Jump to content

PRC - Kina - gigant u usponu ili copycat


Kronostime

Recommended Posts

2 minutes ago, mare80 said:

 

Oni koji poseduju nosače aviona poseduju i nuklearno naoružanje,tako da su šanse da ispaljuju jedni na druge bilo šta minimalne ....

 

Japanci zvanicno jos nemaju nosace aviona nego samo nosace helikoptera..  Ali prepravljaju 2 veca u nosace aviona kako bi primili F35 ... po 20 kom svaki
  Sa druge strane prosle godine je Tramp nagovestio da ce blagonaklono gledati na Japansko krsecenje ustava clan 9 ( mislim- o ofanzivnom naoruzanju)  gde je rekao "cak i nuklearno naoruzanje"....    A Japan ima tehnologiju da to sklopi i za 6 meseci ako hoce

Link to comment
Share on other sites

 
iskreno, ne mislim da bi svet bio bolje i bezbednije mesto da Kina u svemu zauzme mesto SAD,  ukljucujuci i svetskog policajca
Svet ce biti multipolaran jos dugo vremena, ni jedna sila nw moze da ostvari ni priblizno dominaciju kao SAD 90-tih. Tako da, cak i da Kina prestigne SAD, nece biti u prilici da bude hegemon i svetski policajac. Sa druge strane ne razumem ni taj strah od dominacije Kine, nw znam sta je dobro svetu donelo to sto je SAD radio sta je hteo od 90-tih pa naovamo. Kinezi nemaju taj kaubojski pristup, kada diplomatija ne moze daj odmah silu, cini mi se da kineska spoljna politika ima sasvim drugaciji pristup, moj licni utisak je da Kinezi vise preferiraju tu meku moc i da ce mnogo mudrije koristiti svoju poziciju od Amera koje je dobar deo sveta zamrzeo zbog nekih nerazumnih poteza narocito na Bliskom Istoku.

SAD ce jos dugo biti svetska sila, zajedno sa svojim saveznicima. Kina mnogo mora da ojaca da bi za pocetak bila autoritet u svom dvoristu, a kamoli dalje u svetu. Oko nje su proamericke zemlje, samo Japan i Austfalija su dovoljne tu...

Najbolja opcija za svet je bipolaran svet, sa ravnotezom moci, dominacija bilo koje svetske sile nije dobra, narocito za male narode.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Doc Holiday said:

 

Japanci zvanicno jos nemaju nosace aviona nego samo nosace helikoptera..  Ali prepravljaju 2 veca u nosace aviona kako bi primili F35 ... po 20 kom svaki
  Sa druge strane prosle godine je Tramp nagovestio da ce blagonaklono gledati na Japansko krsecenje ustava clan 9 ( mislim- o ofanzivnom naoruzanju)  gde je rekao "cak i nuklearno naoruzanje"....    A Japan ima tehnologiju da to sklopi i za 6 meseci ako hoce

 

I sta ce sa tim da urade sem da se samoubiju? 

 

Pogledaj sta im je uradila jedna Fukusima, pa Kinezi ne moraju atomke da uopste koriste samo gadjaju krstarecim raketama reaktore po Japanu i to je game over za Japance. O broju stanovnika da ni ne pricamo, pa 4 Japana ti zivi u Kini na selu.

Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, Klotzen said:

Kina još uvek nije prestigla ni Rusiju a kamoli SAD. Još uvek kupuju od Rusa naoružanje pa onda kradu patente da vi sklapali to svoje naoružanje. Prva stvar sa kojom bi Kinezi trebali da nadmaše Ruse su nosači aviona koji bi trebalo da budu njihov 5. i 6. nosač aviona koji se očekuju u operativnoj upotrebi za 10-tak godina i koji bi trebalo da budu manje više u klasi današnjih SAD nosača. Kada kažem današnjih mislim na klasu Nimic ne na ove nove klase Ford. Dakle ovim tempom Kina može da nadmaši SAD za nekih 30-40 godina ukoliko SAD ostane na sadašnjim potencijalima. Ukoliko SAD krene da povećava svoje potencijale i ponovo se uđe u trku sa njima onda verovatno niko od nas neće doživeti da Kina prestigne SAD kao sila broj 1.

