Jump to content

KK Crvena zvezda 2018/2019.


MetalHead

Recommended Posts

19 minutes ago, Lustracija said:

 Momče, mislim da posle rečenice 

"zašto TE DVE UVREDE nisu iste", koje si uputio propolisu, ne bi trebalo da siris svoje znanje dalje. Vjerovatno ni sam ne kapiras zašto niti šta si napisao, al izvinjavam se ako imamo čak i gradaciju koje se uvrede sankcionisu a koje ne. 

Možda to ima u stručnoj literaturi? 😂

 

 

 

Hvala na ovom "momce". Naravno da jako dobro znam sta sam napisao i zasto, za razliku od tebe ja uvek do kraja obrazlozim sta sam napisao. Verujem da je propolis to razumeo, kao sto verujem da ti nisi. Od coveka koji pravi sale na racun strucne literature se i ne moze ocekivati da razume mnogo toga. Moze se umesto toga ocekivati upravo ovo sto si napisao, bahatost i primitivizam palanackog djilkosa koji misli da je napisao nesto jako mocno kad napise "vjerovatno ni sam ne znas sta si napisao, ne bi trebalo da siris svoje znanje dalje". Nije to nimalo mocno, to je ulicarska jadnost ispodprosecnog uma koji ni sekund ne moze da izdrzi u diskusiji jer nema cime.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, Lustracija said:

Pošto vidim da si prelistao svu svetsku stručnu literaturu, volio bih da mi pojasnis Laibnic-ovu kovanicu šovinizma njemackog naroda prema njemačkom narodu, nakon tridesetogodisnjeg rata?

(istina nije ga nazvao auto, nego deuchechauvinismus, ali to je i pomenuo taj priglupi srpski novinar, nije ga on izmislio, ako ćemo već u sitna creva ). 

 

 

Kakve to veze ima sa ovom Cirjakovicevom kovanicom? Ja shvatam sta je on njome hteo da postigne ali je promasio sve i napravio air-ball. Srbin koji mrzi sve Srbe je sovinista kao i svaki drugi, samo mu je motiv inverzan onom koji se originalno vezuje za sovinizam (superiornost vs. inferiornost nacije). To je sustina Lajbnicove reference. Tu inverziju prefiks "auto" ne moze objasniti i oznaciti jer ta rec, prosto, znaci nesto drugo.

 

Moje misljenje o tome je vise vezano za psiholoske i psihosocijalne kategorije, verujem da je "autosovinista" zapravo covek sa teskim poremecajem licnosti, najcesce i najverovatnije narcistickog tipa. Than again, za mene je svaki sovinista, ukljucujuci i klasicne, takav covek.

 

edit: Sad sam video da sam odgovarao banovanom coveku ali necu obrisati ovaj poslednji odgovor, iako bi trebalo, jer mislim da ima malo opstiji sadrzaj od ovog diskusionog.

Edited by taliesin
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, taliesin said:

 

Jebi ga, nije isto vredjati coveka i citavu naciju, makar i iz nehata. Prosto nemojte to da radite, nema ni potrebe ni smisla. Srpski jezik je toliko bogat licnim uvredama da ih se uvek moze naci solidan broj i neko licno uvrediti bez sovinistickih konotacija. Mislim, kome je do vredjanja.

 

Ispašću glup u društvu, ali nikako mi ne ide kapiranje o kavom se vređanju nacije tu uopšte govori. Nazvati nekog Safetom tj Turčinom nije uvredljivo zbog poistovećenja sa turskom nacijom, već zbog čina "izdajstva". To je identično kao da si ga nazvao izdajnikom, prodanom dušom, preletačem. Dakle konotacija uvrede nije uvreda nacije/nacionalnosti, već ČINA (izdajstva).

