Jump to content

Opozicija u Srbiji - istine, zablude, bojkot i trojanski konji...


Eddard

Bojkot izbora-da ili ne?  

146 members have voted

  1. 1. Da li ste za bojkot izbora koji će se održati sledeće godine?

    • Da
      73
    • Ne
      42
    • Ne znam
      14
    • Ne zanima me
      15
    • Ne želim da odgovorim
      2


Recommended Posts

2 hours ago, Eddard said:

da, ja jesam u principu odustao od Srbije, odustao u smislu da ne dam više ni atom svoje snage za nešto za šta mislim da nema perspektivu jer sam ih dovoljno uzalud potrošio. 

 

 

Prvo, izvinjenje za upad na topic, ali evo zgodno mi se čini da "podbodem" - čemu onda sati i sati na ovom i "onom" forumu, utrošenog vremena, vjerujem i nerava ?

 

Iz onog što i kako pišeš da se zaključiti da imaš ambiciju stvari promijeniti na bolje, pa makar i na ovaj način. Da si stvarno odustao, pa valjda bi "prst u uvo" i radio nešto što nema nikakve veze sa Srbijom i politikom u istoj :)

 

Inače on topic, sve što glasači u SRB odluče poštujem  i ne bih da se miješam.

Link to comment
Share on other sites

 

Najiskrenije se nadam dad ovu hodajuću kloaku nisu primili u SzS niti da ne postoji gram šanse da i ovog parazita udome tu...

 

Quote

Predsednik Nove Srbije (NS) Velimir Ilić rekao je da Srbiji neće biti bolje dok srpski teniser Novak Đoković ne prestane da se bavi tenisom i ne uđe u politiku. "To bi bio pravi predsednik", poručio je Ilić na konferenciji za novinare.

 

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Stondisha said:

Najiskrenije se nadam dad ovu hodajuću kloaku nisu primili u SzS niti da ne postoji gram šanse da i ovog parazita udome tu...

 

Ne. Velja Ilić nije u SZS, a nisu ni Zoran Živković a ni Sergej Trifunović, mada su njih dvojica sa aktivistima svojih stranaka dežurali u onoj "Slobodnoj zoni" koja je bila u Pionirskom parku.  

Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, Zvezdarac said:

dverirs/autor/d-trifkovic-sta-spaja-makrona-i-vucica 

Ja sam se vec par puta pisao ovde da cu uvek glasati za opozicionu opciju koja ima najvise sansi ali polako pocinjem da se dvoumim

 

 

Pa nije valjda da si trosio vreme troseci vreme na baljezgarije tzv. 'centra za ...trc-prc' - nekog udruzenja, preduzeca GG, ciji su osnivaci i autori neki anonimusi-sakalude sa ocigledno ruskog platnog spiska?

 

Kad pogledas cak autore na ruskom Eurasia Daily (EADaily) - pa to je gebisticki propagandni olos.

:hammer:

 

...

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, Kinik said:

 

 

Pa nije valjda da si trosio vreme troseci vreme na baljezgarije tzv. 'centra za ...trc-prc' - nekog udruzenja, preduzeca GG, ciji su osnivaci i autori neki anonimusi-sakalude sa ocigledno ruskog platnog spiska?

 

Kad pogledas cak autore na ruskom Eurasia Daily (EADaily) - pa to je gebisticki propagandni olos.

:hammer:

 

...

Nisam se nadao da ce 2019 god neka stranka a pogotovo ne opoziciona da poziva na ponovno sudjenje Bleru,Srederu...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

...

 

A sta si ocekivao od ocigledno polupismene autorke (gramatika) i totalno 'nepismene' - politika?

 

Nista drugo osim povrsnog parolasenja, ruzenja rezima, nekih nesuvislih poredjenja i primitivnog utatajstva.

 

To je, ocigledno, neciji tudji 'sastav' koji je samo placen i prenet.

 

'Centar za geostrateske srtudije' od tri anonimusa na Fejsu?

'Autorka', neka sumarka sa zavrsenom 'srednjom drvodeljskom' / 'pejzaznom arhitekturom', honorarac 'fakulteta za bezbednost' specijalizovana za 'antiterorizam'? Osnivacica slicnih 'euroazijskih centara' u nemackoj?

:smiley5: 

 

Ja pazljivo citam i uvek pravim 'blitz' istrazivanje. Imam nesto iskustva oko tehnologije medija, znam kako se to radi, dosta citam i mogu da prepoznam 'kuhinje'. Za nekoga ko je upoznat sa ruskim sajtovima, nacinom pisanja, propagandnim idejama koje se poturaju - jasno se vidi 'ruska ruka' Velikog brata.

 

Samo neko naivan i neobavesten moze da se navuce na 'zverjanske' ideje, jer oni ocigleno sluze drugog gazdu i tudji su muckovi.