 

Amerika kintu nema za novu trku u naoruzanju a Kini je to deveta rupa na svirali plus daleko je bolje da Ameri trose pare na kineske proizvode nego na naoruzanje, ko sto je i Kinezima draze da trose pare na infrastrukuturu i privredu nego na gvodjuriju.

 

Procena od pre koju godinu da bi Amerika bila sposobna da bude ozbiljno ispred Kine je da bi morali da povecaju vojni budzet na 1500 milijardi!!! i to naravno da Kinezi kazu okej mi ostajemo na nasih 200 milijardi. Naravno da se to ne bi desilo Kinezi bi povecali svoj budzet na 400 milijardi i Ameri nista uradili nisu ako bi se to desilo. Da bi se dostiglo tih 1500 milijardi lavovski deo poreza bi morao da ide za vojsku dakle kresi socijalna davanja a i plate u federalnim ustanovama a to je zadnje sto treba Americi ionako je bure baruta sto se tice situacije u drustvu.

 

Sad ce neko pitati kako to Kinezi samo sa 200 milijardi mogu da prakticno podrivaju moc Amerike i da vec 2030tih imali vecu mornaricu i to tonazi ne samo po broju brodova sto se vec desilo? Pa prosto  pogledajmo samo brodogradnju, pa Amerika je tu patuljak sad i za jednu lopovsku Rusiju, njihovi naftasi izgradili mega brodogradiliste kakvo u Americi nemas a po modelu kineskih fabrika brodova.

 

 Kineska brodogradilista su postala toliko jaka da Korejanci se udruzuju sa njima da opstali. E sad sta znaci toliko jaka brodogradnja? Pa znaci da ako bi Kinezi stvarno hteli da se trkaju u naoruzanju gradili bi po jedan super nosac godisnje i da se ne oznoje. Ali nece ko sto sam vec naveo zasto da trose oni a i Ameri parice kad mogu Ameri da trose parice na kineske proizvode.

 

Inace sami kineski analiticari a i kineska istorija nam govori da nema teorije da ce oni da glume nekog policajca po svetu, cak sta vise to i navode neoliberali kao veliku stetu jer policijska uloga Amerike je bila odlicna za svet a kad Kina sede na tron ima svet da ode u tri lepe jer Kinu nece zanima da se mnogo mesa u pitanja koja nisu nikakav njihov interes.

Edited by MeanMachine
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

SAD ne vija nikog, SAD je u lagodnoj poziciji gde kontroliše direktno ili indirektno oko 2/3 svetskih zemalja. Da bi se nešto promenilo neki drugi trebaju da vijaju SAD ili njene saveznike.

 

Što se tiče naoružanja nosač aviona je ultimativno oružje današnjice bez kojeg nema ništa po pitanju gospodarenja morima a time i svetske dominacije. Cirkon je pandan hitlerovom "tajnom oružju koje će promeniti tok rata". To je klasično dizanje morala Rusima jer je i njima jasno da gube trku i kvalitativno i kvantitativno sa zapadom. Putin je krenuo da priča o njemu pre 8 godina ako se dobro sećam a još uvek nije u operativnoj upotrebi. Ako je tako dobro zašto već nije instalirano na njihove brodove ? Još uvek nemaju ni jedan lanser sa zemlje niti je napravljena verzija za podmornice.

 

Takođe da tako nešto postoji pa ne bi SAD i Kina nastavile sa svojim programima nosača aviona, pa nisu oni budale koje će da ulažu desetine milijardi dolara u oružje koje je zastarelo, a ako verujemo Putinu nosač aviona je nebitan obzirom na njihove tvrdnje za šta je sve Cirkon sposoban. Rusija je najavljivala mnoga super oružja ali ni jedno nije u operativnoj upotrebi. Isti je slučaj i sa SU-57, Armatom. Retko šta od onoga što najave su sposobni da naprave i da ubace u operativnu upotrebu.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Klotzen said:

SAD ne vija nikog, SAD je u lagodnoj poziciji gde kontroliše direktno ili indirektno oko 2/3 svetskih zemalja. Da bi se nešto promenilo neki drugi trebaju da vijaju SAD ili njene saveznike.

