Jump to content

KK Partizan 2018/19


Nelson Bighetti

Recommended Posts

11 hours ago, n4l1m said:

el se ti sprdas il si ozbiljan.. real za davisa zalgirisu nije platio 200k, a zalgiris ce partizanu 300+ za jocka.. ic a dzouk bre... :default_coffee:

 

Dejvis je prošle godine kod produženja ugovora dao "popust" na platu, ali uz fiksirano obeštećenje od 250 ili 300k jura za ovo leto. A traži platu oko milion. Tako da to baš nije dobar primer.

Link to comment
Share on other sites

Referenca je prošla godina i NWG za koga je dobijeno 150k od Olimpijakosa. Isti kvalitet igrača je otprilike u pitanju.

Nisu ista ova dva slučaja pošto je kod dolaska NWG-a prihvaćeno da obeštećenje u slučaja ranijeg odlaska iz kluba bude minimalno. Bez toga verovatno ne bi ni potpisao ugovor sa KKP. Pričalo se o tome dosta. Tu KKP nije imao mnogo izbora.

Za Lendejla je ipak dogovorena neka veća, realnija suma koja je primerena inicijalno procenjenom kvalitetu igrača i očekivanom niovu igara koji će prikazati kod nas. Po meni je očekivano da to nije ispod 250.000e ali mogu samo da nagađam.
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, ivan9 said:

Real nije merodavan posto malo placa 🙂

I nama je malo platio za Kuzmica 

a zalgiris je inace poznat kao neko ko full kesira za obestecenja.. 100k za grigonisa, 75 za thompsona.. uostalom svakako da su merodavniji fenovi zalgirisi nego ovi nasi burek novinari:default_coffee:

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, n4l1m said:

a zalgiris je inace poznat kao neko ko full kesira za obestecenja.. 100k za grigonisa, 75 za thompsona.. uostalom svakako da su merodavniji fenovi zalgirisi nego ovi nasi burek novinari:default_coffee:

 

Ako je Apic 300, Lendejl ide na pola milke 😄

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, 4_Webber said:

Ovo nije provokacija navijacima Partizana. Samo pitanje, da li mislite da je Ostoja Mijailovic bio dobar limar, ili, kako Velja Ilic kaze, "nije bio cak ni dobar, vec jedan osrednji limar" ?

 

Jbg, kaki je da je, i labavi ume da zabavi... (Praštajte dame.)

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Nisam u toku jer sam ovih dana u na nekim obukama i seminarima ali mi sam gotovo siguran da sam pročitao da Lendejl ima izlaz iz ugovora kroz fiksno obeštećenje od 250k. Odakle sad ta polemika da obeštećenje može biti manje ili veće?

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, 4_Webber said:

Ovo nije provokacija navijacima Partizana. Samo pitanje, da li mislite da je Ostoja Mijailovic bio dobar limar, ili, kako Velja Ilic kaze, "nije bio cak ni dobar, vec jedan osrednji limar" ?

Veberu, Veberu.. ako ovo nije provokacija, biće da ti je otišo lim na autu pa se zato raspituješ?

  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, mfmilan said:

Veberu, Veberu.. ako ovo nije provokacija, biće da ti je otišo lim na autu pa se zato raspituješ?

A cak i da Velja nije u pravu, napustio je limariju 2012. i vec 7 godina se bavi politikom možda je ispao iz limarske forme 😞

  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Nisam u toku jer sam ovih dana u na nekim obukama i seminarima ali mi sam gotovo siguran da sam pročitao da Lendejl ima izlaz iz ugovora kroz fiksno obeštećenje od 250k. Odakle sad ta polemika da obeštećenje može biti manje ili veće?

Tako sam nesto i ja uhvatio, ali nije nigde zvanicno potvrdjena ta suma. Obestecenje jeste fiksirano na neki iznos tako da ko go god uplati ugovorenu sumu moze da vodi igraca kad god zeli, ali to ne znaci da ne moze biti nize ukoliko se klubovi tako dogovore. Verujem da je ona Limarova prica upravo potekla usled toga sto Zalgiris verovatno tvrdi pazar i pokusava da dovede igraca za manje para, a ovi nasi kao ne pristaju.

Elem, sto se mene tice, prica je krenula od poredjenja kvaliteta NWG-a i Lendejla u kontekstu obesetecenja koja su isplacena ili ce biti isplacena za obojicu. Za oba igraca je bilo ugovoreno fiksno obestecenje, s tim sto bih rekao da je za Lendejla propisano realno obestecenje dok je za NWG-a prihvaceno da se u ugovor unese neko simbolicno fiksno obestecenje od 100-150.000 jer u suprotnom ne bi ni igrao nod nas tako da to koliko su njihovi buduci klubovi platili ili ce platiti za slobodu ne govori nista o njihovoj realnoj trzisnoj vrednosti.
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, 4_Webber said:

A cak i da Velja nije u pravu, napustio je limariju 2012. i vec 7 godina se bavi politikom možda je ispao iz limarske forme 😞

Postoji još jedan limar o kojem je Velja imao šta da kaže, vidi gde je on i šta radi. Živi negde u predgrađu.

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Zapravo ga je promenio posle 3 nedelje jos tada. Kada je odrzao konferenciju za novinare, rekao da je ceo razgovor montiran, da su on i gospodin Covic u odlicnim odnosima a da je "Olja" vrhunska novinarka i njemu je bila cast sto je gostovao u njenoj emisiji. 😄

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...