Jump to content

Kosovo, priznati ili ne?


djole

Recommended Posts

1 hour ago, ras kass said:

 

To ti je onaj tip ljudi koji je uvek uz vodju, moze da ih vodi u rat, da seku struju, da nema vode....vodja zna najbolje. Od kolevke pa do groba mora neko da donosi odluke za njih.

Druga grupa su oni koji misle da su mnogo pametni a u stvari jako glupi ljudi Oni koji govore svi su isti, sve su oni provalili a kad progovoris sa njima , vidis promaja. Oni koji na rat u Ukrajini kazu sve je to Amerika zakuvala....nidje arguemnta ali znaju oni sve. Posle kad ih zadese sankcije bice kuku lele, sta nam radi jevropa.

Nemoj zapostavljati treću grupu. To su oni najpametniji, oni znaju sve i svi ostali greše. Smeta im gradski prevoz, taxisti su životinje, školstvo "nula", zdravstvo katastrofa, fudbalske utakmice nameštene, u košarci se sve daje jednom klubu, samo starlete mogu da se zaposle, a muška populacija isključivo preko stranke, penzioneri glasaju Vučića odrasli na Holivudskoj produkciji. Samim tim, Rusi vekovni neprijatelji, Srbi teroristi i dupe bi dali za hamburger u Meku..... govno bi pojeli samo da na njemu piše Made in USA i "не дамо КосоBo" glavna podjebavajuća parola u dokazivanju svoje pameti i demokratičnosti "širine". Rado bi otišli negde "preko" al tamo nema blejanje po kafićima do podne uz "duži s mlekom" ....živi s ćaletom i kevom sa 30 i nešto i svadja se s njima potežući večno pitanje "Šta ste mi vi dali". U osnovnoj ih nije volela učiteljica, u srednjoj ga mrzeo nastavnik matematika, a i ako je započeo studije-odusta jer svi su korumpirani i traže pare. Prebaci se na Megatrend i tu je tropa...ne podnosi ni četnike ni partizane, to su gibaničari i boljševici, ni jedna politička stranka nije dobra, sve su to lopovi, kao i popovi...sve bi to on...

 

Nije da je sve netačno....

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Citava ova ujdurma je nastala zato sto Srbi sa Severa nece RKS tablice i kosovske licne karte, cisto da proverim? Ovi dole svakako su to prihvatili pre ko zna koliko godina.

 

I onda zbog toga se izmisljaju reciprociteti, nalepnice, ulazno izlazni dokumenti i slicne gluposti.

 

I naravno da je potpuni idiotizam da neko ko zivi u recimo Leposavicu mora da uzme da izadje sa Kosova, da mu izdaju to, pa da se vrati, i tako svaka tri meseca.

 

Ali je to posledica cinjenice da nece da priznaju pristinsku administraciju.

 

I onda se sve vraca na pocetak.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

U Hrvatskoj covek ima stan u centru Zagreba, koji nije cak ni kupio, nego nasledio od neke babe o kojoj se brinuo, i stariji sin mu je tamo jos iz vremena SFRJ, a neki moji rođaci su u Dubrovniku, taj ujak moje majke bio vojno lice, pa tamo i napravili kucu, ima dva sina, svi su i dalje tamo, nikad nisu ni odlazili,  i ni jedne ni druge nije niko proganjao ni na koji nacin, ali oni su građani Hrvatske i tako se i ponašaju. Ovakvi bi svuda i u svakoj zemlji imali iste probleme da se tako isto ponasaju.

Link to comment
Share on other sites

Nema nikakve drame oko situacije na Kosovu pa i na severu Kosova, narod niko nije ni pitao šta hoće ili šta neće, odluke se donose i nameću iz centara moći. Na severu je postajao opštenarodni otpor nakon juna 1999 ali je ugušen onog dana kad je ubijen Oliver Ivanović. Ovo sad je predstava BG i PR za one koji gutaju šta im servira rts,pink, rtk 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, Perkos2 said:

Nema nikakve drame oko situacije na Kosovu pa i na severu Kosova, narod niko nije ni pitao šta hoće ili šta neće, odluke se donose i nameću iz centara moći. Na severu je postajao opštenarodni otpor nakon juna 1999 ali je ugušen onog dana kad je ubijen Oliver Ivanović. Ovo sad je predstava BG i PR za one koji gutaju šta im servira rts,pink, rtk 

 

Ceniš da će nakon donošenja odluka, sa kojom se "kvinta" slaže, svi ostati tamo gde su i bili, a Žvalavi će da nastavi da se neumorno bori za njihova prava ?