 

Što se tiče naoružanja nosač aviona je ultimativno oružje današnjice bez kojeg nema ništa po pitanju gospodarenja morima a time i svetske dominacije. Cirkon je pandan hitlerovom "tajnom oružju koje će promeniti tok rata". To je klasično dizanje morala Rusima jer je i njima jasno da gube trku i kvalitativno i kvantitativno sa zapadom. Putin je krenuo da priča o njemu pre 8 godina ako se dobro sećam a još uvek nije u operativnoj upotrebi. Ako je tako dobro zašto već nije instalirano na njihove brodove ? Još uvek nemaju ni jedan lanser sa zemlje niti je napravljena verzija za podmornice.

 

Takođe da tako nešto postoji pa ne bi SAD i Kina nastavile sa svojim programima nosača aviona, pa nisu oni budale koje će da ulažu desetine milijardi dolara u oružje koje je zastarelo, a ako verujemo Putinu nosač aviona je nebitan obzirom na njihove tvrdnje za šta je sve Cirkon sposoban. Rusija je najavljivala mnoga super oružja ali ni jedno nije u operativnoj upotrebi. Isti je slučaj i sa SU-57, Armatom. Retko šta od onoga što najave su sposobni da naprave i da ubace u operativnu upotrebu.

A otkud ti znas da Zircon nije u operativnoj upotrebi?

Drugo, nosaci aviona se koriste jos od 2 sv. rata. Znaci, mozda nisu zastareli ali je u sustini sam koncept zastareo. A sam princip nosaca aviona zapravo asocira na imperijalne ambicije. Jer, zasto bi npr jednoj super siki bili potrebni nosaci aviona? Kako bi dezurala i krstarila svetskim morima i okeanima spremna da pre svega vojno intervenise u bilo kom delu sveta gde god ona smatra za shodno. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Zato što je nosač aviona najmoćnije ofanzivno oružje. Oružje koje ti obezbeđuje da možeš da dobiješ konvencionalni rat. A onaj ko nije spreman da uđe u rat taj nikada neće moći da nametne neke svoje interese bilo gde u svetu, osim naravno na svojim granicama. Pa iz tog razloga Rusija može da se slika ako joj recimo Venecuela jednog dana kaže "Odjebite" (primera radi). Ako to kažeš SAD ili recmio Kini za 10-20 godina rizikuješ vojnu operaciju protiv sebe a ako kažeš Rusiji ne rizikuješ ništa jer i deca znaju da Rusija nema kapacitete da interveniše dalje od svojih granica.

 

Cirkon je po onome kako je najavljen revolucionarno oružje koje bi promenilo komplet strategijsku sliku sveta i izmenilo sve strategije ostalih država. 8 godina nakon njegove najave ono to nije uradilo što znači da ga ostale države ne doživljavaju kao realnu opasnost. Obzirom da te države imaju obaveštajne službe sigruno bi reagovali na tako nešto.

 

Uostalom i sami Rusi govore da nije u operativnoj upotrebi. Do sada je testiran iz avoina, sa zemlje a zadnji testovi po njihovim izjavama su iz decembra prošle godine kada je ispaljen sa krstarice iz čega je jasno da još nije u operativnoj upotrebi.

Link to comment
Share on other sites

U tom smislu, Rusima je recimo dovoljan onaj jedan nosac aviona - u Crnom Moru, a sada kada kontrolisu Krim ni to im nije potrebno. I prolaz preko Artktika tzv Arkticki put koji vec kontrolisu. Kinezima u tom smislu trebaju ona ostrva u Juznom Kineskom Moru. To bi bili na neki nacin njihovi "nosaci" - znaci u nesto u okviru njihove interesne sfere. A nemaju ambicija da se tuku na Pacifiku, vec samo u okviru njihovih sfera uticaja. 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Klotzen said:

Zato što je nosač aviona najmoćnije ofanzivno oružje. Oružje koje ti obezbeđuje da možeš da dobiješ konvencionalni rat. A onaj ko nije spreman da uđe u rat taj nikada neće moći da nametne neke svoje interese bilo gde u svetu, osim naravno na svojim granicama. Pa iz tog razloga Rusija može da se slika ako joj recimo Venecuela jednog dana kaže "Odjebite" (primera radi). Ako to kažeš SAD ili recmio Kini za 10-20 godina rizikuješ vojnu operaciju protiv sebe a ako kažeš Rusiji ne rizikuješ ništa jer i deca znaju da Rusija nema kapacitete da interveniše dalje od svojih granica.

