Jump to content

KK Crvena zvezda 2018/2019.


MetalHead

Recommended Posts

1 hour ago, uini said:

ko je ovaj fejk mesi

 

Marko Marin.

Takvu fudbalsku klasu nismo, niti cemo imati prilike da gledamo na nasim livadama. Bar kad je moderan fudbal tema...

Njegov dolazak u Zvezdu moze da se uporedi sa eventualnim Teovim dolaskom u nas kk, mislim da je poredjenje ok koliko god se situacije u fk i kk razlikovale.

Edited by Manoly
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

ne znam brate, ja sam gledao deju, belodedica i prosineckog :classic_mellow:

 

a mislim moderan fudbal, igra se brze verovatno. bolja hemija u ekipi, mekse su patike i lopta sama ulazi u gol kad je sutnes 

secam se kada sam prvi put igrao fucu sa onom tango loptom. bio sam u fazonu, ova lopta igra sama, ja joj ne trebam :lol_2:

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

On 5/17/2019 at 2:07 PM, ivan9 said:

TV prava su bila 200k€, svaka pobeda je 37k€

Ulaznice ne znam kako da sracunam kada tu imas i sezonske i pojedinacne ulaznice. Jedino da se saberu svi prihodi od ulaznica posto izgleda da ABA i KLS malo koga zanima

 

Naravno -kazne za ubacene predmete 🙂

Poslednja sezona kada je Radonja bio trener, prihod od karata, sezonskih i za EL zbirno, bio je preko 1,1 milion €.

To je bila sezona sa najvećim prihodom od karata.

Link to comment
Share on other sites

Procitah, za mene, interesantan podatak da ugovor izmedju ABA lige i Euroleague istice sledece godine. Bice interesantno sta nas ceka posle isteka. Morao bi gazda da nam obezbedi ugovor sa ligom na neku foru. A i sama ABA Liga ce se verovatno preispitati ako se ugovor ne obnovi. Nesreca je sto vidimo iz godine u godinu da nakon ABA Lige, za Srpsku ligu interesovanja uopste nema. I sama kosarka u Srbiji je pala na dosta nizak nivo. Cetiri tima nose nasu kosarku, a 2 od ta 4 tima imaju vise od polovine stranih igraca. Talenata je Srbija uvek imala, ali izgleda da ne postoji odgovarajuci izlog za njih gde ce dokazati svoju vrednost.

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Chucky said:

Procitah, za mene, interesantan podatak da ugovor izmedju ABA lige i Euroleague istice sledece godine. Bice interesantno sta nas ceka posle isteka. Morao bi gazda da nam obezbedi ugovor sa ligom na neku foru. A i sama ABA Liga ce se verovatno preispitati ako se ugovor ne obnovi. Nesreca je sto vidimo iz godine u godinu da nakon ABA Lige, za Srpsku ligu interesovanja uopste nema. I sama kosarka u Srbiji je pala na dosta nizak nivo. Cetiri tima nose nasu kosarku, a 2 od ta 4 tima imaju vise od polovine stranih igraca. Talenata je Srbija uvek imala, ali izgleda da ne postoji odgovarajuci izlog za njih gde ce dokazati svoju vrednost.