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, Constantin said:

 

Ceniš da će nakon donošenja odluka, sa kojom se "kvinta" slaže, svi ostati tamo gde su i bili, a Žvalavi će da nastavi da se neumorno bori za njihova prava ?

To je već odluka svake porodice pojedinačno, znam Srbe koji žive u selima po Kosovu gde nema ni škole na srpskom i ne pomišljaju da negde odu. Sigurno da  će biti i onih koji neće ostati na Kosovu( eto šanse za nekog domordca iz Erdeča ili Radinca da proda njivu). E sad ako neko ima ideju da pravi novu "oluju" to bi već bilo nešto drugo.

Edited by Perkos2
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Perkos2 said:

To je već odluka svake porodice pojedinačno, znam Srbe koji žive u selima po Kosovu gde nema ni škole na srpskom i ne pomišljaju da negde odu. Sigurno da  će biti i onih koji neće ostati na Kosovu( eto šanse za nekog domordca iz Erdeča ili Radinca da proda njivu). E sad ako neko ima ideju da pravi novu "oluju" to bi već bilo nešto drugo.

Dobro je oko Erdeča...bolje nego u Čalije 😊

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, ras kass said:

 

To ti je onaj tip ljudi koji je uvek uz vodju, moze da ih vodi u rat, da seku struju, da nema vode....vodja zna najbolje. Od kolevke pa do groba mora neko da donosi odluke za njih.

Druga grupa su oni koji misle da su mnogo pametni a u stvari jako glupi ljudi Oni koji govore svi su isti, sve su oni provalili a kad progovoris sa njima , vidis promaja. Oni koji na rat u Ukrajini kazu sve je to Amerika zakuvala....nidje arguemnta ali znaju oni sve. Posle kad ih zadese sankcije bice kuku lele, sta nam radi jevropa.


Evo, kaže moj tast, gledajući vesti na N1, najavu razgovora sa ambasadorom USA: “tačno će da zakuvaju nešto (USA), pa će da bukne ceo Balkan, mamicu im jebem”…

 

Najebali smo.

  • Ha-ha 1
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Eddard said:


Evo, kaže moj tast, gledajući vesti na N1, najavu razgovora sa ambasadorom USA: “tačno će da zakuvaju nešto (USA), pa će da bukne ceo Balkan, mamicu im jebem”…

 

Najebali smo.

 

Heh, sedeo pre dva dana sa mojim tastom i njegovim prikom (obojica mid 60's), s tim sto je prika sa crnogorac sa britanskim pasosem.

 

Obojica se slazu da 2024. dolazi Trump da svima 'ebe sve po spisku (ukrajincima, siptarima, itd.)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Constantin said:

E, odavno sam bio tamo, još nije bilo asFalt u glavnoj ulici. Ako, ako, treba da produhovite malo Šumadince, vidiš da su rabatni....:classic_biggrin:

E pa te vukojebine dostigle astronomske cene za njive i livade. Ima još takvih slučajeva eto kod tebe Vrežina koja se sad zove "gnjilane"

Link to comment
Share on other sites

Kaže lik danas za jednu zgradu u Jagodini: svih 30 stanova su u vlasništvu ljudi sa Kosova,  niko se ne pojavljuje preko deset godina (kako on kaže: da ne bi dole imali problema...), stanovi uredno izdati... Sve je savršeno normalno iz njihovog ugla gledišta,  a mi tupimo o tablicama,  ličnim kartama i slične bezvezotine...

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Eddard said:


Evo, kaže moj tast, gledajući vesti na N1, najavu razgovora sa ambasadorom USA: “tačno će da zakuvaju nešto (USA), pa će da bukne ceo Balkan, mamicu im jebem”…

 

Najebali smo.

