Jump to content

KK Crvena Zvezda 19/20 - "Sa Jadrana Köln se vidi"


Mairosu

Recommended Posts

Da ne repliciram svima za Covica i mec u Atini, probacu ovako ukratko.

Odigrao je on lose oba meca ne sporim ja to niti ocekujem ne znam kakve partije. No ne znam kojom logikom vam je njegova igra u Atini bila pogubnija po nas tim od Braunove? Pa i sam Tomic ga je ostavio na svega 10 minuta. Mislim da je 10 minuta Lorenca Brauna u Atini bio veliki problem ako zelis da ih dobijes tamo. Koliko je dao poena? Asistencija? E pa vidi to, i vidite kako je odigrao protiv Fenera i vidjecete da je momak sposoban da igra ozbiljnu kosarku. Zato mislim da nam je to bio najveci problem jer umjesto 25 minuta Lorenca kao pleja gledali smo Covica, pa Berona pa i Dzenkinsa kako se muce da organizuju igru. Toga ne bi bilo da je Lorenco igrao kao sinoc.

 

  • Ha-ha 1
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, red_white said:

Da ne repliciram svima za Covica i mec u Atini, probacu ovako ukratko.

Odigrao je on lose oba meca ne sporim ja to niti ocekujem ne znam kakve partije. No ne znam kojom logikom vam je njegova igra u Atini bila pogubnija po nas tim od Braunove? Pa i sam Tomic ga je ostavio na svega 10 minuta. Mislim da je 10 minuta Lorenca Brauna u Atini bio veliki problem ako zelis da ih dobijes tamo. Koliko je dao poena? Asistencija? E pa vidi to, i vidite kako je odigrao protiv Fenera i vidjecete da je momak sposoban da igra ozbiljnu kosarku. Zato mislim da nam je to bio najveci problem jer umjesto 25 minuta Lorenca kao pleja gledali smo Covica, pa Berona pa i Dzenkinsa kako se muce da organizuju igru. Toga ne bi bilo da je Lorenco igrao kao sinoc.

 

 

Tom logikom mogu i ja da igram back up pleja EL ekipe. Kad prva opcija odigra loše, ja nisam kriv što nemam pojma.

  • Like 14
  • Thanks 3
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, red_white said:

Da ne repliciram svima za Covica i mec u Atini, probacu ovako ukratko.

Odigrao je on lose oba meca ne sporim ja to niti ocekujem ne znam kakve partije. No ne znam kojom logikom vam je njegova igra u Atini bila pogubnija po nas tim od Braunove? Pa i sam Tomic ga je ostavio na svega 10 minuta. Mislim da je 10 minuta Lorenca Brauna u Atini bio veliki problem ako zelis da ih dobijes tamo. Koliko je dao poena? Asistencija? E pa vidi to, i vidite kako je odigrao protiv Fenera i vidjecete da je momak sposoban da igra ozbiljnu kosarku. Zato mislim da nam je to bio najveci problem jer umjesto 25 minuta Lorenca kao pleja gledali smo Covica, pa Berona pa i Dzenkinsa kako se muce da organizuju igru. Toga ne bi bilo da je Lorenco igrao kao sinoc.

 

Ali jbt kako mozes tako, pa rezervni plej i sluzi da iskoci kada nece prvog, ili da da neku drugu dimenziju u igri, tipa prvi plej je skorer drugi vrti lepo pik...

Ne moze stalno i uvek prvi plej ili bek biti u top cormi ili odigrati vrhunski ali zato tim i njegova verzija moraju da ga pokrpe... Filip ne moze nista, na ovom nivou ni jedan segment njegove igre nije zadovoljavajuci ali ni jedan, tim je u velikom minusu i uvek mora da pokriva rupu koja nastaje sa njim u odbrani a u napadu je uzasan podjednako...

Mozda najlosiji igrac u zadnjih 10/15 godina koji jev video EL parkete. Ja se nadam da ce uspeti da se upise u strelce pa da ga skinemo sa grbace

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, OnionKnight said:

 

Tom logikom mogu i ja da igram back up pleja EL ekipe. Kad prva opcija odigra loše, ja nisam kriv što nemam pojma.

