Jump to content

Kako se danas osecate.


mrd

Recommended Posts

On 2/14/2021 at 1:30 AM, Slavisa iz Tavankuta said:

Lol, ma nije bitno s cije strane, samo vi dodjite . Mislim ako bude svadbe ikad 🤣

Ja otvorila pre neki dan i morala ponovo da pročitam post da tražim gde si ti pomenuo to...ovaj kronostime je troublemaker.  

Sam' ti uživaj, brak, ne brak, sam...zdravlje i mir, važnije su od tih stvari. To ti je trešnja na vrhu kolača ako nadješ dobrog partnera. To se zna kad se nadje i ne opisuje se lako. Ni ja ni moj nismo zapravo bili zainteresovani jedno za drugo, nego ajde da zadovoljimo zajedničku prijateljicu. Oboje smo vrlo učtivi, pa kao ajde, da sam odbila, osećala bih se onako kao nedruštvena, možda. Iskreno mislila sam da ću ga otkačiti nakon prvog ručka...pa, onda kao ajde film, pa ajde hajk, pa koncert....i završismo u Parizu, dve nedelje ljubavi na kub. Ali sve je bilo korak, po korak, nikad forsirano, bez reči odobravajuće do sledećeg koraka. I uvek je bilo jasno da ako ne ide, ne ide i svako svojim putem.  

Nego, ima li šta od mog boravka u Francuskoj, tražiš li mi smeštaj? Samo nemoj k'o boga da kilometrima moram da hodam od željezničke, msm nove cipele i tako to 😄  

  • Like 2
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, ControlFreak said:

To je baš super, kao u romanima. ❤️

Da, najgore što možeš da uradiš je da ideš silom. Onda baš taj otpor može da te baci u goru poziciju.

P.S. nekima se mora zvocati dok ne nauče red 🙂 

Otpor bi ga bacio u poziciju da gura maslacak odozdo, zato mu ne preostaje drugi izbor no da slusa zvocanje.

Mislis da je men` lako sto mi hanuma radi u streljastvu?

Do duse - ne poznajem je od `90 godine.

:default_coffee:

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, ControlFreak said:

Ja otvorila pre neki dan i morala ponovo da pročitam post da tražim gde si ti pomenuo to...ovaj kronostime je troublemaker.  

Sam' ti uživaj, brak, ne brak, sam...zdravlje i mir, važnije su od tih stvari. To ti je trešnja na vrhu kolača ako nadješ dobrog partnera. To se zna kad se nadje i ne opisuje se lako. Ni ja ni moj nismo zapravo bili zainteresovani jedno za drugo, nego ajde da zadovoljimo zajedničku prijateljicu. Oboje smo vrlo učtivi, pa kao ajde, da sam odbila, osećala bih se onako kao nedruštvena, možda. Iskreno mislila sam da ću ga otkačiti nakon prvog ručka...pa, onda kao ajde film, pa ajde hajk, pa koncert....i završismo u Parizu, dve nedelje ljubavi na kub. Ali sve je bilo korak, po korak, nikad forsirano, bez reči odobravajuće do sledećeg koraka. I uvek je bilo jasno da ako ne ide, ne ide i svako svojim putem.  

Nego, ima li šta od mog boravka u Francuskoj, tražiš li mi smeštaj? Samo nemoj k'o boga da kilometrima moram da hodam od željezničke, msm nove cipele i tako to 😄  

Aman, bre, svadba ce biti ovde - u Francuskoj ce da nas pohapse djuture.

 

 

:s_d:

Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, ControlFreak said:

Ja otvorila pre neki dan i morala ponovo da pročitam post da tražim gde si ti pomenuo to...ovaj kronostime je troublemaker.  

Sam' ti uživaj, brak, ne brak, sam...zdravlje i mir, važnije su od tih stvari. To ti je trešnja na vrhu kolača ako nadješ dobrog partnera. To se zna kad se nadje i ne opisuje se lako. Ni ja ni moj nismo zapravo bili zainteresovani jedno za drugo, nego ajde da zadovoljimo zajedničku prijateljicu. Oboje smo vrlo učtivi, pa kao ajde, da sam odbila, osećala bih se onako kao nedruštvena, možda. Iskreno mislila sam da ću ga otkačiti nakon prvog ručka...pa, onda kao ajde film, pa ajde hajk, pa koncert....i završismo u Parizu, dve nedelje ljubavi na kub. Ali sve je bilo korak, po korak, nikad forsirano, bez reči odobravajuće do sledećeg koraka. I uvek je bilo jasno da ako ne ide, ne ide i svako svojim putem.  

