Jump to content

PRC - Kina - gigant u usponu ili copycat


Kronostime

Recommended Posts

5 hours ago, Klotzen said:

 

@Yoyogi

 

Nije li to što Kina radi Australiji isto ono što SAD i Rusija rade državama koje se drznu da im se suprotstave ? Ako to kritikuješ kod SAD čemu sad pravdanje Kine ?

 

 

Jeste isto. Sa tom razlikom da Australija disciplinuje Kinu i da je Australija znala šta će to izazvati. White supremacist, misle što su Englezi da mogu da kao rep mašu psom i da će Kina da im popusti samo da se oni ne ljute i da im se u visokoplafonske salone gde se pije šardonaj vrati spokoj i osećaj nadmoći.

 

Vlada Australije je znala da uznemirena Kina može od Australije da napravi Somaliju, samo prekidom uvoza. Odgovorna vlast ne ide da se busa u prsa po cenu uništenja ekonomije pa i države. 

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Yoyogi said:

 

 

Jeste isto. Sa tom razlikom da Australija disciplinuje Kinu i da je Australija znala šta će to izazvati. White supremacist, misle što su Englezi da mogu da kao rep mašu psom i da će Kina da im popusti samo da se oni ne ljute i da im se u visokoplafonske salone gde se pije šardonaj vrati spokoj i osećaj nadmoći.

 

Vlada Australije je znala da uznemirena Kina može od Australije da napravi Somaliju, samo prekidom uvoza. Odgovorna vlast ne ide da se busa u prsa po cenu uništenja ekonomije pa i države. 

 

Pa dobro, sto se ti sekiras za Australiju. Ne zivis ni u Australiji, ni u Kini.

 

U Australiji se zivelo dobro i kad ceo Peking nije mogao da skupi 100 dolara, kad su Kinezi ziveli prosecno 45 godina i nisu ni znali sta je meso, ako nije neki pacov nastradao, pa se omrsili.

 

Kinezi su i Kanadi uveli sankcije pre godinu ipo dana kada su uhapsili kinesku spijunku, cerku Huawei direktora i eno je jos u 'apsu, ne sme da mrdne. Ali su Kinezi sve sankcije ukinuli posle 2 meseca, jebes jednu spijunku, daj da trgujemo :roflmao:.

 

Mislim, tamo nema vlasnika kompanija, sve su to sitni spijuni koje dovedu i kazu im "od danas ti si direktor Alibabe"  :roflmao: On srecan jebiga, zna da je do juce bio gologuzija, cobanin, on ce sve da uradi sta mu kazu.

 

Tako da je to potrosni materijal.

 

Australija ce dobiti podrsku celog Komonvelta.


Evo juce iz Kanade premijeri provincija traze da se Kina zestoko kazni zbog zaraze celog sveta. Nije to samo Australija. Treba im yebati mater.

Edited by Down With The Sickness
  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Down With The Sickness said:

Evo juce iz Kanade premijeri provincija traze da se Kina zestoko kazni zbog zaraze celog sveta. Nije to samo Australija. Treba im yebati mater.

 

Žešća sila,  Kanada. Nemoj da se naljuti na Ameriku pa će da vide kako Kanađani mrze i kaku pljuju pod prozor u znak odmazde.

 

Eno ga jedan debil u US vlastima, kvalifikovan kao i ovde rezidentni rajetini, tvrdi da je Kina namerno poslala turiste da zaraze ceo svet. Sad će da se pojavi neko da dokazuje kako im je sistematski i planski plaćala avionske karte da idu u mesta kao misije, kao na ratnoj mapi.

 

Sve to da se zamagli genocid koji Tramp sprovodi nad Amerikancima.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Yoyogi said:

 

Žešća sila,  Kanada. Nemoj da se naljuti na Ameriku pa će da vide kako Kanađani mrze i kaku pljuju pod prozor u znak odmazde.

 

Eno ga jedan debil u US vlastima, kvalifikovan kao i ovde rezidentni rajetini, tvrdi da je Kina namerno poslala turiste da zaraze ceo svet. Sad će da se pojavi neko da dokazuje kako im je sistematski i planski plaćala avionske karte da idu u mesta kao misije, kao na ratnoj mapi.

 

Sve to da se zamagli genocid koji Tramp sprovodi nad Amerikancima.