 

Cirkon je po onome kako je najavljen revolucionarno oružje koje bi promenilo komplet strategijsku sliku sveta i izmenilo sve strategije ostalih država. 8 godina nakon njegove najave ono to nije uradilo što znači da ga ostale države ne doživljavaju kao realnu opasnost. Obzirom da te države imaju obaveštajne službe sigruno bi reagovali na tako nešto.

 

Uostalom i sami Rusi govore da nije u operativnoj upotrebi. Do sada je testiran iz avoina, sa zemlje a zadnji testovi po njihovim izjavama su iz decembra prošle godine kada je ispaljen sa krstarice iz čega je jasno da još nije u operativnoj upotrebi.

Pa upravo ovaj tvoj post dokazuje : nosaci = imperijalne ambicije. Zato su nosace imali Japanci u II sv ratu, zato je i Sovjetima to bilo interesantno a Rusima ne. Jer nema ambicija da intervenisu sirom planete. Ali saveznicima ako su u problemu mogu pomoci. Sto su dokazali u Siriji i Venecueli. Ako im ovi kazu " odjebite" Rusi bi odjebali. Ali nemaju ambicija da salju vojsku na neki udaljeni kraj planete.

Za Zircon sam nedavno procitao da vec ulazi u serijsku proizvodnju. 

Link to comment
Share on other sites

Zašto ne odjebu iz Crne Gore ? Zar im nije Milo rekao "Odjebite!" ?

 

Ta priča kako su SAD imperijalisti a Kina i Rusiju nisu kod mene ne pije vodu. Oni su manji agresori iz prostog razloga što im SAD ne dozvoljava da budu veći. A inače su svuda po svetu gde su imali priliku radili još gore od SAD. Nikad se oni neće povući ni iz jedne države nego će isto kao i SAD da nastave da rovare u svim državama gde imaju priliku za to.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Klotzen said:

Zašto ne odjebu iz Crne Gore ? Zar im nije Milo rekao "Odjebite!" ?

 

Ta priča kako su SAD imperijalisti a Kina i Rusiju nisu kod mene ne pije vodu. Oni su manji agresori iz prostog razloga što im SAD ne dozvoljava da budu veći. A inače su svuda po svetu gde su imali priliku radili još gore od SAD. Nikad se oni neće povući ni iz jedne države nego će isto kao i SAD da nastave da rovare u svim državama gde imaju priliku za to.

Pa kako nisu odjebali iz Crne Gore? Sta fali u Crnoj Gori?

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Klotzen said:

Zašto ne odjebu iz Crne Gore ? Zar im nije Milo rekao "Odjebite!" ?

 

Ta priča kako su SAD imperijalisti a Kina i Rusiju nisu kod mene ne pije vodu. Oni su manji agresori iz prostog razloga što im SAD ne dozvoljava da budu veći. A inače su svuda po svetu gde su imali priliku radili još gore od SAD. Nikad se oni neće povući ni iz jedne države nego će isto kao i SAD da nastave da rovare u svim državama gde imaju priliku za to.

Kad je Milo iste te Ruse i Kineze pustio da kupuju po CG nekretnine i fabrike - valjali su mu.

Njihovo vlasnistvo i mogu s njim da rade sta im je volja.

Novac ne poznaje ideologiju.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, Darth Bane said:

U tom smislu, Rusima je recimo dovoljan onaj jedan nosac aviona - u Crnom Moru, a sada kada kontrolisu Krim ni to im nije potrebno. I prolaz preko Artktika tzv Arkticki put koji vec kontrolisu. Kinezima u tom smislu trebaju ona ostrva u Juznom Kineskom Moru. To bi bili na neki nacin njihovi "nosaci" - znaci u nesto u okviru njihove interesne sfere. A nemaju ambicija da se tuku na Pacifiku, vec samo u okviru njihovih sfera uticaja. 

