Jump to content

Recommended Posts

Cinjenica je da imamo neke igrace koji imaju veliku platu, nisu mladi, a nisu dovoljno dobri za najvece domete.
Ali iz vise ugla, iz malo sireg pristupa, je preskupo sad ih prodavati/otpustati. United ima najvise navijaca na Svetu, samim time i najvise ljudi koji ne razumeju i nemaju sposobnost da gledaju siru sliku. Pun kurac je ljudi kao Miki sto sve svode na kompleksnost "Ne ljuti se covece" igrariju.

Casemiro, Maguire, Eriksen, Rashford, Shaw... ne mozes to tek tako da raskurcas sve odjednom. Postoji kohezija, treba da mislis i o moralu igraca koji su tu, a koji su mladji. Koje dodatno moze da ubije u pojam nekakav ludacki exodus.
Distanciras igrace od kluba, i pritom potencijalno mozes sebe da ugrozis top10 mesta. Ja se ne zajebavam, ako prodamo pomenute igrace, i zamenimo ih na nacin na koji mozemo sad da ih zamenimo (neadekvatno), sa ovom strukturom koju imamo... bicemo blizi zoni za ispadanje nego top4. Niti imas kvalitet, niti pokrivenost, niti uigranost....

Hteli ne hteli, ukoliko ne dobijemo dobre ponude za Casemira, Sancha, Maguire-a, Shaw-a, moracemo da ih trpimo jos.

Ja se nadam da ce da ostanu sredstva za jos jednog veznjaka. I ja bih tu pojurio Whartona, Scott-a. I 70milke za Whartona sad nije skupo u nasem kontekstu. Dao bih i 80m....
Zajeli smo govna sto nismo doveli i Madisona.
Nama bi sad dobro dosli i Garner i Angel Gomes. Valjda imamo neki buy-back klauzulu.

50miliona EVRA + 10miliona za bonus. 
Stize Ugarte.

Znaci nekih 42m funti i 7,8m kroz bonus. Dobar deal.

Mora jos jedan deal da se uradi do kraja prelaznog roka.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Scott Mctominay - €30.00m with add-ons.
Mason Greenwood - €26.00m with add-ons.
Aaron Wan-Bisakka - €17.60m with add-ons.
Hannibal Mejbri - €11.25m with add-ons.
Willy Kambwala - €10.00m with add-ons.
Facundo Pellistri - €6.00m with add-ons.
Álvaro Carreras Fernandez - €6.00m with add-ons.
Will Fish - €1.18m with add-ons.
Maxi Oyedele - Undisclosed fee with add-ons.
Donny van de Beek - €500k with add-ons.
Omari Forson - Out of contract
Raphaël Varane - Out of contract
Anthony Martial - Out of contract
Brandon Williams - Out of contract

 

 

Preko 100 miliona prikupljeno prodajama. Bravo za upravu👍

Link to comment
Share on other sites

Tom Heaton, Jonny Evans, Harry Maguire, Luke Shaw, Mason Mount, Scott McTominay, Jadon Sancho, Kobbie Mainoo i Marcus Rashford su vasi homegrown igraci.

 

Ima ih 9, a minimum je 8. Ako nisam nekog zaboravio.

 

Bisaka otisao i ako i MekTominaj ode to znaci da ostajete sa 8 domacih igraca.

Link to comment
Share on other sites

Fora je sto ti zapravo ne mora da prijavis 8 homegrown igraca.
Ali ne mozes vise od 17 non-homegrown igraca da prijavis. I to je cela poenta.

Prakticno ti mozes da igras sezonu sa 0 homegrown igraca, ali da ti ceo squad bude 17 igraca. I ako se dobro secam mora da imas 3 GK-a. 

U klubovima koji znaju sta rade Mainoo-a ne koristis za registraciju, to ti je bonus igrac koji moze da se koristi jer je mladji od u21 a proveo je vise od 2 godine u klubu.
Kod nas je neko pominjao takav status za Amada, ali nisam siguran.
 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, BattleBender said:

Fora je sto ti zapravo ne mora da prijavis 8 homegrown igraca.
Ali ne mozes vise od 17 non-homegrown igraca da prijavis. I to je cela poenta.

