Jump to content

Kosovo, priznati ili ne?


djole

Recommended Posts

 

1 hour ago, Perkos2 said:

Šta su ti Srbi, čak i taštu vole ili mrze zbog poltičkih ubeđenja😄

Nisu to politička ubeđenja, nego civilizacijsko opredeljenje. Da su tašte i slični konzervativni Evropejci koje zabole za putlera i rusije i nije im okruženje neprijatelj i ne drndaju o "drugačijem slučajnojevropsjestvu" itd, nego sebe vide kao Evropljane i sa Evropom se identifikuju a ne sa nekim tamo sumanutima (kao što je ova što je stalno trubila veliku misao kako je "došao kraj globalizmu i liberalizmu", ama se ispostavilo da je jedini kome je došao kraj ona) nego su samo malo iz drugog vremena, pa ih čude neke nove stvari, pa se malo nekim promenama i opiru, niko ništa ne bi imao protiv njih. Protiv anticivilizacijskih elemenata naravno da ima, prvo to što zagađuju okruženje samim svojim prisustvom. Jel tako, jeste :lol_2:

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Perkos2 said:

Šta su ti Srbi, čak i taštu vole ili mrze zbog poltičkih ubeđenja😄

 

Hej, to su reči moje žene, ne moje😁. A ja moju taštu volim (dobro, da ne preterujemo, poštujem) i uprkos njenim političkim ubeđenjima. Inače je divna žena, ali bih joj oduzeo pravo glasa. 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Eddard said:

 

Hej, to su reči moje žene, ne moje😁. A ja moju taštu volim (dobro, da ne preterujemo, poštujem) i uprkos njenim političkim ubeđenjima. Inače je divna žena, ali bih joj oduzeo pravo glasa. 

Verujem da bi isto i ona uradila sa tvojim pravom glasa

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Constantin said:

Snage KFOR-a, rasporedjene su tako da u postavljanje barikada u startu bude sprečeno. Ako se barikade postave iza Brnjaka, Jarinja i Merdara ? Efekat je isti ?

Sad kad završavaju odmori gastarbajterima sa Kosova gde god da blokiraš put pravi se totalni zastoj a oni moraju da stignu na zapad pošto tamošnje gazde ne znaju za reciprocitet i barikade. Zato su i pomerili do 01.09.2022.   

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Perkos2 said:

Verujem da bi isto i ona uradila sa tvojim pravom glasa


Znaš kako, kad joj je politička svest na tom nivou da može da izjavi sledeće - ma šta ja, za mene je kasno i svejedno, šta me briga, da odživim ovo što mi je ostalo, a vi kako hoćete - ne shvatajući da svojim izborom (nije glasala za AV, već za Dačića!) utiče i na svoju decu i unuke mnogo više nego na svoj život, onda i ne treba, pardon, ne sme da glasa. 

Edited by Eddard
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Perkos2 said:

Sad kad završavaju odmori gastarbajterima sa Kosova gde god da blokiraš put pravi se totalni zastoj a oni moraju da stignu na zapad pošto tamošnje gazde ne znaju za reciprocitet i barikade. Zato su i pomerili do 01.09.2022.   

Jbt kako je glup Kosovarski Če Ge Vara, večito Mali Putin mora da ga ispravlja....

Edited by Constantin
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Eddard said:


Znaš kako, kad joj je politička svest na tom nivou da može da izjavi sledeće - ma šta ja, za mene je kasno i svejedno, šta me briga, da odživim ovo što mi je ostalo, a vi kako hoćete - ne shvatajući da svojim izborom (nije glasala za AV, već za Dačića!) utiče i na svoju decu i unuke mnogo više nego na svoj život, onda i ne treba, pardon, ne sme da glasa. 

