Jump to content

Opšte diskusije


Borko

Recommended Posts

29 minutes ago, Keira said:

 

Odgledao sada, fora je kad na kraju Henman kaže: "so, boys..." :classic_biggrin: A za usporedbu, i Henman je samo 3 godine mlađi od Petea a nije pretjerivanje da izgleda kao da mu je sin.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Da, Henman za svoje godine izgleda odlično. Možda je i do stila ,post career Pete uglavnom izgleda kao da su ga tek izvukli iz fotelje .A Henman je oduvek negovao taj English upper class stil.

I takav Pete  ima svoj šarm. Vec sam pominjala da se meni dopada da je jedan od retkih  igrača a posebno medju velikim šampionima, koji se nije ukjučio u današnju šaradu oko tenisa. Antiteza Lavera koji je meni barem jako naporan.

Prilike da ga vidimo da učestvuje u nečemu vezanom za tenis su izuzetne

 

  • Like 2
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, zoe Bg said:

Hocete da splitujem u posebnu kviz temu? Nema veze ako ne bude stalno aktuelna ali povremeno ce nam biti zanimljivo da se igramo :classic_smile:

 

I treba da splituješ...ovde vrhunska zabava zadnjih par dana a ja ne otvaram jer mislim da je neko GOAT nadgornjavanje.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, We lose every week said:

 

I treba da splituješ...ovde vrhunska zabava zadnjih par dana a ja ne otvaram jer mislim da je neko GOAT nadgornjavanje.

Bas dosta postova za prenacivanje, cinilo mi se manje, izgleda vreme brze prolazi kad se zabavljas :classic_biggrin:

 

Link to comment
Share on other sites

ovde ponavlja glupost koju je izrekao Moratoglu, a takodje i onu od Bena Rotenberga.

 

Interesantno da u komentarima vidim osobe koje su zdusno podrzavale Bena u njegovoj ideji "spasavanja muskaraca" od igranja Bo5, a sada pljuju po Novaku za isto to. :classic_rolleyes: (bas me zanima hoce li se Ben oglasiti ovim povodom, kao i Kris Evert - jos jedan pobornik Bo3 za muskarce na GS-ovima).

Link to comment
Share on other sites

Novak ovo govori već dosta godina, samo se retko obraća pažnja. A i on sam ne znam je li računao koliko bi manje GS titula imao da se igralo na dva dobijena.

Ne znam više šta da kažem na ovaj "argument" da mlađi ne mogu da drže pažnju tako dugo. Jeste da je svet danas drugačiji ali ne znači da moramo još i dodatno da pravimo debile od mlađih generacija, i nevezano za tenis. Ne smem ni da počinjem šta se u prosveti radi u to ime :classic_sad: 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, alcesta said:

Novak ovo govori već dosta godina, samo se retko obraća pažnja. A i on sam ne znam je li računao koliko bi manje GS titula imao da se igralo na dva dobijena.

Ne znam više šta da kažem na ovaj "argument" da mlađi ne mogu da drže pažnju tako dugo. Jeste da je svet danas drugačiji ali ne znači da moramo još i dodatno da pravimo debile od mlađih generacija, i nevezano za tenis. Ne smem ni da počinjem šta se u prosveti radi u to ime :classic_sad: 

kad rece prosveta, jesi li videla ovo?

 

  

On 11/10/2020 at 10:58 PM, Baby said:

spacer.png

 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

S obzirom na tendencije koje sugerisu da su mecevi predugi (samo na GS na 3 dobijena, sve sto se desilo u DC, sada i uvodjenje TB u 5. setu na GS), strepnja mi je veca od nade. Stalno se pominje "podilazenje" novim pratiocima/navijacima, i tu se uvek provlaci kao odlika novih generacija nedostatak koncentracije i paznje na neku duzu aktivnost. Moj je utisak da pravi ljubitelj tenisa sigurno nikada ne bi bio za opciju menjanja ovog formata na GS. Medjutim vec smo videli pre 2 godine da su misljenja bila podeljena kada se na AO i Vimbldonu "ogranicio" 5. set, i to zbog incidentinih slucajeva, pa sam sklon da verujem da ce se neki slican razlog naci kao opravdanje u nekoj skorijoj buducnosti i za promenu na GS. A ta promena ne mora nuzno biti igranje na 2 dobijena seta.