Prakticno ti mozes da igras sezonu sa 0 homegrown igraca, ali da ti ceo squad bude 17 igraca. I ako se dobro secam mora da imas 3 GK-a. 

U klubovima koji znaju sta rade Mainoo-a ne koristis za registraciju, to ti je bonus igrac koji moze da se koristi jer je mladji od u21 a proveo je vise od 2 godine u klubu.
Kod nas je neko pominjao takav status za Amada, ali nisam siguran.
 

Znam, ali cak ni u Mancester Junajtedu nisu bas toliki pacijenti da imaju na primer 20 outfield igraca za sezonu od kojih su trojica Evans, Megvajer i So.

Link to comment
Share on other sites

51 minutes ago, Howie Roseman said:

Ovo za Sterlinga bolje da nije istina, ne smijemo više dovoditi igrače od 30 godina i još sa ogromnom platom. Uprava će me baš razočarati ako uopšte razmišljaju o ovoj opciji.

Jos se pominje trampa Sancho-Sterling. Horor

Link to comment
Share on other sites

Evo sve sto treba da znate o tome kako se 10 godina sistematski pravi negativna agedna za United.

Svaki transfer Uniteda je u evrima ili dolarima. Svaki transfer drugih je u funtama.
O svakom transferu United-a se prica kao da je fiksna vrednost ona koja bi bila sa svim bonusima. Secamo se prica sa Martial-om...

Sa platama isto. Jos gore. 
 

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Drug Crni said:

Sprdaj se ti slobodno,ali tamo ima igrača koji su mnogo pre za prodaju od njega.
Ostavio bih kao fudbalera zahvalnog za rotaciju.

I Casemiro i Eriksen ( s obzirom da ETH ne zeli da ga koristi, niti mi kao tim imamo kapacitet da ga koristimo)

 

Ali mnogo dobra ponuda za McTominay-a. Jos god dana ugovora, a 30m.

 

Ja bih svakako prodao/otpustio jednog od Casemira/Eriksena i doveo jos jednog veznjaka. Trebalo bi da imamo 50-80m da ga nekako napravimo.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Hwang je igrac koji fali United-u, takav tip igraca. Mozda nije najveca moguca klasa, ali po profilu ti to treba. Modric za nesto siromasnije. Mi smo sad ti "nesto siromasniji".
To je igrac koji bi nakon Zvezde igrao ovde za 60,70k nedeljno, tj 3, 3 ipo miliona. Svakako sa sve transferom ne bih iskostao vise od 15 miliona ove godine. Sve i da ne uspe, mozes da ga prodas negde za 5,6 miliona posle, izgubis 10 miliona u najgorem slucaju, a vrlo verovatno dobijes kompatibilnog igraca da premosti tu poziciju do sledeceg leta, ilio onog narednog tamo, kad onda mozes da juris nekog kapitalca ili ozbiljneg igraca tu. 
Strah me da cemo da zavrsimo sa nekakvim polu-mediokritetom koji kosta 30,40 miliona +veca plata, kvalitet nije los, ali nije to sto generlalno treba mnogo. Overal takav igrac bi nam bio mozda i neproduktivniji nego Hwang.

Ja se nisam zajebavao sa demografijom. Nama zaista trebaju juznoamerikanci (Ugarte ), Skandinavci (Hojlund/Eriksen , ali bih doveo jos nekog) i neki Koreanac (🚫) da se malo promeni klima i kultura na treninzima i utakmicama. Trebaju nam kerine (Ugarte), i disciplinovani i pismeni profesionalci (Skandinavci). A Koreanci su miks toga.
Nakupilo nam se brazilsko-portugalsko salabajzerisanje u klub, a to su savrseno primili i docekali britanski gen z salabajzeri...

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, Miki28 Teoljub said:

 

 

Biće zanimljivo protiv Josea u Istanbulu, protiv Porta je i bod dobar. Ostalo bi trebali dobiti.

 

Sancha da se sad riješimo pa za sljedeće ljeto ostaju Casemiro, Shaw, Rashford, Antony i Mount. Maguireu ističe ugovor. Bruno je tu najmanje do 2027. nažalost.

 

Edited by Howie Roseman
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...