Ma kapiram ja to ali s'njene tačke gledišta i njenih istomišljenika verovatno bi zabranili i tebi i meni da glasamo. Ti nisi Srbenda a ja stalno nešto zakeram i nezahvalan sam što mi je data mogućnost da udišem čist bg zrak😁

Edited by Perkos2
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Perkos2 said:

Ma kapiram ja to ali s'njene tačke gledišta i njenih istomišljenika verovatno bi zabranili tebi i.meni dq glasamo. Ti nisi Srbenda a ja stalno nešto zakeram i nezahvalan sam što mi je data mogućnost da udišem čist bg zrak😁

Ja ti lepo kažem dodji u Niš, a ti zakeraš kao "Neću opet da seljim"....:kece:

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, Eddard said:


Znaš kako, kad joj je politička svest na tom nivou da može da izjavi sledeće - ma šta ja, za mene je kasno i svejedno, šta me briga, da odživim ovo što mi je ostalo, a vi kako hoćete - ne shvatajući da svojim izborom (nije glasala za AV, već za Dačića!) utiče i na svoju decu i unuke mnogo više nego na svoj život, onda i ne treba, pardon, ne sme da glasa. 

Narod koji moze da proguta ove vratolomije o zlocinu nad tablicama, ne zasluzuje nista bolje od Vucica. Cela prica o tablicama, licnim kartama i ostalim sranjima koja ne mogu da se prihvate , dok se sedi u vladi i parlamentu nepostojece drzave, je toliku tupava, da bi neko sa dva grama mozga trebalo da to registruje, ali u praksi nije tako. Pri tome ne mislim na one koji zive na Kosovu, njima je to odavno jasno.

  • Like 3
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, DJORDJE said:

Narod koji moze da proguta ove vratolomije o zlocinu nad tablicama, ne zasluzuje nista bolje od Vucica. Cela prica o tablicama, licnim kartama i ostalim sranjima koja ne mogu da se prihvate , dok se sedi u vladi i parlamentu nepostojece drzave, je toliku tupava, da bi neko sa dva grama mozga trebalo da to registruje, ali u praksi nije tako. Pri tome ne mislim na one koji zive na Kosovu, njima je to odavno jasno.

Bilo im jasno ili ne,  njima odgovara kako god da je sve dok su primanja puta 2... Uz,  od vikenda do vikenda,  razmišljanje da li ima neka livada u nekoj zabiti da je možda još ostala a da može da se uvali Albancima po 8x većoj ceni dok u pozadini ide "Ko da mi otme iz moje duše Kosovo"... 

  • Like 2
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Perkos2 said:

Ma kapiram ja to ali s'njene tačke gledišta i njenih istomišljenika verovatno bi zabranili i tebi i meni da glasamo. Ti nisi Srbenda a ja stalno nešto zakeram i nezahvalan sam što mi je data mogućnost da udišem čist bg zrak😁

Ma ne bi oni to, zato što su mahatme. Ali bi zato aplaudirali bilo kome ko bi imao takav program partije, i ko bi to sproveo u delo :classic_biggrin: Takvi su oni :classic_biggrin:

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Azazelkg said:

Bilo im jasno ili ne,  njima odgovara kako god da je sve dok su primanja puta 2... Uz,  od vikenda do vikenda,  razmišljanje da li ima neka livada u nekoj zabiti da je možda još ostala a da može da se uvali Albancima po 8x većoj ceni dok u pozadini ide "Ko da mi otme iz moje duše Kosovo"... 

E, ali ima ovde dodatak, što je jedan napisao još na početku prvobitnog foruma. Kako koji uspe da uvali tu livadu po toj ceni, i pobegne u BG, najčešće, prvo što uradi je da drekne "nedamo Kosovo" :lol_2: Divan svet.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Azazelkg said:

Bilo im jasno ili ne,  njima odgovara kako god da je sve dok su primanja puta 2... Uz,  od vikenda do vikenda,  razmišljanje da li ima neka livada u nekoj zabiti da je možda još ostala a da može da se uvali Albancima po 8x većoj ceni dok u pozadini ide "Ko da mi otme iz moje duše Kosovo"... 