 

 Sa te tacke gledista , za Kineze ni J. kinesko more nije tolko uspeh.  Jer je ono okruzeno Filipinima, Indonezijom, Malezijom itd...  Ali im od kljucnog znaca za sirenje Tajvan...   Nije to samo sto je Tajvan "Srce Kine" itd,  nego se iza Tajvana otvara ceo Pacifik... 

  Zato se postavlja logicno pitanje , zasta ce koji moj toliki nosaci aviona koji su u planu u Kini ?  JK more mogu sa samih ostrva da kontrolisu, Tajvan im svakako i sa kopna u dometu itd...  Sasvim je logicno da im nosaci trebaju za sirenje i zastitu svojih uticaja...  A kao sto sam vec naveo Kinezi u poslednje vreme veoma veoma burgijaju u Africi...  Baza u Dzibutiju je dokaz tome..   A kako sam negde video , to jest i procitao, da traze da kupe ili zakupe isto neko ostrvo u Indijskom okeanu..  Da malo pariraju i Indiji i bazi Diego Garsia...   Sta ce oni tamo ako su tako "miroljubivi"  ?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Doc Holiday said:

 

 Sa te tacke gledista , za Kineze ni J. kinesko more nije tolko uspeh.  Jer je ono okruzeno Filipinima, Indonezijom, Malezijom itd...  Ali im od kljucnog znaca za sirenje Tajvan...   Nije to samo sto je Tajvan "Srce Kine" itd,  nego se iza Tajvana otvara ceo Pacifik... 

  Zato se postavlja logicno pitanje , zasta ce koji moj toliki nosaci aviona koji su u planu u Kini ?  JK more mogu sa samih ostrva da kontrolisu, Tajvan im svakako i sa kopna u dometu itd...  Sasvim je logicno da im nosaci trebaju za sirenje i zastitu svojih uticaja...  A kao sto sam vec naveo Kinezi u poslednje vreme veoma veoma burgijaju u Africi...  Baza u Dzibutiju je dokaz tome..   A kako sam negde video , to jest i procitao, da traze da kupe ili zakupe isto neko ostrvo u Indijskom okeanu..  Da malo pariraju i Indiji i bazi Diego Garsia...   Sta ce oni tamo ako su tako "miroljubivi"  ?

Pa ne znaci da ce odmah negde intervenisati?! I Amerikanci krstare morima non-stop pa ne intervenisu svaki dan. 

 

Link to comment
Share on other sites

Nosač aviona je ofanzivno oružje. Ne postoji zadatak odbrambene prirode da bi ti on bio potreban.

 

Apropo toga neko spomenu japanski "nosač helikoptera". On se samo tako zove jer kao takav ne potpada pod ofanzivno oružje koje im je ustavom zabranjeno. Zvanično se vodi kao "višenamenski razarač" što je smešno. E sad oni ga stvarno koriste kao nosač helikoptera ali je jasno da sa njega mogu da se koriste i avioni za vertikalnim uzletanjem.

 

800px-DDH-183_%E3%81%84%E3%81%9A%E3%82%8

 

Odavno se sumnja da je on prepravljen da može da se koristi za 12 aviona ali od pre par godina je i zvanično dobio dozvolu vlade da se prepravi u nosač aviona što je sudeći po ovoj slici više kozmetičke prirode jer on sve već i ima. Jedino što sam čitao da moraju da preurede je hangar kako bi mogli da povećaju kapacitet pošto će i kao nosač zadržati jedan deo helikoptera.

 

Mada koliko sam ja čitao mislim da ustav nikad nisu promenili tako da ne znam kako su to pravno pokrili.

Link to comment
Share on other sites

Quote

 

Kineski izvoz robe povećao se za 60,6 posto u prva dva mjeseca ove godine, u odnosu na isti period prošle godine, nakon što su fabrike počele da rade, a svijet se polako otvara.

 

Izvoz je porastao za 468,9 milijardi dolara, pokazali su podaci kineske carine, što je porast koji nisu predvidjeli ni stručnjaci za ekonomiju, javio je AP, prenosi Tanjug.