Pa imali su istu minutazu. Dakle zbirno 20 minuta bez asistencije. Valjda veci teret odgovornosti ide na prvu nego na bekap opciju.

Da je Lorenco odigrao dobro a Covic onako kako jeste slozio bi se, ovako ipak ne.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, red_white said:

Pa imali su istu minutazu. Dakle zbirno 20 minuta bez asistencije. Valjda veci teret odgovornosti ide na prvu nego na bekap opciju.

Da je Lorenco odigrao dobro a Covic onako kako jeste slozio bi se, ovako ipak ne.

 

Pa već smo ustanovili da je Zo odigrao loše, neki su ga već otpisali (khm @Laki21, khm). Ali i kad je igrao, bilo je tu nekih dobrih odbrambenih reakcija, a i nije bacao lopte protivniku u kontre. Neko drugi jeste, i taj drugi ne smije biti oslobođen odgovornosti. Svih 12, pa čak i 15 igrača koji su članovi rotacije, moraju biti odgovorni za minute koje dobiju, nevezano za prve opcije.

Link to comment
Share on other sites



Ocekivao do sad [mention=651]Princeton[/mention] i [mention=437]Chaos Is Me[/mention] ili tako neki chaos like post sa utiscima sa meca pa da samo udarim jedan plus. Ovako da bacim par utisaka.
- ako izuzmemo one utakmice sa Partizanom i Buducnoscu mislim da je ovo najbolje spremljena Milanova utakmica. Neprepoznatljivo za njegove standarde i u pripremi i u vodjenju meca. Jasno je da dosta igraca Fenera nije u formi, ali opet nisu svi. Isjecena je saradnja unutrasnje i spoljne linije i uopste mi smo unistili njihovu unutrasnju liniju. Braun je odlicno otvorio, a onda je Mo takoreci ugasio svjetlo. Derik Vilijams bez ikakvog uticaja na igru, ne samo poenterski. Gist igra u odlicnoj formi, ali je i Odzo bio vrhunski spremljen, kao i napad preko njega. Nije puno puta poentirao, ali smo ostvarili dosta viskova trazeci pas za njega nakon njegovog izuzetnog pozicioniranja. Duverioglu i Stimac nisu postojali ni defabzivno ni ofanzivno. 
- kada je rijec o igri u napadu treba priznati da je Fener izuzetno branio nase bekove, isjekao je i Berona i Dzenkinsa. Zato bih pohvalio Derika Brauna koji je uspio da iskoristi prostor u prvoj cetvrtini da napravimo balans u napadu. Lorenzo je ocigledno za njih bio iznenadjenje, a gradjom, brzinom i tehnikom je nezgodan za cuvanje ako nema posebne pripreme. 
Ako se ide u kritiku Ficka ja bih rekao da je sinoc veci problem sa njim bio napad, a ne odbrana. I njegova igra je sinoc bila puno bolja nego u Atini, pravio je prodore, ali ne i da napravi cist visak ili da poentira. Zato je vazno sto smo imali diskretnih heroja kad je trebalo: Fist, DeDa, Mo i Perper. Ali sve je to proizaslo iz izuzetne defanzive, napojili smo se samopouzdanjem i onda nije bilo u glavi da mora da upadne nego ako upadne slomili smo ih. Sto se i desilo. Fener se prosto slomio na kraju, a to je bas rijedak slucaj.