To si negde načuo ili ti ispričao taksista? Prumanja puta dva nema vec više od 10 godina( sredio AV) a za livade trebalo bi da trljaš ruke ako se prodaju, tamo proda livadu pa onda kupi neku livadu u okolini Smedereva ili Kraljeva. Dakle pare štižu u Srbiju 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Perkos2 said:

To si negde načuo ili ti ispričao taksista? Prumanja puta dva nema vec više od 10 godina( sredio AV) a za livade trebalo bi da trljaš ruke ako se prodaju, tamo proda livadu pa onda kupi neku livadu u okolini Smedereva ili Kraljeva. Dakle pare štižu u Srbiju 

Onda nema kosovsko-metohijski ciklus na veseljima....  Paradoks je da su najglasniji sa "ne damo Kosovo"  oni koji su se na vreme ratosiljali svega vrednog dole po višestruko većim cenama i onda zagazdeli po Nišu,  Kragujevcu i tako to... A za prvi deo posta,  samo ću sumnjičavo zavrteti glavom 🤔.... 

Link to comment
Share on other sites

50 minutes ago, Azazelkg said:

Onda nema kosovsko-metohijski ciklus na veseljima....  Paradoks je da su najglasniji sa "ne damo Kosovo"  oni koji su se na vreme ratosiljali svega vrednog dole po višestruko većim cenama i onda zagazdeli po Nišu,  Kragujevcu i tako to... A za prvi deo posta,  samo ću sumnjičavo zavrteti glavom 🤔.... 

Koga briga šta ko peva na veseljima, ono jeste da su pesme sa Kosova stvarno najboljè ali muzički ukus je različit. Ako računaš ove vučićeve bandite iz srpske liste oni primaju ne duplo nego deste puta duplo ali ja pišem o običnom narodu koji živi uglavnom isto kao i neko ko živi u Smederevu ili Kraljevu. Mogu ja tako da kazem da je u Srbiji idealno eno puni kafići po BG, grade se i kupuju stanovi, u BG uglavnom nema porodice bez 2-3 auta ali nije to prava slika Srbije. 

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Constantin said:

Snage KFOR-a, rasporedjene su tako da u postavljanje barikada u startu bude sprečeno. Ako se barikade postave iza Brnjaka, Jarinja i Merdara ? Efekat je isti ?

 

Ako misliš sa naše strane granice onda nije isti. Cilj tih akcija Srpske liste nije da oni blokiraju nešto. Nego da predstavljaju protest srpskog naroda na Kosovu. Da prikažu Kurtija odgovornim što se Srbi nezadovoljni. Ako se blokira sa naše strane onda je to uradio Vučić i nema efekat na strance.

Link to comment
Share on other sites

On 8/22/2022 at 9:15 AM, Eddard said:

 

Komentar moje žene je bio sličan - ma ona je glupa ko kurac 😄

 

To ti je onaj tip ljudi koji je uvek uz vodju, moze da ih vodi u rat, da seku struju, da nema vode....vodja zna najbolje. Od kolevke pa do groba mora neko da donosi odluke za njih.

Druga grupa su oni koji misle da su mnogo pametni a u stvari jako glupi ljudi Oni koji govore svi su isti, sve su oni provalili a kad progovoris sa njima , vidis promaja. Oni koji na rat u Ukrajini kazu sve je to Amerika zakuvala....nidje arguemnta ali znaju oni sve. Posle kad ih zadese sankcije bice kuku lele, sta nam radi jevropa.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

55 minutes ago, ras kass said:

Druga grupa su oni koji misle da su mnogo pametni a u stvari jako glupi ljudi Oni koji govore svi su isti, sve su oni provalili a kad progovoris sa njima , vidis promaja. Oni koji na rat u Ukrajini kazu sve je to Amerika zakuvala....nidje arguemnta ali znaju oni sve. Posle kad ih zadese sankcije bice kuku lele, sta nam radi jevropa.

 

E, taj tip je moj tast, pa ti vidi kako je meni ove dve nedelje dok su njih dvoje u poseti. Srećom, pa radim. Sva dežurstva sam uzeo, što manje da budem kod kuće.

  • Ha-ha 5
Link to comment
Share on other sites

  • fancy changed the title to Kosovo, priznati ili ne?
  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...