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Koje crno izdajstvo, aman, čovek nas je spasao svojim odlaskom. Nema većeg zvezdaša od Stefana Jankovića, što se mene tiče. Em finansijska pozitiva jer ne moramo da ga plaćamo, em beda prebačena Trinkiju

Edited by Haggard
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Laki21 said:

 

Ispašću glup u društvu, ali nikako mi ne ide kapiranje o kavom se vređanju nacije tu uopšte govori. Nazvati nekog Safetom tj Turčinom nije uvredljivo zbog poistovećenja sa turskom nacijom, već zbog čina "izdajstva". To je identično kao da si ga nazvao izdajnikom, prodanom dušom, preletačem. Dakle konotacija uvrede nije uvreda nacije/nacionalnosti, već ČINA (izdajstva).

 

A izdajnistvo, preletastvo i prodanost duse (sve negativne karakteristike) se poistovecuje sa odredjenom grupom ljudi koja je u medjuvremenu postala nacija. Problem se vidi kad se malo izmaknes iz same licnosti Stefana Jankovica ili Vlade Stojkovica i obratis paznju na instrument identifikacije. Evo ti analogije. Kad kazes za nekoga da je govno ti ga vredjas identifikujuci ga sa govnom kao objektom koje ima znacenje takvo kakvo ima. U ovom slucaju koji obradjujemo, kao govno se pojavljuje odredjena nacija sa kojom se licnost koju vredjas identifikuje. Dakle, ovde nije u pitanju sam Jankovic nego vrednovanje onog sa cime ga uporedjujes.

 

Danasnji Muslimani/Bosnjaci nisu izdajnici, preletaci, prodane duse (neki verovatno jesu ali to ne oznacava citavu naciju kao dominanta) i ne zasluzuju da budu korisceni kao kriterijum da bi se uvredio neko takvom vrstom identifikacije. Ja razumem narativ iz kojeg je potekla ta kvalifikacija ali je taj narativ prosto sovinisticki i ne bi trebalo da se upotrebljava. Na stranu to sto u vreme kada je deo lokalnog balkanskog stanovnistva menjao svoje versko opredeljenje iz raznih razloga to ni izbliza nije imalo konotaciju kakvu danas ima, jer u to vreme nacije nisu ni postojale.

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Wingwalker said:

 

čujem da nam je on doneo titulu, pa red je i da mu se odužimo.

samo da sada ne digne nos i zapali na prvu masnu pobedu.

 

Ponudu ili pobedu? Da li bi ta ponuda bila pobeda za nas ili za Filipa? Toliko pitanja.:classic_biggrin:

Link to comment
Share on other sites

Kad već pričamo o Jankoviću i poziciji krilnog centra, pozitivno iznenađenje godine su upravo obe naše četvorke. Letos je provejavalo mišljenje da će nam ta pozicija biti rak rana tima ( barem dok se nije saznalo da će Filip definitivno ostati rezervni plej ).

Edited by Kosjan Willavić
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, Wingwalker said:

 

čujem da nam je on doneo titulu, pa red je i da mu se klub oduži.

samo da sada ne digne nos i zapali na prvu masnu ponudu.

E jbg kad si morao da čuješ umesto da si gledao.

  • Like 1
  • Thanks 1
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, Kosjan Willavić said:

Kad već pričamo o Jankoviću i poziciji krilnog centra, pozitivno iznenađenje godine su upravo obe naše četvorke. Letos je provejavalo mišljenje da će nam ta pozicija biti rak rana tima ( barem dok se nije saznalo da će Filip definitivno ostati rezervni plej ).

Kratko je trajala ta briga u vezi pozicije 4, cak prekratko.😀

Link to comment
Share on other sites

Na kraju majstorice tokom proslave titule na terenu ostrašćeni reporter pita Filipa kako mu je oteta titula MVP-a...:classic_blink:

Vučićev srbistan u svom punom sjaju bižuterije, poltronstva i licemerja.

Još jedan razlog zašto se protiv ovakvih devijacija treba boriti od starta i nazivati ih pravim imenom.

Filip dođe - prođe...ali ovi šićarijski motivisani modeli prodavanja duše i džukačkog zapišavanja elementarnih društvenih modela ponašanja

teško se čupaju sa korenom.

