Jump to content

NBA plejof mod


Kurc Emuchelo

El finale  

131 members have voted

  1. 1. U ciji vagon uskacete za ovo finale?

    • Golden Stejt Voriorsi (mi smo ceta kapetana Kera)
    • Toronto Raptorsi (mi smo sever i volimo zimu)


Recommended Posts

1 hour ago, delgado said:

Evo me brate, odigrao sam neki tiketic za 20 kinti, dobitak 450, da imam za buksnu. 

 

 Gledamo li Kandzu veceras ? Tesko ce do brejka.

 

 Ocekujemo li Kajrija, tj. oprastamo li mu izdaju ? 

Gledamo naravno. Poraz vcrs je neminovan.

 

Ako dodje nekako cu mu oprostit ove 2 godine lutanja u Bostonu. Zastrsni nekad coek ali ako dodje, vratio se na pravi put...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Shunsuke Nakamura said:

Jesam. Ti?

 

Kako mozes onda da pricas o odbrani Goberta kad su Hardena cuvali iza ledja, presedan u istoriji kosarke.

 

Znaci svaki napad se zatrcava najbolji finiser na obrucu trenutno u NBA na tebe dok ti iza ledja stoji Capela i ceka da prikuca, desavalo se masu puta da odigra fenomenalnu odbranu, oteza sut i na kraju prime kos iz ofanfiznog skoka.

 

Pri tom se i Harden nije proslavio da je bilo ko umesto Goberta bio u tako kosmarnoj poziciji Harden bi imao 40+ ppg uz 50% FG...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Harden nije najbolji finiser na obrucu u ligi. Pa da si pazljivo gledao vidio bi da je uz Kapelu u reketu stajao jos jedan igrac Jute. Zato je Tucker citavu seriju sam bio u korneru. Gober niti je zaustavljao floutere Hardena, niti je prekidao  pasove za Kapelu. Uvijek je bio u raskoraku. 

 

Evo sve i da je Juta igrala na drugi nacin odbranu, opet Gobert ne bio faktor.

Edited by Shunsuke Nakamura
Link to comment
Share on other sites

Cenim da ste obojica u pravu.

 

Gober definitivno jeste smetao Hardenu i menjao mu suteve solidno, narocito u kasnijim utakmicama, ali je u dosta navrata bio na nicijoj zemlji, bas nije mogao da odsece lob Harden - Kapela kao sto je Drejmond mogao iako je znatno nizi.

 

Duzina - 10/10

Instinkti - 4/10

 

To je posle Juta resavala tako sto je iz kornera dolazio help defender, ali je Harden to uvek kaznjavao pravovremenim pasom u korner Tuckeru tako da taj help defender ne moze da stigne da kontestuje to na vreme.

Edited by Malkolm Brogdon
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Shunsuke Nakamura said:

Harden nije najbolji finiser na obrucu u ligi. Pa da si pazljivo gledao vidio bi da je uz Kapelu u reketu stajao jos jedan igrac Jute. Zato je Tucker citavu seriju sam bio u korneru. Gober niti je zaustavljao floutere Hardene, niti je prekidao  pasove za Kapelu. Uvijek je bio u raskoraku. 

 

Ko je bolji finiser od Hardena? Da je toliko veliki i moze da izdrazi i izmisli kontakt, pogadja floutere i pri tom u delicu sekunde moze donese pravovremenu odluku i nadje otvorenog sutera?

 

Kako ne biti u raskoraku kad se Harden u punom trku digne na ''flouter'' koji je mozda flouter, mozda pas u korner ili alley up za Capelu koji moze da spreci eventualno samo Favors i to ako u trenutku pasa odradjuje box out jer drugacije ne moze da mu parira kada je lopta u vazduhu.

 

Na kraju ce Gobert jos ispasti kriv sto nije stigao da zatvori i Tuckera u korneru, totalno smesna prica...

Link to comment
Share on other sites

Janis je značajno bolji finišer od Hardena, bolji je i LeBron...

 

Što se tiče Gobera, on je elitni rim protector i tu se otprilike spisak njegovih defanzivnih kvaliteta završava. Pik može da brani isključivo u dropu, da preuzima ne sme ni da pomišlja, petice sa šutem za tri nema šanse da brani, a ni na postu nije naročito ubedljiv sa onim nožicama i visokim težištem (mada se to danas u NBA i ne koristi toliko). Prilično jednodimenzionalan defanzivac, posebno imajući u vidu današnje tendencije. Mada stoji da tu jednu stvar radi vrhunski, možda i najbolje u ligi.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

59 minutes ago, Shunsuke Nakamura said:

Gober niti je zaustavljao floutere Hardena, niti je prekidao  pasove za Kapelu. Uvijek je bio u raskoraku. 