Koji su to standardi Milana Tomića i zašto su oni istovetni standardima Željka Obradovića?
Zato što su oba trenera jako dugo u EL sistemu, što je najviši evropski nivo košarke a trenerski posao nije viša matematika, nauči se, i taktika i pedagoški pristup, svi timovi imaju stručne štabove koji skautiraju igrače kako za svoj klub tako i protivničke. I tu Zvezda ne zaostaje ni milimetar za bilo kojim EL klubom, ,čak bi se reklo da u odnosu na projektovani budžet je u tome najbolja u EL, najviše kvaliteta individualnog i timskog angažuju za uložena sredstva.
Što se ove utakmice tiče, Fener nije utegnut, ali nije ni Zvezda pogotovo u napadu, što je i Milan istakao, i ja očekujem da ćemo još bolje od ovoga igrati.
Fener mi izgleda pomalo kao izduvani balon, i trener i igrači, sa nedostatkom motivacije, osakaćeni čestim povredama, s što je to tako treba pitati samog Robiju.
De Kolo je igrač ekstra kvaliteta, ali i on je prošle sez osvojio EL, Derrick Williams, Štimac, to deluje sve tanko. Ne bih se iznenadio da ne prođu u top 8.
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Golijat said:

@red_white

Znaci nije junior kriv zasto ostali ne mogu da pokriju njegove skandalozne partije? To pokusavas da kazes? Covek ne da je za 20 min bio neprimetan nego je direktno,pazi DIREKTNO dobacivao igracima Pao-a loptu u ruke za sigurne poene...O odbrani ne zelim da trosim tastaturu.

Da bas sam napisao da nije kriv. Zar je toliko tesko procitati sta sam napisao ili je poenta da se samo ispolivate po Covicu?

 

1 minute ago, OnionKnight said:

 

Pa već smo ustanovili da je Zo odigrao loše, neki su ga već otpisali (khm @Laki21, khm). Ali i kad je igrao, bilo je tu nekih dobrih odbrambenih reakcija, a i nije bacao lopte protivniku u kontre. Neko drugi jeste, i taj drugi ne smije biti oslobođen odgovornosti. Svih 12, pa čak i 15 igrača koji su članovi rotacije, moraju biti odgovorni za minute koje dobiju, nevezano za prve opcije.

Lorenco je paklen igrac ali paklen, odlicno diriguje igrom i osjeca kada treba da povuce. Ono sinoc je bila doktorska partija. Zato i kazem da nam je njegov partija bila najveci problem jer je odigrao daleko ispod svojih realnih mogucnosti. Smeo bi se kladiti da losiju utakmicu u EL nece odigrati od one u Atini. Covic je limitiran igrac i zato ne mogu u njemu traziti glavni problem. Kriv jeste, mora i moze i on bolje ali ponavljam Lorenco je mozak tima i apsolutno je mnogo veci problem za tim i igru kada on igra 10 minuta jer previse je 30 minuta da podjelis Covicu, Beronu i Dzenkinsu kao organizatorima igre. I da se nadas da dobijes PAO u Atini. Nadam se da razumijete sta zelim da kazem.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, perkos said:

Ja sam prilično kasno stigao pred Arenu i bio uzneđen velikim reddom sa severne strane, prolazim i čujem nezadovoljne  navijače koji psuju zato što sporo dolaze do blagajne gde treba da preuzmu karte. Ja ušao na pet minuta pre početka a napolju ostalo bogami barem 500 ljudi u tom redu. O čemu se tačno radi ako neko zna? 

 

Ja sam dosao u halu u 18:30 i zaledio sam se kad sam video praznu halu. 

 

Standardni Srbi koji hoce da dodju u 18:55 i da ih ceka mesto. Treba zatvarati ulaze pola h pre tekme za takve.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Vredni mrav said:

 

Ja sam dosao u halu u 18:30 i zaledio sam se kad sam video praznu halu. 

 

Standardni Srbi koji hoce da dodju u 18:55 i da ih ceka mesto. Treba zatvarati ulaze pola h pre tekme za takve.

 

Ako je kupio kartu moze da dodje kad hoce i podrazumeva se da ga ceka mesto za koje je on uredno platio.

Plus da ne pricam ako je neko sprecen da dodje nekih pola sata - sat pred tekmu...

  • Like 15
Link to comment
Share on other sites

Just now, Golijat said:

 

Ako je kupio kartu moze da dodje kad hoce i podrazumeva se da ga ceka mesto za koje je on uredno platio.