Kakve su okolnosti, moze lako da se desi da ABA izvisi. Od sledece sezone EL igra 18 timova i to je konacna cifra. Kao sto je poznato 11 klubova ima A licencu + Bajern i Asvel na 2 godine. Gotovo je sigurno da ce i oni dobiti 10- godisnju licencu, jer navodno, Bajern je Djordiu predocio da ce obezbediti budzet od 35 mil. eura (mozda ne odmah sledece vec naredne sezone). Sto se Asvela tice i Toni Parker je spreman dobro da se otvori. Tako dolazimo do 13 stalnih ucesnika. Kao sto ste, verovatno vec procitali, Djordi posto-poto zeli po tim iz Londona (secate se London Towers-a?) i Pariza. To mu je vec odavno u planu. Dobro znamo da Katalonca interesuju iskljucivo pare tj. trziste. Nikakav sportski motiv on nema, na zalost. Da nije tako komsije bi odavno dobile A licencu, a i mi zadnjih godina. Ne verujem u price da je zlopamtilo i da ne moze da nam zaboravi sto se KSS (tj. onda KSSRJ ili kako vec), opredelio za FIBA, pa Partizan nije kao Cibona i Olimpija igrao EL (tj. ULEB). Samo su pare i bogato trziste u pitanju. Sa eventualnim klubovima iz Londona i Pariza, broj sigurnih ucesnika se penje na 15. Plan je takodje, da pored pobednika EC, mesto dobije i finalista. Malo pomalo stigosmo do 17 ucesnika. Vrlo verovatno je da 18  bude neki tim iz Nemacke, Italije, Turske ili Francuske, obzirom da su to znatno veca trzista od ovog naseg. Jos mi sa nasim prepucavanjima, sami sebe saplicemo. Smatram, da kad istekne ovaj ugovor ABA sa EL, bice produzavan godinu za godinu, dok se (i ako se) formiraju timovi u Londonu i Parizu. Mislim da je i sam Djordi jednom izjavio da ce ABA da dodeli mesto vise u EC, pa da pokusaju timovi preko EC da se kvalifikuju u EL. Ovo sto sam napisao ispricao mi je lik koji je svojevremeno, radio u markentingu EL. Ime vam nista ne znaci obzirom da nije iz kosarkaske branse (doduse krajem 80'tih je igrao za podmladak Zvezde, ali je to batalio i zaplovio u biznis). Sto bi Djole Balasevic rekao: "ako su lagali mene, ja lazem vas". Izvinite na duzini posta.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, I Pantelija je bio delija said:

Kakve su okolnosti, moze lako da se desi da ABA izvisi. Od sledece sezone EL igra 18 timova i to je konacna cifra. Kao sto je poznato 11 klubova ima A licencu + Bajern i Asvel na 2 godine. Gotovo je sigurno da ce i oni dobiti 10- godisnju licencu, jer navodno, Bajern je Djordiu predocio da ce obezbediti budzet od 35 mil. eura (mozda ne odmah sledece vec naredne sezone). Sto se Asvela tice i Toni Parker je spreman dobro da se otvori. Tako dolazimo do 13 stalnih ucesnika. Kao sto ste, verovatno vec procitali, Djordi posto-poto zeli po tim iz Londona (secate se London Towers-a?) i Pariza. To mu je vec odavno u planu. Dobro znamo da Katalonca interesuju iskljucivo pare tj. trziste. Nikakav sportski motiv on nema, na zalost. Da nije tako komsije bi odavno dobile A licencu, a i mi zadnjih godina. Ne verujem u price da je zlopamtilo i da ne moze da nam zaboravi sto se KSS (tj. onda KSSRJ ili kako vec), opredelio za FIBA, pa Partizan nije kao Cibona i Olimpija igrao EL (tj. ULEB). Samo su pare i bogato trziste u pitanju. Sa eventualnim klubovima iz Londona i Pariza, broj sigurnih ucesnika se penje na 15. Plan je takodje, da pored pobednika EC, mesto dobije i finalista. Malo pomalo stigosmo do 17 ucesnika. Vrlo verovatno je da 18  bude neki tim iz Nemacke, Italije, Turske ili Francuske, obzirom da su to znatno veca trzista od ovog naseg. Jos mi sa nasim prepucavanjima, sami sebe saplicemo. Smatram, da kad istekne ovaj ugovor ABA sa EL, bice produzavan godinu za godinu, dok se (i ako se) formiraju timovi u Londonu i Parizu. Mislim da je i sam Djordi jednom izjavio da ce ABA da dodeli mesto vise u EC, pa da pokusaju timovi preko EC da se kvalifikuju u EL. Ovo sto sam napisao ispricao mi je lik koji je svojevremeno, radio u markentingu EL. Ime vam nista ne znaci obzirom da nije iz kosarkaske branse (doduse krajem 80'tih je igrao za podmladak Zvezde, ali je to batalio i zaplovio u biznis). Sto bi Djole Balasevic rekao: "ako su lagali mene, ja lazem vas". Izvinite na duzini posta.

Đordi je i do sada imao profitabilnije opcije, pa je ipak držao ABA tim u EL. Dosta će zavisiti od toga kako se Zvezda pokaže u EL (rezultati, posjeta, organizacija...), a i od toga na šta liči ABA.

Plasman kroz EC je glupost. Tim koji osvoji EC ostaje u EL samo jednu sezonu. Čak i ako osvoji EL te sezone iduće više tu ne može da se takmiči. Trebala bi EL kao ABA da se zatvori, ali da posljednji ispada i mijenja ga pobjednik EC.