 

+1

 

bas je bilo smesno gledati dpoy igraca kako se gubi u svakom napadu houstona. jos harden nije pogadjao floutere kako obicno zna, bilo bi jos ruznije.

favors je nadigrao goberta na obe strane u toj seriji. 

 

gobert je bio klupiran u onoj jedinoj pobedi utaha, dok je favors bio na terenu kada su se odlepili i dobili utakmicu.  

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Jeste povreda Igudale uticala na to da imamo neizvesnu seriju GS i Hjustona, meni je to i bilo vise nego dovoljno da vidis kako su se navijaci GS usralii da ce da ispadnu i da je itekako postojala neizvesnost u toj seriji. A i u seriji sa Hjustonom nisu znali na kratko gde udaraju nakon povrede Durenta. 2017 nijednog trenutka nisu bili ozbiljno ugrozeni, ovaj i prosli PO jesu. Cak i ako pociste Milvoki/Toronto, zbog serije sa Hjustonom ja to ne bih nazvao Walk in the park.

 

Ovom PO utisak moze da popravi jak otpor Milvokija u finalu u najmanjem slucaju. Dva uslova trebaju da se ispune: Durent da se ne vrati na parket i da se plasiraju u finale.

Edited by Ta'veren
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, Malkolm Brogdon said:

ali je u RS bio potpuno prosecan i nije zasluzio mesto u all-defense timu.

 

16 hours ago, Drakaris said:

Eo i strucnjaci kazu. Klej bolji defanzivac od Stefa.

 

Voleo bih da ode Tompson iz GS-a, da se odbrana raspadne kao kula od karata.  

 

Klej➡️➡️➡️Denver

 

  • Thanks 1
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, gggggggg said:

ako se ne varam thompson igra dosta sa 'rezervistima' pa otuda ovaj skor.

Odigrao je ove sezone 3282 minuta.

 

Od toga 2352 sa Durentom, 2018 sa Stefom, 2099 sa Drejmondom, 1332 sa Andreom, 1115 sa Lunijem, 703 sa Sonom. Ove brojke su vise posledica toga sto:

 

1) Nije dobar "boxscore defanzivac", nema stl i blk.

2) On/off mu nikad nije bio nista posebno, cak su ove sezone bolju odbranu igrali sa njim na klupi.

3) Veoma cesto uopste nije fokusiran i cesto se gubi u rotacijama.

 

Kacio sam playtypes brojke valjda prosle sezone. On je elitan u odbrani izolacija (bio je negde 90+ percentile), dok je u ostalim segmentima avg/below avg. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

O svemu tome se moze mnogo diskutovati,DRPM govori dosta stvari ali ima takodje dosta minusa,ni jedan statisticki parametar ne moze reci sve ali ipak govori neke stvari,npr Gober je po tom parametru ubjedljivo najbolji defanzivac lige,sto stvarno na centarskoj poziciji i jeste a naravno da postoje ekipe koje mu ne leze a takodje postoje i igraci koji se tesko cuvaju pa sta vi uradili,Juta je prije svega ofanzivno ogranicena ekipa i da bi parirali Hjustonu tu su morali mnogo bolje a ne sto se tice defanzive.Juta je centrima dozvoljavala najslabije procente sa centarske pozicije pa i to nesto govori u korist Gobera.Smijesno je govoriti da je Tarner trebao biti,jer porediti njih dvojicu je vise nego smijesno,dobar bloker i nista visi.Npr njega Embid svojom ofanzivom izbaci iz igre za 5 minuta i onda pricati o njemu kao defanzivcu je smijesno.

 

Stef je sigurno podcijenjen defanzivac ali njega i Kleja stvarno ne treba porediti,Klej je sigurno medju top defanzivcima na perimetru kad zeli da igra a nadam se da je vecini jasno da se gotovo citava ekipa Voriorsa stekala  tokom citave regularne sezone i da su i pored toga opet bili prvi na zapadu sto daje pravo da i njihova dva igraca budu u top deset defanzivaca lige.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Jerotije Pantic said:

Stef je sigurno podcijenjen defanzivac ali njega i Kleja stvarno ne treba porediti,Klej je sigurno medju top defanzivcima na perimetru kad zeli da igra a nadam se da je vecini jasno da se gotovo citava ekipa Voriorsa stekala  tokom citave regularne sezone i da su i pored toga opet bili prvi na zapadu sto daje pravo da i njihova dva igraca budu u top deset defanzivaca lige.

