Jump to content

KK Crvena Zvezda 19/20 - "Sa Jadrana Köln se vidi"


Mairosu

Recommended Posts

Шеги је изгледа печен, није довољно бранио кога треба.

Љиге и срамоте, проћи ће и ваше. Ничија није горела до зоре, па неће ни удбашка. 

Драго ми је због победе, али баш је горка. О Христодулуу је већ све речено, пожелео бих му исто што и Маиросу.

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Tony said:

Da nije smesno bilo bi zalosno, majke mi moje.  

mani me vise starih zasluga kod igraca nema gore stvari u sportu.Ove sezone je ocajan i to treba prihvatiti kako je.Sreca njegova sto ima Filipa u ekipi pa ispod radara prolaze njegove ocajne partije

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Mile1 said:

mani me vise starih zasluga kod igraca nema gore stvari u sportu.Ove sezone je ocajan i to treba prihvatiti kako je.Sreca njegova sto ima Filipa u ekipi pa ispod radara prolaze njegove ocajne partije

 

3 minutes ago, Mile1 said:

mani me vise starih zasluga kod igraca nema gore stvari u sportu.Ove sezone je ocajan i to treba prihvatiti kako je.Sreca njegova sto ima Filipa u ekipi pa ispod radara prolaze njegove ocajne partije

Muka mi je od komentara, samo to bih prokomentarisao.

Link to comment
Share on other sites

Opet dvojac Bili/Braun dao vise od pola nasih poena. Fale poeni ostalih igraca. Bar jedan centar (a imamo ih poprilicno) bi morao da isporuci prosek od 10p po utakmici. Od nasih centara jedino Gist bi mogao to, ali je i dalje daleko od forme. Kuzmica izgleda treba sacekati jos minimum 3-4 meseca. Stimca svi znamo i pored enormne energije protiv evroligaskih centara tesko da ce se naigrati (daj boze da gresim). Pre ce Ojo ili cak Jovanovic u napadu da isporuci po desetak poena od mucenih Kuzmica i Stimca.

Simanic se mnogo trudio ali su ga najvise sudije sasekle. Odbranu je skroz solidno odigrao.

Uopste se sudije danas nisu proslavile. Nas status u evroligi (kod sudija) je nikakav. Mnogo utakmica cupamo kosu zbog navlacenja sudija za protivnike. To se sigurno skoro nece promeniti i mi moramo da se pomirimo sa tim i da pokusamo da se ne obaziremo.

Jagodic je fizicki strasno snazan igrac. Za sada je ta snaga vidljiva u odbrani. U napadu je par puta bio sam ispod kosa ali lopta nije stigla (jos ga saigraci ne poznaju i ne mogu uvek da ispostuju). Ono sto je pokusao u napadu kada je primio loptu je lose. Ali ovo mu je prva evroligaska utakmica i sigurno ce sledeca biti bolja.

Utakmicu obelezio strasan pad u igri kada je Covic zamenio Lorenza. Da se to nije desilo mi bi dobili sa preko 10 razlike lagano.

Na kraju - odbrana polozila, napad nije.

Svakako vazna pobeda

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Od Kuridže i Štimca leba nema. Voda u cipelama.

Najveća rezerva nam leži u Gistu. Drugo poluvreme protiv Olimpijakosa i ovo večeras su dobar početak. 

Gist + Lorenco+ Bili+ ostali da ne smetaju i mi smo legitimna EL ekipa.

Moa ćemo od blata praviti.

Edited by pavijan2
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Mile1 said:

mani me vise starih zasluga kod igraca nema gore stvari u sportu.Ove sezone je ocajan i to treba prihvatiti kako je.Sreca njegova sto ima Filipa u ekipi pa ispod radara prolaze njegove ocajne partije

Dzenkins je nas najbolji igrac na drugoj strani terena, pa nije za istu recenicu sa Filipom. Kao sto mogu da primetim, ti komentarises samo jedan deo kosarkaske igre, onaj ofanzivni, i podrazumevas da je to jedino bitno.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Just now, Dropkick Murphys said:

