Jump to content

Opozicija u Srbiji - istine, zablude, bojkot i trojanski konji...


Eddard

Bojkot izbora-da ili ne?  

146 members have voted

  1. 1. Da li ste za bojkot izbora koji će se održati sledeće godine?

    • Da
      73
    • Ne
      42
    • Ne znam
      14
    • Ne zanima me
      15
    • Ne želim da odgovorim
      2


Recommended Posts

Boško je do ulaska u skupštinu bio kopija radikala dok su bili opozicija. Od 2016. kada je faraon krenuo žestoko da ga demonizuje on je naivno pomislio da će ako malo popusti u nekim radikalnim stavovima proširiti svoju bazu i možda sam dobaciti do 5%. To se naravno nije desilo on je i danas tamo gde je bio 2016. godine. SZS je rasformiran da bi njega na elegantan način izbacili iz saveza i posle toga on polako počinje da se vraća na stare radikalske staze. Inače on je dosta elokventan, čak i elokventniji od Vučića ali mu fali temeljnost da dobro razmisli šta mu donosi pluseve a šta minuse. Jednostavno ne poznaje dobro javno mnjenje u srbiji jer je isuviše vremena proveo okružen samo najradikalnijim nacionalistima.

 

Što se tiče opozicije nije on protiv današnje opozicije, pitala ga je Minja na N1 oko tog stava da se prethodni ne vrate i rekao je da se to odnosi na Tadića a ne na ostale iz DS jer niko od njih nije bio na mestu sa kog su donošene odluke.

 

Edited by Klotzen
Link to comment
Share on other sites

On 5/10/2021 at 12:41 PM, Referent said:

Vuče, Vuče, sad pobacaj stolove!

 

 

 

Bukvalno nikakva dominacija, Sto je neko bio protiv njegovog politickog oca Borisa Tadica. Znacinista gluplje nisam cuo do sada.Em je covek zavrsio najbolje skole na svetu, a sve to nije dzaba i nista ti ne daje mandat ako te je stvorio da moras biti uz njega ceo zivot i mrzeti one sto su protiv njega.

 

Na stranu sto su ovi desnicari latentni naprednjaci. Svi oni mahom zbog manje vise propalih zivota ne mogu videti  tkz krug dvojke,dok je za njih npr vucic narodski covek,ne lezi im bas sve ali ga negde u dubini svoje duse vole. Jebe se njima sto su to kriminalci i izdajnici, to prosto nema mozga. Dok im neko ne ugradi mozak ovaj ce vladati.

 

Sapic je idiot,izbacen iz DS-a zbog laznog doktorata, dok se u naprednjaka avanzuje kad imas kupljenu diplomu ili plagiran doktorat. Pa prvi je on i ostatak sns pljuvali vucica i verovatno ce mu prvi i zabosti noz u ledja. Prosto je odvratno kad covek kao sto je Sapic ima prostora ne samo u politici vec u javnom zivotu Srbije.

 

Smeta mu sad prozivka a kad su mu naprednjaci stampali flajere sa zatvorskim resetkama to mu je bilo super. Mada su veci problem sto su napisali dominacija...:D mora neko ipak da glasa za ovu fekaliju od coveka.

 

Zanimljivo da Sergej i Sapic, oba radila na humanitarnim donacijama za lecenje dece,oba kupljena od naprednjaka i na kraju zavrsila u politici. Tako da neko pravi neke planove dugorocno (sto je cudno za Srbiju),samo je problem sto prave sa retardima..

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Šapić je ovim transferom vezao svoju sudbinu za SNS odnosno faraona. Zato je to Vučić i uradio jer nije hteo da mu da da bude gradonačelnik kao rpedsednik svoje stranke pa da evenualno naraste i postane opasan po njega. Pogotovo što je i Gangula desničar i puca na glasačko telo vlasti.

 

Po meni nema šanse da on ikada izda Vučića, on će jednostavno u penziju kada ovaj režim bude poražen.

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Devojka Luke Razića said:

 

Ja sam neprijatno iznenađena. Boško Obradović je 2016.-2017. godine bio u Koaliciji sa DJB i predizborna parola im je bila "Da ovi odu, a da se oni ne vrate".

 

Ja sam do sada bila pasivan član Dveri, a od sada..biću još pasivnija... Ne dopada mi se ova sadašnja politika stranke, a nisam jedina kojoj se to ne dopada..

 

Što se Koštunice tiče, čovek se povukao iz javnog života. Lično verujem da bi osudio Palmino ponašanje, a šta misli o Mariniki Tepić..to ne mogu da znam 🙂 

 

 

 

pa to je onaj isti boskic o kome smo, neki, pisali ovde i napravili podele za i protiv

 

nema kod njega neprijatnih iznenadjenja, zaista ne znam sta su to ljudi ocekivali od dveri?

da ce obradoviceve `porodicne vrednosti- antinato- antieu-srce srb` nesto da izdejstvuju?

pa zar se nismo, neki, pitali, sta taj trazi sa onima kojima politicki uopste nije blizak? ili bar ne bi trebalo da bude blizak....