 

No, kako to obicno biva, 'visak osecanja / emocija', ume da zasmeta u rasudjivanju pa ljudi zaborave na elementarno pitanje - to sto 'autorka' pise -  Cui bono?

 

'Zverjani' od toga nemaju nista, niti to mogu da kapitalizuju, no samo sluzi kao mamac za lakoverne, da im se jos jednom poturi / usadi crv. To je propagandni 'hibridni rat'. Tog ruskog placenog djubreta imas po citavoj evropi, i nista se 'zverjani' ne razlikuju od evropskih zevzeka, koji talale tu pricu, no zvacu na vestacke, kremaljske vilice.

 

Mali wanna be diktator Boskic da bude buducnost srBije? 

:lol_2:

 

...

Link to comment
Share on other sites

"... But if you go carrying pictures of chairman Mao

You ain't going to make it with anyone anyhow..."

 

 

 

"Ako nema pravde za narod, neka ne bude mira za vlast, kako je ispravno poručio Emilijano Zapata", naveo je Bakić. 

 

On je ocenio da je i Evropska unija "tek jedna oligarhijska tvorevina kojom vladaju kapitalističke oligarhijske strukture". 

 

"... Drugim rečima, neoliberalizam već decenijama vodi ne samo EEZ (EU), već i Evropu, pa i planetu, na stranputicu", kazao je Bakić.

 

 

 

Sent from my SM-N950F using...

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, fancy said:

"... But if you go carrying pictures of chairman Mao

You ain't going to make it with anyone anyhow..."

 

 

  Reveal hidden contents

 

"Ako nema pravde za narod, neka ne bude mira za vlast, kako je ispravno poručio Emilijano Zapata", naveo je Bakić. 

 

On je ocenio da je i Evropska unija "tek jedna oligarhijska tvorevina kojom vladaju kapitalističke oligarhijske strukture". 

 

"... Drugim rečima, neoliberalizam već decenijama vodi ne samo EEZ (EU), već i Evropu, pa i planetu, na stranputicu", kazao je Bakić.

 

 

 

Sent from my SM-N950F using...

 

 

 

 

 

Da li bas svaka kritika neoliberalizma mora da se obelezi kao povratak u autoritarni socijalizam? Mozda ima ljudi kojima ni jedno ali ni drugo nije the way to go.

Edited by Anduril
Link to comment
Share on other sites

 

Bakic je levicar, socijalista. Ne kritikuje on kapitalizam da bi se nesto u samom tom sistemu poboljsalo, on bi da to ukine.

 

I cuj,  

  Hide contents

 

"Ako nema pravde za narod, neka ne bude mira za vlast"

 

koristi ovo da bi kritikovao kapitalisticku Evropsku Uniju. Da, zaista, nema pravde za evropljane. Stoka kapitalisticka, liberalna sve su sjebali!

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Issey said:

 

Slažem se. A ta opozicija koju čekamo je po tebi NDMBGD?



za razliku od postojećih na terenu, oni su novi i nimo imali priliku da vidimo kako su oni vršili vlast i posledice iste.

 

1 minute ago, dude said:

 

Bakic je levicar, socijalista. Ne kritikuje on kapitalizam da bi se nesto u samom tom sistemu poboljsalo, on bi da to ukine.

 

I cuj,  

  Reveal hidden contents

 

"Ako nema pravde za narod, neka ne bude mira za vlast"

 

koristi ovo da bi kritikovao kapitalisticku Evropsku Uniju. Da, zaista, nema pravde za evropljane. Stoka kapitalisticka, liberalna sve su sjebali!



I ovo je tračno i često na nekim tribinama i sastancima tog tipa čujem ova Jovina razmišljanja  eu kapitalistička tvorevina, ne poštuju se radnička prava odnos prema migrantima mora to mnogo mnogo bolje.... pa se okrenem oko sebe levo desno... da nisu ona vrata kroz koja sam prošao u stvari neki portal za skandinavske zemlje, a oko mene sve norvežani i švedi.... pa se počešem op glavi i uštinem se da ne sanjam  i kad skontam da ne sanjam, uključim na telefonu igricu da ne bi slušao kakva budalinjanja druga/drugarice levičarke/levičara.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Issey said:

 

Vučić može mirno da spava...

Ja bih tamo negde u Novembru prvo napravio opozicione izbore, da vidmo sta tu sve ima i kakvog taloga se moramo resiti. Vidite, ako se gleda da se mnogi umetnici, biznismeni, sportisti, prosvetni radnici i intelektualci mogu prodati vucicu, onda mozete zamisliti koji je broj obicnog naroda i sirotinje koji ce to uraditi na mnogo laksi i jeftiniji  nacin.

