Jump to content

Koeficijenti naših klubova u Evropi


Boujee

Recommended Posts

23 hours ago, Ljubitelj baklave said:

Nece da profitiraju samo prva dva kluba, vec i treceplasirani tim / pobednik Kupa, jer ce 2023 imati zagarantovanu bar LK i 5 miliona evra, sto znaci da naredne sezone moze se ocekivati zestok fajt izmedju TSCa, Cukarickog, Vojvodine, Radnickog za poziciju broj 3 , mozda jos neko upadne, ako neki lokalni tajFuni krenu da ulazu u taj klub sa zeljom da preko noci udju u Evropu i zgrnu 5 miliona evra od UEFE.  Ovo malo podseca na rumunski fudbal, kad su pre 10,15 sezona na scenu dosli Otelul Galati ( koji je igrao LS ), zatim Vaslui , Unirea Urziceni i slicni timovi , kad je prvak Rumunije imao direktan plasman u LS, odjednom navala i velika ulaganja jer su znali da ce ulaskom u LS da uzmu 20 miliona evra.

 

To kao da kazes da ce u FKCZ od sada da se radi bolje i nece niko da se ugradjuje jer su konacno stigle para od LS.

 

LLSL je mrtva liga, smisao iste je da postoje dva kluba za koje se interesuju svi, ostali zajedno ne mogu da privuku nikoga da ih gleda jer je njihov smisao da statiraju i popunjavaju broj sa bednim budzetima, dugovima i lopovima na celu uprava.

 

Pomenuo su Rumuniju, eto oni nemaju direktan plasman u LS, pa je trenutna tabela: Cluj 48, Steaua (FCSB) 43. Prosle sezone, Cluj 54, FCSB 45, Craiova 41, Sepsi 40

 

Od liga koje su ispod nas, u Belgiji su trofejni timovi Club Brugge, Standard Liege i Anderlecht, a trenutna tabela je Union SG 37, Antwerpen 33, Club Brugge, Charleroi 32, Anderlecht 31.

 

Mi smo na 11. mestu jer je FKCZ imala nenormalne uspehe u prethodne 4 sezone i ovoj, a svi nasi klubovi pocinju sa dna i svima je garantovana bar pobeda ili dve protiv amatera. Zato je nas 3. klub ubedljivo najgori od svih u slicnim ligama, a isto vazi i za 4. i 5.

Link to comment
Share on other sites

Ne razumem sta si hteo da kazes u prethodnom postu, sam sam napisao da je Rumunija nekada imala raznorazni JoJo klubove koji su se omastili od Uefinih para. Niko ne kaze da ce tako biti kod nas, sve dok dva tima imaju monopol na poziciju 1, niko nije lud da baca pare za nesto vise od pozicije 3 , recimo. Sto se tice treceg kluba u nasoj zemlji, naravno da nisu bas slabi.

Vojvodina je ispala u produzecima od Standarda, znala je da dobije Sampdoriju u gostima 4 0 , izbacivala Bursu, Spartak izbacio Spartu, TSC ima potencijal za mnogo jaci tim nego sada, Radnicki mozda i on, Cukaricki nije slabiji od raznih Botosanija i slicnih timova iz Rumunije. 

 

Mozda ce sada kad taj treci tim najverovatnije imao zagarantovano mesto u LK minimum, da iskoristi sve to i malo ojaca tim i podigne na visi nivo, ali to je manje verovatno. Vece su sanse da se nastavi kao i do sada. Gledam juce onaj Cukaricki protiv Radnickog, veze nemaju, a treci tim u ligi trenutno. Opet kazem, mozda se promeni u nacinu razmisljanja kad budu igralai evro utakmice na jesen, pa uvide korist od toga, ali verovatno je to utopija. 

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Ljubitelj baklave said:

Ne razumem sta si hteo da kazes u prethodnom postu, sam sam napisao da je Rumunija nekada imala raznorazni JoJo klubove koji su se omastili od Uefinih para. Niko ne kaze da ce tako biti kod nas, sve dok dva tima imaju monopol na poziciju 1, niko nije lud da baca pare za nesto vise od pozicije 3 , recimo. Sto se tice treceg kluba u nasoj zemlji, naravno da nisu bas slabi.

Vojvodina je ispala u produzecima od Standarda, znala je da dobije Sampdoriju u gostima 4 0 , izbacivala Bursu, Spartak izbacio Spartu, TSC ima potencijal za mnogo jaci tim nego sada, Radnicki mozda i on, Cukaricki nije slabiji od raznih Botosanija i slicnih timova iz Rumunije. 

 

Mozda ce sada kad taj treci tim najverovatnije imao zagarantovano mesto u LK minimum, da iskoristi sve to i malo ojaca tim i podigne na visi nivo, ali to je manje verovatno. Vece su sanse da se nastavi kao i do sada. Gledam juce onaj Cukaricki protiv Radnickog, veze nemaju, a treci tim u ligi trenutno. Opet kazem, mozda se promeni u nacinu razmisljanja kad budu igralai evro utakmice na jesen, pa uvide korist od toga, ali verovatno je to utopija. 