 

Ko bi razumeo o cemu ti uopste pricas :classic_huh: ....... ipak mislim da ce Australija preziveti i bez tvojih "usluga i saveta" :roflmao:, mnogo brines za njih.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Down With The Sickness said:

 

Ko bi razumeo o cemu ti uopste pricas

 

O genocidu koji Tramp sprovodi nad Amerikancima dok optužuje Kinu da mu ona to smešta.

 

Idi i spašavaj tamo, pomreše ko muve, vidi šta možeš da uradiš. Znam da ne možeš da obećaš ali ipak idi se potrudi.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Yoyogi said:

 

O genocidu koji Tramp sprovodi nad Amerikancima dok optužuje Kinu da mu ona to smešta.

 

Idi i spašavaj tamo, pomreše ko muve, vidi šta možeš da uradiš. Znam da ne možeš da obećaš ali ipak idi se potrudi.

 

Tacno je da ce za "genocid" neko odgovarati ....... za genocid u Italiji, Spaniji. Belgiji, Irskoj, Engleskoj, Francuskoj, Svedskoj, Holandiji koje sve imaju 2 ili 3 puta vise mrtvih na milion stanovnika .......... ali ne vidim nikako kako ce to biti Trump ......... mislim da ce ipak Panda da plati racun. Svet bi po ovom pitanju zaista trebao da se ujedini, ako nece ...... nista onda, svako na svoju stranu. Ali ti to ionako ne razumes.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Down With The Sickness said:

 Ali ti to ionako ne razumes.

 

Opaaa....eto gde smo. Kako Australija i NZ izađoše iz toga sa neuporedivo manjim brojem zaraženih? Japan, Južna Koreja? Što njih to ne pomori kao te što si naveo?

 

Nego, pomozi Trampu tako što ćeš da utrostručiš svoju rajetinsku odanost. Samo nemoj da se zacrvenih u licu od napinjanja, a možeš i da upustiš.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Yoyogi said:

 

Opaaa....eto gde smo. Kako Australija i NZ izađoše iz toga sa neuporedivo manjim brojem zaraženih? Japan, Južna Koreja? Što njih to ne pomori kao te što si naveo?

 

Nego, pomozi Trampu tako što ćeš da utrostručiš svoju rajetinsku odanost. Samo nemoj da se zacrvenih u licu od napinjanja, a možeš i da upustiš.

 

To je vec sve manje-vise objasnjeno, ne bih zaista gubio vreme jer znam da ne mozes shvatiti. Evo ja garantujem da ce u Zimbabveu biti 100 puta manje zarazenih i umrlih nego u Belgiji recimo, sedistu Evropske Unije, sto neukima kao tebi nece nikada biti jasno i predstavljace podatak koji govori u prilog superiornosti zimbabveanskog drustva. :classic_biggrin:

 

Znas ono kad jednostavno ne zelis da mlatis sa nekim ko uopste nema predstavu sta je virus, kako izgleda, od cega je napravljen, kako zivi, kako se razmnozava, mutira ......... drzi se ti svog customer supporta, nije ovo za tebe.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Yoyogi said:

 

 

 

Vlada Australije je znala da uznemirena Kina može od Australije da napravi Somaliju, samo prekidom uvoza. Odgovorna vlast ne ide da se busa u prsa po cenu uništenja ekonomije pa i države. 

Mislim da Australija mora da bude sa USA ali da u isto vreme pokusava da pregovara sa Kinom.

Neki vladin sluzbenik je pozvao kolegu iz Kine da razgovaraju. Kinez se pravi da nije cuo. Australac izjavljuje da je on spreman u svakom trenutku da se nadje i prica.

Sve u svemu moraju  da slusaju saveznike ali su i svesni da mnogo zavise od Kine

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Down With The Sickness said:

Znas ono kad jednostavno ne zelis da mlatis sa nekim ko uopste nema predstavu sta je virus, kako izgleda, od cega je napravljen, kako zivi, kako se razmnozava, mutira ......... drzi se ti svog customer supporta, nije ovo za tebe.

 

Pa to, takvi kao ti trebaju Trampu, trk tamo. Stručnjaci kao ti se valjaju po ulicama i forumima a Tramp tamo nema na koga da se osloni.

4 minutes ago, DownUnder said:

Mislim da Australija mora da bude sa USA ali da u isto vreme pokusava da pregovara sa Kinom.

Neki vladin sluzbenik je pozvao kolegu iz Kine da razgovaraju. Kinez se pravi da nije cuo. Australac izjavljuje da je on spreman u svakom trenutku da se nadje i prica.

