Jump to content

Gadost dana


Mljeveni Djetic

Recommended Posts

4 minutes ago, DJ_Vasa said:

 

Hajde da se ne lažemo kad je poruka pesme da je Kosovo njihovo.

 

 

 

Pa sta sam pogresno napisao? 

 

21 minutes ago, Jurgen said:

 

 Pesma se odnosi samo na geografske pojmove koji su u vreme nastanka pesme (1999) bili u sastavu Srbije i de jure i de facto. 

 

Pritom ti si tvrdio da je pesma neki poziv na Veliku Srbiju, a sada kazes da je poruka pesme da je Kosovo njihovo (cije?!). Koja je tacno poruka na kraju?

Edited by Jurgen
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Jurgen said:

Pritom ti si tvrdio da je pesma neki poziv na Veliku Srbiju, a sada kazes da je poruka pesme da je Kosovo njihovo (cije?!). Koja je tacno poruka na kraju?

 

A šta je Kosovo nego deo Velike Srbije sada, u današnjem kontekstu? Ono pripada Srbiji isto koliko i Knin, Dubrovnik, Madagaskar ili Peru. Bilo nekada, ali više nije i tu je kraj svake priče. Pevali su i da je njihov Kin, da je njihov Dubrovnik, pa znamo kako se završilo.

 

Ako pitaš na koga se odnosi 'njihovo', tu mislim na one koji pevaju takve stvari i koji smatraju da je Kosovo deo Srbije. Možda jeste u nekim 'artijama, ali baš i nije u stvarnosti.

Link to comment
Share on other sites

On 6/6/2023 at 3:00 PM, DJ_Vasa said:

 

Hajde da se ne lažemo kad je poruka pesme da je Kosovo njihovo.

 

Mogu oni da ne daju ono što je njihovo, ali ne mogu da ne daju ono što je tuđe. A kosovska mitomanija je možda za guslarsku poeziju, ne i za savremeno doba.

 

Kosovo je de iure deo Srbije, jer da nije niko ne bi ni tražio da ga se Srbija odrekne putem nekog međunarodnog sporazuma i "Kosovsko pitanje" se ne bi ni postavljalo sve do dana današnjeg.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

On 6/6/2023 at 1:57 PM, Drug Crni said:

Italija je nekako uspela da evoulira od perioda Drugog svetskog rata. Ne toliko uspešno i efikasno koliko Nemačka,ali verovatno toliko i nije mogla..da ne produbljujem priču. Mislim da je svejedno većina Italijana shvatila i razumela pogubnost jedne zločinačke politike..mislim da su kao društvo u neophodnoj meri uspeli da naprave otklon od toga.

Mi nismo.
Ovaj performans mi to govori.

Film nisam gledao.

Kako je uspela da evoluira kada su izglasali za premijerku malog Musolinija?

Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, Green23 said:

Kako je uspela da evoluira kada su izglasali za premijerku malog Musolinija?

Pretjerano je ovo, ona je u kampanji imala zaista problematične izjave, ali se otkako je na vlasti ponaša racionalno, nije imala nijedan ispad, ekonomska politika joj je nastavak Draghijevih reformi, njena antiimigracijska politika se za sada služi vrlo legitimnim sredstvima (investicijama u sjever Afrike da bi ljudi mogli da imaju kakvu-takvu egzistenciju i bez dolaska u Evropu)...

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Green23 said:

Kako je uspela da evoluira kada su izglasali za premijerku malog Musolinija?

Gledao sam ove sezone Lacio u nekoliko navrata. Svi znamo - klub čijim su navijačima bliski rasizam,pa i fašizam.
Sećam se..tamo pre 20+ godina (i više zapravo)..Paolo di Canio je pred njihovom tribinom umeo da slavi golove ispruženom rukom u naci stilu. U to vreme skoro da nisu imali tamnopute igrače u tomu ili su bili raritet..ne zbog politike kluba,već tifoza..a uprava je,bojeći se njihovih reakcija,uglavno zaobilazila igrače takvog porekla.

Danas u Laciju ima par crnih igrača,a i imaju ih nekoliko i u primavera ekipi. Nema više protesta sa tribina,povika,teranja itd. Čak i među tim desnim ultrasima je splasnuo rasizam; makar nije tako očigledan da bode oči..vreme radi svoje,svest se polako menja..iskorenjuje se nekako ta sramna pojava..

Đorđa Meloni je u mojim očima pre svega populistkinja. I to onako - očita. Tačno je da koketira sa nekim politikama prošlosti i stoga to ne odobravam.
Međutim,ona (koliko mi je poznato) nije učinila nijedan korak da Italiju formalno vrati unazad. U Italiji su političke institucije i dalje inkluzivnog karaktera: nisu dovedeni u pitanje principi vladavine prava, podele vlasti na tri grane, demokratski procesi i izbori, politički pluralizam i višestranačje itd.

Da,mislim da Italijani jesu napravili otklon od genocidaške politike iz perioda fašizma.

Link to comment
Share on other sites

18 hours ago, Drug Crni said:

Gledao sam ove sezone Lacio u nekoliko navrata. Svi znamo - klub čijim su navijačima bliski rasizam,pa i fašizam.
Sećam se..tamo pre 20+ godina (i više zapravo)..Paolo di Canio je pred njihovom tribinom umeo da slavi golove ispruženom rukom u naci stilu. U to vreme skoro da nisu imali tamnopute igrače u tomu ili su bili raritet..ne zbog politike kluba,već tifoza..a uprava je,bojeći se njihovih reakcija,uglavno zaobilazila igrače takvog porekla.