 

zapravo niko od njih se ne izjasnjava, vrlo su mi sumnjivi

e, zato je boskic bio zbunjen, jer izgleda da svi oni naginju obradovicevim `vrednostima`

 

a sto se tice kostunice, moje misljenje je da je on najblizi pomenutim `vrednostima`

i normalno je da se povukao, zeli da ga zaborave

ima i razloga.

 

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Devojka Luke Razića said:

 

Ja sam neprijatno iznenađena. Boško Obradović je 2016.-2017. godine bio u Koaliciji sa DJB i predizborna parola im je bila "Da ovi odu, a da se oni ne vrate".

 

"Oni" tačnije DS i tadašnji predsednik DS-a Bojan Pajtić pomogli su Koaliciji Dveri-DJB da uđu u Skupštinu Srbije ( sećam se da je Pajtić prvi reagovao u vezi Zapisnika sa biračkih mesta i naknadnim brojanjem glasačkih listića ova Koalicija je ušla u Skupštinu ).

 

Posle toga Dveri su nastupale samostalno, do formiranja SZS. Tada Bošku Obradoviću nisu smetali "oni" i iz stranke je izbačen Nogo koji se nije slagao da Dveri uđu u SZS.

 

Boško Obradović koji je bio član osnivač  SZS i današnji Boško Obradović izgledaju kao dve potpuno različite ličnosti. Ne bi me iznenadilo da se sada Nogo vrati u stranku.

Ne sporim nista od toga. Ja sam na Dveri uvek gledao kao stranku koja je nespesan pokusaj DS-a da se Vucicu podele glasaci. Bosko je juce u jutarnjem programu objavio da pocinje sa izbornom kampanjom, sto je meni bilo jasno i bez zvanicnog saopstenja. Proslosti je proslost, a najbolja potvrda toga je Vuk Jeremic.:classic_smile:

12 hours ago, Devojka Luke Razića said:

 

 

 

Koštunica i Obradović ne mogu da se porede, i ne mogu da se porede Dveri i DSS iz xyz razloga.  

 

Ja sam ih uporedio je obojica nude kontinuitet nakon promene vlasti. Kostunica je nudio nastavak miloseviceve politike bez Milosevica, a u tom intervju o kojem raspravljamo isto je ponudio i Obradovic, zameniti Vucica sa nekim ko je isti kao Vucic.

Link to comment
Share on other sites

Ako ćemo sa Boškom i Jeremićem da menjamo vlast pa da Slinu, Vesića i ekipu (uz Psiha) zamene Boško, Siniša Kovačević, Vuk, Vlada Gajić, Sanda Rašković i ostali koji su 2012. bili najveći glasnogovornici smene Borisa Tadića (kakav god majmun bio) a pre i u medjuvremenu zamenili XY stranaka....neka hvala.

 

Plus, ako su oni glavne perjanice rušenja ove vlasti, Psihopata će nam biti više nego zahvalan

 

tenor.gif?itemid=16816242

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Devil In My Pants said:

Bukvalno nikakva dominacija, Sto je neko bio protiv njegovog politickog oca Borisa Tadica. Znacinista gluplje nisam cuo do sada.Em je covek zavrsio najbolje skole na svetu, a sve to nije dzaba i nista ti ne daje mandat ako te je stvorio da moras biti uz njega ceo zivot i mrzeti one sto su protiv njega.

 

Na stranu sto su ovi desnicari latentni naprednjaci. Svi oni mahom zbog manje vise propalih zivota ne mogu videti  tkz krug dvojke,dok je za njih npr vucic narodski covek,ne lezi im bas sve ali ga negde u dubini svoje duse vole. Jebe se njima sto su to kriminalci i izdajnici, to prosto nema mozga. Dok im neko ne ugradi mozak ovaj ce vladati.

 

Sapic je idiot,izbacen iz DS-a zbog laznog doktorata, dok se u naprednjaka avanzuje kad imas kupljenu diplomu ili plagiran doktorat. Pa prvi je on i ostatak sns pljuvali vucica i verovatno ce mu prvi i zabosti noz u ledja. Prosto je odvratno kad covek kao sto je Sapic ima prostora ne samo u politici vec u javnom zivotu Srbije.

 

Smeta mu sad prozivka a kad su mu naprednjaci stampali flajere sa zatvorskim resetkama to mu je bilo super. Mada su veci problem sto su napisali dominacija...:D mora neko ipak da glasa za ovu fekaliju od coveka.

