanje ulaska u EU. Nemamo mi sta da molimo zapadne, kapitalisticke drzave da nas bilo gde primaju. Jel im ne odgovaramo? Molim lepo. Nek idu svojim putem. 

Baš imaš "iskristalisan" stav, ali iz mog ugla gledano totalno nepragmatičan. No, to je moj stav, ne znači da je ispravan.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Jonnhy Clash said:

Saginjala ili ne saginjala nema potrebe da se pitanje priznanja Kosova predstavlja kao pitanje zivota i smrti a pogotovu pitanje ulaska u EU. 

Kosovo kao pitanje ulaska u EU je najlakše. Kamo sreće da je Srbija ispunila sve druge uslove za ulazak u EU. Ali nije ni izbliza isunila . Srbija i da prizna Kosovo je veoma daleko od EU baš sa problemima koje ima bez Kosova.

 Kosovo je alibi za ovu nakradnu vlast za svoje neuspehe i nespremnost da vode državu. Pa ova vlast sve čini da ne uđe u EU, jer njima nije u interesu.

Edited by Pristevac
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Pristevac said:

Kosovo kao pitanje ulaska u Eu je najlakše. Kamo sreće da je Srbija ispunila sve druge uslove za ulazak u EU. Ali nije ni izbliza isunila . Srbija i da prizna Kosovo je veoma daleko od EU baš sa problemima koje ima bez Kosova.

 Ksovo je alibi za ovu nakradnu vlast za svoje neuspehe i nespremnost da vode državu. Pa ova vlast sve čini da ne uđe u EU, jer njima nije u interesu.

E vidis, ovo cemo se sloziti. Srbija nije ispunila druge uslove za ulazak u EU. Pre svega nije stvorila valjan pravni sistem. Nema ga ni Kosovo verovatno. Ja nemam nista protiv da Srbija uvede sve zakone koji ce omoguciti vecu pravnu sigurnost gradjana, lakse i efikasnije poslovanje, da se modernizuje drustvo. Isto zelim i kosovskom drustvu. Pa kad za 20, 30 godina to budu uredjena drustva neka predstavnici sednu za sto i neka se dogovore sta i kako dalje. Ovako da Srbija daje legitimitet Haradinaju, Taciju i slicnima, protiv sam toga. Nek ih Amerikanci i Englezi priznaju, sta me briga. Njihova stvar. Zabluda je da Srbija nema opcije i da bilo sta mora. Kao ni Kosovo sto ne mora. A istorija Srbije pokazuje da sto je veci pritisak i prisila bila to se Srbija vise inatila. Prvi svetski rat, drugi svetski rat, zadnjih 30 godina. Da li je to pametno ili nije necu davati sud ali to je tako. Tesko da priznanje Kosova moze proci u Srbiji sve i da se vlast odluci na tako nesto. 

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Jonnhy Clash said:

Saginjala ili ne saginjala nema potrebe da se pitanje priznanja Kosova predstavlja kao pitanje zivota i smrti a pogotovu pitanje ulaska u EU. Nemamo mi sta da molimo zapadne, kapitalisticke drzave da nas bilo gde primaju. Jel im ne odgovaramo? Molim lepo. Nek idu svojim putem. 

 

a el primate lovu od tih zapadnih, kapitalistickih drzava? imas li ti uopce predstavu koliko su ti milijuni dolara i eura donacija kljucni da Srbija ne pukne?

necete? molim lepo, vratite lovu i "krenite svojim putem".

 

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Jonnhy Clash said:

