Jump to content

Kosovo, priznati ili ne?


djole

Recommended Posts

Ovo stoji ali ovde je u pitanju javasluk domacih firmi. Cinjenica je da su nam trzista i Rusije i Kine sirom otvorena. Sto ovdasnji privatnici to ne koriste to je vec drugi padez. 
Stara vest, izvoze opet.
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, quad said:
9 minutes ago, Jonnhy Clash said:
Ovo stoji ali ovde je u pitanju javasluk domacih firmi. Cinjenica je da su nam trzista i Rusije i Kine sirom otvorena. Sto ovdasnji privatnici to ne koriste to je vec drugi padez. 

Stara vest, izvoze opet.

Normalno da izvoze. Inace, otkad su Kinezima ukinute vize od strane drzave Srbije, Kina je druga zemlja po broju inostranih turista u Srbiji posle BiH. Tako da prostora za saradnju ima i u svim drugim oblastima. 

Edited by Jonnhy Clash
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Jonnhy Clash said:

Ovo stoji ali ovde je u pitanju javasluk domacih firmi. Cinjenica je da su nam trzista i Rusije i Kine sirom otvorena. Sto ovdasnji privatnici to ne koriste to je vec drugi padez. 

 

Trziste Rusije nam je otvoreno, sve bi to bilo uredu kad Srbi ne bi iskoriscavali tu pogodnost i zloupotrebljavali je. Npr proizvodjaci jabuka, salju u Rusiju jabuku Mucu ( ili kako se vec zove ) kao Greny . Posto mucu jabuka dok je jos zelena, negde u avgustu je velika kao greny, i onda oni poberu zelenu jabuku i prodaju je kao zrelu ( jabuka u avgustu ima vecu cenu) i onda se to naravno otkrije (rusi) pa nece vise da uzimaju nasu jabuku.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, slavisa said:

 

Trziste Rusije nam je otvoreno, sve bi to bilo uredu kad Srbi ne bi iskoriscavali tu pogodnost i zloupotrebljavali je. Npr proizvodjaci jabuka, salju u Rusiju jabuku Mucu ( ili kako se vec zove ) kao Greny . Posto mucu jabuka dok je jos zelena, negde u avgustu je velika kao greny, i onda oni poberu zelenu jabuku i prodaju je kao zrelu ( jabuka u avgustu ima vecu cenu) i onda se to naravno otkrije (rusi) pa nece vise da uzimaju nasu jabuku.

Bilo je, ja mislim i da su kamenje stavljali ispod jabuka. Moguce da je to samo anegdota, otkud znam. Narod u Srbiji je domisljat i inventivan kad je u pitanju nekonvencionalno sticanje dobiti. Na nasoj drzavi je da to spreci. 

Edited by Jonnhy Clash
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, Jonnhy Clash said:

Sto moze da se promeni. Relativne brojke ne znace nista. Izvoz moze i mora da se poveca u apsolutnim brojkama a jedan od aspekata boljeg izvoza je i izvoz na trzista Kine i Rusije. 

 

13 minutes ago, Jonnhy Clash said:

Ovo stoji ali ovde je u pitanju javasluk domacih firmi. Cinjenica je da su nam trzista i Rusije i Kine sirom otvorena. Sto ovdasnji privatnici to ne koriste to je vec drugi padez. 

Sta mi to mozemo da izvezemo Kini?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Kronostime said:

 

Sta mi to mozemo da izvezemo Kini?

Turisticku uslugu sto vec i izvozimo. Kinezi su drugi po broju dolazaka u Srbiju. Iznad i Nemaca i Francuza. I Amerikanaca i Engleza i Australijanaca. I svih drugih zapadnjaka.

Edited by Jonnhy Clash
Link to comment
Share on other sites

Just now, Jonnhy Clash said:

Turisticku uslugu sto vec i izvozimo. Kinezi su drugi po broju dolazaka u Srbiju. Iznad i Nemaca i Francuza. I Amerikanaca i Engleza i Australijanaca. I svih drugih zapadnjaka. 

Treći....drugi su Crnogorci, a tu su i Turci i Bugari.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Kronostime said:

 

Sta mi to mozemo da izvezemo Kini?