 

Zanimljivo da Sergej i Sapic, oba radila na humanitarnim donacijama za lecenje dece,oba kupljena od naprednjaka i na kraju zavrsila u politici. Tako da neko pravi neke planove dugorocno (sto je cudno za Srbiju),samo je problem sto prave sa retardima..

To sam i ja medavno predvideo: da ako bi Gangula postao gradonacelnik Beograda (ali sa SPASom) da bi vremenom ojacao dovoljno da postane ozbiljna konkurencija SNSu. Po meni Gangula je tu napravio kratkovid potez, bolje da je sacuvao SPAS i dugorocno, za jedno 10-ak godina, mozda bi tu bila neka druga prica. 

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Darth Bane said:

Po meni Gangula je tu napravio kratkovid potez, bolje da je sacuvao SPAS i dugorocno, za jedno 10-ak godina, mozda bi tu bila neka druga prica. 

Nije on tu imao mnogo prostora za manevar, ovo je bilo uzmi ili ostavi zauvek, kakvih 10 godina.

 

A s kim ce Obradovic u predizbornu koaliciju, mozda opet sa DJB, jedinom autenticnom antivax partijom, verujem da ce preci cenzus.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, djura.net said:

Nije on tu imao mnogo prostora za manevar, ovo je bilo uzmi ili ostavi zauvek, kakvih 10 godina.

 

A s kim ce Obradovic u predizbornu koaliciju, mozda opet sa DJB, jedinom autenticnom antivax partijom, verujem da ce preci cenzus.

 

To ti je završeno.

 

Radule bukvalno ni od čega ne preza. Provalio je šta narod voli da čuje. Od liberala, preko desničara Deretić style do suverenizma i sada je konzervativac. Malo migranti, malo više antivaks, malo zla nemačka veštica Merkel i njen bankarski hegemonizam. Lik će prepišati 3% ko od šale. Kao što AV drži prst na žili kucavici celog naroda i zna mu puls u svako doba dana i šta narod hoće da čuje, tako i ovaj maloumnik zna šta ograničenom delu naroda prija i to mu servira bez da trepne. Sutra da narod sa 90% kaže hoćemo vakcinaciju odmah, Radule bi se izbo u oba oka na sred Trga. Za 3%. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, djura.net said:

Nije on tu imao mnogo prostora za manevar, ovo je bilo uzmi ili ostavi zauvek, kakvih 10 godina.

 

A s kim ce Obradovic u predizbornu koaliciju, mozda opet sa DJB, jedinom autenticnom antivax partijom, verujem da ce preci cenzus.

Premda je po meni glupo da neko ko se zove Gangula bude gradonacelnik Beograda. Prestonice!? 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Darth Bane said:

Premda je po meni glupo da neko ko se zove Gangula bude gradonacelnik Beograda. Prestonice!? 

Ako to vecini Beogradjana nije glupo, ko smo ja I ti da sramimo tudji sram?

Edited by djura.net
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Gangula je ona klasična lokalna politička jajara,kao uostalom i većina političke scene kod nas ...

Niti on ima kapacitet da SPAS organizaciono ojača tako da predstavlja pretnju SNS, niti mu moždane vijuge dobacuju do tog nivoa bavljenja politikom...

Prva prilika koja mu se ukazala da se prešalta u SNS redove je iskoristio, logičan potez,pošto je i SPAS samo jedan SNSoliki pokret na mikronivou ...

Priča se i da Stamatović razmišlja op kolektivnom prelasku njegovog pokreta u SNS,što je odlična vest pošto i oni dosta i ideološki i po načinu funkcionisanja podsećaju na SPAS ...

DSS neka se spremi ....

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, NMX said:

 

To ti je završeno.

 

Radule bukvalno ni od čega ne preza. Provalio je šta narod voli da čuje. Od liberala, preko desničara Deretić style do suverenizma i sada je konzervativac. Malo migranti, malo više antivaks, malo zla nemačka veštica Merkel i njen bankarski hegemonizam. Lik će prepišati 3% ko od šale. Kao što AV drži prst na žili kucavici celog naroda i zna mu puls u svako doba dana i šta narod hoće da čuje, tako i ovaj maloumnik zna šta ograničenom delu naroda prija i to mu servira bez da trepne. Sutra da narod sa 90% kaže hoćemo vakcinaciju odmah, Radule bi se izbo u oba oka na sred Trga. Za 3%. 

 

Radule je sa jednom mnogo zdravijom pricom imao 5% sa mogucnoscu rasta...sta se desilo pa je resterao sve zive i otisao u ovoliku demagogiiju

Edited by Krava kaze mu
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Darth Bane said:

Premda je po meni glupo da neko ko se zove Gangula bude gradonacelnik Beograda. Prestonice!? 