Hm, pa to ne treba da funkcionise bas tako.

 

GSW je bio 13. odbrana lige. To sto im je napad bio vrhunski ne treba da utice koliko ce defanzivaca imati u top10.

 

Klej apsolutno nije zasluzio da bude all-defense, i dobio je glasove jedino zato sto do sada nije bio u all-defense iako ima reputaciju odlicnog defanzivca, tj. samo na ime i reputaciju.

 

Niko u GSW-u nije tokom sezone toliko ispadao u rotacijama i gubio igrace u cut situacijama kao Klej, njegov defanzivni awareness van lopte je bio ravan nuli. Naravno da je to ogromnim delom zbog nedostatka fokusa, i da on tu moze mnogo bolje i da radi sve to mnogo bolje u plejofu, ali ovaj odabir za all-defense team je cista komedija za bilo koga ko je gledao Dubse tokom sezone.

Link to comment
Share on other sites

Pa po meni je to sasvim normalno,da se ne ide na cistu statistiku,jer ona i ne govori sve,ako neko ima najbolji omjer lige glupo bi bilo da nema defanzivce u top deset,to su nijanse izmedju igraca,ne moze se reci da je Beverli los defanzivac ako su Klipersi npr 19 defanzivna ekipa i ne vidim zbog cega bi on dobio mjesto prije Kleja.Pogledaj npr zadnjih 15 meceva regularne sezone kako su Voriorsi pojacali odbranu i npr Kliperse koji su se  borili za plejof i vidis ogromnu razliku.Tih 15 meceva su Voriorsi top tri defanzivnih ekipa lige dok Klipersi popustaju i igraju slabije od sezonskog prosjeka.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Jerotije Pantic said:

Pa po meni je to sasvim normalno,da se ne ide na cistu statistiku,jer ona i ne govori sve,ako neko ima najbolji omjer lige glupo bi bilo da nema defanzivce u top deset,to su nijanse izmedju igraca,ne moze se reci da je Beverli los defanzivac ako su Klipersi npr 19 defanzivna ekipa i ne vidim zbog cega bi on dobio mjesto prije Kleja.Pogledaj npr zadnjih 15 meceva regularne sezone kako su Voriorsi pojacali odbranu i npr Kliperse koji su se  borili za plejof i vidis ogromnu razliku.Tih 15 meceva su Voriorsi top tri defanzivnih ekipa lige dok Klipersi popustaju i igraju slabije od sezonskog prosjeka.

Ok, da probam da pojasnim ovako.

 

Tim moze da ima najbolji skor u ligi sa najboljom ofanzivom i najgorom defanzivom. Da im ortg bude 125+ (daleko iznad goat nivoa)  a drtg 118 (samo dno lige). Da li onda taj tim treba da izbaci igrace u all-defense tim, posto imaju najbolji skor?

 

Ovo je RS nagrada koja se dodeljuje na osnovu ucinka u celoj regularnoj sezoni. Klej nikako nije zasluzio da bude ovde, njegov izbor je komican i izabrali su ga na ime i reputaciju koju ima.

Link to comment
Share on other sites

To moze u teoriji da se desi ali u praksi vrlo tesko.To bi znacilo da se ti slazes da se top deset defanzivaca izabere iz recimo pet ekipa sa najboljim defanzivnim rejtingom.Nekad igras defanzivu koliko ti je dovoljno i meni je sasvim ok da neki igraci dobiju to priznanje i ako kroz sezonu mozda nisu odigrali na nivo koji mogu ali to pokazu na tekmama koje su bitne.

Link to comment
Share on other sites

Gil bi samo malo da kenja i privlaci paznju, iako ni sam ne zna u kom smeru ide.

 

S jedne strane prica kako mu je bilo sasvim kul da prima pare i ne igra, a sad prodaje maglu kako je on neki borac za poziciju u ekipi i kako zbog toga igrac sa klupe treba da se moli da ce starter da promasuje. Prilicno bedan stav, moram priznati.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

na stranu da li je stav bedan ili ne. meni ovo zvuci vrlo istinito sto prica

 

naravno, sve zavisi i od licnog mindseta i od kulture ekipe u kojoj igras. 

ja ovo vidim iskljucivo kao njegovu privatnu vizuru, koja jelte dolazi iz iskustva koje imas.

 

arenas mi je bas tako nekako i iygledao. jebe se njemu za ekipu i rezultate, bitan je licni achievement .

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...