Dzenkins je nas najbolji igrac na drugoj strani terena, pa nije za istu recenicu sa Filipom. Kao sto mogu da primetim, ti komentarises samo jedan deo kosarkaske igre, onaj ofanzivni, i podrazumevas da je to jedino bitno.

pogledaj i komentar za Kuridzu i Stimca gde sam upotrebio rec odbrana

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Mile1 said:

pogledaj i komentar za Kuridzu i Stimca gde sam upotrebio rec odbrana

Ali za Dzenkinsa to nisi uradio ( :

 

Kao sto je neko odlican u napadu, a los u odbrani, tako je Dzenkins obratno. Naravno, uvek se vise primecuje ofanzivni doprinos, jer je tu i statistika da nas podseti, ali ja ne mogu da zanemarim ono sto Dzenkins igra pozadi.

1 minute ago, 1 od 8000 Lakija said:

Na stranu Đenkin standardno odličan doprinos u defanzivi, ali nam ne treba još jedan Branko Lazić, a i plaćen je da pruža više od toga. On mora i može znatno bolje od ovoga, u užasnoj je šuterskoj formi. Mnogo mi je drag čovek, ali to su suve činjenice.

Ja mogu druacije da formulisem - Pored Dzenkinsa nam ne treba Branko Lazic : )

Edited by Dropkick Murphys
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, Dropkick Murphys said:

Ali za Dzenkinsa to nisi uradio ( :

 

Kao sto je neko odlican u napadu, a los u odbrani, tako je Dzenkins obratno. Naravno, uvek se vise primecuje ofanzivni doprinos, jer je tu i statistika da nas podseti, ali ja ne mogu da zanemarim ono sto Dzenkins igra pozadi.

S tim sto nekad Djenka ima odlicne ofazivne partije.

Al nam se ne da da imamo MVP kola izgleda da ce Nando uzeti tu nagradu. :D

Link to comment
Share on other sites

Odlicna defanzivna partija veceras, na toj strani smo od pocetka sezone jako stabilni. Pravovremene rotacije, preuzimanja i zastita obruca, sve na visokom nivou odradjeno. Napad standardno spor, bez dobrog protoka lopte. Beron pruzio vjerovatno najbolju partiju ove sezone. Brown standardno izmisljao poene na obrucu. Stimac je bio skandolazan, promasio par zicera ala Milko Bjelica, u odbrani jako spor, uvijek kasnio. MJK ne izgleda kao igrac za EL, ali moze barem da odradi neki prljav posao u odbrani. Lazni plej nas opet ukanalio na pocetku 2/4. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Quote

Skor Zvezde na 13 mečeva Evrolige u kojima je igrao Čović

 

Čović na parketu / Čović na klupi

Panatinaikos 15-25 za 10 min / 67-62 za 30 min

Fenerbahče 18-25 za 16 min / 50-31 za 24 min

Makabi 24-42 za 19 min / 45-42 za 26 min

Barselona 25-34 za 17 min / 40-39 za 23 min

Efes 14-21 za 11 min / 56-64 za 29 min

Himki 27-27 za 16 min / 63-51 za 24 min

Alba 44-48 za 19 min / 36-45 za 21 min

Žalgiris 22-25 za 17 min / 39-34 za 23 min

Valensija 19-25 za 8 min / 57-48 za 32 min

Armani 18-28 za 13 min / 59-39 za 27 min

CSKA 38-52 za 20 min / 36-48 za 20 min

Olimpijakos 7-16 za 5 min / 81-65 za 35 min

Zenit 12-20 za 13 min / 53-38 za 27 min

 

Ukupno: 283-388 (-105) za 183 minuta sa Čovićem na parketu / 682-606 (+76) za 342 minuta sa Čovićem na klupi

Prosek na 40 minuta: 62-85 sa Čovićem na parketu / 80-71 sa Čovićem na klupi

Dobijeni i izgubljeni periodi po utakmicama: 0 pobeda - 1 nerešeno - 12 poraza sa Čovićem na parketu / 10 pobeda - 0 nerešenih - 3 poraza sa Čovićem na klup

 

  • Like 9
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...