Nece na bilbordima i po reklamama pisati Gangula,  vec Aleksandar: Sapic, Makedonski, Veliki, Vucic... i, na kraju, Beogradzanin.

A na to klijentela vlazi - Djuka the Bison vec pise panegirie po drustvenim mrezama, a odbori sekte po unutrasnjosti izglasavaju nepoverenje.

 

Deja vue.

:default_coffee:

Link to comment
Share on other sites

47 minutes ago, Krava kaze mu said:

 

Radule je sa jednom mnogo zdravijom pricom imao 5% sa mogucnoscu rasta...sta se desilo pa je resterao sve zive i otisao u ovoliku demagogiiju

 

pa prevarant

 

a malo i nije cist u mentalnom smislu pa mu nije bilo tesko

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Ti instant pokreti koji se pojave preko noći takođe i nestaju preko noći. Radule je dobio podršku naroda ušao u skupštinu, međutim tamo nije pokazao da je išta bolji od ostatka opozicije i ispuvao se isto tako brzo. Sad je pokušao da skrene u vode antivaksera i antiglobalista misleći da tu profitira ali nije se setio da neće imati gde da se predstavi javnosti i zato sada "umire u mukama". Da ima mogućnost da gostuje na medijima narastao bi on brzo na 5-10% ali kod njega je problem što Vučić ne može da ga smisli tako pa on neće dobijati tranfer ponude tipa "Gangula Anšlus" 🙂

 

Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, Klotzen said:

Radule je dobio podršku naroda ušao u skupštinu, međutim tamo nije pokazao da je išta bolji od ostatka opozicije i ispuvao se isto tako brzo.

 

Saša Radulović ili Radule, bio je ministar privrede u Vladi Republike Srbije 2013. do 2014.godine kada je izašao iz Vlade i napravio Dosta je bilo.

 

Znači, on nije bio novo lice u Skupštini...on je bio u Vladi Ivice Dačića ( kada je rekonstruisana Vlada ) i u periodu 2014 ( pre izlaska iz Vlade ) kada je premijer bio AV.

 

Kako može da bude opozicija neko ko je sedeo u toj sns Vladi?

 

 

Edited by Devojka Luke Razića
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Pa posvađali su se jer je ovaj navodno hteo da odradi reorganizaciju državnog sektora a Vučić je bio protiv toga. Zatim Vučić da predupredi njegovu ostavku raspušta vladu i koristi situaciju da raspiše nove izbore na kojima je znao da će dobiti manje više isti broj glasova kao i dve godine ranije. I tako ga ne elegantan način nogira iz vlade a da nije pretpeo nikakvu štetu niti je morao da objašnjava svojim glasačima zašto otpušta Raduleta.

 

E taj kapital on nije znao da iskoristi i isto tako kao što je profitirao od te svađe tako je i izgubio tu podršku tokom ove 4 godine i danas je verovatno ispod 1% na izborima na kojima bi svi izašli.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

@Klotzen hvala na informacijama. Ja sam bila skoro 100 posto sigurna da je Radulović dao ostavku..i potpuno sam zaboravila na te izbore ( priznajem ). 

 

Ne znam ni ko je ostao u DJB pored Radulovića i Branke Stamenković ex poslanice. Može da pređe cenzus samo u nekoj većoj koaliciji, sam DJB ne može.

 

Možda će Dveri napraviti koaliciju od ovih stranaka i pokreta koji su podržali " Porodičnu šetnju"..i ako DJB uđe u koaliciju..možda pređu cenzus..

 

Iskreno, meni je žao što je opozicija ovako razjedinjena.

 

Žao mi je što nisu poslušali Zorana Živkovića i izašli na te izbore...da su izašli svi- mislim na bojkot stranke, bilo bi više opozicionih članova biračkih odbora, mogli su da obaraju mnoga biračka mesta, da pišu prigovore, da pozovu narod na ulice..

 

Izborni uslovi ni 2016-2017.nisu bili idealni. Ne verujem da će ti dogovori koji će se voditi i koji se vode, uz posredstvo EU, ili bez nje, nešto promeniti.

 

Videćemo šta će biti...

 

Ova kupovina glasova od strane AV ( 60 evra + još 50 evra za penzionere,  3000 dinara za vakcinisane, pomoć za one koji menjaju stolariju, pomoć za...) možda znači da će izbora biti i ove godine...

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Kronostime said:

Koga, bre, predlazete za nas kojima se svi bivsi i sadasnji gade?

Nedostatak izbora i biranje manjeg zla nije izgovor.

:default_coffee:

 

Bodiroga:default_coffee: Kad je vec Djokovic na tamnoj strani.

 

Slogan za izbore vec imas : Sex, droga, Bodiroga.

 

A Sale Nacionale za gradonacelnika BG-a:default_coffee:

 

 

Edited by Zvezdinho
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...