 

Da bi se pobedio vucic, prvo se moraju obezglaviti njegovi sateliti. Sa tim pocinje i da na izborima ima mnogo vise ljudi koji mogu svojim likom i delom da budu u komsiji i da ne bude problema oko brojanja glasova i svih ostalih nepravilnosti.

 

Dugacak proces, ali nije nemoguce to toliko. Prvo kao sto napisao da se procisti opozicija od trecesrbijanaca, uljeza itd. Da se beli listici ili ljudi koji ne zele da glsaju ubede da im je  u interesu da glasaju, a onda naravno uzeti i nezadovoljne iz njihove opcije kojih ima sigurno sve vise i vise.

 

Izgledi su mali, ali se moramo boriti protiv kriminala, korupcije i politicke prostitucije!!!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, Pavaroti said:

Ja bih tamo negde u Novembru prvo napravio opozicione izbore, da vidmo sta tu sve ima i kakvog taloga se moramo resiti. Vidite, ako se gleda da se mnogi umetnici, biznismeni, sportisti, prosvetni radnici i intelektualci mogu prodati vucicu, onda mozete zamisliti koji je broj obicnog naroda i sirotinje koji ce to uraditi na mnogo laksi i jeftiniji  nacin.

 

Pa nece ostati skoro niko 😄

  • Thanks 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, dude said:

Pa nece ostati skoro niko 😄


ja ću da glasam za Vuka Jeremića i njegovo društvo ispušenih muštikli iz SPS-a i SNS-a :s_d:

Dečak školovan bio tamo u UN, cenjen u svetu i to...  pandan onom Voja K bio na studentskim protestima 1968 godine


naš čoek srbin, patriota... jel te... 


 

Quote

Predsednički kandidat Vuk Jeremić rekao je da želi da spoji Niš sa Užicem, a ne sa Tiranom i upitao okupljene ispred niškog Narodnog pozorišta “da li treba da spojimo Niš sa Tiranom, pa da nam svakog vikenda dolaze i kupuju stanove i kuće”. Nakon kratkog govora on je sa okupljenima prošetao niškim ulicama uz bubnjare, pištaljke i povike “Vuče, Vuče” i “gotov je”.

https://www.juznevesti.com/Politika/Zbog-velikog-interesovanja-Jeremic-skup-drzi-ispred-a-ne-u-Pozoristu.sr.html

   


A razume se i u ekomomije i medjunarodne odose...


 

Quote

Navodeći Kinu i Afriku kao potencijalne destinacije za izvoz robe iz Srbije, Jeremić je zaključio da bi svoja poznanstva i diplomatske veze iskoristio da domaćim proizvođačima učini dostupnijim ta velika tržišta.

https://www.juznevesti.com/Politika/Jeremic-Ostajem-pri-svojoj-izjavi-auto-put-ka-Tirani-je-put-ka-Velikoj-Albaniji.sr.html


e sad oće neko meni da objasni, šta se tačno menja rokadom Jeremć - Dačić, sem što Jeremiah ne peva i ne cirka toliko javno kao Dačela.

  • Thanks 1
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

On 7/19/2019 at 2:27 PM, Stondisha said:

A razume se i u ekomomije i medjunarodne odose...

 

Tipičan primer ekonomskog kretenizma, što važi i za Boškića & Zveri fokusirane na ekonomsku saradnju sa Rusijom.

 

Svaki putni pravac je koristan, a autoput je svakako najbolje rešenje. Najvažnija luka u Albaniji je Drač, ali nije jedina. Ne vidim razloga zašto se ne bi napravio put ka zemlji koja ima pristup moru kada se zna da je pristup većem broju luka povoljan za svaku zemlju jer olakšava i izvoz i uvoz. Dalje, pošto je planirano da put ide kroz Toplicu, koja je sada slepo crevo, javlja se mogućnost i da ona donekle napreduje, a automatski je lakši pristup i Đavoljoj varoši i Prolom Banji.

 

Čudno mi je da nije obraćao pažnju na Moravski koridor, koji je u planu, a evo i mape:

autoput.jpg?x23257

Znamo da je za ovo potrebno vreme, ali kada je već u planu, mogao bi da malo izloži koliko je taj pravac prioritetan u njegovom programu, a ne da demagoški trabunja da se Užice i Niš neće nikada povezati. Isto važi i za put prema Temišvaru, a svakako da bi bilo dobro povezati i Istočni deo Srbije sa Rumunijom i da se Dunavska magistrala jednog lepog dana pretvori u autoput.