 

Pa lepo si napisao, Cukaricki ne lici ni na sta - hoce to kad je jedina ambicija kluba da prodaje igrace bez nekog ulaganja.

 

Od ovog ostalog, Vojvodina jeste bila dobar klub jedno vreme, tada su ulagali i tada su se i desavale Burse, Sampdorije i ostalo. Spartak nije ozbiljan klub, to protiv Sparte je bilo bas iznenadjenje i odmah nakon toga im je bitan igrac otisao u Poljsku. Ja bih ipak da mi imamo neki neuspesni Osijek nego uspesni Spartak bez para ili TSC iz nekog sela - oba kluba nemaju potencijal za nesto vise osim laganih poraza od Crvene zvezde, Partizana i u kvalifikacijama + uvek ce imati mizerne sastave pune domacih krs igraca.

 

10 minutes ago, Dropkick Murphys said:

Ako šampion ide direktno, a trećeplasirani startuje iz plejofa za LE...odakle startuje drugoplasirani u kvalifijacijama za LŠ? 

Ne videh tu informaciju ili sam zaboravio. 

 

Od drugog kola kvalifikacija na stazi klubova koji nisu sampioni.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, Dropkick Murphys said:

Ako šampion ide direktno, a trećeplasirani startuje iz plejofa za LE...odakle startuje drugoplasirani u kvalifijacijama za LŠ? 

Ne videh tu informaciju ili sam zaboravio. 

Tako je. Drugoplasirani ide u kvalifikacije za LŠ, a u plejof LE ide pobednik kupa.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Dropkick Murphys said:

Je li i dalje važi pravilo da finalista preuzima to mesto u Evropi, ako je osvajač kupa ujedno i šampion? 

Ili drugi primer...finalisti su prvi i drugi na tabeli, onda trećeplasirani ide u LE? 

Ne, samo pobednik. Ako pobednik ima zagarantovano mesto u LŠ, onda trećeplasirani. Ako kup osvoji ekipa koja je ispod trećeg mesta, onda trećeplasirani ide u kup konfederacija.

Edited by Don Juan
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Mocart piše da postoje šanse da već od ovog leta imamo klub u kvalifikacijama za LE, pored šampiona koji ide u kvalifikacije za LŠ.

Quote

Matematika glasi: Osvajač Lige konferencije bi trebalo da automatski ima mesto u Ligi Evrope za narednu sezonu. Međutim, ako taj klub kroz domaće prvenstvo obezbedi plasman u grupnu fazu ili kvalifikacije za Ligu šampiona, onda će to mesto u Ligi Evrope ostati upražnjeno. Doći će u tom slučaju do pomeranja, pa će zemlja koja je prva ispod crte u distribuciji za međunarodne kupove dobiti to mesto. A, to je – Srbija.

Plastično da objasnimo: Ako Ligu Konferencije osvoji, recimo, Marselj, a u ligi Francuske završi kao drugi iza Pari Sen Žermena, onda će klub sa Velodroma igrati na jesen u Ligi šampiona, dok će predviđeno mesto za njega u Ligi Evrope ostati prazno i pripašće 16. zemlji na UEFA rang-listi. A, to je, kao što rekosmo, Srbija.

U toj varijanti raspored srpskih klubova za narednu sezonu bi bio ovakav: prvak države bi išao u kvalifikacije za Ligu šampiona, osvajač Kupa ili vicešampion Superlige (ako šampion uzme duplu krunu) u borbu za Ligu Evrope, a dva naredna kluba na tabeli bi se borila za Ligu konferencije. Klub koji bi se našao u Ligi Evrope bi u takmičenje krenuo od treće runde kvalifikacija.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Manilla said:

Pa da, biće klanica u JSL za sigurnih 20m evara

Ne samo za to, biće klanica i za kup/mesto broj 3. Pošto i to daje dobre izglede za Evropu.

 

ps. odnosno ima zagarantovanu Ligu Konfederacije.

Edited by Don Juan
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, Don Juan said:

Ne samo za to, biće klanica i za kup/mesto broj 3. Pošto i to daje dobre izglede za Evropu.

 

ps. odnosno ima zagarantovanu Ligu Konfederacije.

Sto bi rekao jedan moj prijatelj - sad je smesno, tek ce biti ruzno.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Don Juan said:

Iliti - Mala bara, puno ajkula 🙂

To ce iskreno biti tesko za gledanje, jer osim te borbe vecitih za titulu, bice i borba za to 3.mesto i siguran ulaz u Lk, to je za uslove nasih klubova lepa kinta takodje.

Naravno, moze to sve da se posmatra i iz pozitivnog ugla - da ce kvalitet ekipa i fudbala uopste biti bolji zbog jurenja pozicija, ali znam da ce se sezona pretvoriti u ozbiljnu makljazu i da ce biti onoliko sranja.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Manoly said:

bice i borba za to 3.mesto i siguran ulaz u Lk,

Možda, ali mislim da im se više isplati da pojure kup. Manje mečeva i veća šansa da se neko ubaci u bunker kao Radnički pre par dana i napravi iznenađenje.

