Jump to content

KK Partizan 19/20


Cooper

Recommended Posts

Dakle, ovo nije uopšte bilo loše. 

 

Ala ga je Vesić opravio, svaka mu čast, ventilacija ni za jotu bolja, tribine strmije... al dobro sad.

 

Odbrana jako dobra, pogotovo awareness, hiljadu puta su isčačkali loptu i pokrivali jedan drugog. Sa druge strane, kad god to ne urade i kad im intenzitet nije na max, tonemo kao Titanik, bez povratka. Ova ekipa može da dobija samo ako svi igraju odbranu i 1 na 1 a i kolektivno na svom maksimumu većinu vremena, pošto nije ne znam kako napadački potentna da bi mogla sebi da dozvoli povremeno švercovanje.

 

Vrv ću kupiti Mozlijev dres. Čovek igra iznad svojih mogućnosti i deluje kao da je to njegov default. Srce i volja, malo znanja, dovoljno za ovaj nivo košarke.

 

Rezerva nam je u Waldenu - gledao sam ga na zagrevanju, nijednu trojku nije omašio a šutnuo ih je brdo iz različitih pozicija. Čini mi se da on ima problem sam sa sobom, promaši pa se skameni. Unleash the fury!! 

 

Paige odličan, pomaganje u odbrani, vizija, ma sve... u napadu ulaz par puta, što da ne, I like it.

 

Thomasa neću ni da komentarišem, jasno je koliko on ume i može. I realno tek će da pokaže (ako ga budu držali podalje od skanka iz bloka... 😁)

 

Trinki onako, moglo je malo više rotacije, ali ajde... 

 

P.S. Murija je otvorila samo jedno krilo da se izađe van... pa dobro je l treba neki stampedo da se desi, da ljudi izginu pa da vi shvatite neke stvari? Jebem vam mater nesposobnu

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Ali Pionir...  Za atmosferu poput ove ti u Areni treba 18k ljudi, a i onda je pitanje. 

 

Onaj period od recimo 32. minuta, pa to je gorelo.

 

 

Inače, čujem da je ozbiljan broj ljudi ostao napolju.

 

 

****

 

8 hours ago, Poodle Care said:

 

 

giphy.gif

Edited by realno *w
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Borba bre, cestitke!

 

Linc, silovanje, nasilje Zagorca nikako ne odobravam, iako je bio vazan faktor juce i u pozitivnom smislu. Prosto ne sme da se desava da njegovi sutevi za tri preko ruke u ranoj fazi napada kada niko od drugih igraca nije ni blizu kosa, vracaju rivala u zivot. Bile su dve takve situacije juce kojima je ubio momentum i dao gostima vazduh. Malo manje Mega, malo vise Partizan.

 

Parahovski... Peiners... ParaPojacanja...

 

Prelazak u Arenu je sjajan i po meni pun pogodak, obzirom da Beograd nema dvoranu za 10-12k gledalica sto bi bio optimum za kosarku. To je visi civilizacijski nivo i u uslovima iole normalnog funkcionisanja sporta u nasoj zemlji (sto trenutno naravno nije slucaj) popunjenost za Partizanove utakmice bi bila sasvim zadovoljavajuca tokom svake sezone.

 

Drugo, nivo navijanja u Pioniru nije odmah nadmasio Halu sportova, vec tek nakon 15-ak godina. Mnogo ima razloga za to, ali ja sam siguran da kako se budemo sve vise odomacivali u Areni tako ce i ljubav prema klubu, ovaj areni, da raste. Mozda nikad ne bude isto, mozda se ovakav faktor Pionir nikada i ne ponovi, ali i ne mora. Bilo je lepo, sada ce na drugi nacin biti lepo u Areni.

 

Napred Partizan!

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

22 asistencije, baš ozbiljan podatak. Jako je dobro to što smo u stanju da damo 80 poena ozbiljnoj ekipi, a sa 25-4 šutem za tri.

 

 

Ipak je svaka naša serija počinjala od odbrane, koja je znala da bude baš dobra. Ne samo blokade, nego na momente baš dobra timska odbrana, preuzimanja, pomoć kod mismečeva, praćenje offball kretnji. Ok, Mozlijeva klasa u tom smislu nam je jasna, ali ne zaostaje puno ni Tomas.

 

Jeste ga namučio na početku Obrajant, ali posle toga je bio perfektan. Kako je samo 2-3 puta ušao u šut za tri, sve misliš napraviće faul, a on se tačno zaustavi, tako da mi deluje da će lopta pasti na pola puta do koša, koliko je ovaj bio u lošoj poziciji.

 

Ali jbg, da ne bude previše toga dobro, Parahuski i Peniers, opet wtf. Peiners i imao par solidnih poteza, a Parahuski 3 faula za minut i po.

Edited by realno *w
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...