 

Tast I ti u raspravi :

 

 

 

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Milenko Puzigaca said:

Teška umna bolest. To vam je lekcija da ih više nikad ne zovete u posetu niti da provodite vreme sa njima :lol_2:

 

 

Jebo mater ja sebi ako ih ikad više pozovem. Bili jednom, videli, dosta. 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Azazelkg said:

Kaže lik danas za jednu zgradu u Jagodini: svih 30 stanova su u vlasništvu ljudi sa Kosova,  niko se ne pojavljuje preko deset godina (kako on kaže: da ne bi dole imali problema...), stanovi uredno izdati... Sve je savršeno normalno iz njihovog ugla gledišta,  a mi tupimo o tablicama,  ličnim kartama i slične bezvezotine...

Ko im prodao te stanove? 

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Perkos2 said:

Ko im prodao te stanove? 

Investitor.... Zašto su ih kupovali?  Zašto nisu branili "svetu srpsku zemlju",  zar je nekoliko stotina hiljada evra bitnije od "opstanka srpskog naroda na Kosovu"....? Zašto bi se sad bilo ko cimao više od njih,  a cima se,  za bilo kakvo dešavanje dole...?  Poučen tim patriotskim činovima,  budu li pojavili sa pozamašnom sumom albanci, na samo stotinak km od Merdara prvi ću da stanem u red.... 

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, sasa965 said:

Ne pitaš se ti nego žena.

Ja se vala ni sa mojima ne druzim, osjm nuzno, zato sto su budale. Nisu rusofili ali jesu budale koje prde o "širenju NATO na istok" i o raznim budalastinama koje su verovatno ruska propaganda. Tipa, u Briselu u sedištu EU ispitivali vodu iz klozeta pa ne znam koliko su nasli kokaina :lol_2: Ili kad je ono prolazio Guglmobil da snima "to je špijuniranje". Ili pričaju kao nesto značajno, šta li je, njima je značajno, kad bili u Beču, videli nekoga sa turbanom, i to je njima događaj. Ili biser nad biserima a za takvu ludost i dibidus nenormalnost nisam do tada čuo, i garantovano ni najzadrtijim srbendama tako nesto nije palo na pamet, kad su bili u Ohridu, namerno su izbegavali da se slikaju tako da se u pozadini vidi neka džamija :krstipd4: Akademski građani bre.

 

Primitivizam, prostaštvo, slobotomija do koske i palanaštvo poslednje vrste. I kad odem otvoreno im govorim, ponekad kad se neprimereno ponašaju, kao, vi ste palanački fasisti samo to ne znate, ili, ne znam da li ste takvi nekulturni bili i ranije, tipa dok smo odrastali, mora da jeste, nego ja nisam primećivao :lol_2: Zato i ne vole kad dođem, to sam čuo od drugih da su pričali :lol_2:

 

Pienta je, bačite ih lavovima :lol_2: Dovoljno mi je kuče :lol_2: Sa njim uopšte ne razgovaramo, nego se razumemo i bez reči :lol_2:

  • Like 2
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Azazelkg said:

Investitor.... Zašto su ih kupovali?  Zašto nisu branili "svetu srpsku zemlju",  zar je nekoliko stotina hiljada evra bitnije od "opstanka srpskog naroda na Kosovu"....? Zašto bi se sad bilo ko cimao više od njih,  a cima se,  za bilo kakvo dešavanje dole...?  Poučen tim patriotskim činovima,  budu li pojavili sa pozamašnom sumom albanci, na samo stotinak km od Merdara prvi ću da stanem u red.... 

Investitor nema ime? Opština koja je inkasirala porez na te kupovine nema ime?  Zašto prodajete imovinu tim bezbožnicima koji su rasprodali svoje, budite barem vi u centralnoj Srbiji moralni i časni i nemojte za šaku evra da prodajete svoju imovinu, barem vas niko ne sili na to. Ili nemojte za istu stvar da kritikujete druge.

Link to comment
Share on other sites

  • fancy changed the title to Kosovo, priznati ili ne?
  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...