Ja tu ozbiljno tipujem na Vojvodinu ili Radnički, mada nikada ne treba iz bilo koje kombinacije izbacivati Surdulicu.

Link to comment
Share on other sites

Ja verujem da će TSC da skocka dobru ekipu. Još bi oni mogli na svom stadionu da igraju za razliku od ostalih linglong ligaša. 

Inače vidim da je izgradnja stadiona u Loznici, Kikindi, Vranju u punom jeku. Možda ne bi bilo loše da se otvori topic na tu temu. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Koliko je samo velika stvar ovo 11. mesto govori i to da od sezone kada budemo imali 1+1LS i zagarantovanu LK sakupljanje bodova ce biti daleko lakse, odnosno potrebno je ozbiljno samoubojstvo i jedna brutalno fail sezona pa da krene neki pad na tabeli. Ili da Ukrajinci, Belgijanci, Svajcarci ili Turci polude nekoliko sezona zaredom.

 

Mrzi me sada da kopam, ali sa jednim timom u grupnoj fazi LS, jednom u LE i jednim u LK, to je u startu preko 6.000 bodova, sigurno, tako da uz pokoju pobedu/nereseni rezultat, trebalo bi da se zadrzimo na ovoj poziciji barem nekoliko sezona.

 

edit: Vidim sada da Belgija gubi mizernu sezonu u racunici od sledece sezone, tako da ce oni biti glavna pretnja za 11. mesto.

 

1645136370468_274088714_268556555426341_

Edited by kendrick
slika
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, kendrick said:

Koliko je samo velika stvar ovo 11. mesto govori i to da od sezone kada budemo imali 1+1LS i zagarantovanu LK sakupljanje bodova ce biti daleko lakse, odnosno potrebno je ozbiljno samoubojstvo i jedna brutalno fail sezona pa da krene neki pad na tabeli. Ili da Ukrajinci, Belgijanci, Svajcarci ili Turci polude nekoliko sezona zaredom.

 

Mrzi me sada da kopam, ali sa jednim timom u grupnoj fazi LS, jednom u LE i jednim u LK, to je u startu preko 6.000 bodova, sigurno, tako da uz pokoju pobedu/nereseni rezultat, trebalo bi da se zadrzimo na ovoj poziciji barem nekoliko sezona.

 

1645136370468_274088714_268556555426341_

Da, ali pre toga treba braniti 6.375 iz 17/18, pošto možemo lagano da već one tamo sezone više ne budemo u među 11.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Barkley#34 said:

Bez odbrane postignutog ćemo se strovaliti u dubinu. To je pod moranje, dakle moraju klubovi da ulaze u grupe. Mislim da je ovim sistemom to olakšano jer je valjda šampionu dovokljan samo jedan prolaz u dvomeču da ima makar grupe LK. 

U sezoni 23/24 imamo sigurno tri u grupama. Šampion ide u LŠ, vicešampion ukoliko nema uspeha u kvalifikacijama -u za LŠ ide u play-off LE, tako da je LK osigurana, a treći ima zagarantovanu LK.

Sledeća sezona je zato ključna da održimo status među 11.

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Don Juan said:

U sezoni 23/24 imamo sigurno tri u grupama. Šampion ide u LŠ, vicešampion ukoliko nema uspeha u kvalifikacijama -u za LŠ ide u play-off LE, tako da je LK osigurana, a treći ima zagarantovanu LK.

Sledeća sezona je zato ključna da održimo status među 11.

To u vezi vicesamiona je sigurno?

Ne znam od kog kola krece u kvalif viecesmpion.

Link to comment
Share on other sites

Nije sigurno. Vicešampion startuje od drugog kruga Q, pa ako tu ispadne ide u treći kruq Q za LE, dakle ima još jedan krug pre PO za LE. Ako ispadne pre tog PO ide u PO za LK. 

 

Sve u svemu, vicešampion bi morao bar nekog da prođe iz tri pokušaja da bi obezbedio grupu u nekom takmičenju. Bolje može da prođe u odnosu na trećeg (da igra jače takmičenje po grupama) ali i lošije, da ispadne u Q.

 

Da ne zaboravim, šampion ide u grupe LŠ u toj sezoni ako ostanemo 11 na kraju ove sezone i ako pobednik LŠ bude neko ko je ujedno preko svog prvenstva obezbedio LŠ.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Treba očekivati inflaciju bodova zbog KL-a, tako da ne mora da znači da će nam dovoljno biti samo odbrana postignutog. Kada bi pored Zvezde i Partizana još jedan tim nabrao nešto bodova, bili bismo mirni. 

 

Ovako kad se bodovi dele na 5 ekipa mnogo teže se prikupljaju. Mnogi su potonuli za sezonu ili dve. 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...