Link to comment
Share on other sites

pa djordi je otprilike i najavio da ce u buducnosti ulaz u zatvorenu el biti moguc samo kroz ec, mislim da je bilo reci o dva tima, sto znaci da bi dva iz el ispadala. s tim sto pretpostavljam da ovih 11 koji imaju ugovore ne bi mogli da ispadaju, pa je nejasno kako to misle da izvedu - da pravilo ispadanja vazi samo za 7 klubova, a za 11 ne vazi.

ali cak i ako aba izgubi direktno mesto za evroligu, vazno je da opstane.

Edited by Haggard
Link to comment
Share on other sites

Мислим да је време да кошаркашки савези а и поједини клубови ту пре свега мислим на Грчке раде на саботирање ЕЛ која је Ђордијева играчкa, и свим силама дати сво пуномоћје ФИБА да организује континентална такмичења. Јер ово што он ради прелази у озбиљно бахаћење.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Haggard said:

pa djordi je otprilike i najavio da ce u buducnosti ulaz u zatvorenu el biti moguc samo kroz ec, mislim da je bilo reci o dva tima, sto znaci da bi dva iz el ispadala. s tim sto pretpostavljam da ovih 11 koji imaju ugovore ne bi mogli da ispadaju, pa je nejasno kako to misle da izvedu - da pravilo ispadanja vazi samo za 7 klubova, a za 11 ne vazi.

ali cak i ako aba izgubi direktno mesto za evroligu, vazno je da opstane.

 

Ovo prvo vec spominje neko vreme, a u zadnjem izlaganju oko tog sistema je rekao da ovo drugo nece vaziti vise u tom sistemu sto je jedino i logicno.

Ako se ide na piramidalni sistem (EL -> EK -> domace lige) ne moze biti zagarantovanih mesta u EL posto onda sistem ispadanja nema smisla.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, placebo said:

Izmedju Fibe i Djordija,biram ovog drugog.Generalno on vidi samo novac,a njih vodi sujeta i inat.Sujeta i inat nikada nisu nista dobro doneli sportu.Ovi muceni prasinari koji su igrali fiba prozore ce gledati nba all starse  u Kini kao i svako drugo hajvance...

 

 

Резултат слика за nebojsa covic

 

 

 

 

:kece:

 

doprineo je legenda, nije da nije ...

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, kalistenika u rutini said:

 

 

Резултат слика за nebojsa covic

 

 

 

 

:kece:

 

doprineo je legenda, nije da nije ...

Nekako se Ćoki racionalno inati,ide u inatu do sto manje stete...Osim kad je Anjdus u pitanju,tu ide do kraja...Samari,tabloidi,raskrinkavanje....😂😂

p.s. lijepa ti ova slika

 

Edited by placebo
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, placebo said:

Nekako se Ćoki racionalno inati,ide u inatu do sto manje stete...Osim kad je Anjdus u pitanju,tu ide do kraja...Samari,tabloidi,raskrinkavanje....😂😂

p.s. lijepa ti ova slika

 

Reklo bi se da se u ovom slucaju ne radi o bilo cemu racinalnom, koliko god su neke stvari uradjene smisleno i planski (naravno zarad i licne koristi, ne iskljucivo kluba), toliko je bilo situacija u stilu krave koja da mleko, pa ritne kofu... sve zbog sujete/inata.

 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Manoly said:

Reklo bi se da se u ovom slucaju ne radi o bilo cemu racinalnom, koliko god su neke stvari uradjene smisleno i planski (naravno zarad i licne koristi, ne iskljucivo kluba), toliko je bilo situacija u stilu krave koja da mleko, pa ritne kofu... sve zbog sujete/inata.

 

Licna korist,spekulacije,sujeta i inat...Tehnike koje je osvojio 90 ih.Ipak je on na zaboravljenom kontramitingu sps-a bio prvi pored Slobe,da bi mu par sati nakon toga zabio noz u ledja.Odosmo u politiku,svasta bi tu moglo da se kaze,ali izlazimo iz teme.Generalno nije hazard,ali da zna da prospe mleko zna....

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, placebo said:

Licna korist,spekulacije,sujeta i inat...Tehnike koje je osvojio 90 ih.Ipak je on na zaboravljenom kontramitingu sps-a bio prvi pored Slobe,da bi mu par sati nakon toga zabio noz u ledja.Odosmo u politiku,svasta bi tu moglo da se kaze,ali izlazimo iz teme.Generalno nije hazard,ali da zna da prospe mleko zna....