Nego, ima li šta od mog boravka u Francuskoj, tražiš li mi smeštaj? Samo nemoj k'o boga da kilometrima moram da hodam od željezničke, msm nove cipele i tako to 😄  

Kronosu se bas ide u svatove. Korona nas je sve bacila u "bedak" 🙂 pa mu se svatovi prividjaju.

Danas sam bas cuo da ima tu nedaleko 3km od mene jedna kuca na prodaju, ne znam cenu. Ima isto i jedna blize meni, sredjena, jako lepa ( covek dobio 7cu na loto pre jedno 30 godina). Ali one su sve tih par km do zeljeznicke stanice. Mozes ulozit u kvalitetne cipele i bog da te vidi. Ja sam ulozio u kvalitetne cipele ali sam pogresio sto sam odlucio da ih razgazim bas sad, obicno ja taj zadnji deo ( petu) istucem cekicem, i bude bas fino mekano.

13 minutes ago, Kronostime said:

Aman, bre, svadba ce biti ovde - u Francuskoj ce da nas pohapse djuture.

 

 

:s_d:

Svadba ako bude u FR onda ce biti na nekoj placi gde cemo svi morati biti u kupacim kostimima, mislim to ce biti najvise sto bude moglo da se nosi od odece, pozeljno je nista 🙂

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, Slavisa iz Tavankuta said:

Kronosu se bas ide u svatove. Korona nas je sve bacila u "bedak" 🙂 pa mu se svatovi prividjaju.

Danas sam bas cuo da ima tu nedaleko 3km od mene jedna kuca na prodaju, ne znam cenu. Ima isto i jedna blize meni, sredjena, jako lepa ( covek dobio 7cu na loto pre jedno 30 godina). Ali one su sve tih par km do zeljeznicke stanice. Mozes ulozit u kvalitetne cipele i bog da te vidi. Ja sam ulozio u kvalitetne cipele ali sam pogresio sto sam odlucio da ih razgazim bas sad, obicno ja taj zadnji deo ( petu) istucem cekicem, i bude bas fino mekano.

Svadba ako bude u FR onda ce biti na nekoj placi gde cemo svi morati biti u kupacim kostimima, mislim to ce biti najvise sto bude moglo da se nosi od odece, pozeljno je nista 🙂

Kronos sestrica usred lockdowna priveo k` maticaru, a nece tebe?

Ima da ides i da cutis - da sve bude kako obicaji nalazu!

:s_d:

11 minutes ago, mrd said:

@Kronostime svajba je bacanje para. Na put oko sveta da idu.

Sent from my LM-G710VM using Tapatalk
 

Ti si starojko - jeb`ga stariji si od mene.

8etmWBw.gif

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Slavisa iz Tavankuta said:

Svadba ako bude u FR onda ce biti na nekoj placi gde cemo svi morati biti u kupacim kostimima, mislim to ce biti najvise sto bude moglo da se nosi od odece, pozeljno je nista 🙂

Može. Nosimo maske, identitet nepoznat 😄

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

17 hours ago, mrd said:

Evo da ti ja pomognem, ja sam tamo od 1990 bio samo s'jednom curom/zenom i nista mi ne fali. Malo mi zvoca, ali se ne zalim. 🙂 

Polako, zivot se mota kao Bili Piton i svakog trenutka te iznenadi. 😛 

Opusti se, stvari se slegnu. Najteze nam je kad usiljeno srljamo. 


У тој категорији о којој причамо је разлика између 0 и 1, већа него између 1 и 1 000 000. Кад бројчаник откуца број 1 отварају се потпуно нове димензије.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, RatzenStadt said:


У тој категорији о којој причамо је разлика између 0 и 1, већа него између 1 и 1 000 000. Кад бројчаник откуца број 1 отварају се потпуно нове димензије.

