Jump to content

Kosovo, priznati ili ne?


djole

Recommended Posts

50 minutes ago, Milenko Puzigaca said:

Ne baš. Čekaj, polako, na uvce. Jedno je kad neko iz ugla "ja" piše o "njima" ili "vama" itd, a drugo je kad neko o sebi govori u množini. Primećuješ razliku?

Svrstavajući se iz tog istog ugla na neku od strana automatski postaješ ili oni ili ovi drugi.... U tvom slučaju "necivilizovani"  i "eUropljani",  pa ga piši i govori u kom god hoćeš licu... 

Link to comment
Share on other sites

 

Moguće, iz ugla nekakvog uber ales neutralnog deka boge, ili iz ugla baka boginje Justicije, to je ona sa terazijama i mačem. Ama to nije važno, nego se na kraju računa samo kako taj govornik vidi sam sebe. Da li kao "ja" ili kao "mi". U suštini nebitno za temu, samo sam rekao da možda ne bi trebalo da "vi" o sebi govorite i razmišljate u množini, zato što upravo zbog toga imate veći deo tih problema koji "vas" muče. Te nekretnine tamo nisu "vaše". Mogu da budu samo nekog Pere, Mike, Laze, Jakupa, Besnika, Sebaedina, ne znam druga imena, a ovih se sećam iz vojske :classic_smile: Dobro, znam Džon i Džim Beluši :lol_2: E, da, i Ana Oxa :lol_2:

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, Constantin said:

Ljubitelji fudbala sa ovih prostora treba da slave. Osim Zvezde u grupnoj fazi Lige Evrope, imamo i dva predstavnika u grupnoj fazi Lige Konferencija, a to su Partizan iz BeGeja i Balkan iz Suve Reke....:kece::s_d:......:high_five:

I da nije nekih glupi pravila UEFA zreb ih spojio u istu grupu ali ne daju dušmani da se fudbalski pobijemo i oteraše Balkan u drugu grupu 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Constantin said:

 

Nije ni Kosoovo u UN, a po 1244 Balkan - Suva Reka je klub iz Srbije :s_d:......

Zamisli kakav bi to susret bio...lepota za gledanje.....sve najgore od šljama sa obe strane.....

Ja videh da na onoj cedljuici ispod imena Balkani stoji ( KOS)  što znači da je za UEFA to ipak država. Balkani je inače prebačen u grupu gde je ekipa iz Rumunije Kluž a Rumunija nije priznala Kosovo pa nikom to nije problem.

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Perkos2 said:

Ja videh da na onoj cedljuici ispod imena Balkani stoji ( KOS)  što znači da je za UEFA to ipak država. Balkani je inače prebačen u grupu gde je ekipa iz Rumunije Kluž a Rumunija nije priznala Kosovo pa nikom to nije problem.

Nisi dobro video.....:s_w:  ne znaš to, a i to što si video, nisi video, nego nešto drugo :classic_biggrin:

Zato ih nisu stavili u našu grupu, kažem ti, ne može dva tima iz iste države....:bravo:

Link to comment
Share on other sites

Значи, ситуација је следећа:

-предали правосуђе
-предали полицију
-предали Газиводе 
-предали телекомуникације и признали телефонски број 
-предали катастар
-предали енергетски систем
-предали граничне прелазе
-признали косовска документа         (списак преузет са twitera) 

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Azazelkg said:

Значи, ситуација је следећа:

-предали правосуђе
-предали полицију
-предали Газиводе 
-предали телекомуникације и признали телефонски број 
-предали катастар
-предали енергетски систем
-предали граничне прелазе
-признали косовска документа         (списак преузет са twitera) 

Šta ima da se tu preda?

Tamo nema države Srbije u institucionalnom pogledu već 20 godina.

Treba zaštiti prava manjine dole i to je to.

Kroz jačanje prisustva u institucijama Kosova.

Sve ostalo su bajke i priče.

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, JohnnyDragon said:

Šta ima da se tu preda?

Tamo nema države Srbije u institucionalnom pogledu već 20 godina.

Treba zaštiti prava manjine dole i to je to.

Kroz jačanje prisustva u institucijama Kosova.

Sve ostalo su bajke i priče.

Pa da nema još po nešti da se preda ne bi se razvlačili pregovori godinama. Pamti li neko kad je potpisan Briselski sporazum i zašto, kakvo je bio stanje na terenu pre tog potpisivanja a kako je danas. Što se tiče prava Srba koji žive na Kosovu da koriste dokumebta izdata od države Srbije to im je garantovano još po Ahtisarijevom planu i to pravo im je Kurti sad suspendovao. Sad im velikodušno kao nešto poklanja. Da vidimo kad će da sprovede odluku Ustavnog suda Kosova i vrati uzurpiranu zemlju SPC kod Visokih Dečana pa da počnemo da pričamo o zaštiti prava manjina na Kosovu.