 

E, jadni Sloba, toliko je zavisio od Covic mr (u to vreme) Nebojse da ga je taj ubod u ledja mnogo kostao. Sta god i kako god da je Covic u zivotu radio, ta odluka da se distancira od Milosevica zbog toga sto ovaj ne samo nije hteo da prihvati rezultate lokalnih izbora vec je bio spreman zbog toga da uvede zemlju u opasne gradjanske sukobe, mu se bas nikako ne moze zameriti. Naprotiv, u vreme kada je on to uradio takve akcije su kostale ne samo politicke i profesionalne karijere vec i zivota, koliko god da je dugorocno Covic dobro procenio trebalo je imati kockasta muda pa uraditi tako nesto. Sreca je njegova sto ga Milosevic nije smatrao bitnim, inace je mogao da ga proguta mrak pre nego sto kazes efmepe.

 

Sto se Djordija tice, tu cu upotrebiti frazu koju inace mrzim iz dna duse, onu o gledanju u sopstveno dvoriste. Kad regionalni savezi i klubovi shvate da ovako kako se sada ponasaju samo svi gube onda cemo i imati bolje karte za pregovore i sa Evroligom i sa kim god hoces. Umesto da se i jedni i drugi skupe oko interesa regionalne kosarke, kao jednog od najvecih izvoznih projekata, iscrpljujemo se u beskonacnom nizu linija sukoba svake vrste, navijacke, klupske, nacionalne, na relaciji savezi - klubovi, you name it. Savezi i klubovi koje pokriva ABA liga imaju more mogucnosti da ojacaju klubove, da ABA lige ucine atraktivnijim, da otezaju otimacinu nasih talenata jos u pionirskim uzrastima, da kosarku ucine profitabilnijom za sve ucesnike, od juniora i kosarkaskih skola, pa sve do elitnih takmicenja i klubova, da obezbede vece sponzorske i medijske ugovore, da ucestvuju u izgradnji kosarkaske infrastrukture, krace receno, da podignu cenu i nasoj ligi, i nasim klubovima, i nasim igracima.

 

Moze Djordi da gadja britansko ili koje god trziste koje nema tradiciju u kosarci koliko god hoce, dobice kurcinu do balcaka. To se nece desiti. Ne znam koliko da ulozi u britanske klubove tamo su drugi sportovi, narocito Premijer liga, atrakcija za sebe kojoj ne moze da izadje. Kod nas vec postoji sve osim dobre organizacije, klubovi s velikom reputacijom, izvanredna kosarkaska skola koja je iznedrila neke od najvecih evropskih trenera u istoriji kosarke, velike navijacke baze, ogroman priliv klinaca koji zele da se bave kosarkom jer im je to jedan od prioritetnih sportova, trziste od preko 20 miliona, vrlo solidna infrastruktura u nekoliko gradova regiona. Ogroman bi bio posao dovesti sve aktere u poziciju da zajedno iskoriste tu bazu kako bi je ucinile finansijski jacom ali nije nemoguce. Kad bismo svi duvali u jednu istu tikvu i gurali zajedno nase pozicije u evropskoj kosarci bi skocile znacajno ali pre toga moramo da napravimo organizaciju koja sve ovo sto sam nabrojao moze dostojno da isprati. Ovako posvadjani i gde svako gura neki svoj sitan interes naravno da ce nas zajebavati izvesni kosarkaski anonimni advokat iz Barselone. Ima sve argumente na svojoj strani.

Edited by taliesin
  • Like 13
Link to comment
Share on other sites

odličan i realan presek stanja...

 

nažalost u trenutku kada je aktuelan trend i hit: ''hoću sad i hoću sve".

 

kakvo crno razvijanje prospekta kroz strpljenje, ozbiljan rad i dugogodišnje ugovore,

kakvo crno cimanje u EC...kad je EL keva i maćeha...

ugovori strancima-zakrpama  na 5-6 meseci...

skupljanje sitnih sponzora u desetinama kao za tombolu...

Cibona u kanalu...Cedevita skreće na low-profile mode...Futura bez budućnosti.

 

ipak je ovaj čorbaluk frendli-juz za Čokija tako da nema strašno...dok traje.

 

 

 

Edited by Wingwalker
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...