 

Da, tačno. Može se čak reći da postoji samo razlika između 0 i 1, posle i nema razlike. Jedini kvalitativan prelaz je taj, od 0 do 1.
Sve se ustručavam da se uključim u ovu priču, nekako sam se uvek više bojao pogrešnog saveta neko nikakvog saveta. Opet, postoji jedan savet koji ne može biti pogrešan, ne slušaj savete. Donosi odluke, sebe poznaješ, znaš mogućnosti, znaš ciljeve, siguran sam i da znaš kako treba do cilja, samo nisi spreman da kreneš, opet sam najbolje znaš zašto, nesigurnost, strah...
Kad razmišljam o nekom svom narednom potezu, ako sam neodlučan analiziram sebe, zašto ovo bih a ono ne bih, da li je razumno, emotivno, instinktivno, kroz tu analizu obično i uviđam greške išli dobre strane, kad mi neko daje savet, analiziram njega, zašto mi je to rekao, iz koje pozicije govori, koliko je dobronameran, koliko zna okolnosti, više se udaljim od rešenja, izgubim u nepotrebnim, beskorisnim razmatranjima.

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Ocajna sam, nije mi dobro. Gledam slike sa Zlatibora, Kopaonika, ilegalnih zurki kojih ima svuda, ne samo u Bg i pitam se - dokle bre? Za cije babe zdravlja su pomrli svi oni lekari, medicinske sestre? Da li znate koliko vremena, para i rada je potrebno da se zavrsi medicina, specijalizacija, da se godinam radi u bolnicama i klinikama uz pomoc stapa i kanapa? Da se prezivi tortura razvaljenog sistema zdravstva?I onda umres u ukama, sam, i ne znas da si umro jer si na respiratoru.  I sve to samo zato sto je pretezni deo ove Srbije obicna stoka! Sto MORA da se skija, da se vozi gondolom, da pravi selfije ne bi li komsiji crkla krava jer, eto, njima se moze da se razvlace po skijalistima? Da, sve su im se i babe vozile gondolama i lomatale po skijalistima. 

Ja moram da odem odavde, ja ovo vise ne mogu da podnesem. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, Div said:


Sve se ustručavam da se uključim u ovu priču, nekako sam se uvek više bojao pogrešnog saveta neko nikakvog saveta. Opet, postoji jedan savet koji ne može biti pogrešan, ne slušaj savete. Donosi odluke, sebe poznaješ, znaš mogućnosti, znaš ciljeve, siguran sam i da znaš kako treba do cilja, samo nisi spreman da kreneš, opet sam najbolje znaš zašto, nesigurnost, strah...
 

Ja se nadam da ovde većina pričamo iz nekog svog ugla da bi drugima ponudili neko svoje iskustvo ili vidjenje situacije, pa im to možda bude od koristi a i ne mora, možda će im značiti, možda ne. Naše priče i odgovori ne moraju da se prime kao savet, ali shvatam šta si hteo da kažeš. Svako i treba da donosi svoje odluke, bar se nadamo da je tako, mada primećujem u poslednje vreme da mnogo manji broj prihvata odgovornost za svoje odluke i to je možda veći društveni problem. 

Ni svojoj deci ne dajem savete ako nisam upitana, pa i onda sam oprezna šta i kako kažem. Moraju si naći put kao što smo i mi sami.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Ja sam vam javila ranije o svojoj koleginici koja je morala u bolnicu, pa su je otpustili jer joj je bilo bolje. U ponedeljak smo od njenog supruga saznali da je ponovo hospitalizovana jer je imala seriju mini šlogova (TIA / mini strokes). Sada se oporavlja kod kuće, ali sam zabrinuta za nju. Ima dete sa specijalnim potrebama i sad je sav teret na suprugu. On je inače divan i posvećen detetu  jer radi pola radnog vremena upravo zato. Ništa ne možemo pomoći. Ne mogu da verujem da je zakačila virus dan pre da se vakciniše i da je ovakav tok bolesti već mesec dana doveo do ovoga. Eto, kako može poći tim tokom, iskomplikovati se. Čuvajte se, dragi moji forumaši.

Edited by ControlFreak
  • Tuzno 3
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Kronostime said:

hUdJJDW.gif

Udri jednu, cero,da se oraspolozis - valja se. :s_d:

 

Nisam ti ja ćera, mi smo ista generacija! 