Sve u svemu moraju  da slusaju saveznike ali su i svesni da mnogo zavise od Kine

 

Nije to tek tako neki vladin službenik, to je ministar trgovine, Simon Birmingham. Kao što rekoh, Australija nije trebala da se izjašnjava, ako nešto ispadne od te istrage to će biti i bez njenog otvorenog zalaganja. Ili da stavi nekoga nižeg ranga a ne sam PM lično.

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, DownUnder said:

Mislim da Australija mora da bude sa USA ali da u isto vreme pokusava da pregovara sa Kinom.

Neki vladin sluzbenik je pozvao kolegu iz Kine da razgovaraju. Kinez se pravi da nije cuo. Australac izjavljuje da je on spreman u svakom trenutku da se nadje i prica.

Sve u svemu moraju  da slusaju saveznike ali su i svesni da mnogo zavise od Kine

 

Pa naravno, to tako uvek i radi. Nekoliko meseci zatezanje i onda dogovor. To je princip koji radi decenijama, da ne kazem stolecima. Poenta je da se zaostalima u civilizacijskom razvoju objasni kako moraju postovati neke civilizacijske norme. Mada uglavnom ne radi, primitivizam se sporo i tesko iskorenjuje.

 

4 meseca Kina je imala sankcije za kompletan uvoz iz Kanade zbog koncentracionih logora u Kini.

 

3 meseca je Saudijska Arabija imala sankcije prema Kanadi, povukli su sve studente, cak i njihove bolesnike koji su se lecili u kanadskim bolnicama, otkazali uvoz vojnih vozila od 17 jebenih milijardi dolara zbog ubistva onog novinara, ogromna steta za Kanadu ........ i onda sve to vraceno u sekundi. Sve nastavljeno kao da nikada nista nije bilo.

 

Samo sto on to ne razume, kao mali Perica, on misli to je ne ljuti ce covece. :roflmao:

 

 

Edited by Down With The Sickness
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Yoyogi said:

 

Nije to tek tako neki vladin službenik, to je ministar trgovine, Simon Birmingham. Kao što rekoh, Australija nije trebala da se izjašnjava, ako nešto ispadne od te istrage to će biti i bez njenog otvorenog zalaganja. Ili da stavi nekoga nižeg ranga a ne sam PM lično.

Bojim se da nije imala mnogo izbora. Pritisak saveznika (USA) je veliki a iz ovoga da su tako visokog politicara poslaali da pregovara i da je poprilicno pomirljjiv u nastupu govori da su svesni opasnosti od prekida izvoza. Licno mi se (laicki) cini da bi imali mozda jos vecih problema da se ide kontra merama tj. prekid uvoza.

Ukratko cini mi se da Australiaj javno podrzava USA i ostatak (NZ, Canada, UK) a ispod zita pokusava da sve to izgladi jer mnogo zavisi od Kine.

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, DownUnder said:

Ukratko cini mi se da Australiaj javno podrzava USA i ostatak (NZ, Canada, UK) a ispod zita pokusava da sve to izgladi jer mnogo zavisi od Kine.

 

Kina je mudra, sačekaće da ono govedo izgubi izbore, to je 5 meseci od sada, dotle neće raditi neku nepopravljivu štetu. Dokle god je govedo na čelu USA, ovo neće prestati, čak će se i intezivirati.

A dotle, osetiće Australija i te kako. Samo klanice sa milionima grla sumnjam da će izdržati bez izvoza 5 meseci, eutanazija stočnog fonda. Pa ni Kini se ne isplati da propadnu pre isteka trampovske ere baš da vidimo koliko če da traje "silent treatment".

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, DownUnder said:

Mislim da Australija mora da bude sa USA ali da u isto vreme pokusava da pregovara sa Kinom.

 

Pa to je u stvari Australija i pokrenula. Naivnost, ostali se kešaju na to da skrenu pažnju sa svoje nesposobnosti a Australija, koja je odlično prošla prema ostalima ima jedina da najebe ekonomski.

 

Australia’s push for an independent probe into the origins of COVID-19 is set to pass amid Chinese warnings the plan is a “Washington plot”.

More than 100 countries – a majority – are now backing Scott Morrison’s call for an independent probe into the origins of the coronavirus at this week’s World Health Assembly.