Iskreno mi je apsolutno nebitno nakon ovakvog uspeha trenera debitanta koja će biti uloga Filipa u timu, jer to će na nastupajućem nivou jednostavno okolnosti dirigovati.

Neće Filip u napadu školovati Kalatesa ili Hangu samo zato što je Čović...

već samo zato što mu je Mars te nedelje u trećoj kući a baš tog dana će gugutke leteti unazad od zore do podneva na celoj južnoj hemisferi.

 

 

 

 

 

 

 

Edited by Wingwalker
  • Like 12
Link to comment
Share on other sites

Gledao sam u Pioniru nasu utakmicu sa Limozom i vec tada mi je bilo jasno da je Borisa opasan MF. Nije imao neku impozantnu statistiku, ali je njegov uticaj na desavanja na terenu bio ogroman. Potpuno je zatvorio nas reket za protivnicke bekove i u sirokom luku su ga zaobilazili. Decko jako lepo prati igru i desavanja na terenu i ima savrsen osecaj za blokadu. Visok je, i za najvece pa i NBA potencijale mu nedostaje samo malo siri ofanzivni repertoar. U napadu se previse oslanja na sut za tri, ako bi tu prosirio repertoar nekim individualnim radom preko leta mislim da mozemo da dobijemo opasnog igraca na duge staze. Kad kazem mi mislim na reprezantaciju.

Cak se negde i nadam da bi mogao biti putnik na svetsko prvenstvo, jer ne vidim da pored Bjelice imamo ozbiljniju cetvorku. Mozda sam nekog zaboravio, ali ovako na prvu ne vidim. Kalinic je trojka, cisto da ga neko ne bi utrpavao na cetri.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, kokodakalo said:

Gledao sam u Pioniru nasu utakmicu sa Limozom i vec tada mi je bilo jasno da je Borisa opasan MF. Nije imao neku impozantnu statistiku, ali je njegov uticaj na desavanja na terenu bio ogroman. Potpuno je zatvorio nas reket za protivnicke bekove i u sirokom luku su ga zaobilazili. Decko jako lepo prati igru i desavanja na terenu i ima savrsen osecaj za blokadu. Visok je, i za najvece pa i NBA potencijale mu nedostaje samo malo siri ofanzivni repertoar. U napadu se previse oslanja na sut za tri, ako bi tu prosirio repertoar nekim individualnim radom preko leta mislim da mozemo da dobijemo opasnog igraca na duge staze. Kad kazem mi mislim na reprezantaciju.

Cak se negde i nadam da bi mogao biti putnik na svetsko prvenstvo, jer ne vidim da pored Bjelice imamo ozbiljniju cetvorku. Mozda sam nekog zaboravio, ali ovako na prvu ne vidim. Kalinic je trojka, cisto da ga neko ne bi utrpavao na cetri.

 

Borisha bi mnogo profitirao kad bi uvrstio u arsenal neki midrange ili floater jer taj njegov sut spolja mora da se postuje pa mu se otvara dosta mogucnosti za fintu suta, a ne moze uvek da stigne do obruca.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, taliesin said:

 

Borisha bi mnogo profitirao kad bi uvrstio u arsenal neki midrange ili floater jer taj njegov sut spolja mora da se postuje pa mu se otvara dosta mogucnosti za fintu suta, a ne moze uvek da stigne do obruca.

Visok je ima tu prostora za napredak i u igri ledjima.  Svasta bi on mogao da popravi. U mladjim kategorijama je ziveo od visine i apsolutne dominacije u tom smislu u odnosu na vrsnjake. Negde ga je to uspavalo, ali misici koje je nabacio pokazuju da je spreman za napore ne bi li napredovao.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, kokodakalo said:

Visok je ima tu prostora za napredak i u igri ledjima.  Svasta bi on mogao da popravi. U mladjim kategorijama je ziveo od visine i apsolutne dominacije u tom smislu u odnosu na vrsnjake. Negde ga je to uspavalo, ali misici koje je nabacio pokazuju da je spreman za napore ne bi li napredovao.