Danas u Laciju ima par crnih igrača,a i imaju ih nekoliko i u primavera ekipi. Nema više protesta sa tribina,povika,teranja itd. Čak i među tim desnim ultrasima je splasnuo rasizam; makar nije tako očigledan da bode oči..vreme radi svoje,svest se polako menja..iskorenjuje se nekako ta sramna pojava..

Đorđa Meloni je u mojim očima pre svega populistkinja. I to onako - očita. Tačno je da koketira sa nekim politikama prošlosti i stoga to ne odobravam.
Međutim,ona (koliko mi je poznato) nije učinila nijedan korak da Italiju formalno vrati unazad. U Italiji su političke institucije i dalje inkluzivnog karaktera: nisu dovedeni u pitanje principi vladavine prava, podele vlasti na tri grane, demokratski procesi i izbori, politički pluralizam i višestranačje itd.

Da,mislim da Italijani jesu napravili otklon od genocidaške politike iz perioda fašizma.

 

Da li si gledao Romu ili Atalantu ove godine? 

Link to comment
Share on other sites

Današnji specijaliteti dolaze iz televizijsko-estradnjačkih kuhinja:
 


Meni je ove žene donekle i žao..jer mislim da ima ozbiljnih problema na strani psihičkog zdravlja..i da joj treba stručna pomoć.

Dočim za ovog ljigavca nemam nikakvog razumevanja
 


Ne znam da li je čuo i da su na decu stavili cenu?
:puke:

Link to comment
Share on other sites

Za joksima se zna da je SNS-ovac, u stvari on je beskrupulozni preletač jer je on uvek za vlast. Jeremićka je jedna od onih osoba koja je spremna da marišira preko mrtvih leševa, ništa je nije blam a to Željko obožava. Ona pristaje da se ponižava a on od nje gradi zvezdu za prosečnog gledaoca pinka. To je obostrani interes tako da nema šta da nam bude žao jovane, ona to svesno radi.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Drug Crni said:

Današnji specijaliteti dolaze iz televizijsko-estradnjačkih kuhinja:
 



Dočim za ovog ljigavca nemam nikakvog razumevanja
 


Ne znam da li je čuo i da su na decu stavili cenu?
:puke:

 

Pa pazi, Jovana Joksimović možda aplicira za nacionalnu frekvenciju ? Dok su joj emisije, vezana za "Ribnikar" i "Mladenovac" bile gledljive, sa mnogo kvalitetnijih gostiju, u situacijama kad se spominje Protest opozicije i bilo kakav napad na SNS, Vučića...dopušta, ali vrlo oprezno. Pazi da se sagovornici ne zanesu previše.....i kvalitetno to radi. Zajeban igrač.

Link to comment
Share on other sites

On 6/7/2023 at 4:50 PM, Beonegro said:

Pretjerano je ovo, ona je u kampanji imala zaista problematične izjave, ali se otkako je na vlasti ponaša racionalno, nije imala nijedan ispad, ekonomska politika joj je nastavak Draghijevih reformi

Spoiler

2dmk14.jpg?a468168

 

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

On 6/6/2023 at 1:51 PM, Jurgen said:

Italijom, drzavom koja je u najmanju ruku aktivno podrzavala nacizam...

 

Pre 80 godina.

 

Kad je teško, a ti potegni naciizam (po mogućstvu Italiju i Nemačku) i maši zastavom belog Anđela da se vlasi ne dosete :default_coffee:

Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, fancy said:

 

Pre 80 godina.

 

Kad je teško, a ti potegni naciizam (po mogućstvu Italiju i Nemačku) i maši zastavom belog Anđela da se vlasi ne dosete :default_coffee:

 

Nisam znao da je himna promenjena nakon WWII, pa vracena nakon procesa otudjivanja od "ruzne proslosti"...

Link to comment
Share on other sites

On 6/6/2023 at 1:32 PM, Drug Crni said:



Najviše to što su uzeli jednu devojčicu od 8 godina da sve navedeno promoviše..njene facijalne ekspresije nisu normalne za dete tih godina.

 

 

On 6/6/2023 at 2:52 PM, Constantin said:

 

Facijalna ekspresija....svaki mentor, u usvaršavanju pevačkog talenta i pripreme za izvodjenje, će vam istaći da je iskazivanje emocija kod izvodjenja pesme jedan od najbitnijih elemenata nastupa.

 

Setih se ovog medenjačića...čisto zbog pominjanja facijalne ekspresije i onoga što ona peva i kako to doživljava, a kako prenosi, imitira....♥️

Pa vidite samo ovu facijalnu ekspresiju....kod refrena, gde se sve naglašava

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

On 6/8/2023 at 2:51 PM, Drug Crni said:

Današnji specijaliteti dolaze iz televizijsko-estradnjačkih kuhinja:
 


Meni je ove žene donekle i žao..jer mislim da ima ozbiljnih problema na strani psihičkog zdravlja..i da joj treba stručna pomoć.

Dočim za ovog ljigavca nemam nikakvog razumevanja
 


Ne znam da li je čuo i da su na decu stavili cenu?
:puke:

 Ovo je igralo i pevalo po mostovima 99-te za smradove pristalice, pa su mu posle rata zabranili nastupe u jednom lepom gradu u Srbiji, iz kojeg je mnogo ljudi poginulo.   A ovo oko razumevanja - pa taj ce za lovu sve da uradi, a za takve nema razumevanja, previse se ih skupilo malih, a pohlepnih spodoba.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...