Plus da ne pricam ako je neko sprecen da dodje nekih pola sata - sat pred tekmu...

 

Moze on da dodje kad hoće, al ako vecina dodje u isto vreme biće čep logično.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Mairosu said:

sad gledam snimak, perperoglu je bio brat bratu 30cm u terenu kad mu je Lamonica svirao gaženje linije.

 

Covek je pre svega bio lose postavljen da bi video takve stvari. Bio je izmedju kosa i coska terena, dakle daleko od mesta gde moze jasno da vidi sta se desava na bocnoj aut liniji, ali je zato tako samouvereno pokazao gazenje. 😁

Cak da je Stratos spustio petu, a nije, peta bi bila na par santimetara unutra.

 

Ipak, jako se trudio da kriterijum dosudjivanja faulova bude jednak, bilo u odbrani ili napadu. Umeo je da "vrati" neke faulove odmah u sledecem napadu na suprornoj strani. Ne kompenzacija, prosto jedan kriterijum.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, red_white said:

Covic je limitiran igrac i zato ne mogu u njemu traziti glavni problem. Kriv jeste, mora i moze i on bolje ali ponavljam Lorenco je mozak tima i apsolutno je mnogo veci problem za tim i igru kada on igra 10 minuta jer previse je 30 minuta da podjelis Covicu, Beronu i Dzenkinsu kao organizatorima igre. I da se nadas da dobijes PAO u Atini. Nadam se da razumijete sta zelim da kazem.

 

B1...Čović nije igrač. Limitirani igrači igraju u Krki, MZT-u, Dinamiku, Rumuniji ili donjem domu grčke lige.

B2...kako može bolje kad je limitiran, dogovori se.

B3...Ne.

  • Like 12
  • Ha-ha 5
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Vredni mrav said:

 

Moze on da dodje kad hoće, al ako vecina dodje u isto vreme biće čep logično.

 

Da li su mesta bila numerisana ili je svako sedao gde hoce? 

 

Ja se secam protiv Budiveljnika sam dosao 40 minuta pred utakmicu i tolika je guzva bila da sam uspeo da udjem tek u 5. minutu utakmice i naravno morao da stojim na fckn stepenicama i pola terena nisam mogao da vidim. Pri ulasku je bilo i tuca od silne guzve. Doduse tad je bio onaj stariji sistem za ulaz koji je bio nevidjeno spor. Nadam se da su sada to zamenili, a svake propuste u organizaciji treba pitati Grbu. 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, dekkard said:


 

 


Koji su to standardi Milana Tomića i zašto su oni istovetni standardima Željka Obradovića?
Zato što su oba trenera jako dugo u EL sistemu, što je najviši evropski nivo košarke a trenerski posao nije viša matematika, nauči se, i taktika i pedagoški pristup, svi timovi imaju stručne štabove koji skautiraju igrače kako za svoj klub tako i protivničke. I tu Zvezda ne zaostaje ni milimetar za bilo kojim EL klubom, ,čak bi se reklo da u odnosu na projektovani budžet je u tome najbolja u EL, najviše kvaliteta individualnog i timskog angažuju za uložena sredstva.
Što se ove utakmice tiče, Fener nije utegnut, ali nije ni Zvezda pogotovo u napadu, što je i Milan istakao, i ja očekujem da ćemo još bolje od ovoga igrati.
Fener mi izgleda pomalo kao izduvani balon, i trener i igrači, sa nedostatkom motivacije, osakaćeni čestim povredama, s što je to tako treba pitati samog Robiju.
De Kolo je igrač ekstra kvaliteta, ali i on je prošle sez osvojio EL, Derrick Williams, Štimac, to deluje sve tanko. Ne bih se iznenadio da ne prođu u top 8.

 

Ovaj post je u rangu onih gde se teraju igrači nakon jedne utakmice. Fener još nije u pravoj takmičarskoj formi. A Robija diže kvalitet igre na kraju. Tek je sam početak sezone. Neozbiljno je ovako pričati 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...