 

Uvoz se također povećao za 22,2 posto, na 365,6 milijardi dolara.

 

Izvoz u Sjedinjene Američke Države se povećao za 87,3 posto u prva dva mjeseca ove godine, iako je bivši predsjednik Donald Trump uveo sankcije Kini, koja je prihodovala 80,5 milijardi dolara.

 

 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Klotzen said:

Nosač aviona je ofanzivno oružje. Ne postoji zadatak odbrambene prirode da bi ti on bio potreban.

 

Apropo toga neko spomenu japanski "nosač helikoptera". On se samo tako zove jer kao takav ne potpada pod ofanzivno oružje koje im je ustavom zabranjeno. Zvanično se vodi kao "višenamenski razarač" što je smešno. E sad oni ga stvarno koriste kao nosač helikoptera ali je jasno da sa njega mogu da se koriste i avioni za vertikalnim uzletanjem.

 

800px-DDH-183_%E3%81%84%E3%81%9A%E3%82%8

 

Odavno se sumnja da je on prepravljen da može da se koristi za 12 aviona ali od pre par godina je i zvanično dobio dozvolu vlade da se prepravi u nosač aviona što je sudeći po ovoj slici više kozmetičke prirode jer on sve već i ima. Jedino što sam čitao da moraju da preurede je hangar kako bi mogli da povećaju kapacitet pošto će i kao nosač zadržati jedan deo helikoptera.

 

Mada koliko sam ja čitao mislim da ustav nikad nisu promenili tako da ne znam kako su to pravno pokrili.

 

Japanci imaju 2 klase sa po 2 takva broda..  prva manja , ne znam kako se zove klasa , starija  , ne moze nositi F35 sa vertikalnim poletanjem, Druga je klasa IZUMO, koja je znatno veca, i ona se zvanicno i prepravlja u nosac aviona. I primice 20 F35 ica  svaki..  Izmena nije samo kozmeticke prirode... Za avione moraju postaviti novu palubu...  nema zvanicnih informacija dal ce biti kao americki oni manji - amfibijski koje koriste marinci ili ce da bude sa skakaonicom kao Britanski nosaci..   Iskreno  mislim da oni po potrebi mogu i te manje nosace prepraviti.  Jer je i Juzna Koreja posla njihovim primerom i svoj mnogo manji amfibijski brod , to jest klasu brodova prave da mogu primiti i F35 ali u manjem broju

 

  Sto se ustava tice,  nisu ga menjali , ali su nasli neke rupe,  koje sad i moraju koristiti, zbog narastajuce kineske pretnje

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 4/6/2021 at 11:36 AM, Klotzen said:

Cirkon je po onome kako je najavljen revolucionarno oružje koje bi promenilo komplet strategijsku sliku sveta i izmenilo sve strategije ostalih država. 8 godina nakon njegove najave ono to nije uradilo što znači da ga ostale države ne doživljavaju kao realnu opasnost. Obzirom da te države imaju obaveštajne službe sigruno bi reagovali na tako nešto.

 

Uostalom i sami Rusi govore da nije u operativnoj upotrebi. Do sada je testiran iz avoina, sa zemlje a zadnji testovi po njihovim izjavama su iz decembra prošle godine kada je ispaljen sa krstarice iz čega je jasno da još nije u operativnoj upotrebi.

 

Hipersonicna oruzija se smatraju prakticno necim slicnim ko sto su bili nekad nosaci aviona, isti su poslali u penziju topovnjace, sad isto se moze desiti i nosacima aviona zbog hipersonicnih raketa.

 

Pa sami Ameri ozbiljno razmatraju buducnost super nosaca. Kinezi su usporili sa gradnjom svojih nosaca jer i Ameri rade na hipersonicnim raketama.

 

Elem koliko je Cirkon zeznuto oruzije (i drugo slicno oruzije koje razvijali Kinezi i Ameri), vidi se prostom primeru ruskih korveta neke od njih mogu da budu naoruzane sa po osam Cirkona i kao takve su daleko opasnije od sovjetskih raketnih krstarica iz 1980tih npr Slava krstarice.

 

 

 

 

 

Edited by MeanMachine
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...