 

Link to comment
Share on other sites

 
Da sačeka da belog vepra za uši izvuku iz Bele Kuće pre nego što se upusti u nešto ozbiljno.
Kina moze da radi samo ako im US pošalje poslove, inače, opet pirinač i kineski zid. [emoji14]

Sent from my LM-G710VM using Tapatalk

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, Yoyogi said:

 

Da sačeka da belog vepra za uši izvuku iz Bele Kuće pre nego što se upusti u nešto ozbiljno.

 

:roflmao: Odakle ti ideja da je vepar u problemu? On je trenutno vrlo blizu Obaminom rejtingu pred druge izbore, ako dodas fenomen da 10% njegovih glasaca nikada na anketama ne kaze da glasaju za njega on zapravo bolje stoji od Husseina koji je da podsetim dobio druge izbore.

 

Ovo sve njemu ide izvanredno na ruku, , anti-kineski sentiment je trenutno mnogo jaci nego protiv Japanaca 1941. .......... kako ti nije jasno, ovo sve radi za njega.

 

Milioni bez posla zbog "kineskog virusa", izgubljene pare na berzi, gubljenje kuca i biznisa .......... on njima nije kriv za to, krivi su Kinezi, sto ce on ponoviti milion puta tokom kampanje, servirace im ono sto zele ....... zapravo nikada nije bio u boljoj poziciji.

 

Ne bih hteo da ulazim u to sto on stvarno i nije kriv, to je nebitno. Pa cak ni to sto bi berza uskoro pukla i bez virusa.

 

Taj "genocid" po starackim domovima  koji ti pominjes, to je samo u tvojoj glavi ..... to veze sa izborima nema, posebno protiv creepy sleepy Alzheimer Baidena ........

 

.

A to sto bi alzheimer Baiden bio bolji za Kinu nego vepar ...... :roflmao:pa to je sigurno, on bi bio bolji i za Keniju nego za Ameriku ..... ali Ameri biraju predsednika Amerike, a ne Kine :roflmao: .... nisu oni pokinezili kao ti.

Edited by Down With The Sickness
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Pa ispašće da je on u stvari sve ovo izveo da bi dobio još jedne izbore i da je ovo u stvari idila? Do vikenda će biti 100 000 pomrlih i to "samo u mojoj glavi"?

 

Hitler je bio jedan, verovatno je svet ovako isto gledao ne verujući šta može da se desi. Samo što su sada Kinezi.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Yoyogi said:

Pa ispašće da je on u stvari sve ovo izveo da bi dobio još jedne izbore i da je ovo u stvari idila? Do vikenda će biti 100 000 pomrlih i to "samo u mojoj glavi"?

 

Hitler je bio jedan, verovatno je svet ovako isto gledao ne verujući šta može da se desi. Samo što su sada Kinezi.

 

Nece nista "ispasti". Ti posvecujes dobar deo svog zivota brojanju americkih zrtava "kineskog virusa". Ne bih isao toliko daleko da kazem da navijas.

 

Ja kanadskog premijera ne mogu da vidim ocima, tu je negde sa Milosevicem u rangu u mojoj knjizi, ali ja ne mogu da kazem da je on kriv za jednu jedinu zrtvu, osim sto nije zabranio avione iz Kine koji su i doneli virus u Kanadu, direktno bas iz Wuhana. Prkosio Trumpu, kao i uvek sto radi, dok se ne sretnu kad trci kao pekinezer oko njega, a ovaj ga ne primecuje ..... zaista odvratno i ponizavajuce. Mentalno nezreo, Trudo slinavi, sramota za Kanadu.

 

Ja ga ne osudjujem. Takav je, blago retardiran, jebiga.

 

To je u tvojoj glavi i tvojoj prirodi da si pokinezio i da si sada veci Kinez od Xi Jinpinga ........ ali ako je tebi tako dobro ...... meni je jos bolje. Volis diktaturu, grupnjak, 

komunizam, sabijanje, kolektivizam, seres se na individualizam, uzivas u tome .... ako, svako ima poroke.

Edited by Down With The Sickness
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, mrd said:

Kina moze da radi samo ako im US pošalje poslove, inače, opet pirinač i kineski zid

 

Pa gde ti, zakleti pobornik kapitalizma i privatne inicijative (a u državnoj službi) da misliš kako će vlasnici biznisa u Americi da svi odjednom kao po partijskoj naredbi prestanu da šalju posao u Kinu? Pa njima je to krv u žilama. Pre će se organizovati da fizički likvidiraju Trampa nego da se odreknu svojih zarada.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Down With The Sickness said:

 

Nece nista "ispasti". Ti posvecujes dobar deo svog zivota brojanju americkih zrtava "kineskog virusa". Ne bih isao toliko daleko da kazem da navijas.