 

Nisam siguran za igru ledjima, fali mu dosta mase. Mozda u nekim specijalima kad ga cuva nizi igrac ili tako nesto. Po mom misljenju on i treba da bude pretnja sa perimetra zbog tog suta koji se ne brani lako s obzirom na visinu, odraz i raspon ruku i da se zalece na skok u napadu sa tih spoljnih pozicija jer ima ogroman dohvat. Tesko ce on da bude neki hustler sa pozicije 4 osim ako se bas ne razvije makar do nivoa Nemanje Bjelice ili tako nesto. A ne deluje mi da ce to nagruvavanje na njegov frame ici lako, bar ne dok je u Evropi.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Boriša bi trebalo da popravi ball handling, da to bude na nekom pristojnijem nivou, kad već spominjemo Stefana Jankovića ono što su komšije ispustile da koriste kod njega je upravo taj dribling koji bi u kombinaciji sa brzinom koju ima predstavljao značajan asset da nema glavu koju ima. Upravo tu Boriša može najveći iskorak da napravi, da može da povuče kontru,, da uvrsti u svoj napadački repertoar ulaze sa oba elbow-a, i sa čeonih strana.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Dropkick Murphys said:

Može li neki sažetak prethodnih 10ak dana? Ne ispratih ništa.

 

got nikad losiji brt, doduse 5. epizoda solidna

Edited by Esc
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Za viši nivo ball handlinga ipak treba ozbiljniji ciljani rad tokom dužeg vremenskog perioda sa jačom minutažom i samim tim i većom ulogom u timu.

Ne mogu da dozovem mladog igrača koji je u tom segmentu vidno napredovao za manje od dve - tri sezone, posebno na toj poziciji.

Boriši nedostaje ono što se i očekuje od igrača sa takvim fizikalijama a da ne mora da vuče kontre, prodaje rolinge i ukrštene korake...a to je ulaz po čeonoj liniji  nakon pre toga hiljadu puta navežbane finte šuta aka Pero Antić...sledi jedno tapkanje lopte, dva koraka...skok i egzekucija sa ''statue of liberty" zakucavanjem. Ne samo zbog stepena atraktivnosti takve završnice već ne postoji način da mu blokiraju loptu u skoku na cirka 3 metra visine. Možda kada sutra - preksutra naleti na Durenta to bude manji problem.

Ako može buckasti Vasa Micić to da prodaje frontalno kroz ceo reket...Boriši jači trademark ne treba. 

Gledao sam zagrejavanje pre par sezona u Pioniru ispod našeg koša i bio šokiran šta su u stanju da izvedu Boriša i Dangubić onako opušteni a obojica u to vreme tanani ko slamčice...ali koji je to level skočnosti kada gledaš lajv sa par metara udaljenosti.

Zakucavali su naizmenično jedno 2-3 serije ali sa takvom lakoćom i sa onom zadrškom u vazduhu pre egzekucije da je Pionir buknuo dok Radonja nije shvatio šta rade...naravno ispizdeo i pozvao ih na ribanje.

Kasnije sam čuo priču da je Danguba nakon druge povrede navukao veliki strah od skokova u napadu iz drugog plana gde je uvek bio efikasan jer umesto u loptu on gleda gde će doskočiti...sve ga je manje bilo u tom segmentu. Ti zglobovi su jednostavno preuski i nemaju krtine da bar malo ublaže eventualni nesretni doskok na patiku nekog igrača i istegnuća mu prave maksimalnu štetu. 

Boriša je od tog perioda ozbiljno napredovao u definiciji i tonusu...ima znatno jaču kosku od Dangube i sada već dovoljno zaebano izgleda. Masa pretpostavljam dođe tek sa par godina ozbiljnog angažmana u Evropi (Gudura) ili za jednu sezonu u NBA (Rebrača). Samo da nam ga ne lome klošari ima on municije i vremena i za Zvezdu i za reprezentaciju...i za oba kontinenta...Bože zdravlja.

Edited by Wingwalker
  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...