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, JohnnyDragon said:

Šta ima da se tu preda?

Tamo nema države Srbije u institucionalnom pogledu već 20 godina.

Treba zaštiti prava manjine dole i to je to.

Kroz jačanje prisustva u institucijama Kosova.

Sve ostalo su bajke i priče.

 

Pravosudje , skolstvo i policija u civilu su na severu do briselskog sporazuma radili po zakonima Srbije i bili u sistemu Srbije. Tako da je predato za nista, dobro nije bas za nista, da Zapad ne smara predsednika sta radi u Srbiji.

Edited by Zvezdinho
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Azazelkg said:

Значи, ситуација је следећа:

-предали правосуђе
-предали полицију
-предали Газиводе 
-предали телекомуникације и признали телефонски број 
-предали катастар
-предали енергетски систем
-предали граничне прелазе
-признали косовска документа         (списак преузет са twitera) 

 

ali se zato niko do sada nije ovako "lavovski" borio za kosovo kao trenutni predsednik 🙂

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, Azazelkg said:

Значи, ситуација је следећа:

-предали правосуђе
-предали полицију
-предали Газиводе 
-предали телекомуникације и признали телефонски број 
-предали катастар
-предали енергетски систем
-предали граничне прелазе
-признали косовска документа         (списак преузет са twitera) 

 

4 hours ago, Zvezdinho said:

 

Pravosudje , skolstvo i policija u civilu su na severu do briselskog sporazuma radili po zakonima Srbije i bili u sistemu Srbije. Tako da je predato za nista, dobro nije bas za nista, da Zapad ne smara predsednika sta radi u Srbiji.

 

11 hours ago, JohnnyDragon said:

Šta ima da se tu preda?

Tamo nema države Srbije u institucionalnom pogledu već 20 godina.

Treba zaštiti prava manjine dole i to je to.

Kroz jačanje prisustva u institucijama Kosova.

Sve ostalo su bajke i priče.

@Azazelkg nije Žvalavi predao Manastire i crkve (bar ne zvanično) i te artefakte da vrati

@Zvezdinho još uvek u enklavama funkcioniše zdravsto, po zdravstenom sistemu Srbije. Doktori i medicinsko osoblje, kao i ostali zaposleni primaju platu od Srbije, a Srbija investira u opremu i infrastrukturu. Takodje PTT Srbije funkcioniše, sa svojim vozilima i isplatama penzija, novčanim transakcijama.

@JohnnyDragon Tako sam i ja mislio prve godine nakon rata. Kako zaštiti prava ? Treba ljude gurnuti u milost i nemolst onima koji pucaju na decu, dok se kupaju na reci, na žetaoce, koji su iscenirali 17. mart....ipak, pošto sam poštovaoc zakona, držim se Rezolucija koje su donete, sporazuma, dogovara....ono što je do mene.

 

Ne želim još 100 000 izbeglica u Srbiji. Ne što ih ne volim, taman posla, nego što i država ne zna šta će s njima i izabraće najgore reešenje, po običaju. Jer o njihovoj sudbini odlučuje gomila tutubana i bitangi. "Pogroma neće biti" ? Da, doći će lagano, jedan po jedan.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Constantin said:

 

 

@Azazelkg nije Žvalavi predao Manastire i crkve (bar ne zvanično) i te artefakte da vrati

@Zvezdinho još uvek u enklavama funkcioniše zdravsto, po zdravstenom sistemu Srbije. Doktori i medicinsko osoblje, kao i ostali zaposleni primaju platu od Srbije, a Srbija investira u opremu i infrastrukturu. Takodje PTT Srbije funkcioniše, sa svojim vozilima i isplatama penzija, novčanim transakcijama.

@JohnnyDragon Tako sam i ja mislio prve godine nakon rata. Kako zaštiti prava ? Treba ljude gurnuti u milost i nemolst onima koji pucaju na decu, dok se kupaju na reci, na žetaoce, koji su iscenirali 17. mart....ipak, pošto sam poštovaoc zakona, držim se Rezolucija koje su donete, sporazuma, dogovara....ono što je do mene.

 

Ne želim još 100 000 izbeglica u Srbiji. Ne što ih ne volim, taman posla, nego što i država ne zna šta će s njima i izabraće najgore reešenje, po običaju. Jer o njihovoj sudbini odlučuje gomila tutubana i bitangi. "Pogroma neće biti" ? Da, doći će lagano, jedan po jedan.

Posle će još to da pokaže kao porast nataliteta i prikupi poene kako je zaustavio belu kugu. Kako mu se još nameatio Prajd pa derbi sve bolje id boljeg da se slučajno ne napiše nešto šta se stvarno dešava oko Kosova.

Link to comment
Share on other sites

  • fancy changed the title to Kosovo, priznati ili ne?
  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...