 

@Prosveta - kao pripadnik generacije "1985" mora da ulozim prigovor, od nas se zahevalo da znamo da resimo zadatak iz "1970" :classic_biggrin:

 

Bas me zanima sta ce to biti u vezi kalendara.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Milutinov Tata said:

S obzirom na tendencije koje sugerisu da su mecevi predugi (samo na GS na 3 dobijena, sve sto se desilo u DC, sada i uvodjenje TB u 5. setu na GS), strepnja mi je veca od nade. Stalno se pominje "podilazenje" novim pratiocima/navijacima, i tu se uvek provlaci kao odlika novih generacija nedostatak koncentracije i paznje na neku duzu aktivnost. Moj je utisak da pravi ljubitelj tenisa sigurno nikada ne bi bio za opciju menjanja ovog formata na GS. Medjutim vec smo videli pre 2 godine da su misljenja bila podeljena kada se na AO i Vimbldonu "ogranicio" 5. set, i to zbog incidentinih slucajeva, pa sam sklon da verujem da ce se neki slican razlog naci kao opravdanje u nekoj skorijoj buducnosti i za promenu na GS. A ta promena ne mora nuzno biti igranje na 2 dobijena seta.

 

Sve se slažem a što se bolda tiče, jedino što je meni čak i gore i od igranja GS-ova na dva dobivena seta je ideja da se set igra do 4 osvojena gema (TB kod 4-4). Call me old-fashioned ali tako je...nikako se nisam mogao naviknuti kad su tako igrani oni Next Gen turniri. A i oni su igrani na 3 dobivena seta ako se ne varam, tako da se bojim da je to ono što nas čeka u budućnosti na GS-ovima (igra se na 3 dobivena seta ali setovi se osvajaju sa 4 osvojena gema, ne 6).

  • Tuzno 2
Link to comment
Share on other sites

52 minutes ago, Abudžaba Dabila said:

 

Sve se slažem a što se bolda tiče, jedino što je meni čak i gore i od igranja GS-ova na dva dobivena seta je ideja da se set igra do 4 osvojena gema (TB kod 4-4). Call me old-fashioned ali tako je...nikako se nisam mogao naviknuti kad su tako igrani oni Next Gen turniri. A i oni su igrani na 3 dobivena seta ako se ne varam, tako da se bojim da je to ono što nas čeka u budućnosti na GS-ovima (igra se na 3 dobivena seta ali setovi se osvajaju sa 4 osvojena gema, ne 6).

 

To je bukvalno najgora opcija, sad bih pristala da se igra best of 3, ali bez TB u 3.setu jer set do 4 je ocajna ideja :classic_ninja:

 

A sinoc su pitali i Zvereva i Medvedeva, Zverev je za best of 5, dok je Medvedev rekao da on vise voli best of 3.

 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ja bih rekla da je glavni razlog televizija kojoj format od 5 ne odgovara, a onda se tu provuče priča o navijačima da bi zvučalo bolje nego gole pare :classic_rolleyes:

Mada fakat bez publike nema ni para, ali ne vidim da se interesovanje za tenis drastično smanjuje niti da u publici sede samo penzioneri.

Set od 4 gema je najgora ideja koja je nekom mogla pasti na pamet, strašno mi je teško da gledam Next Gen turnir zbog toga. Isto bi trajalo i da je  na dva normalna dobijena seta, ali zapeli su da eksperimentišu :classic_rolleyes:

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...