 

Jeftina demagogija o Albancima koji bi 'svakog vikenda' kupovali stanove u Nišu je čist primer fašizma. Ukoliko dotični smatra da je Kosovo deo Srbije, onda ne vidim prepreku da građani Srbije kupuju nekretnine gde god požele. Isto tako, Albanci koji žive npr. u Preševu spadaju u punopravne građane koji mogu da kupuju nekretnine gde god požele, osim ukoliko ovaj majmun ne planira da uvede aparthejd, i to onakav kakav se praktikovao u Južnoj Africi. Konačno, trgovina bi trebalo da bude slobodna i ne bi trebalo da postoje nikakva ograničenja. Na starom forumu smo i imali temu o nekretninama u Grčkoj, a i ovde na temi Pensionado ljudi pišu o tome gde bi se preselili kada odu u penziju. Meni zaista nije poznato da npr. Grčka ima ozbiljne političke partije koje planiraju da zabrane kupovinu  apartmana srbadiji na Halkidikiju, ali UN-junoša bi svakako da spreči Albance da kupuju nekretnine. Da nije ekonomski kreten, javno bi rekao da je dobrodošao svako ko ima $$$ i poštuje zakone, bilo da je u pitanju Albanac, Papuanac, Kinez, Portugalac, Mađar ili neko deseti. Nažalost, i danas u 21. veku ima budala koji mogu da veruju u ovakve gluposti. Pare su pare, ne poznaju vere, granice i nacije, korisne su svima i svi ih vole. Ova jeftina propaganda može da se okači samo mačku o rep.

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, DJ_Vasa said:

 

Tipičan primer ekonomskog kretenizma, što važi i za Boškića & Zveri fokusirane na ekonomsku saradnju sa Rusijom.

 

Svaki putni pravac je koristan, a autoput je svakako najbolje rešenje. Najvažnija luka u Albaniji je Drač, ali nije jedina. Ne vidim razloga zašto se ne bi napravio put ka zemlji koja ima pristup moru kada se zna da je pristup većem broju luka povoljan za svaku zemlju jer olakšava i izvoz i uvoz. Dalje, pošto je planirano da put ide kroz Toplicu, koja je sada slepo crevo, javlja se mogućnost i da ona donekle napreduje, a automatski je lakši pristup i Đavoljoj varoši i Prolom Banji.

 

Čudno mi je da nije obraćao pažnju na Moravski koridor, koji je u planu, a evo i mape:

autoput.jpg?x23257

Znamo da je za ovo potrebno vreme, ali kada je već u planu, mogao bi da malo izloži koliko je taj pravac prioritetan u njegovom programu, a ne da demagoški trabunja da se Užice i Niš neće nikada povezati. Isto važi i za put prema Temišvaru, a svakako da bi bilo dobro povezati i Istočni deo Srbije sa Rumunijom i da se Dunavska magistrala jednog lepog dana pretvori u autoput.

 

Jeftina demagogija o Albancima koji bi 'svakog vikenda' kupovali stanove u Nišu je čist primer fašizma. Ukoliko dotični smatra da je Kosovo deo Srbije, onda ne vidim prepreku da građani Srbije kupuju nekretnine gde god požele. Isto tako, Albanci koji žive npr. u Preševu spadaju u punopravne građane koji mogu da kupuju nekretnine gde god požele, osim ukoliko ovaj majmun ne planira da uvede aparthejd, i to onakav kakav se praktikovao u Južnoj Africi. Konačno, trgovina bi trebalo da bude slobodna i ne bi trebalo da postoje nikakva ograničenja. Na starom forumu smo i imali temu o nekretninama u Grčkoj, a i ovde na temi Pensionado ljudi pišu o tome gde bi se preselili kada odu u penziju. Meni zaista nije poznato da npr. Grčka ima ozbiljne političke partije koje planiraju da zabrane kupovinu  apartmana srbadiji na Halkidikiju, ali UN-junoša bi svakako da spreči Albance da kupuju nekretnine. Da nije ekonomski kreten, javno bi rekao da je dobrodošao svako ko ima $$$ i poštuje zakone, bilo da je u pitanju Albanac, Papuanac, Kinez, Portugalac, Mađar ili neko deseti. Nažalost, i danas u 21. veku ima budala koji mogu da veruju u ovakve gluposti. Pare su pare, ne poznaju vere, granice i nacije, korisne su svima i svi ih vole. Ova jeftina propaganda može da se okači samo mačku o rep.

Ne znam da li si putovao od Niša do Merdara, ali put je u najmanju ruku pravi horor. Dodušeima par deonica od po nekoliko kilometara za koje se može reći da su podnošljive, ali ostalo je katastrofa. ne znam kako je po tim malim gradićima  u Srbiji sada, ali sudeći po onom što vidim u Prokuplju je zaista tužno, grad deluje depresivno.

Link to comment
Share on other sites

  • Lobotomija changed the title to Opozicija u Srbiji - istine, zablude, bojkot i trojanski konji...
  • 40Wins featured and unfeatured this topic
  • 40Wins pinned and unpinned this topic
  • 40Wins locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...