 

Ja ponovo o jabukama 🙂 prijatelj, je direktor u jednoj domacoj lokalnoj firmi za proizvodnju voca, i tako su oni isli na poljoprivredni sajam u Moskvu, tamo su uspostavili kontak sa delegacijom Honkonga, svidela im se nasa jabuka, ali oni traze da jabuka bude premazana onim voskom ( kao u americkim filmovima sto se jabuke sjaje 🙂 ) , ok to bi se jos i moglo odraditi, ali sam transport je dug, a da se salje avionom ne isplativ za cenu koju oni nude. Tako da eto i od necega sto bi se moglo izvesti u taj deo sveta, daljina je problem. 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Constantin said:

Treći....drugi su Crnogorci, a tu su i Turci i Bugari.

Eto vidis. Niko sa zapada i samo Bugari iz EU. Ne treba nama EU. Samo da nam namecu neka glupa pravila, propise i kvote. Nisu Britanci ludi sto su pobegli odatle. 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, slavisa said:

 

Ja ponovo o jabukama 🙂 prijatelj, je direktor u jednoj domacoj lokalnoj firmi za proizvodnju voca, i tako su oni isli na poljoprivredni sajam u Moskvu, tamo su uspostavili kontak sa delegacijom Honkonga, svidela im se nasa jabuka, ali oni traze da jabuka bude premazana onim voskom ( kao u americkim filmovima sto se jabuke sjaje 🙂 ) , ok to bi se jos i moglo odraditi, ali sam transport je dug, a da se salje avionom ne isplativ za cenu koju oni nude. Tako da eto i od necega sto bi se moglo izvesti u taj deo sveta, daljina je problem. 

Nek drzava subvencionise avionski transport. 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, slavisa said:

 

Ja ponovo o jabukama 🙂 prijatelj, je direktor u jednoj domacoj lokalnoj firmi za proizvodnju voca, i tako su oni isli na poljoprivredni sajam u Moskvu, tamo su uspostavili kontak sa delegacijom Honkonga, svidela im se nasa jabuka, ali oni traze da jabuka bude premazana onim voskom ( kao u americkim filmovima sto se jabuke sjaje 🙂 ) , ok to bi se jos i moglo odraditi, ali sam transport je dug, a da se salje avionom ne isplativ za cenu koju oni nude. Tako da eto i od necega sto bi se moglo izvesti u taj deo sveta, daljina je problem. 

Uz dobru hidroponiku, mogu oni i sami da to odgaje i proizvedu.

Link to comment
Share on other sites

Jedan znameniti forumas je na proslom forumu napisao za Ducija Simonovica (parafraziram): Duci je u zivotu dosta toga procitao,ali bojim se da je to pogresno razumeo.
Nakon sto sam procitao ovih nekoliko postova mogu slobodno reci da se to i na tebe odnosi. Mada nisam siguran koliko si citao.

U svakom slucaju - trolujes za medalju.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Crni Bombarder said:

Jedan znameniti forumas je na proslom forumu napisao za Ducija Simonovica (parafraziram): Duci je u zivotu dosta toga procitao,ali bojim se da je to pogresno razumeo.
Nakon sto sam procitao ovih nekoliko postova mogu slobodno reci da se to i na tebe odnosi. Mada nisam siguran koliko si citao.

U svakom slucaju - trolujes za medalju.

Taj znameniti forumas je ponovo aktivan i na ovom forumu. Poznat je po skribomaniji, cestom citiranju stampe u svojim postovima i jedan je od najstarijih forumasa. 

Link to comment
Share on other sites

...

 

8 hours ago, Jonnhy Clash said:

Saginjala ili ne saginjala nema potrebe da se pitanje priznanja Kosova predstavlja kao pitanje zivota i smrti a pogotovu pitanje ulaska u EU. Nemamo mi sta da molimo zapadne, kapitalisticke drzave da nas bilo gde primaju. Jel im ne odgovaramo? Molim lepo. Nek idu svojim putem. 

 

4 hours ago, Doorn said:

Ja ne znam da li Srbija moze ili ne moze da opstane bez zapada. Niti me to interesuje. Ti si se ovdje uhvatio za pred i pristupne fondove EU. Fond u koje doniraju i zemlje EU koje nisu priznale Kosovo. Pa bih te zamolio da dokazes gdje to stoji da je bilo koji od tih fondova uslovljen priznavanjem Kosova. 