 

To je u tvojoj glavi i tvojoj prirodi da si pokinezio i da si sada veci Kinez od Xi Jinpinga ........ ali ako je tebi tako dobro ...... meni je jos bolje. Volis diktaturu, komunizam, sabijanje, uzivas u tome .... ako, svako ima poroke.

 

Hehe, rajetinski mentalitet, pa ti i tvoja ekipa objašnjavate sve što je Srbiju zadesilo i što joj se dešava. Sklonost robovanju, uživljavanje u "nas i Rusa 300 miliona" kao da si ti makar i pikavac od tog Zapada. 

 

Evo ti uzvratna dijagnostika.

 

Bio sam napisao post (neko ga obrisao), jedan izraelski film, prikazan polovinom 1970-ih na RTS. Suđenje zločincu iz konc logora. On se na ispitivanju toliko seirio i grafički opisivao šta im je radio da su morali da ga drže u kavezu da ga publika ne bi rastrgla. Kad pozvaše svedoke, oni listom rekoše: "Pa on je bio logoraš kao i ja". Jedan reče "On je praznio kible da ne bi išao na rad".

Šta je bilo: toliko se naplašio svojih mučitelja da je skrenuo i počeo da se pretvara da je i sam jedan od njih.

 

Tako je i tvoje zamišljanje "Amerika, to sam ja" od sopstvene minornosti u inostranstvu. Tamo prazni kible, uzima brisove, po halama sa podom mokrim betonom kao zanimanje.

 

Sad, kao rulja na stadionu, dao se u dreku i dernjavu. Čim su mu začegrtali pred očima, on jurnuo. Sada su Kinezi u pitanju, nema veze može i bilo ko drugi.

 

Edited by Yoyogi
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Yoyogi said:

 

Hehe, rajetinski mentalitet, pa ti i tvoja ekipa objašnjavate sve što je Srbiju zadesilo i što joj se dešava. Sklonost robovanju, uživljavanje u "nas i Rusa 300 miliona" kao da si ti makar i pikavac od tog Zapada. 

 

Evo ti uzvratna dijagnostika.

 

Bio sam napisao post (neko ga obrisao), jedan izraelski film, prikazan polovinom 1970-ih na RTS. Suđenje zločincu iz konc logora. On se na ispitivanju toliko seirio i grafički opisivao šta im je radio da su morali da ga drže u kavezu da ga publika ne bi rastrgla. Kad pozvaše svedoke, oni listom rekoše: "Pa on je bio logoraš kao i ja". Jedan reče "On je praznio kible da ne bi išao na rad".

Šta je bilo: toliko se naplašio svojih mučitelja da je skrenuo i počeo da se pretvara da je i sam jedan od njih.

 

Tako je i tvoje zamišljanje "Amerika, to sam ja" od silnog ništavluka u inostranstvu. Tamo prazni kible, uzima brsove, po halama sa podom mokrim betonom kao zanimanje.

 

Sad, kao rulja na stadionu, dao se u dreku i dernjavu. Čim su mu začegrtali pred očima, on jurnuo. Sada su Kinezi u pitanju, nema veze može i bilo ko drugi.

 

 

Izvini, ali nisam te nista razumeo. Ne mogu da odgovorim. 

  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, Down With The Sickness said:

 Ti posvecujes dobar deo svog zivota brojanju americkih zrtava "kineskog virusa". Ne bih isao toliko daleko da kazem da navijas.

 

2020podmetac01.jpg

 

Koga god znam drži ovaj sajt : Worldometers Corona Virus kao tab i povremeno gleda. Tu pratim kada će meni da ukinu ograničenja, kada su slučajevi spali na dvocifrene, skinuli su prvi nivo. Stotine miliona ljudi to prati.

 

Evo kada si nas svečano obavestio da "Predsednik koji je kreirao 270,000 poslova nema čega da se plaši na izborima", lepo si brojao čak i u brojkama većim od 100,000. Sada te iznenada brojanje više ne zanima.

 

(A i ti poslovi su bili manipulatori i raznosači paketa amazona, uber eat i slični ponižavajući poslovi).

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...