E vidis, ovo cemo se sloziti. Srbija nije ispunila druge uslove za ulazak u EU. Pre svega nije stvorila valjan pravni sistem. Nema ga ni Kosovo verovatno. Ja nemam nista protiv da Srbija uvede sve zakone koji ce omoguciti vecu pravnu sigurnost gradjana, lakse i efikasnije poslovanje, da se modernizuje drustvo. Isto zelim i kosovskom drustvu. Pa kad za 20, 30 godina to budu uredjena drustva neka predstavnici sednu za sto i neka se dogovore sta i kako dalje. Ovako da Srbija daje legitimitet Haradinaju, Taciju i slicnima, protiv sam toga. Nek ih Amerikanci i Englezi priznaju, sta me briga. Njihova stvar. Zabluda je da Srbija nema opcije i da bilo sta mora. Kao ni Kosovo sto ne mora. A istorija Srbije pokazuje da sto je veci pritisak i prisila bila to se Srbija vise inatila. Prvi svetski rat, drugi svetski rat, zadnjih 30 godina. Da li je to pametno ili nije necu davati sud ali to je tako. Tesko da priznanje Kosova moze proci u Srbiji sve i da se vlast odluci na tako nesto. 



I svaki put bila ekonomski i socijalno rasturena sa neverovatnim posledicama od kojih se dan danas nije oporavili i po svemu sudeći neće.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Vjekoslav said:

 

a el primate lovu od tih zapadnih, kapitalistickih drzava? imas li ti uopce predstavu koliko su ti milijuni dolara i eura donacija kljucni da Srbija ne pukne?

necete? molim lepo, vratite lovu i "krenite svojim putem".

 

"Non Olet":wicked:

Edited by Pristevac
Link to comment
Share on other sites

Niko specijalno ne pritiska Srbiju za neko priznanje nego dežurni glasnici raznih interesnih grupa požuruju sadašnju vlast da to uradi, nadaju se da će nakon toga radikalne desne snage krenuti da skinu Vučića  pa da iskoriste to i dodju navlast. Dakle čist interes je u pitanu, nije njih briga ni za Kosovo ni za  građane bilo koje nacije njima je samo do dolaska na vlast u Srbiji. U jednom trenutku ponadali su se da će Vučić to odraditi ali je ovaj malo namazaniji pa skupo prodaje kožu a njima vreme ističe pa kreće masovna histerija kako je zadnji sekund i da nema više vremena. U toj histeriji svi su im krivi što se ne ostvaruju njihove želje i planovi, nikako samo da se sami suoče sa istinom da je njihova opcija odavno odletela iz Srbije.

Edited by perkos
Link to comment
Share on other sites

Just now, Vjekoslav said:

 

a el primate lovu od tih zapadnih, kapitalistickih drzava? imas li ti uopce predstavu koliko su ti milijuni dolara i eura donacija kljucni da Srbija ne pukne?

necete? molim lepo, vratite lovu i "krenite svojim putem".

 

Nemam predstavu koliko Srbija prima donacija. Kredite treba da vratimo, donacije ne. Donacija je isto što i poklon. Što bismo vraćali donacije? Ne može niko Srbiju da uslovljava sa donacijama da vodi politiku kakvu hoće EU i Zapad. To je naš izbor. Protiv sam rata i sukoba ali to da Srbija može da bira da li će se okrenuti EU ili Rusiji, ili ako hoće Kubi i Venecueli to itekako može. I niko nema pravo da ucenjuje Srbiju sa priznanjem Kosova. Ko hoće nek prizna, Srbija neće. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Vjekoslav said:

 

e pa onda potrazi malo. bilo je na starom boardu navedeno kolike su to cifre koje Srbija prima od EU i USofA.

 


šta ima veze to, može srbija da prima pare od EU i USA, a da igra za team Russia ili Kina 😄

Ne znam da li si čuo onaj fazon:

Bili Srbin Amerikanac i žitelj Evropske Unije

E sad kako ide dalje ne znam, al znam da je na kraju Srbin sve njih prejebao i pobediJo.

  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, Vjekoslav said:

 

e pa onda potrazi malo. bilo je na starom boardu navedeno kolike su to cifre koje Srbija prima od EU i USofA.

 

Na kraju krajeva te donacije koriste i gradjanima EU. Grade se autoputevi, infrastruktura, ulaže se u ekologiju. Bar bi tako trebalo da bude. Donacije apsolutno ne daju pravo nikome da nas politički uslovljava kao što su Grke uslovljavali kreditima i na kraju su morali da igraju kako Nemačka i Merkelova sviraju. 

Link to comment
Share on other sites

  • fancy changed the title to Kosovo, priznati ili ne?
  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...