 

ne znas niti te interesuje tema diskusije, ali zato izmisljas da sam se ja uhvatio za EU fondove kao uslov priznanja Kosova? odakle ti to? nigdje ja lovu koja sa Zapada stize u Srbiju nisam ogranicavao na pretpristupne i pristupne EU fondove, niti sam tvrdio da su oni uslovljeni politickim priznanjem Kosova. takvi detalji posve su izlisni u pobijanju posve sumanute (boldovane) teze da Srbija moze prezivjeti sama, bez pomoci Zapada. 

 

medjutim, cak i da je neko iznio kontratezu koju ti navodis, dakle da je ogranicio pomoc Zapada iskljucivo na EU pretpristupne i pristupne fondove, i da je rekao da su oni uslovljeni priznanjem Kosova, i opet ne bi pogresio. pogledaj malo, primjera radi, interreg IPA programe. oni podrazumijevaju suradnju u regiji / partnerstvo. pa valjda je conditio sine qua non nekog partnerstva da se partneri medjusobno prepoznaju / priznaju. 

 

 

...

  • Interreg IPA CBC Croatia – Serbia

    PROGRAMME FACTS The Interreg IPA Cross-border Cooperation Programme Croatia-Serbia 2014-2020 is a new cooperation programme envisaged to be implemented during financial period 2014-2020. It represents continuation of successful cooperation between two countries established previous financial…
    Interreg-Croatia-Serbia_CMYK-07_3665x710
  • Interreg IPA CBC Romania – Serbia

    The Interreg – IPA CBC Romania – Serbia Programme has been prepared in line with the Regulation (EU) No 231/2014 of the European Parliament and of the Council of 11 March 2014 establishing an Instrument…
    Interreg_IPA_CBC_RoSrb_EN_RGB_2669x591_a
  • Interreg IPA CBC Bulgaria – Serbia

    Interreg-IPA Cross-border Cooperation Bulgaria-Serbia Programme was adopted by the European Commission with Decision No C(2015) 5444 on 30 July 2015. The Programme is financing projects related to development of sustainable tourism, youth and environment. The total…
    Interreg_IPA_CBC_BGSRB_EN_RGB_2669x679_a
  • Interreg-IPA CBC Hungary-Serbia

    Interreg–IPA Cross-border Cooperation Programme Hungary–Serbia (Interreg-IPA CBC Hungary- Serbia) is an initiative within the 2014-2020 European Union financial framework, under the Instrument for Pre-accession Assistance (IPA). The Programme was approved by the European Commission by…
    Interreg_IPA_CBC_HuSrb_EN_RGB_2669x621_a
  • Interreg ADRION (Adriatic Ionian)

    The Interreg V-B Adriatic-Ionian programme, better known as ADRION, is a European transnational programme that works to promote cooperation and solidarity between eight Partner States. The programme includes Albania, Bosnia and Herzegovina, Croatia, Greece, Italy,…
    interreg_ADRION_2-funds_02_RGB_1412x452_
  • Interreg Danube Transnational Programme

    The Danube Transnational Programme is one of the programmnes of the European Territorial Cooperation objective, better known by Interreg, funded by the European Union (one of the goals of European Union cohesion policy). EU Cooperation programmes…
    DTP_logo_Big-300x188.png
Edited by Vjekoslav
linkovi
Link to comment
Share on other sites

Tema diskusije je priznanje Kosova, a ne da li ce drzava Srbija propasti bez donacija sa zapada. Rekao sam da me to ne interesuje, pazi malo na casu. 

 

Bilo kakve donacije iz EU nisu razlog da Srbija prizna Kosovo kao drzavu. Da jesu odavno bi stvar bila rijesena. 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, Doorn said:

Tema diskusije je priznanje Kosova, a ne da li ce drzava Srbija propasti bez donacija sa zapada. Rekao sam da me to ne interesuje, pazi malo na casu. 

 

Bilo kakve donacije iz EU nisu razlog da Srbija prizna Kosovo kao drzavu. Da jesu odavno bi stvar bila rijesena. 

 

 

Da se vratimo na temu, ali ne verujem da će biti nekog rezultata ... svako vidi ono što želi. Čudni neki fokusi...

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • fancy changed the title to Kosovo, priznati ili ne?
  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...