 

Viski danas ne odbijam, jer sam baš srećna...a srećna sam jer je moj prijatelj i moj najomiljeniji i najdraži pisac dobio književnu nagradu Meša Selimović, pre sat i po vremena 🙂 

 

https://www.novosti.rs/kultura/vesti/966228/roman-ostaci-sveta-igor-marojevic-dobitnik-nagrade-mesa-selimovic

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Devojka Luke Razića said:

 

Nisam ti ja ćera, mi smo ista generacija! 

 

Viski danas ne odbijam, jer sam baš srećna...a srećna sam jer je moj prijatelj i moj najomiljeniji i najdraži pisac dobio književnu nagradu Meša Selimović, pre sat i po vremena 🙂 

 

https://www.novosti.rs/kultura/vesti/966228/roman-ostaci-sveta-igor-marojevic-dobitnik-nagrade-mesa-selimovic


Ja nudim domacu prepecenicu, a ne tu hemiju precansku.:s_d:

Link to comment
Share on other sites

On 2/17/2021 at 7:25 AM, Pletilja said:

Ocajna sam, nije mi dobro. Gledam slike sa Zlatibora, Kopaonika, ilegalnih zurki kojih ima svuda, ne samo u Bg i pitam se - dokle bre? Za cije babe zdravlja su pomrli svi oni lekari, medicinske sestre? Da li znate koliko vremena, para i rada je potrebno da se zavrsi medicina, specijalizacija, da se godinam radi u bolnicama i klinikama uz pomoc stapa i kanapa? Da se prezivi tortura razvaljenog sistema zdravstva?I onda umres u ukama, sam, i ne znas da si umro jer si na respiratoru.  I sve to samo zato sto je pretezni deo ove Srbije obicna stoka! Sto MORA da se skija, da se vozi gondolom, da pravi selfije ne bi li komsiji crkla krava jer, eto, njima se moze da se razvlace po skijalistima? Da, sve su im se i babe vozile gondolama i lomatale po skijalistima. 

Ja moram da odem odavde, ja ovo vise ne mogu da podnesem. 


Ако те читање таквих вести деранжира у великој мери, не знам какав други савет бих ти дао осим да избегаваш посету сајтова на којим наилазиш на такве вести. 🤔
Као друштво не идемо у смеру побољшања стања ствари, а и да идемо, то би био дуг и мукотрпан процес. Знаш то и сама 🙂

Ја се нпр информишем о дешавањима у земљи искључиво преко мимова и тек повремено на овом форуму. Да идем на информативна гласила и не дај Боже читам коментаре, можда када сам толико позитивног душевног стања да ме не би пореметило ни да нас Бугари поново нападну 😄

Edited by RatzenStadt
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Devojka Luke Razića said:

Osećam se..ok, mada i dalje sam u šoku..i dalje sam iznenađena.

 

Osećam se razočarano. Mislim da više nikada neću dozvoliti da me neko očara, i onda vremenom razočara. 😎

 

 

It's soo wrong. Kako mozes da dopustis, da te nesto, sto te fascinira, ili ti se dopada, ne dodiruje. 🙂

Ocaran, razocaran, nema razlike, ista osecanja, sa suprotnih tacaka na duzi AB

:thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, mrd said:

It's soo wrong. Kako mozes da dopustis, da te nesto, sto te fascinira, ili ti se dopada, ne dodiruje. 🙂

 

Znam. Znam i za onu poslovicu, izreku "nikad ne reci nikad"..

 

Šokirana sam zapravo zbog toga što poznajem osobu, znam da je malo drugačija osoba od ostalih...

 

Ali, sinoć sam videla, osetila trunku zla u toj osobi. To nisam očekivala. 

 

OK je da ponekad, možda i stalno budemo neprijatni prema nekome ko nas napada, kritikuje...da uzvratimo istom merom, ako već ne možemo ili nećemo da se kontrolišemo..

 

Ne mora uvek da se vodi aserativna komunikacija, ali..

 

Bolje je da o tome ne razmišljam 🙂 Verovatno sam trenutno razočarana..Ta osoba se slično ponašala i ranije.

 

Sinoć mi je to smetalo..

 

Nevažno..

 

 

 

 

Edited by Devojka Luke Razića
dopuna teksta
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...